Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.05.2008., 13:02   #61
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle zakon sa ograničenjem je debilana i treba ga maknut, mene isto boli kome se to sviđa ili ne, eto ja ću tek sad na vozački ić iako sam završio je*** fakultet, prvi put sam vozio auto kad sam imao 12g (da dobro piše) vozio sam traktore, aute i to po blatu, snjegu, kiši, magli, ledu i svim mogućim sranjima od vremenskih uvjeta, vozio sam doma ekipu u 3 ujutro jer sam jedini bio priseban i to bez dozvole, (kad su kazne poskupile prestao sam jer mi se nije dalo igrati s lovom) i sad dolazi ono pravo...
Dakle ja radim po noći, dežuram u bolnici jasna kompikacija sa ovim zakonom? Dakle za mene je normalna stvar ić doma u nevrijeme ili se dizati u pola 4 da stignem nekamo kamo moram ić jer tamo moram bit u pola 7 ujutro... I sad će mene neki seljak sa kompleksom manje vrijednosti kaznit jer vozim sa vozačkom "mlađom" od 2g u pla 5 ujutro? Serem se na takav zakon i na njega i ko mu je dao ovlasti za to...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 28.05.2008., 13:05   #62
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor etna22 Pregled postova
Mislim da je zakon glup. Kakve to veze ima u koju uru ćeš vozit? Ako ne znaš vozit isto ti je vozija u 3 ujutro ili 3 popodne, čak mislim da je 3 ujutro i sigurnije jer je promet rjeđi.... I onaj zakon o 100KS je također glup i nema nikakve logike u njemu jer i auto od 75KS može potegnit daleko preko 100km/h.
Tribali bi uvest zakon po kojem ako te uvate pijanog za volanom ili da divljaš po cesti ili slične idijotarije slijedi ti oduzimanje vozačke i VOZILA! Pa da te vidim kako ćeš se sljedeći put glupirat! A za one koji skrive prometnu nesreću sa smrtnim posljedicama drakonske zatvorske kazne, a ne kao onome liku šta je u Makarskoj ubija dvi curice na putu iz škole, ni dana zavora samo zato jer je iz ugledne obitelji i jer su mu njegovi platili školovanje u Švicarskoj. Tribalo je kaznit i njega i onoga ko mu je da ključeve (njegov otac naravno)...

E bolje je da tog kretena ne spominješ, brate da je moje dite ubija tako bija bi kraći za glavu i on i ćaća šta mu je kupija BMW-a.pa nek mi se ruga ko oće al u takvim slučajevima ne priznajem instituciju pravne države. e onda bi ja bija privremeno neuračunjljiv i iša na psihijatsrijsko liječenje.On je uzoran građanin.Moš mislit, odakle mu lova za kupovinu Biokovke.Di je proijeklo imovine svih ovih naših velikih poduzetnika nabijem ih poduzetnički na uzoran k...c hrvatskog poreznog obveznika.Čekaj malo a koji smo mi onda kua? Radiš, plaćaš porez, kupiš auto (i to neko obično gradsko tipa punto,clio i sl. 60-75ks ništa ekstra),opet plaćaš porez još malo i na zrak će uvest porez. Sve šta korisitš u ovoj jebenoj državi platiš porez.Šta si ti onda neuzoran građanin. i onda mulac sidne u auto i usrid Makarske (autobusni kolodvor, tržnica 100m, škola za one koji ne poznaju Makarsku) doslovno ih pomete na pješačkom.e pa koja kazna može bit blaga za to. ali ne pošto je on sin "uzornog građanina" ode u Švicarsku na školovanje. i to mu je kazna. ista stvar i s ovim Žužićem. ima noćne more i nesanicu.smišno.sad on ne bi u zatvor.za "tatine sinove" nek iznajme Grobnik na par dana pa se izjurcaj do mile volje. pusti me u tri PM da se vozim na miru a ne gledat kad će mi se neka budala zaletit kroz crveno pa pomest i mene i dite mi. sve bi ja to na Goli otok i gumenu macu u ruke pa mlati sinko kamen pa će se naučit strpljenju i živcima. malo se ugledajmo na nordijske zemlje. znaćči rođo postotak od primanja. pa nek meni uzmu 20% plaće isto ću razmislit dobro oću ja te novce dat policiji ili svom ditetu. pa bi se i ovi tatini sinovi malo zamislili jer 20% nije malo ako je veći promet firme.a ne ovako meni 2000kn na primjer je puno za kaznu a npr. todorić, kerum i sl. njima je to pizdarija. on će platit i avansno da se može jurcat. e sad ono vječno on ima para ko je tebi kriv što nemaš.niko al ako ima para onda može i sebi iznajmit stazu za utrku a ne koristi javnu cestu.
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline  
Staro 28.05.2008., 13:20   #63
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Zakon o snazi bi po mome trebalo mrvicu prekrojiti i staviti limit po specifičnoj snazi, koliko ks po toni ima određeni automobil ili još bolje, koliko ks po kg. Ili kg po ks . Jer snaga kao što su dečki rekli, nije ista je li 105 ks na 800 kg u nekom Swiftu ili 105 ks u daleko većem i težem autu...A specifična snaga je smatram dobro mjerilo po kojem se može očitati koliko je taj auto zapravo brz. I potencijalno opasan.
I malo bi se trebali rigoroznije provoditi zakoni i trebali bi imati brže sudstvo, ali dobro, radi se na tome (valjda)
Swarm odlilčno si shavtio, problematiku ovog KS zakona.

Ja ionako mislim uzet Brava HGT tako da me briga

I da kultura je jako mala kod vozača


Citiraj:
pusti me u tri PM da se vozim na miru a ne gledat kad će mi se neka budala zaletit kroz crveno pa pomest i mene i dite mi. sve bi ja to na Goli otok i gumenu macu u ruke pa mlati sinko kamen pa će se naučit strpljenju i živcima. malo se ugledajmo na nordijske zemlje. znaćči rođo postotak od primanja. pa nek meni uzmu 20% plaće isto ću razmislit dobro oću ja te novce dat policiji ili svom ditetu. pa bi se i ovi tatini sinovi malo zamislili jer 20% nije malo ako je veći promet firme.a ne ovako meni 2000kn na primjer je puno za kaznu a npr. todorić, kerum i sl. njima je to pizdarija. on će platit i avansno da se može jurcat. e sad ono vječno on ima para ko je tebi kriv što nemaš.niko al ako ima para onda može i sebi iznajmit stazu za utrku a ne koristi javnu cestu.
Ovo je jako dobro, jer bi se tada "velike face" izjednačile sa malim građanstvom. Tada bi na njegov prome od 10 Mkn bilo dosta za platit, a ne "Kerum sa 230km/h vozio, zaustaviloga, on vadi 2k kn i gotovo!"
Baja 001 je offline  
Staro 28.05.2008., 13:31   #64
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
OMG !

kad se sjetim kruznog ispred king crossa... rastu mi dlake po leđima...
tamo ljudi samo na srecu idu...
I ne samo da idu na sreću nego 90% vozača koji prolaze tim kružnim tokom s unutranje strane misli da i oni s vanjske moraju skrenuti na izlazu gdje se nastavlja dalje prema Jankomiru. Glavno da u jednoj ruci imaju mobitel, a u drugoj cigaretu i da obavezno gledaju u autoradio umjesto na cestu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online  
Staro 28.05.2008., 14:13   #65
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I ne samo da idu na sreću nego 90% vozača koji prolaze tim kružnim tokom s unutranje strane misli da i oni s vanjske moraju skrenuti na izlazu gdje se nastavlja dalje prema Jankomiru. Glavno da u jednoj ruci imaju mobitel, a u drugoj cigaretu i da obavezno gledaju u autoradio umjesto na cestu.
ahhh

i on je premali za toliko puno izlaza, jos je guzva uvijek, pogotovo vikendom. strava. zato ga izbjegavam koliko god mogu !

Željac je offline  
Staro 28.05.2008., 14:36   #66
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Nebi htio biti party breaker ipak i meni fali jos godina dana da mogu voziti poslije 11h... Danas sam zamolio frenda da pita starog koji je policajac hoce li se smjeti voziti poslije 11h od 1.6... I odgovor je NE ... E sada, moze li netko to saznati iz malo povjerljivijih izvora jer me ovo dotuklo totalka...
marko_1 je offline  
Staro 28.05.2008., 14:44   #67
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor marko_1 Pregled postova
Nebi htio biti party breaker ipak i meni fali jos godina dana da mogu voziti poslije 11h... Danas sam zamolio frenda da pita starog koji je policajac hoce li se smjeti voziti poslije 11h od 1.6... I odgovor je NE ... E sada, moze li netko to saznati iz malo povjerljivijih izvora jer me ovo dotuklo totalka...
Sačekaš online izdanje Narodnih novina kad zakon iziđe i pročitaš www.nn.hr Iznenadio bi se kako neki zakoni znaju jaaaako sporo doći do policije. On tebi jedno ti njemu drugo, pa kad preko motorole sazna da je bio u krivo samo ti vrati dokumente
Odojak je offline  
Staro 28.05.2008., 14:58   #68
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
A gledajte, ti zakoni su loši, loše se provode ili što već jer da daju nekog efekta ne bi se tako brzo mijenjali. Tako i tako je sve u glavi - onaj tko je vozio pod utjecajem alkohola će sigurno vozit i dalje, kad mu netko naplati kaznu otići će u zatvor ili na dobrotvorni rad, izgulit to i opet po starom. A što se tiče maminih i tatinih sinova i to je u glavi isto. Ja sam mlad vozač (3 mj.), al izbjegavam taj auto koliko mogu. Radije se vozim vlakom, autobusom, biciklom ili bilo čime drugim - kao prvo taj auto nije moj, nego je od staraca i blago rečeno bi se pojeo da ga skucam negdje. Sindrom izlazaka inih sinova u petak i subotu mi je poznat i dobro Fleks kaže. Oni ga zderu po gasu, povedu 6-7 prijatelja u auto da mogu u što više njih izazvat zavist.

I taj zakon do 23 h i zakon od 0 promila su loši i namijenjeni su samo punjenju državnog proračuna i donijeli su ga oni koji nemaju pojma što rade. Samo za primjer, prema ovom novom zakonu 2 djeteta do valjda 8-9 godina tretiraju se kao jedan odrasli - to bi značilo da ih 6 možeš strpat na zadnja sjedala automobila
tutix je offline  
Staro 28.05.2008., 14:58   #69
daemon1
Premium
Moj komp
 
daemon1's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Tučepi
Postovi: 103
Citiraj:
Autor marko_1 Pregled postova
Nebi htio biti party breaker ipak i meni fali jos godina dana da mogu voziti poslije 11h... Danas sam zamolio frenda da pita starog koji je policajac hoce li se smjeti voziti poslije 11h od 1.6... I odgovor je NE ... E sada, moze li netko to saznati iz malo povjerljivijih izvora jer me ovo dotuklo totalka...
Bilo je preljepo da bi bilo istinito.

Evo da se ja malo nadovežen položija san prošle god. u 2. misecu, kupija golfa I 1.6d, priša dvadesetak tisuća km po svim uvjetima noć,kiša, bura,...(studiran u Opuzenu 60km do tamo i 60 km nazad) i dosad san skupija:
vožnja posli 23h 500kn (Vodija pijanog prijatelja kuci)
ugašena svitla 300kn (udrilo sunce ka usrid lita, a štrumf me s kilometra ubra)
opet vožnja posli 23h 500kn + 110kn troška upravnog postupka (iša po curu u Makarsku)

Na svaku kaznu san u roku od 8 dana napisa žalbu i zatražija očitovanje pred sudom i prida je u policiji. Pozivi za sud su mi dolazili, nisan ih preuzima i tako dokle ide.

Ako kome triba mogu mu poslat primjerak žalbe da zna kako se radi.
daemon1 je offline  
Staro 28.05.2008., 15:26   #70
Foxman
localhost
Moj komp