Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.07.2014., 18:52   #31
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Logicna je ovako visa cijena Mi4.isto je bilo i sa Mi3 u pocetku..treba napomenut da ove verzije nemaju podrsku za LTE kod nas iako im 3g uredno radi na 900/2100mhz...pa kome je LTE bitan neka pripazi...
locks je offline  
Staro 27.07.2014., 18:55   #32
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
je netko rootao/flashao sa Lenovo p780 da me uputi malo? koje jebade s njim

EDIT uspio sam ga i brickat izgleda, ko moze pomoc

Zadnje izmijenjeno od: kondor1989. 27.07.2014. u 19:18.
kondor1989 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2014., 19:16   #33
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
ako neko zna malo vise o funkcioniranju inviteova sa one plus one-om, ili se infiltrirao u isti, neka nas prosvijetli, vjerujem da mnoge zanima...

@kondor: ne znam koliko su slicni, ali sam popizdio dok sam rootao a 850 plus. bio je uzasno usporen, pun bloatwarea i laga. i kad sam mislio da sam ga brickao (upali se i resetira svako 15 sekindi) sam nasao na needromu funkcionalni rom, uspio flashat i sad radi ko beba. probaj sa needroma

Zadnje izmijenjeno od: Fatal. 27.07.2014. u 19:24.
Fatal je offline  
Staro 27.07.2014., 19:29   #34
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Dobar dan svima,

Evo i ja puknuo pod pritiskom i kupio kineza, odluka pala na Lenovo S960 (fin, tanak srebrnkast, bas onako fino pederast ).

Prvo da komentiram to2c na kojem je kupljen, uzeli pare, poslali mi tracking number preko SingPosta, i ja sretan sjedim i cekam mob, ali nakon 30 dana strpljivog cekanja nista od moba, a ni tracking number nista ne pokazuje. Posaljem ja njima mail da mi jos nista nije doslo, oni odgovaraju da se dogodila greska i da sam platio $220 bundle koji u biti kosta $260 (extra kabeli, cover, screen protector itd...) i da moraju vidit sto sad. Naravno, papni nisu poslali email, ni nista...
Kad sam im odgovorio da netrebaju nista slat da cu ja pokrenut dispute na PayPalu i rijesit to vrlo brzo, trenutno salju mail sa isprikom i novim tracking numberom koji ovaj puta radi.

Tako sto ce to2c-a tice, serem im se u usta. Ali vjerojatno tipicni kinezi pa se nemam cemu cudit.

I tako nakon 2 tjedna stigne mob, i sto se hardwarea mob je vrlo dobar, quad MTK6589T proc i 2 gige rama sa 16gb interne memorije. Nema dual-sim i nema SD card slot.
Kvaliteta izrade je vrhunska, ekran super, ne skripi, ne savija se, oko toga nemam prigovora. Lenovu svaka cast na izradi/hardwareu.

E sad, software, paaaaaaaa, jednom rijecju ODRON.
Mob je dosao sa 4.2.2 verzijom Andorida, sa VIBE UI-em koji je neka jadnjikava kopija MIUI-a. Trzav do bola, tipicno nakrcan kineskim bloatware sranjem koje je nemoguce maknut bez roota. Odma je dobio update na 4.4.2 koji je malo ubrzao stvar, ali napunio mob sa jos vise kineskog sranja koje ovaj put uopce nije prevedno na engleski. Na Google Apps mozete zaboravit, postoji samo neki Lenovo suite sa jedno 20 njihovih aplikacija koje su vecinom na kineskom kao i Lenovo Store koji je u potpunosti na kineskom pa sretno sa pronalazenjem icega na tom storeu.

Nakon 2 dana okruzen sa svim tim kineskim sranjem sam popizdio i krenuo u borbu oko custom recoverya i rootanja. Teskom mukom i ta bitka je prosla u moju korist i uspio sam stavit TWRP recovery i instalirat SuperSU nakon 3 dana pokusaja i pogresaka mob je sad rootan, svo kinesko smece uklonjeno (osim neke SecureIT aplikacije jer ukoliko se i ona makne mob u donjem lijevom kutu ekrana stalno prikazuje "Security Problem" gresku), mob je osjetno fluidniji, Nova launcher je na njemu i sad su stvari podnosljive.

NO, i dalje nema predaje, sad sam u potrazi za nekim custom romom, srecom naletio sam na ruski lenovo forum i ljudi tamo su dosta uradili sto se tice ovog moba i custom stvari za njega.

Neda mi se sad postat slike, testove i tako to, to cu uradi malo kasnije kad se vratim doma jer sam trenutno u US.

Za kraj, izrada/hardware = 4/5 software 0/5
Finalno, nikad vise kinez, jednostavno previse gnjavaze za dobit funkcionalan mob...
T0X1C je offline  
Staro 27.07.2014., 19:33   #35
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
Dobar dan svima,

Evo i ja puknuo pod pritiskom i kupio kineza, odluka pala na Lenovo S960 (fin, tanak srebrnkast, bas onako fino pederast ).

Prvo da komentiram to2c na kojem je kupljen, uzeli pare, poslali mi tracking number preko SingPosta, i ja sretan sjedim i cekam mob, ali nakon 30 dana strpljivog cekanja nista od moba, a ni tracking number nista ne pokazuje. Posaljem ja njima mail da mi jos nista nije doslo, oni odgovaraju da se dogodila greska i da sam platio $220 bundle koji u biti kosta $260 (extra kabeli, cover, screen protector itd...) i da moraju vidit sto sad. Naravno, papni nisu poslali email, ni nista...
Kad sam im odgovorio da netrebaju nista slat da cu ja pokrenut dispute na PayPalu i rijesit to vrlo brzo, trenutno salju mail sa isprikom i novim tracking numberom koji ovaj puta radi.

Tako sto ce to2c-a tice, serem im se u usta. Ali vjerojatno tipicni kinezi pa se nemam cemu cudit.

I tako nakon 2 tjedna stigne mob, i sto se hardwarea mob je vrlo dobar, quad MTK6589T proc i 2 gige rama sa 16gb interne memorije. Nema dual-sim i nema SD card slot.
Kvaliteta izrade je vrhunska, ekran super, ne skripi, ne savija se, oko toga nemam prigovora. Lenovu svaka cast na izradi/hardwareu.

E sad, software, paaaaaaaa, jednom rijecju ODRON.
Mob je dosao sa 4.2.2 verzijom Andorida, sa VIBE UI-em koji je neka jadnjikava kopija MIUI-a. Trzav do bola, tipicno nakrcan kineskim bloatware sranjem koje je nemoguce maknut bez roota. Odma je dobio update na 4.4.2 koji je malo ubrzao stvar, ali napunio mob sa jos vise kineskog sranja koje ovaj put uopce nije prevedno na engleski. Na Google Apps mozete zaboravit, postoji samo neki Lenovo suite sa jedno 20 njihovih aplikacija koje su vecinom na kineskom kao i Lenovo Store koji je u potpunosti na kineskom pa sretno sa pronalazenjem icega na tom storeu.

Nakon 2 dana okruzen sa svim tim kineskim sranjem sam popizdio i krenuo u borbu oko custom recoverya i rootanja. Teskom mukom i ta bitka je prosla u moju korist i uspio sam stavit TWRP recovery i instalirat SuperSU nakon 3 dana pokusaja i pogresaka mob je sad rootan, svo kinesko smece uklonjeno (osim neke SecureIT aplikacije jer ukoliko se i ona makne mob u donjem lijevom kutu ekrana stalno prikazuje "Security Problem" gresku), mob je osjetno fluidniji, Nova launcher je na njemu i sad su stvari podnosljive.

NO, i dalje nema predaje, sad sam u potrazi za nekim custom romom, srecom naletio sam na ruski lenovo forum i ljudi tamo su dosta uradili sto se tice ovog moba i custom stvari za njega.

Neda mi se sad postat slike, testove i tako to, to cu uradi malo kasnije kad se vratim doma jer sam trenutno u US.

Za kraj, izrada/hardware = 4/5 software 0/5
Finalno, nikad vise kinez, jednostavno previse gnjavaze za dobit funkcionalan mob...
pa evo pogledaj sta je mene zadesilo malo izdan..softver je ubi boze nemogu mu sad nista mogu ga bacit
kondor1989 je offline  
Staro 27.07.2014., 19:45   #36
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
A znam i vjerujem ti, trebalo mi je 3 dana pokusaja i pogreske dok sam sam uspio stavit custom recovery. Stvar sa tim kinezima je toliko bugovita da je to nevjerojatno.

Prvo mi SP Flash Tool nije htio prihvatit scatter file, pa nisu driveri valjali, pa 4 verzije SP Flash Toola nisu radile, tek proslo sa 5tom verzijom, pa dok sam sredio TWRP da boota, ma kaos.

Stvarno ne kontam, mislio da ce Lenovo bit ok, ali ovo je presmjesno, cak i da sam kinez ovaj mob sa ovako losim softwerom je neupotrebljiv. Ja neznam kako ti kinezi uopce kupuju kineske mobitele. Valjda nesmiju uvozit nista bolje.

EDIT:

kondor, da li ti ga SP Flash Tool prepoznaje dok je ugasen?
Meni se slicno dogodilo, mob je bio mrtav i na punjacu nije pokazivao LED da se puni i na power tipku, a SP Flash Tool ga nije prepoznavao.
Ali sam ga vratio u zivot tako da sam drzao Power tipku i Volume + i Volume - (sve tri skupa) i odjednom je usao u stock Lenovo recovery, nakon toga sam odabrao drugu od dvije boot opcije (hrpa kineskih znakova tako da nemam pojma sto sam tocno odabrao) i uspio je bootat.
T0X1C je offline  
Staro 27.07.2014., 19:48   #37
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
A znam i vjerujem ti, trebalo mi je 3 dana pokusaja i pogreske dok sam sam uspio stavit custom recovery. Stvar sa tim kinezima je toliko bugovita da je to nevjerojatno.

Prvo mi SP Flash Tool nije htio prihvatit scatter file, pa nisu driveri valjali, pa 4 verzije SP Flash Toola nisu radile, tek proslo sa 5tom verzijom, pa dok sam sredio TWRP da boota, ma kaos.

Stvarno ne kontam, mislio da ce Lenovo bit ok, ali ovo je presmjesno, cak i da sam kinez ovaj mob sa ovako losim softwerom je neupotrebljiv. Ja neznam kako ti kinezi uopce kupuju kineske mobitele. Valjda nesmiju uvozit nista bolje.
rootao sam svasta i flashao sa samsungom al ovo...je jedna nova dimenzija..valjda cu uspjet popravit..davim nekog lika na needromu
kondor1989 je offline  
Staro 27.07.2014., 19:53   #38
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
Dobar dan svima,

hardwarea mob je vrlo dobar, quad MTK6589T proc i 2 gige rama sa 16gb interne memorije. Nema dual-sim i nema SD card slot.
Kvaliteta izrade je vrhunska, ekran super, ne skripi, ne savija se, oko toga nemam prigovora. Lenovu svaka cast na izradi/hardwareu.

E sad, software, paaaaaaaa, jednom rijecju ODRON.
Mob je dosao sa 4.2.2 verzijom Andorida, sa VIBE UI-em koji je neka jadnjikava kopija MIUI-a. Trzav do bola, tipicno nakrcan kineskim bloatware sranjem koje je nemoguce maknut bez roota. Odma je dobio update na 4.4.2 koji je malo ubrzao stvar, ali napunio mob sa jos vise kineskog sranja koje ovaj put uopce nije prevedno na engleski. Na Google Apps mozete zaboravit, postoji samo neki Lenovo suite sa jedno 20 njihovih aplikacija koje su vecinom na kineskom kao i Lenovo Store koji je u potpunosti na kineskom pa sretno sa pronalazenjem icega na tom storeu.

Nakon 2 dana okruzen sa svim tim kineskim sranjem sam popizdio i krenuo u borbu oko custom recoverya i rootanja. Teskom mukom i ta bitka je prosla u moju korist i uspio sam stavit TWRP recovery i instalirat SuperSU nakon 3 dana pokusaja i pogresaka mob je sad rootan, svo kinesko smece uklonjeno (osim neke SecureIT aplikacije jer ukoliko se i ona makne mob u donjem lijevom kutu ekrana stalno prikazuje "Security Problem" gresku), mob je osjetno fluidniji, Nova launcher je na njemu i sad su stvari podnosljive.

NO, i dalje nema predaje, sad sam u potrazi za nekim custom romom, srecom naletio sam na ruski lenovo forum i ljudi tamo su dosta uradili sto se tice ovog moba i custom stvari za njega.

Neda mi se sad postat slike, testove i tako to, to cu uradi malo kasnije kad se vratim doma jer sam trenutno u US.

Za kraj, izrada/hardware = 4/5 software 0/5
Finalno, nikad vise kinez, jednostavno previse gnjavaze za dobit funkcionalan mob...
veliki potpis. lenovo (bar ovi noviji modeli) imaju nevjerojatno los stock software, pun bloatwarea, usporen trzuckav, ma nikakav. kad to napokon optimiziras trebao bi bit dosta zadovoljan s istim, ja sam osijedio dok onaj 850 plus nisam ućero u normalan rad. sretno

Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova

Stvarno ne kontam, mislio da ce Lenovo bit ok, ali ovo je presmjesno, cak i da sam kinez ovaj mob sa ovako losim softwerom je neupotrebljiv. Ja neznam kako ti kinezi uopce kupuju kineske mobitele. Valjda nesmiju uvozit nista bolje.
vise niti bi kupio niti bi preporucio ikome da kupi kineza skupljeg od 800-850 kn sa svim daćama. Jednostavno je smijesno za ove lenovo isprdke dat cca 1200 kn sa daćama i bez garancije, natezanja sa kinezima i tracking numberima, čekanje mjesec dana, kad imas za 1600 jedan xiaomi sa garancijom koji je 3 klase iznad u svakom aspektu, a dođe za par radnih dana

Zadnje izmijenjeno od: Fatal. 27.07.2014. u 20:18.
Fatal je offline  
Staro 27.07.2014., 20:09   #39
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
E tu se slazem.po ovoj cijeni Mi3 je nenadjebiv u svakom pogledu...
locks je offline  
Staro 27.07.2014., 20:33   #40
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
Dobar dan svima,

Evo i ja puknuo pod pritiskom i kupio kineza, odluka pala na Lenovo S960 (fin, tanak srebrnkast, bas onako fino pederast ).

Na Google Apps mozete zaboravit, postoji samo neki Lenovo suite sa jedno 20 njihovih aplikacija koje su vecinom na kineskom kao i Lenovo Store koji je u potpunosti na kineskom pa sretno sa pronalazenjem icega na tom storeu.

Nakon 2 dana okruzen sa svim tim kineskim sranjem sam popizdio i krenuo u borbu oko custom recoverya i rootanja. Teskom mukom i ta bitka je prosla u moju korist i uspio sam stavit TWRP recovery i instalirat SuperSU nakon 3 dana pokusaja i pogresaka mob je sad rootan...

NO, i dalje nema predaje, sad sam u potrazi za nekim custom romom, srecom naletio sam na ruski lenovo forum i ljudi tamo su dosta uradili sto se tice ovog moba i custom stvari za njega.

Za kraj, izrada/hardware = 4/5 software 0/5
Finalno, nikad vise kinez, jednostavno previse gnjavaze za dobit funkcionalan mob...
Ja ne bi nikome preporučio da kupi "kineza" jeftinijeg od 850 Kn jer za tu cijenu i neće
baš naći dobar mobitel.
I, općenito govoreći, ne bi nikome preporučio kupovinu kineskog mobitela ako nije u stanju proučiti par dana prije kupovine ono što kupuje.
Dakle, osnovne stvari - pregledati forume, vidjeti ima li problema s hardverom ili softverom, ima li gotov root i recovery.

Izgleda da si brzo podlegao pritisku najatraktivnije teme na PCE forumu i kupio mobitel napamet.

P.S.
Root i recovery se stavljaju prvenstveno zbog jednostavnog bekapa, pa tek onda za druge stvari...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2014., 20:41   #41
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Ja ne bi nikome preporučio da kupi "kineza" jeftinijeg od 850 Kn jer za tu cijenu i neće
baš naći dobar mobitel.
Ma nemoj? oćeš reći da sam ja loše prošao za 770 kn ?
Brko je offline  
Staro 27.07.2014., 21:07   #42
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Možda sam trebao naglasit ono "baš",
a iznimke su tu da potvrde pravilo
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 27.07.2014., 21:20   #43
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Ispričavam se unaprijed ako propuštam nešto očigledno, ali kad ga hitim u cart i odem na checkout sa selektiranom Hrvatskom izbaci mi 187 funti s dostavom. Postoje neki kuponi ili?

Edit- da ne postam još jednom, izgleda da mi se zbuggala njihova stranica. Kad sam prvi put izabrao samo je bijela bila(automatski selektana jasno). Nakon što sam izabrao drugi mobitel i vratio se na Mi3 mi je pokazao i taj crni. Kolega je u pravu s tim da nije točno 160 nego 175 jer iz nekog razloga nude samo shipping za 15 funti. S onim bijelim sam mogao izabrati neki shipping za 5 funti. Jedino ako ih se može kontaktirati da šalju tom jeftinijom opcijom(za oboje je pisalo samo courier, nije pisalo koji). Solidna kupnja za te pare i bar ima neka garancija.
Imaš kupon "UKFSHIP" za besplatno slanje!
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 27.07.2014., 21:49   #44
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor byebye Pregled postova
@lutherus @RAUL @Dakok

sta mislite za DOOGEE VALENCIA DG800 taj je negdje cjenovni rang sto sam govorio a ima karakteristike (Y) 4.5" ekran... ?? jel ko imao iskustva s njim?

@Z-man

heheh ma cure su vala po tom pitanju vazda iste odnosno ko ce znat sta one misle ahah a evo DOOGEE VALENCIA DG800 je malo manji sta mislis?
Nisam imao doticaja sa Doogeeijem pa ti ne bih znao nista reci.Ima sam istu situaciju kao i ti, radilo se o zenskim osobama koju se htjele androida, ali im je 5 incha ekran bilo preveliki.Na moj nagovor uzele su Catee CT 300 bijeli i danas kazu da im nije zao sto su ga kupile.Kazu da bi im bilo zao da su kupile mobitel sa manjom dimenzijom ekrana.Nakon par dana navikle su na 5 incha ekran i vise mobitelmanji od 5 incha ne bi kupovale.
RAUL je offline  
Staro 27.07.2014., 22:02   #45
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Glede Lenova (a i ostalih kineza) - takodjer vrijedi ona "kolko para, tolko muzike".
Imam K910 (njihov flagship sa Snapdragon 800 procom) i nakon obaveznog ciscenja kineskog bloatware-a (svaki kinez ga ima) mob radi vec pola godine bez ikakvih problema.
__________________
Matta je offline  
Staro 27.07.2014., 22:21   #46
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Rođak mi je za klinca kupio Elephone P7 Mini na onoj Pandinoj akciji za 70$. Javit ću vam dojmove kad stigne. Moglo bi biti zanimljivo.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 27.07.2014., 22:36   #47
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova

EDIT:

kondor, da li ti ga SP Flash Tool prepoznaje dok je ugasen?
Meni se slicno dogodilo, mob je bio mrtav i na punjacu nije pokazivao LED da se puni i na power tipku, a SP Flash Tool ga nije prepoznavao.
Ali sam ga vratio u zivot tako da sam drzao Power tipku i Volume + i Volume - (sve tri skupa) i odjednom je usao u stock Lenovo recovery, nakon toga sam odabrao drugu od dvije boot opcije (hrpa kineskih znakova tako da nemam pojma sto sam tocno odabrao) i uspio je bootat.
nisam ga spajao preko tog Flash toolsa nego samo instalirao jedan CWM preko XDA foruma...kasnije i framarootom probao...uspio sam ga sad napokon upaliti ali radi 10 minuta pa se izgasi lol...neznam sta cu..da mi je samo stock rom vratiti nazad...
kondor1989 je offline  
Staro 27.07.2014., 23:40   #48
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
I, općenito govoreći, ne bi nikome preporučio kupovinu kineskog mobitela ako nije u stanju proučiti par dana prije kupovine ono što kupuje.
Dakle, osnovne stvari - pregledati forume, vidjeti ima li problema s hardverom ili softverom, ima li gotov root i recovery.

Izgleda da si brzo podlegao pritisku najatraktivnije teme na PCE forumu i kupio mobitel napamet.
Nije bas da sam podlegao, odavno pratim temu i nisam bas pomisljao na kupovinu kineza. Ali mob nije za mene, kupljen je za nekog drugog jer sam ja trenutno u US i osoba kojoj ide mob me zamolila mogu li joj kupin nesto za oko $200 a da je ok. Pa sam ja preporucio kineza jernema poreza/carine i inih davanja na njega a za te pare se moze dobit solidan hardware...

Druga stvar, o tom mobu ima jako malo informacija na netu, par reviewova, nista konkretno, ali po specifikacijama se cinio ok i nazalost osobi se svidio taj mob i mozes ga je*at..

Ono sto mene cudi je kako ovi mobiteli prolaze u Kini uopce? Mislim, nije to neka sitnica, mob je trom do bola sa 2 gige rama i 1.5Ghz quad core procom, naspram mog Nexusa 4 sa isto toliko rama i slicnim procom, razlika je nebo i zemlja.
Valjda ti Kinezi imaju 15fpsa vid pa im ne smeta kad mob trza.

Presmijesno mi je sama preobrazba moba sa stock launchera na Novu, 3 puta brze sve postane, naravno, dok ne izadjes iz Nove i udjes u neke sistemske opcije.

Nemoj me krivo shvatit, nije mob kao mob los, dapace, sa solidnim romom ovo je prava zvijerka, tanak, lagan. build quality je vrlo dobar, ekran sasvim solidan, kamera nista posebno, ali bolja nego na mom nexusu (da se odma razumimo, kamera na Nexusu 4 je smece ), ali mi je neshvatljvio da jedna kompanija kao Lenovo nemoze napravit upotrebljiv ROM na quad-core procu i 2 gige rama...

Sto se tice root-a i recoverya, mob ima to, barem za 4.2.2 Andorid, ali kad sam vidio kakvo je smece 4.2.2, upgrade na 4.4.2 je mogao samo pomoc, pa makar i bez roota.

Treca stvar vezana uz kineze i romove. SP/MTK Flash Tool, stabilan i precizan ko baba kad gata iz graha. Dok nadjes verziju koja ce ti procitat scatter file kako treba i stvarno flashat nesto je lutrija. Ja sam bio relativno sretan pa sam nakon 4 verzije uspio flashat custom recovery.

Osobno, preporucit kineza nekome tko je naucen na out of the box experience koje pruza bilo koji brand-name mob je ludost, dok se kineza osposobi za normalan rad, treba pun k*rac truda i upornosti. Vrijeme je novac, a kinez je itekako skup kad uracunas koliko vremena ces proves dovodeci ga u upotrebljivo stanje.

@blava:

Dobija sam ja jednu od 32GB sa Lenovom, ali buduci da ni Lenovo ni moj Nexus nemaju SD card slot , moram pricekat dok ne dodjem doma da je trestiram, cura ima S5 pa cemo vidi kako radi...

Zadnje izmijenjeno od: T0X1C. 27.07.2014. u 23:58.
T0X1C je offline  
Staro 27.07.2014., 23:50   #49
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Kakve su kvalitete one kineske SD kartice sto se mogu naruciti sa mobitelom,konkretno sa to2c,cijena za 16 gb 30-tak kuna sto mi budi sumnju da upitna kvaliteta
blava je offline  
Staro 28.07.2014., 00:10   #50
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
......

Sto se tice root-a i recoverya, mob ima to, barem za 4.2.2 Andorid, ali kad sam vidio kakvo je smece 4.2.2, upgrade na 4.4.2 je mogao samo pomoc, pa makar i bez roota.

Treca stvar vezana uz kineze i romove. SP/MTK Flash Tool, stabilan i precizan ko baba kad gata iz graha. Dok nadjes verziju koja ce ti procitat scatter file kako treba i stvarno flashat nesto je lutrija. Ja sam bio relativno sretan pa sam nakon 4 verzije uspio flashat custom recovery.

Osobno, preporucit kineza nekome tko je naucen na out of the box experience koje pruza bilo koji brand-name mob je ludost, dok se kineza osposobi za normalan rad, treba pun k*rac truda i upornosti. Vrijeme je novac, a kinez je itekako skup kad uracunas koliko vremena ces proves dovodeci ga u upotrebljivo stanje.
Sve stoji, uz par primjedbi.

Kinezima kineske aplikacije nisu kinesko smeće. Bar veći dio. Onda je teško zamjeriti lenovu za takav softver koji nikad nije ni bio namijenjen europljanima i inima.
Za spor UI i bugove nema opravdanja, svakako.

Zar nije išao CWM/TWRP jednostavno kroz MobileUncle Tool?

Ovo zadnje ipak ovisi o više faktora. Često mobiteli dolaze i sa rootom i hrvatskim sučeljem....
A tko plati školarinu za prvi, ne plaća je za naredni kineski mobitel.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.07.2014., 00:18   #51
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Ma nije sve toliko crno, samo me i to2c iznervirao i taj zacudjujuce trom Lenovo software na mobu, a buduci da sam ja preporucio Kineza, moram ga dovest u upotrebljivo stanje inace sam naje*ao kad se vratim u HR

A sto se tice MobileUncle, nakon 4.4.2 updatea, nema roota, cisti stock lenovo ROM, spor do bola sa stock Lenovo recovery particijom (sva na kineskom, u zivotu se nisam osjecao toliko izgubljeno koliko u tom kineskom recoveryu, nigdje ikone, samo njihovi hijeroglifi)

Da nisu toliko ograniceni sa svojim kineskim aplikacijama, i da MTK stoka da svima na koristenje svoj kernel source kod, ovi kinezi bi preplavili svijet cim dobiju kvalitetne romove...
T0X1C je offline  
Staro 28.07.2014., 01:14   #52
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Nisam imao doticaja sa Doogeeijem pa ti ne bih znao nista reci.Ima sam istu situaciju kao i ti, radilo se o zenskim osobama koju se htjele androida, ali im je 5 incha ekran bilo preveliki.Na moj nagovor uzele su Catee CT 300 bijeli i danas kazu da im nije zao sto su ga kupile.Kazu da bi im bilo zao da su kupile mobitel sa manjom dimenzijom ekrana.Nakon par dana navikle su na 5 incha ekran i vise mobitelmanji od 5 incha ne bi kupovale.
Vole zene velke mobitele iako to mnoge nece priznat. Ulovio sam jednu Kineskinju ili kaj je vec sa poprilicnom mrcinom. Njen partner je imal neki mali tipa s4 mini.. Ne znam o kojem se mobitelu radi..



Nigdje jos nema posten review Mi4?
MAGARAC je offline  
Staro 28.07.2014., 01:14   #53
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
na mobicity MI3 piše da je 190, a kad stavim CRO onda 160, jel to i dalje ona greska sto su imali sa VATom ili?

(uz shipping i kupon izadje 1650 sveukupno...iako kazu nemaju ga)
kondor1989 je offline  
Staro 28.07.2014., 01:28   #54
TCC
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 2
Citiraj:
Autor trolljegeren Pregled postova
Lijep pozdrav,
Moze li mi netko reci da li ova stranica prodaje originalne Xiaomi mobitele?
http://www.xiaomishop.com
Citao sam recenziju od nekoga tko je nabavio mobitel s te stranice,ali cisto da budem siguran...hvala unaprijed


I da li je netko s ove stranice narucivao?Hvala
http://www.minideal.net/
Ja sam naručivao prošli tjedan s xiaomishop Hongmi 1S, naručio u ponedjeljak i stiglo u četvrtak (Pirovac). Provjeravao sam po IMEI i serijskom broju i uređaj je original. Platio sam ga s dostavom 1218 kn. Moraš naručiti pod EU direct.
Uređaj je ispravan i nemam za sada nikakvih problema. Komunikacija sa shopom izvrsna.
TCC je offline  
Staro 28.07.2014., 01:28   #55
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
na mobicity MI3 piše da je 190, a kad stavim CRO onda 160, jel to i dalje ona greska sto su imali sa VATom ili?

(uz shipping i kupon izadje 1650 sveukupno...iako kazu nemaju ga)
To nije greška nego mali propust kojeg je šteta ne iskoristiti.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 28.07.2014., 01:32   #56
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Custom rom za Lenovo A800 -> Lenmic rom

okej, nije nesto novijeg datuma, ali iskoristiv mobitel .

nego, uzeo sam ovdje preko foruma Lenovo A800 koji je dosao sa stock original androidom. jednom rjecju - poluproizvod. shit. nikad nebi rekao da mob ima dvije jezgre i 512MB rama.

onda sam ga isao rootati - bio je vec rootan. pa ga nisam morao rootati .

pa je isao CWM recovery, lijepo sve opisano klik. i sam recovery radi.

**
napomena odmah. da bi se doslo do CWM recoverya kad je mob ugasen, malo je zeznuto. volume down + power na sekundu, pa volume up stisnuti. ako ne upali iz prve-druge, iz jedne hoce. meni je trebalo cca par sati kopanja po netu da odgonetnem pravu kombinaciju tipki i samostalnog isprobavanja, ako se tko upusti, da mu ustedim zivaca i vremena.


dok se custom romovi mogu naci na sljedecog stranici - Needrom.
za skidanje bilo cega je potrebno se registrirati, ali je free pa je cas posla.


a ja sam isprobao zasada dva. prvi koji sam koristio cca tjedan da je ovaj - Lenovo A800 MultiLangual S129 Solo V3.

ovdje takoder napomena, ne pratiti sve sto pise u instalacijim uputama!
tj, sve napraviti do same instalacije, iza toga nikako ne brisati particije, cache, dalvik itd. samo reboot i sacekati ~5 minuta da sve sjedne na mjesto, finito - bolji rom od stocka miljama.


no danas (jucer zapravo, sada je vec ponedjeljak) sam naletio na ovaj - Lenovo A800 – LENMIC A800 V3.1. ovaj je jos bolji od proslog, jer je fest stedljiviji na ramu (cca 125MB je free od ukupnih 473, koliko mi ocitava apk neki), sve radi vrlo vrlo zivahno i nema stekanja, GPS sljaka bez vecih problema i cekanja, ma sve je ono - super!


tako da ako se tko nade s ovim mobitelom, molim vas - napravite od njega posten mobitel . ako do sada niste, jer stock rom je stvarno smece naspram ovoga Lenmica. eto, nadam se da sam nekome pomogao .


EDIT:
zaboravih reci, ako ce trebati, ja imam skinute drivere za Lenovo. nemam linka otkud, ali puna oznaka je:
LenovoUsbDriver_1.0.1 (7.16MB)
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 28.07.2014., 01:37   #57
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Citiraj:
Autor trolljegeren Pregled postova
Lijep pozdrav,
Moze li mi netko reci da li ova stranica prodaje originalne Xiaomi mobitele?
http://www.xiaomishop.com
Citao sam recenziju od nekoga tko je nabavio mobitel s te stranice,ali cisto da budem siguran...hvala unaprijed


I da li je netko s ove stranice narucivao?Hvala
http://www.minideal.net/
Pogledaj OVDJE (mobicity.co.uk)
Mobiteli su originalni, 1 godina EU garancije, puno bolja cijena od xiaomishop-a i minideal-a koji btw. nemaju EU garanciju...
Kad ti s moby-a pošalju, stigne za 2 dana pa i manje(DHL-om), samo nemoj zaboraviti iskoristiti kupon za besplatnu dostavu(uštediš 15 funti) ako budeš naručivao...

Kupon: UKFSHIP ili CF15

I vidi da ti tvoja banka radi konverziju tečaja(kad dođeš na paypal-ovu stranicu za platiti, imaš tamo opciju za odabrati to), za primjer, mene je paypal tukao s 10kn za funtu, a ako ti banka radi konverziju možeš dosta uštedjeti ...

A za posebno dodatnu uštedu(odnosno gratis predmete), evo ti savjet jednog kolege s drugog foruma, citiram:

"Koristis kupon cf15, a besp dostavu dobijes lada kupis bilo koja dva itema iz podrucja accesories. Dakle izaberes dva korisna predmeta, npr. ja sam uzeo neki punjac i camera kit za ipad, dobio free shipping i popust -15f, a ova dva itema prakticki besplatno, posto skupa kostaju taman oko 15f."

Pa eto, ovim putem se još jednom zahvaljujem kolegi na ovom savjetu iako za vrijeme svoje vlastite kupovine nisam bio upoznat s tim


Citiraj:
Autor TCC Pregled postova
Ja sam naručivao prošli tjedan s xiaomishop Hongmi 1S, naručio u ponedjeljak i stiglo u četvrtak (Pirovac). Provjeravao sam po IMEI i serijskom broju i uređaj je original. Platio sam ga s dostavom 1218 kn. Moraš naručiti pod EU direct.
Uređaj je ispravan i nemam za sada nikakvih problema. Komunikacija sa shopom izvrsna.
Preko mobicity-a si mogao uštedjeti +-200kn i imati EU garanciju kao što sam gore napisao ...


Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
na mobicity MI3 piše da je 190, a kad stavim CRO onda 160, jel to i dalje ona greska sto su imali sa VATom ili?

(uz shipping i kupon izadje 1650 sveukupno...iako kazu nemaju ga)
Kao što ti je akoj rekao, nije to nikakva greška nego mobicity to lijepo koristi kao i mi, oni za konkurentnost što se tiče kupaca iz hrvatske, a mi, jasno je, za odličnu cijenu bez PeĐeVe-a


.

Zadnje izmijenjeno od: kiksich. 28.07.2014. u 02:23.
kiksich je offline  
Staro 28.07.2014., 03:57   #58
wkoner1
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Voucher code "CF15" is not valid.
Voucher code "cf15" is not valid.
wkoner1 je offline  
Staro 28.07.2014., 08:40   #59
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Loša vijest za sve vlasnike Neo uređaja, neomobile proglasio stečaj...
razorinc je offline  
Staro 28.07.2014., 08:57   #60
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislim da će istu sudbinu doživjeti i OnePlus.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na