Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2013., 10:56   #301
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
I dalje drže obračunsku jedinicu podatkvonog prometa 1MB, bolje da su to promijenili
Koliki je zapravo problem ta obracunska jedinica od 1MB kod Zestoke tarife?
Koliko brze se ti MB trose u odnosu na obracunsku jedinicu od 10kB? Ima li netko iskustva sa obadvije?
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 11:02   #302
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Jedini problem je ako se puno spajas-odspajas, inace ne vidim zasto bi to bilo posebno nezgodno.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2013., 11:09   #303
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Uzmimo za primjer nekakvi Weather Widget na smartphoneu, gdje recimo svakih sat vremena dohvaca nove podatke... to bi znacilo da ce sa svakim spajanjem skinuti po 1MB iz tarife?
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 11:12   #304
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
Uzmimo za primjer nekakvi Weather Widget na smartphoneu, gdje recimo svakih sat vremena dohvaca nove podatke... to bi znacilo da ce sa svakim spajanjem skinuti po 1MB iz tarife?
Da,upravo tako,makar realno potroši par kilobajta,sa računa ode megabajt. Meni je to poprilična mana zbog sinkronizacija.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 11:15   #305
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ne, to je kod spajanja-odspajanja, ovako normalno racuna...odnosno zaokružu na prvi veći integer nakon sto se odspojis

nije valjda da imas na mobitelu da ti se spaja svaki put dok treba povuc podatke?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 11:30   #306
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Kad kazete "spajanje-odspajanje" to mislite na ukljucen-iskljucen "Mobile Data" u opcijama Androida ili...?

To mi je ionako non-stop ukljuceno, bitno mi je samo da mi pri svakoj sinkronizaciji (widgeta, gmaila i sl.) ne skine po 1MB.

Zadnje izmijenjeno od: ukiy. 15.04.2013. u 11:36.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 12:36   #307
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
da, na to se misli...ukljucenje-isključenje mobile data

samo, android je glup pa te automatski iskljuci s mobile data dok se spojis na wlan i tomato ti zaokruzi
domis je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 13:39   #308
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
OK. Hvala na pojasnjenju!
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 15:41   #309
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,761
Ako si spojen cijeli dan i na kraju se odspojis onda ti zaokruze. Realno ti u cijeli dan napravis barem nekoliko megabajta, ako ne i 50, i neces primjeriti to sto su ti ukrali pola megabajta za zaokruzivanje. Kao sto su rekli, sranje je ako se cicjski spajas samo da provjeris mail jer tarifa faila na (vrlo) malim sessionima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 14:13   #310
kreso75
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Zna li netko da li je na Tomatu na Brutalnoj i Žestokoj tarifi dozvoljeno preusmjeravanje poziva?
Razmišljam privatni broj (kojeg ne bi htio izgubiti a na koji primam relativno dosta poziva) prebaciti na Tomato i preusmjeriti pozive na službeni, da ne nosim 2 mobitela sa sobom.
kreso75 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2013., 15:30   #311
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kupi dual SIM mobitel. Na temi o kineskim mobitelima, 90% je takvih.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 15:41   #312
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Presao sam sa tele2 na tomato i tamo 10.8. aktivirao brutalnu tarifu. Zanima me jel tomato salje neku poruku tipa "sutra vam istječe tarifa i morate ima 50 kn na računu da bi ju nastavili koristit" ili si moram sam stavit podsjednik?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 15:47   #313
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Presao sam sa tele2 na tomato i tamo 10.8. aktivirao brutalnu tarifu. Zanima me jel tomato salje neku poruku tipa "sutra vam istječe tarifa i morate ima 50 kn na računu da bi ju nastavili koristit" ili si moram sam stavit podsjednik?
ja je koristim vec neko vrijeme.... obavezno ti jave 5 dana prije produzenja da ce ti izaci vrijeme tarife, da moras imati minimalno 49 kuna ako zelis da se produzi ili da ce ti se automatski tarifa - iskljuciti.

uglavnom - jave, bez brige. a inace je tarifa, uj!
1000 minuta, potrosim cca 120-150.
1000 poruka, potrosim cca 75.
1000 MB, potrosim ~200 MB.


ali za 49 kuna se isplati skroz.......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 16:14   #314
kreso75
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kupi dual SIM mobitel. Na temi o kineskim mobitelima, 90% je takvih.
Probao, još uvijek se ne mogu priviknuti Android za koristiti na mobu i nema Kineza sa 41MP foticem
Zna li netko odgovor na pitanje o preusmjeravanju?

Edit: u meduvremenu Sam zvao Tomato sluzbu za korisnike, pa su mi potvrdili da su preusmjeravanja dozvoljena.

Zadnje izmijenjeno od: kreso75. 24.08.2013. u 14:01. Razlog: Nadopuna
kreso75 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 20:29   #315
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Di se prebacujem na Tomato? U bilokojem VIP centru?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 20:51   #316
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
da, mislim da tak to ide...samo, za pretplatu se ne rjesava u vip centru nego preko pošte (barem meni u arena centru u zg nisu htjeli rjesiti)
domis je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 08:29   #317
Shiverlock
Premium
Moj komp
 
Shiverlock's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
tomato i roaming : kako to radi?
__________________
Shiverlock je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 19:04   #318
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Na isti način kao i na svim ostalima:
ako zoveš zemlju unutar europske unije, mislim da je oko 2.5 kn/min.


Citiraj:
Autor domis Pregled postova
da, mislim da tak to ide...samo, za pretplatu se ne rjesava u vip centru nego preko pošte (barem meni u arena centru u zg nisu htjeli rjesiti)
Sve se riješava preko pošte.
Pošalju ti ugovor i karticu overseas expressom, moraš ih dočekati sa kopijom osobne, potpisati ugovor i to je to.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 19:26   #319
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Di se prebacujem na Tomato? U bilokojem VIP centru?
Ja sam napravio online prijavu, nazvali me drugi dan za provjeru podataka i nakon tjedan dana stigao ugovor, potpisao sam i poslao nazad, negdje cca za 7 dana sam bio prebacen. Sim kartica dosla ranije na adresu doma, smsstigao dan/dva prije prebacivanja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2013., 01:12   #320
Shiverlock
Premium
Moj komp
 
Shiverlock's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
ja sam u zg to obavio u city centru, kod b.net standa ispred insterspara, dobio, potpisao, predao
__________________
Shiverlock je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 20:54   #321
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
Koliki je zapravo problem ta obracunska jedinica od 1MB kod Zestoke tarife?
Koliko brze se ti MB trose u odnosu na obracunsku jedinicu od 10kB? Ima li netko iskustva sa obadvije?
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Jedini problem je ako se puno spajas-odspajas, inace ne vidim zasto bi to bilo posebno nezgodno.
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
Uzmimo za primjer nekakvi Weather Widget na smartphoneu, gdje recimo svakih sat vremena dohvaca nove podatke... to bi znacilo da ce sa svakim spajanjem skinuti po 1MB iz tarife?
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Da,upravo tako,makar realno potroši par kilobajta,sa računa ode megabajt. Meni je to poprilična mana zbog sinkronizacija.
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
da, na to se misli...ukljucenje-isključenje mobile data

samo, android je glup pa te automatski iskljuci s mobile data dok se spojis na wlan i tomato ti zaokruzi
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako si spojen cijeli dan i na kraju se odspojis onda ti zaokruze. Realno ti u cijeli dan napravis barem nekoliko megabajta, ako ne i 50, i neces primjeriti to sto su ti ukrali pola megabajta za zaokruzivanje. Kao sto su rekli, sranje je ako se cicjski spajas samo da provjeris mail jer tarifa faila na (vrlo) malim sessionima.

Kvotao sam cijeli razgovor, sa temom obračunska jedinica 1MB.

Unatrag 3 godine imam pakete od 1gb na tele2 i nikad nisam ni dosao blizu 1gb, nego to se uvijek kretalo oko 400-600 mb mjesečno.

8.8. sam se prabacio na tomato, brutalna tarifa 1gb prometa, ali obračunska jedinicia MB. Nakon realno potrosenih 650 mb dolazi mi poruka da sam potrosio sve megabajte u paketu.Svoj promet mjerim sa Droid statsom koji je poprilično točan.

S tim da sam od 6.8 do 27.8 bio na moru i mobitel koristio minimalno, naravno 3g mi je uvijek ukljucen.

Tako da sam prekrizio tomato i trazim dalje. Na pamet mi pada jedino Simpa sa svojom prejakom tarifom, ili ima nesto bolje?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 12:48   #322
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Brutalna 1gb ima obračunsku 10kb pa to nije uzrok tvojih problema.
raliSHA je online   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 00:46   #323
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Shiverlock Pregled postova
ja sam u zg to obavio u city centru, kod b.net standa ispred insterspara, dobio, potpisao, predao

na njihovim stranicama pise jedno u zbilji je drugo. Dodjem u VIP centar Arena hocu prenijet broj u tomato i veli zena da kod nje mogu samo ako hocu brutalnu a ako hocu zestoku da idem neki bnet stand. Mislim glupost nevidjena.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 06:13   #324
banky
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako si spojen cijeli dan i na kraju se odspojis onda ti zaokruze. Realno ti u cijeli dan napravis barem nekoliko megabajta, ako ne i 50, i neces primjeriti to sto su ti ukrali pola megabajta za zaokruzivanje. Kao sto su rekli, sranje je ako se cicjski spajas samo da provjeris mail jer tarifa faila na (vrlo) malim sessionima.
Ovako sam i ja mislio da ce biti, ali nije bas tako.

Dakle meni je net upaljen 0/24h, rijetko se spajam na wireless i opet mi troši cca 10mb dnevno vise nego sto to brojac na mobu pokazuje.

Dakle ako se ovako nastavi to ce biti cca 300mb bacenih u vjetar na kraju mjeseca. Sada zasto je tako ne znam, ali mislim da je moguce da kad se on prebacuje sa H+ na G ili E da to racuna ko jednu sesiju.
banky je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 22:29   #325
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Sa ovim tomatom sam tako fasovao .... TELE2 je majka za ove ....

Dođem u VIP Arenu centar hoću prenijet broj u tomato i žestoku tarifu kad ono žena mi veli od nađi štand od benta tam možeš aktivirat žestoku (a na stranicama lijepo piše vip centar itd.)... kod mene samo možeš brutalnu ... reko mislim si ok kakvi yugonostalgičari i načini podjele rada al reko dobro ode ja do štanda ... ja bi žestoku, može daj podatke, jel može trajni? veli ona ne sad odmah nekaj zmrmlja to nakon što prenesete broj ... reko dobro ajd i sve super napravi ona papire još samo sim ... e baš više nema microsima ... ima regluar i nano al micro ne ...i dobro da ona meni običan kao kad ću ić u VIP po trajni nek im samo kažem da mi zamjene karticu za microsim. Prebace oni mene danas ujutro na tomato ja nemam kartice odem do drugog VIP centra, jel može trajni tomato? Ne, to ne možete kod nas to morate zvat korisniču vamo tamo ... reko dobro ne treba daj mi microsim. Objasnim ja situaciju kaj mi treba ... i meni koza naplati microsim 20,33 kn??? Reko kaj je ovo?? Počne nekaj mucat ...reko dobro ajd neću se sad svađat treba mi kartica ljudi me od jutra zovu a ja nedostupan ... kad ona meni da će mi nova sim kartica biti aktivna tek navečer oko 12 a bilo podne ... ma mislim si nabijem ja tebe i tomato ... već sam mislio otić odmah to tele2 da me vrate nazad. I ništa ja nakon sat vremena stavim sim u karticu kad gle ono nova kartica radi ... koza nema pojma ... I dobro sve to fino radi ja si namjestim postavke za mms, net itd. I reko idem sad navečer se registirat na moj tomato da vidim kaj tam ima ... gledam ja potrošnju ono ... sms, razgovori, mb sve xx/1000?? wtf? Ja pošaljem mobitelom provjeru ono stvarno sve xx/1000. A kao žestoka 1500 ... svega.
Ja ne znam jel sam ja blesav ili mene netko zahebava al ovo je za nevjerovat!



Pokušao sam sad deaktivirat opciju sad-me-zovi poslao sam D na onaj broj al sam dobio tak neki glupi izbornik piše:
2. obv. kad osoba koju ne mogu dobit postane dosupna??? Valjda kad sam ja nedostupan?? Jel to točan odgovor?


Zadnje izmijenjeno od: Xenon. 12.09.2013. u 00:23.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 06:01   #326
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
A da nazoveš korisničku službu i pitaš što ti je uključeno,koliko imaš točno preostalih minuta i ostalo?

Ovako izgleda kao da ti je uključena brutalna tarifa,i vjerojatno ti nisu još prebacili broj.

Bidi što piše u '' Piatanja i odgovori '' na njihovoj stranici :

Citiraj:
NA KOJEM PRODAJNOM MJESTU MOGU AKTIVIRATI NOVE TARIFE?
Žestoku tarifu nije moguće aktivirati na prodajnom mjestu. Prelazak na pretplatu i aktivacija Žestoke tarife moguća je samo pozivom na broj 092 9955 ili ispunjavanjem prijave na web-u nakon koje slijedi poziv agenta Tomato prodaje za definiranje detalja (dostave ugovora na potpis, prikupljanje podataka za plaćenje putem trajnog naloga..)
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 06:24   #327
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Sa ovim tomatom sam tako fasovao .... TELE2 je majka za ove ....
ajd ne pricaj price za malu djecu, na temelju jednodnevnog iskustva.........

imao sam tomato i tele paralelno nekih dvije godine. sada samo tomato na brutalnoj. kud i kamo zadovoljniji sam sa tomatom, tele je bio jeftiniji za zvanje bez ikakve tarife, ali pokrivenost je full losija od tomata.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 11:52   #328
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
A da nazoveš korisničku službu i pitaš što ti je uključeno,koliko imaš točno preostalih minuta i ostalo?

Ovako izgleda kao da ti je uključena brutalna tarifa,i vjerojatno ti nisu još prebacili broj.

Bidi što piše u '' Piatanja i odgovori '' na njihovoj stranici :
Ma brijem da sam skužio kaj je ... kako je aktivirana 11. vjerovanto su mi proporcijonalno obračunali paket pa će tako i pretplatu ...
Ma gledo sam ja to sve al nisam znao da se može prebacit broj iz druge mreže preko weba!! Ne znam šta da radim sa trajnim ... pitao sam ih na faceu opet su mi rekli na prodajno mjesto ... a na prodajnom mjestu korisnička ... tko je sad tu lud ne znam ..

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ajd ne pricaj price za malu djecu, na temelju jednodnevnog iskustva.........

imao sam tomato i tele paralelno nekih dvije godine. sada samo tomato na brutalnoj. kud i kamo zadovoljniji sam sa tomatom, tele je bio jeftiniji za zvanje bez ikakve tarife, ali pokrivenost je full losija od tomata.
Ne pričam nego to jesu ... baš kao djeca ... za razliku od tele2 su nula što se tiče tehničkih stvari prijenosa itd. kod tele2 sve je bilo kako su rekli i sve se odmah odradilo ...na bilo kojem prodajnom mjestu ... tomato ima bolji signal to stoji ali ako će biti ovakvih monada sa svakim uključenjem neke redovne usluge ili nekim problemom koji nastane zahebi ti to ... da si ne znam tko i kakko povoljan ....

Još ni sad ne znam di mogu zatražit trajni nalog ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2013., 13:50   #329
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ovaj tomato me baš zna ugodno iznenaditi.
http://www.tomato.com.hr/carnet

sada definitivno ne gledam druge tarife

Zadnje izmijenjeno od: domis. 06.10.2013. u 14:01.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 01:14   #330
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
jel se to treba kod njih aktivirat ili se samo spojim sa podacim od carneta?
Xenon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na