Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2009., 18:30   #1
Necromonger
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
Digital Out sa kompjutera na kućno kino

Spoija san rca kabelom sa SPDIF OUT rupe na kompjuteru, na SPDIF IN na kucnom kinu. Nema nikakvog zvuka. Također SPDIF mi je u windowsima zasivljen:
http://img46.imageshack.us/img46/389/88224826.jpg


Matična je Gigabyte p35-ds3p, a zvuk je integrirani Realtekov. U softwareu mi je ovako namišteno:
http://img46.imageshack.us/img46/7526/46134878.jpg

Nije do kabela ni kucnog kina, jer sam spoija televiziju na kucno kinu, i radi normalno.
Da li je spdif uopce ukljucen na kompjuteru?

Jel znate šta bi triba napravit?
__________________
fx-8350 @ 4,4
990xa-ud3
2x4gb kingston 1600
7950



Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 16.06.2010. u 23:59. Razlog: Prevelike slike
Necromonger je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 18:47   #2
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
probaj staviti output source na drugu stavku, jer gle sto meni javlja za pass trough mode
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2009., 19:07   #3
Necromonger
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
Evo uspilo je. Bilo je do te opcije+ stavia san nove drivere. Fala na pomoći

Iman još jedan problem. Dok muzika svira zna mi na trenutak puknit veza, tj prekine se zvuk i nakon sekund nastavi. Bi li to moglo bit do kabela. Koristin onaj obični bilo crveni RCA, i dug je 10ak metara.

I još jedno pitanje. Dali išta triba namištat za 5.1 zvuk na filmovima? Skidan 1080p filmove sa DTS zvukon, a player koji koristin je KMPlayer. Trenutno neman ni jedan na kompjuteru tako da nemogu isprobat da li ce radit

EDIT: Kad npr upalin pismu iman jedno 4-5 sekundi pauze dok ne počne svirat. Jel to normalno?
EDIT2: Šta se tiče prekidanja zvuka, veza potpuno pukne, na kućnom kinu se resetira. Kad koristin mali kabel od 1,5 metra ne puca. Jel otpor ovog velikog prevelik? Da ga skratin bi li pomoglo iako sumnjan da su toliki gubitci?
__________________
fx-8350 @ 4,4
990xa-ud3
2x4gb kingston 1600
7950


Necromonger je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 19:15   #4
Necromonger
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
5.1 zvuk me ne radi uopce.
Pokrenia san TEST u realtekovon programu, zvuk se cuje samo iz livog i desnog zvicnika, zadnja dva, centralni ne daju zvuk. A subwoofer u testu također ne daje zvuk, alo dok svira muzika daje.

Zvuk u windowsima mi je namišten na 5.1, u realteku na 6 chanel tj 5.1?
Ikakve ideje?
__________________
fx-8350 @ 4,4
990xa-ud3
2x4gb kingston 1600
7950


Necromonger je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 02:28   #5
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Inace, kada u realtekovom programu pustis test, on lupa samo lijevi i desni kanal, jer da bi cuo sve kanale, izvor zvuka mora biti u DTSu, dolbyu i inim slicnim formatima, dakle digitalnim, a ono sto taj program moze progurat je samo stereo...

Skini si AC3 codec, upali u njemu postavku 3/2 + SW, use SPDIF i na trecoj kartici stavi pod SPDIF passthrough kvacicu na DTS pass....imas pred nekoliko dana istu temu pa malo potrazi, sve je objasnjeno...i daj skrati malo taj kabel i kupi neki kvalitetniji, ipak je taj crveno bijeliu (koristis samo jedan od ta dva, ne?) u najmanju ruku, smeće....
Ciclajbek je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 10:38   #6
Necromonger
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
Evo rjeseno sve, ide 5.1 kroz spdif.

AL sad iman drugi problem.
Filmovi koji su u DTSu il AC3 mogu cut samo priko spdifa odnosno kucnog kina. Na zvucnicima od kompjutera nema zvuka uopce, cak ni kada je kucno kino ugaseno.
Ali na filmovima koji su u mp3 mogu cut zvuk na oba nacina, pa cak istovremeno i na kompjuteru i kucnom kinu.
Ikakva ideja?
__________________
fx-8350 @ 4,4
990xa-ud3
2x4gb kingston 1600
7950


Necromonger je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 17:54   #7
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
A gle, sad ti je u postavkama programa od zvucne namjesteno da ti je defaultni izlaz SPDIF, tak da onda ne mozes slusat prek normalnog izlaza...Ne kuzim, hoces SPDIF, a slusao bi preko kompjuterskih zvucnika...Morat ces odluciti, hoces li SPDIF pa imat mogucnost svih kanala ili u slucaju mp3 samo prednja 2, ili kompjuterske, pa neces imat digitalni vec analogni izlaz...
Ciclajbek je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 21:56   #8
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Sorry što dižem staru temu...

Konfa:
MB : Asus P7P55D-E Pro
CPU : Intel I7 860
Reciever : Arcam AV600
XP SP2 Pro
Komp je spojen na reciver sa SPDIf outputa (coax) .SPDIF je u Windowsima zasivljen.Instalirani su driveri sa Asusove str. V6.01.1.7300.Sa tim driverima instaliran je i Via HDAudio software , koji je za razliku od Realtek managera ili Soundmaxa,"siromašan" opcijama. T.j nema opcija mijenjanja zvuka (equalizer-om)t.j ne dešava se ništa kad pokušavam mijenjati >zvuk se ne mijenja...

Di kiksam..?
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 23:13   #9
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
a cuj najcesce je stvar u drajverima.
ti uvijek mozes probati instalirati recimo km player pa njemu bas rec da baca zvuk na Digital output.
postoji opet mogucnost da ti nece ni ponuditi tu opciju ako windowsi ne prepoznaju da ti zvucna ima opticki izlaz..drajveri.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 21:06   #10
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
a cuj najcesce je stvar u drajverima.
ti uvijek mozes probati instalirati recimo km player pa njemu bas rec da baca zvuk na Digital output.
postoji opet mogucnost da ti nece ni ponuditi tu opciju ako windowsi ne prepoznaju da ti zvucna ima opticki izlaz..drajveri.
Ne mogu ni u playeru podešavati,mogu,ali nema nikakvih promjena u zvuku.
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2010., 09:05   #11
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Sory, opet moram bumpat temu.

Molio bih da se jave ljudi koji imaju komp spojen na reciever preko SPDIF-a, i koji koriste KMPlayer, da li mogu mijenjati zvuk sa equalizer-om od KMP-a dok gledaju Blue Ray.

Hvala...
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 09:55   #12
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
nemam blage veze o opcijama u tom plejeru ali svejedno...
Da bi petljao po 'digitalnom signalu' trebalo bi ga prvo otpakirat. A kako ti to radi resiver...

Što se tiče korigiranja takvog signala te outputa u istom obliku...trenutno mi na pamet pada jedino iskoristit DDL ...
Samo zamisli ...mogučnost jednostavne korekcije signala za određenu prostoriju u digitalnoj domeni Na drugu stranu najvjerovatnije bi izronio problem nesinkroniziranosti zvuka s slikom ...
...internet je veliko mjesto pa možda negdje postoji kakva aplikacija / upustvo / ili tutorijal za to.

Ako nađeš , javi
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na