Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2015., 16:37   #91
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
I je na sve artikle, već nekih mjesec-dva obračunavaju naš porez.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 16:53   #92
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
Evo sad sam provjerio. Narudžba od 31.03.2015. - PDV 21%, narudžba od 02.06.2015. -PDV 25%. Znači, rješenje je naći si neku Čehinju da naruči po 21% i da dofura robu kada ide na more
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2015., 17:18   #93
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa da ali onda bi to trebalo biti na sve artikle a ne pojedine... ??
Pa zaračunavaju na sve, samo gore desno promijeni u Hrvatikan i eto ti povećanje cijena.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 17:50   #94
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Zebran Pregled postova
Evo sad sam provjerio. Narudžba od 31.03.2015. - PDV 21%, narudžba od 02.06.2015. -PDV 25%. Znači, rješenje je naći si neku Čehinju da naruči po 21% i da dofura robu kada ide na more

Rjesenje bi bilo neki postanski pretinac/sanducic u Ceskoj sa preusmjeravanjem poste prema vamo samo je upitno koliko ta usuga kosta i vjerojatno bi do 1000kn vrijednosti robe pojelo tih 4%.

No bilo kako bilo ako je dostava preko 100€ i dalje djabe opet su povoljniji od 99% nasih web-shopova koji imaju besplatnu dostavu tek od 1000kn pa nagore a velika vecina ima minimalnu cifru 2000kn.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 22:58   #95
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Čitao sam po drugim forumima da se kod nekih web shopova iz eu može staviti adresa i grad iz hr, ali država npr Slovenija, ili još bolje BiH zbog pdv, pa onda kad to dođe kod njih u poštu vide da je kriva država pa vrate u hr ali to samo preko obične pošte, sada pitanje je da li bi ovo funkcioniralo sa gls i alzom, možda da netko proba sa manjim orderom
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2015., 13:24   #96
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
pitanje koliko ti se isplati kockati s time
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 13:46   #97
Storm-
Registered User
 
Storm-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: HR
Postovi: 27
Evo meni stigao naručeni Logitech G303 i to u roku od 4 dana i iako mi se miš sviđa nažalost ima problem, kad god napravim određeni pokret i klik, kursor zatrza prije nego što stane. Jest precizan ali me prca gledati to. Nadam se da će i meni RMA proći OK, nije problem čekati samo da ne ispadne da miš mora biti takav. Već claim napisao ali morati ću pričekati do ponedjeljka za slanje. Inače nisam fan naručivanja izvana upravo zbog ovog ali šta je tu je.
Storm- je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 11:31   #98
fartorix
Premium
Moj komp
 
fartorix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Nevjerojatno iskustvo! Priznajem da je dojam sigurno pojačan užasom zvanim Computer Universe + UPS (postoji thread) pa sam zahvalan do neba za nešto što bi trebalo biti najnormalnije. Dakle naručio sam ASUS PQ321QE i platio PayPalom, za tjedan dana me zove dostavljač DPD-a kako bi provjerio ima li nekog doma i u roku pola sata donosi monitor u neoštećenoj kutiji i račun. Svemu tome najvjerojatnije se nebi čudio da mi CU i UPS nisu sustavno trgali živce skoro dva mjeseca, ali ipak 10/10 za Alzu! Preporuka!!
fartorix je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 12:29   #99
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor fartorix Pregled postova
Nevjerojatno iskustvo! Priznajem da je dojam sigurno pojačan užasom zvanim Computer Universe + UPS (postoji thread) pa sam zahvalan do neba za nešto što bi trebalo biti najnormalnije. Dakle naručio sam ASUS PQ321QE i platio PayPalom, za tjedan dana me zove dostavljač DPD-a kako bi provjerio ima li nekog doma i u roku pola sata donosi monitor u neoštećenoj kutiji i račun. Svemu tome najvjerojatnije se nebi čudio da mi CU i UPS nisu sustavno trgali živce skoro dva mjeseca, ali ipak 10/10 za Alzu! Preporuka!!
Je li kod CU bio problem zbog kuriske službe ili do CU? Dosad sam 4 puta naručivao sa CU, dostava UPS-om i apsolutno nula problema. Razlika je što sam u Njemačkoj, pa bi vrlo lako moglo biti da UPS-HR ima standardnih kurirskih problema kao i svi ostale kurirske službe u HR
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 10:57   #100
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Naručene 2 stvari sa Alze, došle u roku od 4 i 5 dana. Definitivno preporuka za njih i za DPD kurirsku službu.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2015., 16:52   #101
fartorix
Premium
Moj komp
 
fartorix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Je li kod CU bio problem zbog kuriske službe ili do CU? Dosad sam 4 puta naručivao sa CU, dostava UPS-om i apsolutno nula problema. Razlika je što sam u Njemačkoj, pa bi vrlo lako moglo biti da UPS-HR ima standardnih kurirskih problema kao i svi ostale kurirske službe u HR

Problem je nastao u UPS-u (tek u HR) navodnim oštećenjem pošiljke, kasnije i sumnjom u krađu itd. Dok je trajala istraga u UPS-u Computer Universe me prvo zavlačio a kasnije u potpunosti ignorirao. Vidio sam da su imali gro problema sa kurirskim službama kod nas (sve vrste prevara) ali to ne znači da ja moram čekati dva mjeseca dok UPS provodi istragu ili što već, jer ja sam svoje platio a nikad paket nisam ni vidio. Dobio novce nazad samo zahvaljujući PayPalu.
fartorix je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 17:16   #102
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor fartorix Pregled postova
Problem je nastao u UPS-u (tek u HR) navodnim oštećenjem pošiljke, kasnije i sumnjom u krađu itd. Dok je trajala istraga u UPS-u Computer Universe me prvo zavlačio a kasnije u potpunosti ignorirao. Vidio sam da su imali gro problema sa kurirskim službama kod nas (sve vrste prevara) ali to ne znači da ja moram čekati dva mjeseca dok UPS provodi istragu ili što već, jer ja sam svoje platio a nikad paket nisam ni vidio. Dobio novce nazad samo zahvaljujući PayPalu.
Nije mi namjera pravdati CU, ali ovdje CU nije niti trebao ikakve ustupke raditi.

Identično je i u HR, nakon prijave nedolaska paketa, bilo to direktno kod kurira ili preko dućana kod kojeg je kupljeno, pitanje riješava kurirska služba. Stvar je trgovine hoće li ti izaći u susret ili će rješavati sve po špagi.

Naime, usluga dostave je plaćena najvjerojatnije s osiguranjem u iznosu cijene robe (minimalno), te nakon slanja CU ne odgovara za štetu koja se dogodila samom paketu u toku dostave. To bi trebalo biti relativno fino sređeno: ako se roba stvarno izgubila, osiguranje će isplatiti vrijednost robe (+ amortizacija zbog kašnjenja pošiljke), te će tek nakon toga CU isplatiti novac nazad ili ponovno poslati paket. U DE stvari stvarno tako funkcioniraju.

Kako je postupak u procesu, CU nije dužan unaprijed tebi poslati novi paket ili vratiti novac.

Koliko je ljudi, pogotovo preko online trgovina (ne)hoteći dobilo višestruke artikle samo zato jer nešto nije došlo u nazivnom roku. U ovom slučaju se takve malverzacije izbjegavaju.

Ukoliko se na kraju tebi isporuči paket i on bude oštećen/nepotpun/s neispravnom/neodgovarajućom robom, onda se javi direktno CU. CU tada rješava sve sam sa UPS-om, te najkasnije po povratku paketa riješava se s krajnjim kupcem.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 00:06   #103
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Naručio sam 2 ventilatora na Alzi maloprije i predomislio se,htio bih druga 2 naručiti umjesto ovih.
Pod My Orders mogu iči na "Cancel Invoice" ,što onda bude,moram čekat 1-2 dana da mi vrate lovu na PayPal pa opet naručivati ili?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 02:07   #104
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
Salji mail supportu da si krivo narucio. Nemas sta cekat.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 21:26   #105
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Nisam im ništa javljao,radio noćnu i nije mi se dalo budit ujutro i dopisivat se s njima 2 sata.

Naručio u nedjelju,kučište i ventilatori stigli u četvrtak,dobro upakirani.

Hoče li netko iz Osijeka ovih dana naručivati nešto sa Alze?Ja bih trebao 2 venta za 40€ pa ako če netko nešto za oko 60€ naručivati možemo dobiti bespla poštarinu.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 21:38   #106
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Kupio Xbox One od njih. Dobio "stariju" verziju kontrolera (bez 3.5mm utora) iako u opisu piše da dolazi novija verzija. Ponudili su povrat love. Kako mi je tlaka vraćat sve nazad, a bez tog utora mogu preživit, zahvalio sam i odbio ponudu
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 21:48   #107
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
Free delivery on all orders promijenjen sa 99€ na 199€
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 22:06   #108
VMik
Premium
Moj komp
 
VMik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb-Vukovar
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Zebran Pregled postova
Free delivery on all orders promijenjen sa 99€ na 199€
Da, ja taman krenuo kupovat kod njih nakon što su to promjenili, taman pikirao kućište od 100 eura, kad eto ovoga. Al' dobro, imam kod za 5 i 10 eura, to će nadoknaditi poštarinu i skinuti malo cijenu još.
VMik je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2015., 00:13   #109
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor VMik Pregled postova
Da, ja taman krenuo kupovat kod njih nakon što su to promjenili, taman pikirao kućište od 100 eura, kad eto ovoga. Al' dobro, imam kod za 5 i 10 eura, to će nadoknaditi poštarinu i skinuti malo cijenu još.
Kako si dobio ovaj kod za 10€?
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2015., 20:11   #110
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Sutra na popustu Logitechovi miševi G502 i G602.
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2016., 19:29   #111
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Kako ide s garancijama? Oba smjera placa kupac ili?

Gledam malo ima gro stvari,a zanima me prvenstveno tv i monitori,kojih kod nas nema (ili im je cijena ohoho veca nego amazon.de ili neki webshop vani).
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 12:35   #112
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Stiglo danas 3 paketa DPD-om.. od toga 2 ostecena. Napravio sam prijave kod DPD-a (vozac nije bio voljan suradjivati).

U ovoj vecoj kutiji je bio u HDD.... kolika je sansa da se HDD osteti od "treskanja"?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 14:11   #113
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Spoji pa probaj. Ako je bilo zapakiran nebi trebalo biti oštećenja.
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 14:23   #114
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
A cuj.. nalazi se samo u onoj vrecici.. ali ne i u originalnoj kutiji (bio je obljepljen kartonima - improvizacija)
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 16:10   #115
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Hdd i ne dolazi u origigi kutiji, jedino ako 50 kom ne narucis, pa se improvizira.

Osim nekih modela koji budu u plasticnoj kutijici npr.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 16:16   #116
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Stiglo danas 3 paketa DPD-om.. od toga 2 ostecena. Napravio sam prijave kod DPD-a (vozac nije bio voljan suradjivati).

U ovoj vecoj kutiji je bio u HDD.... kolika je sansa da se HDD osteti od "treskanja"?
Minimalna.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 16:45   #117
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Postoji i retail pakiranje diska. Nekih 10€ skuplje

http://www.amazon.de/Western-Digital...13FVDC24SWF9DS
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 21:52   #118
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Sve štima s pristiglom robom, barem za sada... poz,
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 12:27   #119
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Čujte, ima li itko kakav dodatni kod za popust?
Sada koristim 5 eu od newslettera, 10 eu od frendova i na stranici popunjavanjem ankete 5% popusta.

Hvala!
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 15:55   #120
Frenky91
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 2
Pozdrav kolege također bi mi trebao kod za popust danas bih narucivao nekakve djelove pa bi mi dobro dosao. Hvala
Frenky91 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na