Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2015., 15:19   #1
prof.gogx
.: h4rdc0Re cY8ERgEEk :.
Moj komp
 
prof.gogx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Slavonija
Postovi: 123
(riješeno) RAM 2 GB DDR2, pokazuje samo 1 GB

Uzeo sam nedavno nove 2x2GB DDR2 800MHz rame. Stiglo začas iz Kine za 8$. Ja presretan. Piše 2GB na njima kao što se vidi na slici.





Ubacim u konfu kad ono 1GB po modulu očita BIOS. Gledam i nevjerujem. Pretražio Google što ima o Hynix hy5ps1g431c.. kad ono 64x16. Očito sam prevaren od strane prodavača na Ebayu.

Što bi vi učinili i dali je netko imao slična iskustva?

Zadnje izmijenjeno od: prof.gogx. 29.10.2015. u 15:22. Razlog: smanjio slike
prof.gogx je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 16:07   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Probaj na drugoj konfiguraciji, moguće da ti samo jednu "stranu" modula prepoznaje, jesu chipovi na obje strane keksa?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2015., 17:58   #3
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
Sudeći po cijeni, i naljepnicama (WARRANTITY, isti S/N na obje ), rekao bih da je laznjak, trazi povrat novca, prijavi sellera EBAY-u, prije svega isprobaj jos negdje da budes siguran
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 18:16   #4
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Meni je lik s foruma ladno prodao iste takve pod Kingston...samo sto su njegove ispravno radile...no vec sam vidio slucajeva da duplo manje rama adresiraju...
Jel ih to koristis na intel ili amd konfiguraciji jer su navodno samo za amd...
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 22:39   #5
prof.gogx
.: h4rdc0Re cY8ERgEEk :.
Moj komp
 
prof.gogx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Slavonija
Postovi: 123
Na prijedlog kolege nine testirao sam u AMD konfiguraciji i zanimljivo da je prepoznao 4GB bez greške i dignuo sistem. Ostavit ću memTest86 da vidim je li kapacitet 4GB točan.

Na drugoj Intel ploči nije htio ni boot proći, a na trećoj registrira samo jednu pločicu kao valjanu. Na prvoj Asus intel 775 ploči kojoj sam prvotno namijenio ovaj kit rega po 1 GB svaku pločicu i sve dobro radi. I zasebno svaka i u paru.

Zanimljivo da Hynix u svoj Datasheet navodi modul "hy5ps1g1431cfp-y5" kao 1GB.
Evo potvrda:


Prodavač se na ebayu ogradio izjavom:“This item is only compatible with AMD cpu motherboard. It can not work in any intel cpu motherboard.”

Dakle ništa od moje pritužbe. Ići će u neku AMD konfiguraciju. Ali me zanima kako su to uspjeli napraviti i dali je moguće prevariti AMD memory kontroler? Znam da Intel ima na MBO, a AMD na CPU svoje kontrolere.
prof.gogx je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 12:03   #6
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor prof.gogx Pregled postova
Prodavač se na ebayu ogradio izjavom:“This item is only compatible with AMD cpu motherboard. It can not work in any intel cpu motherboard.”
....Ali me zanima kako su to uspjeli napraviti i dali je moguće prevariti AMD memory kontroler? Znam da Intel ima na MBO, a AMD na CPU svoje kontrolere.

Da, vise puta sam kupovao i uvijek elegantno zaobisao takve ponude bas radi te recenice, cim je to jeftinije 2-5$ odmah mi "smrdi" a dali je moguce dovest u zabludu amd controller... ko ce ga znat, nije djabe deklarirano samo za amd.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 20:26   #7
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Baci oko u aidi ili everestu na spd. To mi je glupavo da je vezano za brand....
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 21:10   #8
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Baci oko u aidi ili everestu na spd. To mi je glupavo da je vezano za brand....
Da nisam imao prilike vidjeti na svoje oči, rekao bih da je nemoguće. Pred koju godinu dok sam imao Intel 775 DDR2 sustav, htio dodati još 2 keksa po 2GB (isto AMD only). Ma jok, kako god ih okretao nisu ni htjeli mrdnuti na Intelu. Posve ispravni kod prodavatelja koji ih je skinuo sa AMD ploče...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 21:12   #9
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
To je ko da Philipsova sijalica ne svijetli u lusteru Vidik Bjelovar.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 23:08   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Nema tu nikakve drame. Prije svega, datasheet koji se vrti je samo jedna od predlozenih konfiguracija memorijskog modula s navedenim DRAM-om. Obzirom da vidis da je chip 256M, pobroji koliko ih imas i dobit ces kapacitet (bez ulazenja u dubinu problematike).

Problem kod Intela se manifestira na ogranicenom broju rangova po memorijskom kanalu. Ovaj modul vjerojatno ne zadovoljava te limite i zato prikazuje polovicni kapacitet.

AFAIR, kada bi ga ubacio u neki Core 2 stroj s odgovarajucim cipsetom, vjerojatno bi vidio puni kapacitet, buduci da ovakvi limiti idu tek od (mozda cak ne prve) verzije ix jezgara.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2015., 22:57   #11
prof.gogx
.: h4rdc0Re cY8ERgEEk :.
Moj komp
 
prof.gogx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Slavonija
Postovi: 123
Ići će kolegi za AMD stroj. Prošli RAMi kroz sve testove. Čak smo i bez problema instalirali windows 10 na tom AMD stroju. Linux se isto ne ljuti.. ali Intel neće pa neće. Probali na 3 Intel ploče različitih čipseta i proizvođača. Nije ni do procesora jer sam probao i Xeon i E5500. Jedino C2D nisam probao. Za 60kn koliko koštaju 2x2GB u kini mislim da su ipak isplativi, ali uzeti ove sa Hynix čipovima. Ubaciti u AM2+ i deri.
prof.gogx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na