Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2015., 20:56   #1
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Trebam pomoc!
Neki dan mi se komp sam restartao i ne podiže mi vise win7 do kraja. sad stalno pokusavam, al nece i nece. Probao reinstal, no i tu mi se javlja problem jer mi kada dodjem do opcija za brisanje ranije instalacije windowsa, jednostavno mi uopce ne prepoznaje particije, tj. Ne vidim ih... Uspio sam ih samo danas vidjet i naravio reinstal windowsa, no kada se komp restartao, crn ekran.

Pokusao sam sa hirens boot cd-om, imao problema i sa njegovim podizanjem a sad evo i njega sam uspio pokrenut. Kada idem na opciju hd tune javlja mi "no disk found", dakle uopce mi ne prepoznaje hdd. Sta da radim, koji alat da koristim i mogu li uopce spasiti podatke sa hdd-a? Cak preko hirensova "my computer" nadjem i otvorim d particiju, ali s nje ne mogu nista prebacit na eksterni hdd... Pomoc!

U jednom trenu sam vidio hdd i pokusao copy na ekstdrni hdd, ali nista, poslije mi opet nestao prikaz za hdd, dakle malo se pojavi pa nestane i tako...

Zadnje izmijenjeno od: nino. 03.11.2015. u 09:27.
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 22:39   #2
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Probaj promijeniti kabel i port na koji je disk prikopčan. Možda samo negdje gubi kontakt.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2015., 23:04   #3
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Gubi kontakt ocito. Hvala ti... Zatresem kutiju malo i pojavi se i mogu kopirat i tako stalno treskam...
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 09:25   #4
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
ako nastaviš tako raditi možeš izgubiti (oštetiti) neke od datoteka pa da i system više ne radi ili od treskanja u radu da dobiješ bad sektore na hdd, kad već znaš da je negdje loš spoj, ugasi PC , otvori stranicu i bar isključi kablove sa diska te ih ponovo spoji pa onda vidi jel prekida kad uključiš PC ponovo.
Još se često puta desi kad je hladnjak sa ventilatorom na CPU masivan da se pomakne od "treskanja" te ne legne čisto na zapečenu pastu i dobiješ pregrijavanje ....i još ponekad da iz PCI slota ispadne kartica itd.

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 03.11.2015. u 09:32.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 21:07   #5
Tinch
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 4
Bok, nisam mogla naći riješenje svog problema na forumu, pa evo.

Prije par mjeseci mi je krepao hdd u laptopu, tj. stvorila su se dva bad sectora koja mi ne dopuštaju da bootam windowse i koja ne znam izolirati, pa ako bi mi netko znao pomoći oko ovoga bilo bi super. Bad sectori su mi bili odmah na početku analize diska, ako to što znači, a ostatak diska je neoštećen, pa mi je šteta ne iskoristiti to ako postoji mogućnost da se može.

ako ne, imam drugi hdd, kojeg mi je frendica dala, al i s njim imam problem, kad sam ga formatirala, pri kraju procesa mi je izbacio neku grešku, nisam pročitala koju jer sam instiktivno kliknula OK misleći da je to poruka završetka, al formatirao se do kraja, koliko vidim sve se obrisalo s njega.

problem je u njemu jedino što mi ga ni jedan komp nije mogao očitati, ni mint na mom, sedmica na sestrinom ni xp na starom kompu (kao externi disk), ali sam ga izvadila van i stavila direktno u svoj laptop umjesto originalnog starog, i sad ga, kako kad, očitava.

Kad sam nakon toga pokušala instalirati mint na njega, instalacija je odradila svoje do samog kraja i onda mi je izbacilo neku grešku. mint je instaliran sad ali kad ga bootam izbacuje mi crni ekran s porukom da cd nije unutra i da ga ne može pokrenuti.

eto to je otprilike to, ako treba bilo koja dodatna informacija, rado ću je dostaviti
Tinch je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 09:57   #6
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Tinch Pregled postova
Bad sectori su mi bili odmah na početku analize diska, ako to što znači, a ostatak diska je neoštećen, pa mi je šteta ne iskoristiti to ako postoji mogućnost da se može.
Uhhhh. Loše. Na početak diska se smještaju particijske i FAT tabele. MOŽDA pomogne neki alat za low-level formatiranje od proizvođača diska, no to je najbolje prepustiti osobi koja ima jaaakoooo puno iskustva u prtljanju po diskovima.

Citiraj:
Autor Tinch Pregled postova
ako ne, imam drugi hdd, kojeg mi je frendica dala, al i s njim imam problem, kad sam ga formatirala, pri kraju procesa mi je izbacio neku grešku, nisam pročitala koju jer sam instiktivno kliknula OK misleći da je to poruka završetka, al formatirao se do kraja, koliko vidim sve se obrisalo s njega.
.
.
.
Ummmm.... ni taj disk baš ne zvuči pouzdano. Ukoliko možeš pokrenuti neku live distribuciju s CDa, probaj napraviti puni format tog diska i zapiši točno poruku koju dobiješ. Bez toga, ne vjerujem da će itko biti u stanju pomoći...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 16:18   #7
Tinch
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 4
Pokrenula sam mint s usb-a, jedino mi tako komp radi, pokusala sam opet formatirati disk al mi odma na pocetku baca gresku

'error syncronising after initial wipe> timed out waiting for object (udisks-error-quark,0)'
Tinch je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 16:25   #8
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Ja sam riješio tako jedan disk sa acronis disk directorom a na način da nisam formatirao cijeli njegov kapacitet. Znači za kreiranje particije nisam koristio cijeli disk. Nešto je manje mjesta ali radi :-)
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 23:07   #9
Tinch
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 4
Uspjela sam nekako riješiti to.

formatirala, pobrisala sve particije i napravila nove, sve po ps-u kako treba, pratila korak po korak instalaciju i namještanje particija i svega.. skinula sam linux mint 17.1 s originalne stranice i pokrenula instalaciju, odradila je svoje do zadnjeg koraka, i onda mi je izbacilo grešku kod "instaling additional packs from cd". tu mi izbaci grešku i nakon toga kaže da je instalirano sve i da ga restartam.

ja restartam i ne želi se bootat... ko da ih nema. Bios je podešen tako da nije do toga, kad ga bootam s live verzije vidim da je cijela instalacija na mjestu al se moj laptop i dalje pravi blesav...
Tinch je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 03:03   #10
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Ne pravi se laptop blesav nego imaš defektan HDD, i to 2 komada. Uzmi si neki manji SSD za parsto krznenjaka, zaguraj unutra i vozi Miško.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2015., 09:50   #11
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...davno sam jedan disk sa bad sektorima na početku rješio tako da sam izbrisao sve particije pa napravio dvije nove samo prvu malenu a druga ostatak diska. Nakon toga sam izbrisao tu malu particiju (na kojoj su bili ti bad sektori a nisam je ni pokušao formatirati) a formatirao veću i koristio disk još godinama iako sam tada mislio da će uskoro otkazati....
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 16:16   #12
Tinch
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 4
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Ne pravi se laptop blesav nego imaš defektan HDD, i to 2 komada. Uzmi si neki manji SSD za parsto krznenjaka, zaguraj unutra i vozi Miško.
nop, samo jedan. ovaj drugi s kojim pokušavam nešto je sasvim okej, provjereno i testirano, nema bad sectora, radi kako treba i praktički je nov.

Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
...davno sam jedan disk sa bad sektorima na početku rješio tako da sam izbrisao sve particije pa napravio dvije nove samo prvu malenu a druga ostatak diska. Nakon toga sam izbrisao tu malu particiju (na kojoj su bili ti bad sektori a nisam je ni pokušao formatirati) a formatirao veću i koristio disk još godinama iako sam tada mislio da će uskoro otkazati....
e viš..nije ti to loša ideja. Hvala ti na tome mislim da si mi puno pomogao )))
Tinch je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 19:18   #13
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Bolje rješenje je HDD regenerator koji će realocirati bad sectore ako nije baš jako loša situacija. Takav disk može raditi godinama nakon toga, ali izvjesnije je da će brzo opet početi problemi. Kako god, nije ga preporučljivo koristiti za bilo što bitno.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 10:32   #14
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
da objasnim zašto sam išao na to da taj dio diska bude mala obrisana particija. Bad sector je oštećenje tankog mikronskog metalnog sloja na "staklenom disku" pa kad se označi samo to oštećenje glava diska koja klizi će uslijed stalnog prelaska preko tog djela sve više guliti taj metalni sloj. Kad ostaviš prazno dosta šire oko tih sektora glava će minimalno prolaziti po tom oštećenju a i da ga proširuje neće biti po djelu koji se koristi....bar mi je tada to bila neka logika
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 18:24   #15
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Ako ti ovo od d/g ne pomogne skini si System rescue cd Image, zaprži ga i tamo imaš program koji to wipa disk (ne znam napamet kak se zove, nešto tipa kill disk, disk wipe ili tak nešto), staviš na jedan prijelaz. Ako ti to ne prođe, onda meni se dobar pokazao i active boot ali on ti nije bespla, moraš ga "posuditi". Ako prođe nešto od ovoga onda preskoči opet par GB na početku diska.
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na