Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2019., 19:26   #1771
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Preporuka: isprobati Topre prije kupnje, da se ne bi razočarao -
skupo je, a mnogima i nije nešto
(mislim na stock varijantu - s modovima je to nešto sasvim drugo).

Osim toga, Typeheaven nije "pravi", ako ti je to bitno
(made in China), a i teško ćeš ih negdje naći
(ružičasti koji spominješ je nedostupan).

Imaš ih još i ovdje.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 19:47   #1772
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nevjerujem da ce mi se dat cekati pa vise naginjem Varmilu. Ima li tko Varmilo da mi kaze umara li tipkusa zglobove zbog visine i koristi li nekakav wristpad ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 30.03.2019. u 19:52.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2019., 20:43   #1773
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Ha nice mene zanima keycaps koji su vidim taj esc gore,pa me podsjeca na white/grey kombinaciju starijih tipkusa.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
To je zapravo CMYK set koji je došao uz tipkovnicu. Inače umjesto ovih modifikatorskih tipki u boji, dobije se set sivih (znači u boji entera) koji zapravo i koristim jer mi je ovo prešareno

https://caps-unlocked.com/varmilo-va88m-cmyk/

Još da je piknut MX Master 2 u light grey boji ali to ću kad krepa sadašnji miš

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 23:13   #1774
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Aha ok fino izgleda!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 23:16   #1775
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nevjerujem da ce mi se dat cekati pa vise naginjem Varmilu. Ima li tko Varmilo da mi kaze umara li tipkusa zglobove zbog visine i koristi li nekakav wristpad ?
Imao sam va88 i to je jedna od najnižih mehaničkih sve skupa. Nisam imao problema s visinom.

Njihova 60% mi se čini viša.

I btw, jeftinije me izašlo naručit direkt od varmilla. Naprave po željama šta hoćeš (switchevi, ledice, kapice). Poslali dhl-om i prošao bez pdv-a.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 23:30   #1776
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
I btw, jeftinije me izašlo naručit direkt od varmilla. Naprave po željama šta hoćeš (switchevi, ledice, kapice). Poslali dhl-om i prošao bez pdv-a.

Ja bome čekam svoje capse od varmila sad već 5 tjedana. Kažu da će doći za 2 tjedna, preko candykeys naručio.

Kojim putem si kontaktirao varmilo direkt? Mail? zhh19@zhihaihe.cn
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2019., 09:35   #1777
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Da, taj mail, direkt, ne znam dal je još aktualan. Dosta brzo je sve došlo s obzirom da su napravili tipkovnicu po mojim željama, nije bio proizvod s lagera.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2019., 14:23   #1778
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Čini se da je, bar im stoji tako u footeru stranice: http://www.varmilo.com/keyboardproscenium/en_
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 08:34   #1779
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Moze preporuka za neku tipkovnicu, bez numpada, nešto kao anne pro, ali da mogu i keycapse mjenjati i tak se "igrati" s time Imam trenutno roccat soura ali mislim da ne mogu na njoj keycapse mjenjati, prvo su mi zapeli doubleshot pudding neki za oko.

Ugl. da je neka manja, ne preskupa (nemam neki određeni budzet), moze wireless ne treba, čisto da vidim kakva je ponuda
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 13:24   #1780
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
@nhooyd

evo ti vrti doli do mile volje ima ih
https://www.massdrop.com/top-list/Me...rds/type--Mini
ili tu
https://mechanicalkeyboardinfo.com/b...ompact-607075/
Ja ti mogu iz osobnog iskustava preporucit Drevo Calibur i uskoro Royal Kludge RK61 a obe su Bluetooth.

A kad sam vec tu evo meni nove Ajazz AK510 ili ti ga wanbee retro sa rgb p::darijama

https://imgur.com/gallery/YTT6YDd


https://mega.nz/#!Ucc2lCBC!u9PNMH8E8...OzOg6UgtXLNkKc

https://www.youtube.com/watch?v=r1k2ef_EAcQ

Glasna ,zorro blue switch ,nema odvojivi kabel ,keycapsi su ok deblji pbt(ali svejedno imam YMDK Carbon 104 jos deblji pbt pa cu zamjenit kad stignem),rgb ima,kvaliteta kucista je ok tvrda plastika onako kad se uzme u ruku dosta teza nego sta bi se dalo ocekivat ...
250kn na allie naravno bija je malo veci popust pa je meni ova retro rgb meh.. ok za te pare sad je vidim dosta skuplja .

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 05.05.2019. u 07:27.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2019., 15:29   #1781
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Jos dodatna stvar je sta je spacebar bio dosta zutiji od ostalih tipki nakon pranja i ciscenja sad je ok ko novo ,sad cemo vidit tokom vremena kako ce se ponasat moga bi maknit tu ''antistatic žicu'' ako bude opet zazutilo tipku.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Nije space bar žut zbog pločice za odvodnju elektriciteta, nego ili zbog načina korištenja (osoba trlja palac o njega) ili zbog materijala (space je napravljen od drugačijeg tipa plastike nego druge tipke, radi tko zna čega)

Malo sam ja u prijašnjem komentaru krivo napisao:
Ne nabija se statički zbog trljanja o spacebar (kako i bi kada je uzemljen), nego se osoba nabija statičkim zbog trljanja o stolac, pa se preko spacebara prazni, kako ne bi nehotice spalila neku drugu komponentu (elektronički uređaj) zbog elektriciteta koji nema kuda otići.
Vodljive stvari sa velikom razlikom potencijala će peckati, u što se ubrajaju sve uzemljene stvari (potencijal 0), ali i , recimo , druge osobe koje nisu uzemljene nego samo nisu nabijene (zato često pecka elektricitet kada nekog dodirnete, a taj netko isto ima cipele i nije uzemljen, jer naboj teži da se izjednači)
trex je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 15:45   #1782
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Pozdrav, može preporuka za uredsku wireless mehaničku tipkovnicu, da ima HR znakove i veliki enter?

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 17:33   #1783
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Nije space bar žut zbog pločice za odvodnju elektriciteta, nego ili zbog načina korištenja (osoba trlja palac o njega) ili zbog materijala (space je napravljen od drugačijeg tipa plastike nego druge tipke, radi tko zna čega)

Malo sam ja u prijašnjem komentaru krivo napisao:
Ne nabija se statički zbog trljanja o spacebar (kako i bi kada je uzemljen), nego se osoba nabija statičkim zbog trljanja o stolac, pa se preko spacebara prazni, kako ne bi nehotice spalila neku drugu komponentu (elektronički uređaj) zbog elektriciteta koji nema kuda otići.
Vodljive stvari sa velikom razlikom potencijala će peckati, u što se ubrajaju sve uzemljene stvari (potencijal 0), ali i , recimo , druge osobe koje nisu uzemljene nego samo nisu nabijene (zato često pecka elektricitet kada nekog dodirnete, a taj netko isto ima cipele i nije uzemljen, jer naboj teži da se izjednači)
Nasa sam naknadno da su space bar tipke od ABS/a(vecinom tipkovnice koje su se proizvodile u UK) a ostale tipke normalno PBT.
I nacin ciscenja https://deskthority.net/wiki/Retr0bright
ali nisam jos nema potrebe.

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 02.04.2019. u 20:33.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 22:33   #1784
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Pozdrav,

ima tko preporuku za jeftine keycapse ? Vjerojatno bi uzimao nesto s AliExpressa da se malo igram i mijenjam po tipkovnicama. Tipkovnice u igri bi bile Coolermaster MK750 i Razer BW Chroma V2. Uzeo bi neke PBT keycaps posto standardno dolaze s ABS.
Dali je ovako (ili ovako) nesto ok opcija posto mi nije zanimljivo dati za keycapse lovu za koju mogu dobiti novu tipkovnicu?

U cemu je fora/tajna/posebnost keycapsa koji kostaju od 80-120 $?
Koliko sam istrazio, OEM profile je kompatibilan s cherry i razer switchevima, samo sto su keycapsi visi?

FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 08:20   #1785
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159



https://i.imgur.com/qDsaPWr.jpg





https://i.imgur.com/GOcvqgw.jpg

-->
Ti skupi keycapsi su ludost totalna i elitizam pogledaj samo r/MechanicalKeyboards sve ce ti biti jasno,

jedno od opravdanje je da se znakovi nece izbrisat sa takvih precjenjenih tipki kao u ovih jeftinih sa allija sta je totalna glupost koristim jedan set od 20$ vec skoro 2 g. nista kao i prvog dana.
Jeftini sa allija ili ebaya ako uzimas gledaj da je thick PBT /Laser etched ili Double Shot Keycaps naravno sa backlit u naslovu to jest za tipkuse sa osvjetljenjem.

Visinska razlika keycapsa je minimalna ako je i ima uopce ovisi o setu a ja zasad nisam naletija na neke super visoke da ne pasu ,kod tih tvojih tipkovnica provjeri dali zadnji red ima stabilizatore onda samim time ako imaju je i teze naci tipke znam po svojoj cm storm quickfire ultimate ali i to se da rjesit korstis bez stabilizatora i pomiris sa da imaju vise wobbling/a.

Ajazz AK510 104 Key/Outemu Blue/YMDK Carbon 104 Top Print



https://i.imgur.com/qDsaPWr.jpg





https://i.imgur.com/GOcvqgw.jpg


Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 03.04.2019. u 17:07.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 09:55   #1786
kepmip
Premium
Moj komp
 
kepmip's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Nedavno sam kupil gamdias hermes p2, bila je vikend akcija u Linksu, i tipkovnica je čist oke. Sviđaju mi se switchevi, imaju one svoje optičke switcheve, moji su brown i bolji su mi od kailh brown na ttesports poseidon zx. Tiši su i bolji mi je feeling. Software je kriminal, to je jedino kaj sam od problema našel na netu. Ali ima još jedan problem, tipkovnica pišti, relativno tiho, visoka frekvencija i smeta mi. Nosil sam ju na reklamaciju, dobil novu, nova isto pišti, pa sam i nju jučer. Ako opet dobim novu, nejdem van iz dučana prije nego ju isprobaju, pa da čujem jel pišti. Tek tolko da znate, ako se netko slućajno odluči na kupovinu iste. Makar sumnjam, jer je preskupa kad nije na akciji.
kepmip je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 12:28   #1787
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273



https://i.imgur.com/qDsaPWr.jpg





https://i.imgur.com/GOcvqgw.jpg

Cekaj tebi svitlo ne probija kroz znakove? Wtf, koja je poanta onda osvjetljenja osin da te je*e i blijesti ti u oci da jos manje vidis slova?
-->
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Ti skupi keycapsi su ludost totalna i elitizam pogledaj samo r/MechanicalKeyboards sve ce ti biti jasno,

jedno od opravdanje je da se znakovi nece izbrisat sa takvih precjenjenih tipki kao u ovih jeftinih sa allija sta je totalna glupost koristim jedan set od 20$ vec skoro 2 g. nista kao i prvog dana.
Jeftini sa allija ili ebaya ako uzimas gledaj da je thick PBT /Laser etched ili Double Shot Keycaps naravno sa backlit u naslovu to jest za tipkuse sa osvjetljenjem.

Visina keycapsa je minimalna ako je i ima uopce ovisi o setu a ja zasad nisam naletija na neke visoke ,kod tih tvojih tipkovnica provjeri dali zadnji red ima stabilizatore onda samim time ako imaju je i teze naci tipke znam po svojoj cm storm quickfire ultimate ali i to se da rjesit korstis bez stabilizatora i pomiris sa da imaju vise wobbling/a.

Ajazz AK510 104 Key/Outemu Blue/YMDK Carbon 104 Top Print



https://i.imgur.com/qDsaPWr.jpg





https://i.imgur.com/GOcvqgw.jpg

Cekaj tebi svitlo ne probija kroz znakove? Wtf, koja je poanta onda osvjetljenja osin da te je*e i blijesti ti u oci da jos manje vidis slova?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 13:40   #1788
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Gdje bi se kod nas moglo kupti wristrest za tipkovnicu?

Dolaze uz gamerske tipkovnice često ali ih ne mogu naći odvojeno.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 14:14   #1789
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Cekaj tebi svitlo ne probija kroz znakove? Wtf, koja je poanta onda osvjetljenja osin da te je*e i blijesti ti u oci da jos manje vidis slova?
Ma to tako ostalo kako sam skida original set, niti ne korstim osvjetljenje aj na drevo da jer fino izgleda a i set tipki je backlit,opcenito ni ne gledam vise u tipke dok tucem po njima dikod.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 13:03   #1790
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Pozdrav, eto došlo vrijeme da se i tipkovnica pošalje u penziju pa tražim nešto za preporuku...Dakle, tražim tipkovnicu sa hrvatskim slovima, ne-gejmersku (ono što odigram tu i tamo ne bih nazvao nekim gejmanjem već više razonodom ), standardni i fullsize raspored tipki, (nikakve skraćene verzije, fullsize Enter tipka).

Po mogućnosti bežična ali nije uvjet, te da je pristojan osjećaj tipkanja (ne radim puno na kompjuteru, ali opet da tipke nisu premekane i da ne moram nabijati po njima da dobijem slovo). Nekako sam bacio oko na ovih par modela, pa ako netko ima ili je imao iskustva s njima bio bih zahvalan

LOGITECH K740

MICROSOFT ergonomska 4000

LOGITECH K360

LOGITECH K350


Nisam nužno vezan za određene brendove, bitniji mi je naravno dobar osjećaj tipkanja. Cijena recimo da je negdje oko 500-injak kuna ili manje, mislim da je to pristojna cifra za negejmersku tipkovnicu i jednog prosječnog tipkača Sve ostale preporuke također dobrodošle
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 14:20   #1791
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Trazim tipkovnicu koja ima:
1.mx silent red/brown switcheve
2.veliki enter
3.backlight ili rgb
4.hrvatska laserski urezana slova kroz koja prolazi svjetlo jednakom jacinom kao i kroz ostala
5.Full size sa multimedijalnim tipkama tj. za podesavanje glasnoce minimalno
6.wristband

Postoji li uopce tipkovnica sa tim kriterijima?



Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 14:26   #1792
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Roccat Vulcan 120 je najblize tome, nema jedino mx switcheve ali cine se tihi

Sto se 4. tice, nisam vidio ali jeftiniji model Suora ima tako napravljeno
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 15:01   #1793
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Trazim tipkovnicu koja ima:
1.mx silent red/brown switcheve
2.veliki enter
3.backlight ili rgb
4.hrvatska laserski urezana slova kroz koja prolazi svjetlo jednakom jacinom kao i kroz ostala
5.Full size sa multimedijalnim tipkama tj. za podesavanje glasnoce minimalno
6.wristband

Postoji li uopce tipkovnica sa tim kriterijima?



Sent from my H8266 using Tapatalk
Fnatic Gear Rush, kupio sam ju nedavno za doma i za ured (znači prilično je tiha ) Cherry MX Red switchevi u silent varijanti.

Tiha, dobar osjećaj tipkanja, crveno pozadinsko osvjetljenje, veliki enter, ima wristband, laserski urezana hrvatska slova i znakovi (ali se ne vide tako jako, tj vide se kao i ostali simboli u drugom redu na slici), USB 2.0 hub (moglo je biti 3.0 al ajd, nisam to nit tražio a dobio sam tak da mi je ok), cijena oko 700ak kn.

E sad, nema multimedijske tipke, točnije ima ali u kombinaciji sa pritiskanjem Fn tipke.

Ja sam osobno prilično zadovoljan, i s tim da sam dosta dugo tražio dobru tipkovnicu koja bi ispunila moje zahtjeve - ISO layout, MX Red switchevi i da je manje od soma kuna. Odmah sam uzeo dvije koliko sam bio zadovolja
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 16:56   #1794
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Trazim tipkovnicu koja ima:
1.mx silent red/brown switcheve
2.veliki enter
3.backlight ili rgb
4.hrvatska laserski urezana slova kroz koja prolazi svjetlo jednakom jacinom kao i kroz ostala
5.Full size sa multimedijalnim tipkama tj. za podesavanje glasnoce minimalno
6.wristband

Postoji li uopce tipkovnica sa tim kriterijima?

Sent from my H8266 using Tapatalk
DasKeyboard 5Q

Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Roccat Vulcan 120 je najblize tome, nema jedino mx switcheve ali cine se tihi
Ove koje su dosle kod nas nazalost imaju mali enter (nije UK nego USA layout).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 18:13   #1795
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Hmm ok, vidjeh da Instar ima UK/HR modele pa zato, valjda je greska onda
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 18:34   #1796
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Ma, ja sam bio narucio pa su me 2 mjeseca vozali (stize za 10 dana, stize za 15 dana...) i ona su kao napokon stigle oko 15.12. pa sam platio i cekao 15ak dana da im se vrate sa graviranja i naravno da je bio krivi layout premda su me cijelo vrijeme uvjeravali da je veliki enter.
Kad su uslikali jer sam inzistirao da prije slanja postom poslikaju ispalo je mali enter i veliki lijevi shift sto je za mene bio deal breaker pa su mi samo vratili uplatu i to je to.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 19:06   #1797
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Babaloo Pregled postova
Pozdrav, eto došlo vrijeme da se i tipkovnica pošalje u penziju pa tražim nešto za preporuku...Dakle, tražim tipkovnicu sa hrvatskim slovima, ne-gejmersku (ono što odigram tu i tamo ne bih nazvao nekim gejmanjem već više razonodom ), standardni i fullsize raspored tipki, (nikakve skraćene verzije, fullsize Enter tipka).

Po mogućnosti bežična ali nije uvjet, te da je pristojan osjećaj tipkanja (ne radim puno na kompjuteru, ali opet da tipke nisu premekane i da ne moram nabijati po njima da dobijem slovo). Nekako sam bacio oko na ovih par modela, pa ako netko ima ili je imao iskustva s njima bio bih zahvalan

LOGITECH K740

MICROSOFT ergonomska 4000

LOGITECH K360

LOGITECH K350


Nisam nužno vezan za određene brendove, bitniji mi je naravno dobar osjećaj tipkanja. Cijena recimo da je negdje oko 500-injak kuna ili manje, mislim da je to pristojna cifra za negejmersku tipkovnicu i jednog prosječnog tipkača Sve ostale preporuke također dobrodošle
Nijedna od tih tipkovnica nije mehanička, stoga je pitanje bolje postaviti negdje drugdje.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 20:17   #1798
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Uzeo na kraju u hgspotu hyperx alloy elite rgb i prezadovoljan sam. Nema veliki enter ni hrvatska slova ali mogu ih dat ugravirat. Ono sto je nevjerovatno bilo je ke da das keyboard od 1200kn ima sve sto trebam ali ne svijetli i nema wristband. Jos rekao covjeku da spoji i fakat nema backlight. Ona druga za 1100kn ima sve ali nema multimedijalne tipke. Kolko je taj das keyboard precijenjen to je strasno. 5q skoro 2000kn.Lol

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 11:55   #1799
000000
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Zemlja
Postovi: 9
G413 je oko 470kn na amazonu(sa dostavom i svime), pa me zanima ako je to ok ili postoji nešto bolje ( mogu i pričekati nekakve akcije na tipkovnice sa cherry switchevima). Pročitao sam dosta komentara protiv Romer-G switcheva. Trenutno sam na membranskoj tipkovnici.
000000 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 12:24   #1800
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
naravno da postoji nesto bolje, a to je IBM model M
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na