Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2018., 00:11   #7801
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ovdje stoji da je samo Osnovni paket 129,00 kn !!!


http://www.bnet.hr/televizija/turbo_tv#?of=tab1
Da ali meni je sad taj stari Osnovni digitalni paket (40 TV programa) 89 kn, a oni pisu da ce mi ga od 01.08. dignuti na 105 kn.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2018., 03:10   #7802
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Mislim da ne mogu mijenjati stavke ugovora. Znaći cijena ostaje ista. Jedino ako je bez ugovorne obveze, onda možda mogu.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2018., 08:02   #7803
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Mislim da ne mogu mijenjati stavke ugovora. Znaći cijena ostaje ista. Jedino ako je bez ugovorne obveze, onda možda mogu.
To sam baš htio reći. Nema mi logike da dižu cijenu nekome pod UO pa da ovaj ima pravo besplatnog raskida ugovora i da ode konkurenciji for free.
No ekipa koja nema UO, njima se uvjeti mogu mjenjati.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2018., 10:32   #7804
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Mislim da ne mogu mijenjati stavke ugovora. Znaći cijena ostaje ista. Jedino ako je bez ugovorne obveze, onda možda mogu.
Kaže HAKOM: "Operator je istekom razdoblja obveznog trajanja pretplatničkog ugovora dužan nastaviti pružati ugovorene usluge pod uvjetima ugovorenim pretplatničkim ugovorom te sukladno važećim općim uvjetima i cjeniku"

Tako da (pretpostavljam) ako operater promijeni opće uvijete i cjenik - mogu promjeniti cijenu paketa
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2018., 12:06   #7805
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Moze li se ugovoriti zamzrzavanje usluge i kako? Od 15.07. do 1.9. mi ne treba net..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2018., 15:35   #7806
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Mislim da ne mogu mijenjati stavke ugovora. Znaći cijena ostaje ista. Jedino ako je bez ugovorne obveze, onda možda mogu.
Dobro znas sto mene muci, prvenstveno svaka promjena paketa ili usluge od sadasnje (koja mi je sad bez ugovorne obaveze) nosi sa sobom oduzimanje B.net kartice i starog STB-a i dodjela novog STB-a Kaon, sto mi se uopce ne svidja.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2018., 15:56   #7807
spilice
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Split
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Dobro znas sto mene muci, prvenstveno svaka promjena paketa ili usluge od sadasnje (koja mi je sad bez ugovorne obaveze) nosi sa sobom oduzimanje B.net kartice i starog STB-a i dodjela novog STB-a Kaon, sto mi se uopce ne svidja.
Ja sam dugo zbog ovoga bio bez ugovorne obveze, sa Conaxom.

Popustio sam kada su mi dali 50% popusta za 3D ( u 11. mjesecu prošle godine ).
spilice je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2018., 16:27   #7808
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Dobro znas sto mene muci, prvenstveno svaka promjena paketa ili usluge od sadasnje (koja mi je sad bez ugovorne obaveze) nosi sa sobom oduzimanje B.net kartice i starog STB-a i dodjela novog STB-a Kaon, sto mi se uopce ne svidja.

Znam i mislim da se ne moraš brinuti ( barem zbog ovoga sada) Moja susjeda starija osoba ima hrvatski paket. Mnogi ovdje i ne znaju šta je to. To je bilo prije 10-15 godina postojao je taj hrvatski paket za penzionere. Svi naši kanali + nekoliko lokalnih. Trebalo je donjeti odrezak od mirovine i to je koštalo 15 kn. Analogni signal. Poanta je da ona to još uvijek ima i plača tih 15 kn. Njoj ne treba ništa drugo, a B-net NE MOŽE prekinitu ugovor na silu.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2018., 17:07   #7809
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor spilice Pregled postova
Ja sam dugo zbog ovoga bio bez ugovorne obveze, sa Conaxom.

Popustio sam kada su mi dali 50% popusta za 3D ( u 11. mjesecu prošle godine ).
U 5 mjesecu dobio isto dobru ponudu ali traze zamjenu STB-a, pa nisam pristao
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Znam i mislim da se ne moraš brinuti ( barem zbog ovoga sada) Moja susjeda starija osoba ima hrvatski paket. Mnogi ovdje i ne znaju šta je to. To je bilo prije 10-15 godina postojao je taj hrvatski paket za penzionere. Svi naši kanali + nekoliko lokalnih. Trebalo je donjeti odrezak od mirovine i to je koštalo 15 kn. Analogni signal. Poanta je da ona to još uvijek ima i plača tih 15 kn. Njoj ne treba ništa drugo, a B-net NE MOŽE prekinitu ugovor na silu.
Hehe, nekad davno sam bio na tom Hrvatskom paketu dosta godina, placao Hrvatski paket a imao Osnovni paket par godina, neko me je zaboravio nakon promo perioda prebaciti na HRV paket.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 03:03   #7810
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Znam i mislim da se ne moraš brinuti ( barem zbog ovoga sada) Moja susjeda starija osoba ima hrvatski paket. Mnogi ovdje i ne znaju šta je to. To je bilo prije 10-15 godina postojao je taj hrvatski paket za penzionere. Svi naši kanali + nekoliko lokalnih. Trebalo je donjeti odrezak od mirovine i to je koštalo 15 kn. Analogni signal. Poanta je da ona to još uvijek ima i plača tih 15 kn. Njoj ne treba ništa drugo, a B-net NE MOŽE prekinitu ugovor na silu.


Naravno da moze. Oni mogu odlucit da im je to neisplativo i ukinut to ili poskupit ako je istekla ugovorna obaveza.
Anonimi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2018., 03:33   #7811
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Mislim da ne mogu, ali dobro.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 03:42   #7812
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Pa sta nisu ljudi tu ili na drugom forumu nedavno pisali da su dobili pismo da ce im poskupit paketi?
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 10:37   #7813
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Anonimi Pregled postova
Pa sta nisu ljudi tu ili na drugom forumu nedavno pisali da su dobili pismo da ce im poskupit paketi?
Od 3 mjesec sa svacim su mi prijetili ili zvanjem na telefon ili slanjem dopisa, jos sam za sad na B.net kartici i Conax modulu a stari STB TTC cuci na ormaru.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 11:56   #7814
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Mislim da je to više lov u mutnom i pokušaj da se uvali skuplji paket. Vidjet ćemo 01.08.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 13:03   #7815
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
B.net

Vidio sam da su iz optime radili istu stvar tako da bi zakljucio da to mogu napraviti.

Isto kao sto ti mozes prekinut ugovor kad ti istekne mogu i oni.
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 13:31   #7816
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Ne znam. Trebalo bi poslat upit HAKOM-u. Primjer je i sa mobilnim operaterima. Ja imam neku prastaru Smipa opciju ( Prejaka) koja mi savršeno odgovara. Već godinama nema toga u ponudi i oni su me zvali više puta da pređem na neke ''bolje'' opcije, ali ja sam ih otpilio i sve traje i dalje.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 13:45   #7817
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
B.net

A recimo tele2 je povisio smart na bonove s 35 na 40 kn makar nema te opcije vise.
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 17:15   #7818
Joo1
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Split
Postovi: 21
mislim da mogu bez ikakvih penala podignit cijenu usluge. A onda ces se dovesti u situaciju da placas losiju uslugu skuplje nego neku drugu koja je bolja kod istog operatera.

Nekako mi se cini da sve vodi tom scenariju.
Joo1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 18:50   #7819
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor Joo1 Pregled postova
mislim da mogu bez ikakvih penala podignit cijenu usluge. A onda ces se dovesti u situaciju da placas losiju uslugu skuplje nego neku drugu koja je bolja kod istog operatera.

Nekako mi se cini da sve vodi tom scenariju.
Ako se podigne cijena za vrijeme trajanja ugovorne obveze imas pravo na prijevremeno iskljucenje bez placanja naknade (penala).
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 17:06   #7820
Joo1
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Split
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ako se podigne cijena za vrijeme trajanja ugovorne obveze imas pravo na prijevremeno iskljucenje bez placanja naknade (penala).

to je nesto drugo, ali sada govorim da ako ti je istekao ugovor, a ovi ti dignu cijenu na taj stari paket koji imas, tako da sada njega placas vise nego neki novi bolji.

e sada, to je dio koji mene najvise zanima, da li mogu to tumaciti na taj nacin ili ne, odnosno mogu li jednostavno odluciti poskupiti uslugu nakon isteka ugovora.
Joo1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 22:03   #7821
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Joo1 Pregled postova
to je nesto drugo, ali sada govorim da ako ti je istekao ugovor, a ovi ti dignu cijenu na taj stari paket koji imas, tako da sada njega placas vise nego neki novi bolji.

e sada, to je dio koji mene najvise zanima, da li mogu to tumaciti na taj nacin ili ne, odnosno mogu li jednostavno odluciti poskupiti uslugu nakon isteka ugovora.

Pošalji mail HAKOM-u. Oni ti uredno odgovaraju na upite.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2018., 20:13   #7822
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Da li bnet blokira forwardanje porta 80? Normalno forwardam druge portove ali 80 ne želi. Da li je do njih ili mene?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2018., 20:55   #7823
webstar_007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: zg
Postovi: 62
trenutno imam tv+internet i to placam 179kn. internet imam 120 Mbit/s i 40 analognih/digitalnih programa s kanon uredajem. Poslali su mi poštom da mi nude istu ponudu za 189 ali ce internet bit 50 Mbit/s i imat cu 90 programa, a ovo moje ce poskupit od 1.8. Ugovor je istekao. Da li ja mogu dobit neku bolju ponudu ako ih nazovem??? jel netko imao slicnu situaciju??
webstar_007 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2018., 01:20   #7824
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Ako zaprijetiš raskidom možeš kao i u svakoj drugoj mreži.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2018., 17:03   #7825
CroRiper
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 33
Neki dan dobijem račun na kojem mi piše stavka Uključenje korisnika radi neplaćanja -SOFT.
Međutim meni ništa nije bilo isključeno (imam samo TV od b.neta) i zovem ih da pitam što je to. Kažu u SZK da mi je bio isključen internet, ja kažem ali ja nemam uslugu interneta kod vas. Da nemate, ali takva je politika prvo se isključuje net pa telefon i na kraju televizija. Kao nek gledam to s pozitivne strane jer mi nije ništa isključeno...
Nisam znao da su počeli sa isključivanjem usluga koje i nemaš... užas!
CroRiper je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2018., 18:45   #7826
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Tata mi preko telefona produljio ugovor s njima (već smo dosta dugo na bnet-u) i obećali mu nešto malo brži net tj. povećanje brzine sa prethodnih do 50 mb/s na do 70 ali i 90 tv kanala (trenutno imamo cca 45). Ugovor je produljen pocetkom 6. mj. i sad je net zaista malo brži tj. oko tih 70 ali mi i dalje nikako nemamo tih 90 kanala obećanih iako smo ih zvali više puta i pitali kako da nađemo te kanale ali ništa nije urodilo plodom a oni se unatoč obećanjima ne žele pojavit doma kod nas da nam srede tu telku više!
Pokušao sam tražit tv programe preko njihovog digitalnog tog uređaja za telku i ništa, pa resetirao na tvorničke postavke prema njihovim uputama i ponovo tražio kanale i ništa....
Vadio iz struje i ponovo palio ali nikako dobit te kanale.
Uglavnom ponašaju se krajnje neozbiljno ti Bnetovci. Paket koji smo imali je bio turbo 3d brzi. I sad je i dalje taj isti ali nadograđeni.
Imate kakav savjet šta da napravim da dobijemo te tv programe?
Hvala
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2018., 18:59   #7827
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor CroRiper Pregled postova
Neki dan dobijem račun na kojem mi piše stavka Uključenje korisnika radi neplaćanja -SOFT.
Međutim meni ništa nije bilo isključeno (imam samo TV od b.neta) i zovem ih da pitam što je to. Kažu u SZK da mi je bio isključen internet, ja kažem ali ja nemam uslugu interneta kod vas. Da nemate, ali takva je politika prvo se isključuje net pa telefon i na kraju televizija. Kao nek gledam to s pozitivne strane jer mi nije ništa isključeno...
Nisam znao da su počeli sa isključivanjem usluga koje i nemaš... užas!

Isključenje ti je išlo, ne interneta, nego TV-a, ali je tebi slika ostala što je naravno plus za tebe, a uključenje korisnika radi neplaćanja - SOFT ti je naplaćeno jer si kasnio s plaćanjem računa 2 mjeseca.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 01:25   #7828
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Tata mi preko telefona produljio ugovor s njima (već smo dosta dugo na bnet-u) i obećali mu nešto malo brži net tj. povećanje brzine sa prethodnih do 50 mb/s na do 70 ali i 90 tv kanala (trenutno imamo cca 45). Ugovor je produljen pocetkom 6. mj. i sad je net zaista malo brži tj. oko tih 70 ali mi i dalje nikako nemamo tih 90 kanala obećanih iako smo ih zvali više puta i pitali kako da nađemo te kanale ali ništa nije urodilo plodom a oni se unatoč obećanjima ne žele pojavit doma kod nas da nam srede tu telku više!
Pokušao sam tražit tv programe preko njihovog digitalnog tog uređaja za telku i ništa, pa resetirao na tvorničke postavke prema njihovim uputama i ponovo tražio kanale i ništa....
Vadio iz struje i ponovo palio ali nikako dobit te kanale.
Uglavnom ponašaju se krajnje neozbiljno ti Bnetovci. Paket koji smo imali je bio turbo 3d brzi. I sad je i dalje taj isti ali nadograđeni.
Imate kakav savjet šta da napravim da dobijemo te tv programe?
Hvala


Pa sta ti kazu kad ih zoves i kazes da ti ne rade neki programi koje bi trebao imat?
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 08:45   #7829
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Anonimi Pregled postova
Pa sta ti kazu kad ih zoves i kazes da ti ne rade neki programi koje bi trebao imat?
Rekli su mi da prvi puta kad smo ih zvali da isključimo ruter i/ili digitalni uređaj od telke pa da ponovo upalimo i da bi onda trebali imati te dodatne kanale i to smo pokušali par puta pa nije uspjelo. Onda u drugom pozivu su rekli da iskopčam tamo iz sklopke onu glavnu utičnicu/kabel od tv-a(tamo di su uštekani utori za telefon i tv) i da kad ponovo uštekam da bi trebalo proraditi no nije ni to upalilo naravno. I u trećem ili četvrtom pozivu a možda i petom su rekli da ponovo pretražim kanale i ako to ne upali da probam i sa resetiranjem digitalca na tvorničke postavke i pokušao sam i to i ništa, ni naznake više od 46 kanala. Išao je tata onda i do njih u Vip u dva navrata gdje su rekli da su zapisali to i da će nam poslat nekoga agenta doma da to riješi no naravno da nitko nije došao a mi i dalje imamo tih slabih 45-46 kanala a ugovorom je obećano 90 jer da nije tata ne bi ni produljio ugovor s njima.
Baš su jako bezobrazni i neozbiljni.
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 16:23   #7830
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Koji STB imaš?
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na