Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2011., 08:26   #151
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Da probam ovdje:

Gledam uzeti headset, a kako mi se ne daju prekapčati zvučnici svaki put kada bi ga htio koristiti, koristio bi izlas za slušalice na daljinskom zvučnika. Produužnim 3.5mm kablom bi si ulaz za mikrofon izvukao na stol pored daljinskom pa me zanima da li bi to normalno funkcioniralo.
Dakle slušalice headseta ukupčane u daljinski zvučnika, dok njegov mikrofon u mic ulaz na zvučnoj.
Kod mene to sasvim najnormalnije funkcionira već godinama.
Logitech G51, daljinski od zvučnika na stolu, slušalice uštekane najnormalnije u 3.5 izlaz na daljinskom.
Samo moraš isključivati sluške iz headset izlaza na daljinskom jer ne radi zvuk na zvučnicima (logično), a mic mi je stalno spojen.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 11:10   #152
ezz
Premium
Moj komp
 
ezz's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 297
ili ako imaš slušalice na usb ko ja pa imaš uštekane i slušalice i zvučnike. Pa si samo prebaciš driver sa jednog na drugi kad hoćeš koji slušat.
__________________
ezz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2011., 13:07   #153
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Nisam probao Roccat, Razer i takav tip sluški ("gamerskih"), al vjerujem da ih jedne poštene Sennheiserice pojedu za doručak. Probao sam igrat sa HD555 + xfi i zvuk je fenomenalan. Ako već dajete toliko novca, potrošite ga kako treba.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 13:18   #154
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Da probam ovdje:

Gledam uzeti headset, a kako mi se ne daju prekapčati zvučnici svaki put kada bi ga htio koristiti, koristio bi izlas za slušalice na daljinskom zvučnika. Produužnim 3.5mm kablom bi si ulaz za mikrofon izvukao na stol pored daljinskom pa me zanima da li bi to normalno funkcioniralo.
Dakle slušalice headseta ukupčane u daljinski zvučnika, dok njegov mikrofon u mic ulaz na zvučnoj.
Kaj, front panel na kućištu ne odgovara? Ta opcija ima pogodnost da, ako zatreba, oboje možeš koristiti u isto vrijeme sa različitim izvorima zvuka.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 16:59   #155
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Kod mene to sasvim najnormalnije funkcionira već godinama.
Logitech G51, daljinski od zvučnika na stolu, slušalice uštekane najnormalnije u 3.5 izlaz na daljinskom.
Samo moraš isključivati sluške iz headset izlaza na daljinskom jer ne radi zvuk na zvučnicima (logično), a mic mi je stalno spojen.
Hvala

Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Kaj, front panel na kućištu ne odgovara? Ta opcija ima pogodnost da, ako zatreba, oboje možeš koristiti u isto vrijeme sa različitim izvorima zvuka.
Xtreme Music nema konektor za front panel
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 20:15   #156
Predator9100
Premium
Moj komp
 
Predator9100's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Opuzen
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Nisam probao Roccat, Razer i takav tip sluški ("gamerskih"), al vjerujem da ih jedne poštene Sennheiserice pojedu za doručak. Probao sam igrat sa HD555 + xfi i zvuk je fenomenalan. Ako već dajete toliko novca, potrošite ga kako treba.
Vlasnik Sennheiser pc350. Sad su mi na zvučnoj od matične, a upravo sam se dogovorio s likom za X-Fi Elite Pro...
JAO MAJKO KAD IH SKOPČAM NA ONO EXTERNO POJAČALO
Predator9100 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 20:42   #157
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Razmišljam o plantronics 377 ali ih nema i pitanje kada će doć,a izgleda da samo links uvozi.
Imam HI-FI Sennheiser hd202 slušalice ali to nije za igre,previše zvučnih detalja.
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 22:54   #158
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Kako može biti previše zvučnih detalja?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 22:07   #159
pc user
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
jedna dvojba , STEELSERIES 5H v2 ili siberia v2 ?
U posljednjem bug-u su malo iskritizirali 5H.
I još jedno pitanje , plantronic 777 u odnosu na ova dva steelseries?
pc user je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 14:14   #160
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Citiraj:
Autor pc user Pregled postova
jedna dvojba , STEELSERIES 5H v2 ili siberia v2 ?
U posljednjem bug-u su malo iskritizirali 5H.
I još jedno pitanje , plantronic 777 u odnosu na ova dva steelseries?
Imam tog plantronicsa pet dana i ok mi je. Ne znam ga usporediti sa Steelseries koje si naveo, a i ja sam imao istu dilemu kao ti, na kraju sam kupio ono sto je bilo raspolozivo.
Meni je udobnost sluski bila na prvom mjestu, jer sam prije imao Sharkoon RHS200 i od njih su me usi bolile vec nakon dva sata nosenja, a meni je to jos gore jer nosim naocale.
Plantronics 777 imaju 7.1 zvuk sa USB zvucnom karticom koju dobijes, no to mozes i iskljuciti ako zelis. Sa 7.1 se osjeti surround u smislu da je zvuk svuda oko tebe, npr. u BF3 mozes skuziti otkud zvuk dolazi, s tim da sam ja zvuk promijenio s Hi-FI u igru na Headset, tu sam dobio malo mocniji zvuk oruzja i eksplozija. Inace ti mislim vrijedi kao i za svake gamerske slusalice, sve ok al bass je jako slab za slusati glazbu. Meni pokriju cijelo uho i ne pritiscu mi okvir od naocala tako da eto, sad mogu i po deset sati gejmat bez beda. Isprva malo vise stiscu dok ih ne rastegnes lubenicom
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2011., 00:26   #161
pc user
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Evo uzeo sam siberiu v2.
Pokvario mi se mikrofon na creativ labs tactics3d alpha pa su mi nudili zamjenu. Ja doplatio i uzeo siberiu.
Eto sad sam u zadnjih 2 godine probao 3 headseta : meduza 5.1 , tactic 3d i sad siberia v2.
Naravno što je i za očekivat , siberia je najbolja . Mogu reći da je i meduza tu negdje , čak u nekim segmentima i bolja. Meduza je (barem meni) udobnija i nekako mi djeluju čvršće . Čak je i zvukom jako blizu.
Tactics je zvukom ipak za stepenicu lošiji od ova dva.
pc user je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2011., 23:21   #162
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
trebao bih preporuku malo kvalitetnijih slušalica. trenutno imam logitech precision gaming headset, ali odradile su svoje odavno, popravljao sam im kabel vec, spuzve su odavno osle, tako da je vrijeme za novo. ako moze neka preporuka, mislio sam senheiser ali onda nemam mikrofon.
zapele su mi za oko roccat kulo, jel ih ima netko sta mislite o njima? mozda neki drugi prijedlog? mislio sam maksimum do 500-700kn
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 02:19   #163
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 14:02   #164
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
moze neki prijedlog za slusalice koje idu iza glave (znaci da ne idu posred glave posto imam dugu kosu i ne zelim one "kanale" u njoj nakon nosenja slusalica)

ne zelim dati vise od 300kn za slusalice
morale bi imati potenciometar (regulaciju zvuka na samom kabelu), mikrofon pozeljan ali ne i nuzan
hvala
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 14:23   #165
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Možda G330? Ima ih i na tržnjaku.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 16:45   #166
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
da, malo sam gledao ponudu linksa i sudeci po recenzijama g330 bi bio najbolji izbor (posto su najudobnije za nositi - a kvaliteta zvuka mi nije toliko bitna)

od drugih sluski jos sam primjetio sharkoon rush rhs100 (doduse ne mogu naci iskustva korisnika sto se tice njih)

g330 dodju kojih 350kn u linksu pa cu pokusat nac u nekom trgovackom centru ako ima jeftinije
a na pce trznicu nemam pristup
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 18:15   #167
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
eto kupio sam g330 http://www.logitech.com/en-gb/gaming...s/devices/5848

prednosti: udobnost (jako su lagane, pretpostavljam da ih nece biti problem nositi satima na glavi), bezbolna instalacija preko usba (nema nikakvog CDa sa driverima, windowsi sami instaliraju driver pri paljenju)

nedostatci: zvuk nije na razini obicnih slusalica koje obuhvacaju cijelo uho (ove logitech se samo naslanjaju na uho tako da je zvuk "papirnat", tj fali bass - u biti nakon slusanja vise stvari zvuk i nije toliko los, izgleda da je stvar navike kao i sa svakim novim slusalicama)

mikrofon nisam testirao jos no cini se kvalitetan (uostalom mikrofoni od 20kn su danas sasvim dovoljni za teamspeak)
ostaje jedino za vidjeti izdrzljivost samih slusalica (za 330kn ocekujem da mi traju bar 2g) no koliko citam to ne bi trebao biti problem

bar sam se rijesio sindroma "headphone hair"

Zadnje izmijenjeno od: Ordem. 27.12.2011. u 18:51.
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 22:24   #168
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
ostaje jedino za vidjeti izdrzljivost samih slusalica (za 330kn ocekujem da mi traju bar 2g) no koliko citam to ne bi trebao biti problem
Meni nazalost nije. Nakon pol godine otisao nosac za glavu i malo nakon toga poblesavio potenciometar za glasnocu.
Inace mikorfon je kvalitetan, a zvuk je ono solidan.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 22:41   #169
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Meni riknuo takodjer taj nosac, igro se WoW-a i samo odjednom osjetio kako mi je palo niz ledja, ona strana koja se izvlaci plastika joj se odvojila, probao lijepit super ljepilom nije pomoglo, nakon toga sam izolir trakom i super ljepilom zalijepio taj dio na najmanju udaljenost zbog stabilnosti, tako da sad nemogu vise podesavati sirinu, ali sto se ostalog tice slusalice rade. Takodjer ako ste tip koji voli gledat filmove lezeci kao ja, onda ih izbjegavajte u sirokom luku, moram ih preko cela prebacit da bi mogao gledat na miru.
izi je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 22:49   #170
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Imam ih i preporučio bi ih jedino ako nosite naočale pa vas zbog drugih slušalica dosta steže za glavu. U tom slučaju su dosta udobne. Inače, ima boljih izbora za te novce.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 23:27   #171
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
cujem da je ta plastika koja ide iza glave omotana oko neke celicne zice, tako da ako se slomi ta plastika i dalje sve ostane na mjestu (koliko toliko)?
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 23:44   #172
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
nedostatci: zvuk nije na razini obicnih slusalica koje obuhvacaju cijelo uho (ove logitech se samo naslanjaju na uho tako da je zvuk "papirnat", tj fali bass
Ovo je zapravo karakteristika svih "gamerskih" slušalica. Dizajnirane su tako da bolje čuješ sitne nijanse u visokima, kao npr. zveckanje opreme nekog bastarda koji ti se prikrada s leđa i slične stvari. Zauzvrat je bas nešto (dosta zapravo) tanji, ali to i nije neki problem jer je u igrama redovito prenaglašen. Jasno, to se odnosi mahom na mp fps-ove, ak igraš kakvu avanturicu sa orkestralnom mjuzom u pozadini, bolje se prođe sa normalnim sluškama.
Ja sam od djeda Mraza htio naručit Sennheiser PC 320, al mi je reko da se čeka 30-45 dana tak da sam se zaletio do Linksa i uzeo Steelseries 5Hv2 USB. Prekrivaju cijelo uho, ali svejedno nemaju baš basa. Ali zato me rijetko tko knife-a u BF3. Odprije već sve vidim (tri monitora), sad i sve čujem, još samo da naučim pucat...
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 00:01   #173
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
nazalost ne gejmam puno, najvise slusam mjuzu i tak to a ove sluske su bile jedine koje sam nasao kvalitetne a da idu iza uha (skupljih nije bilo lol)

btw perki imas takve skupe komponente a za monitore koristis LG bijedu (koju imam koje 3-4g, isti taj model) ^^
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 16:48   #174
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Mah, u datom trenutku su ti LG-evi bili jedino što sam našao da odgovaraju Philipsu (20", 16:10). Vukao se na njuškalu još i jedan dobar NEC, ali taj ima onaj reflektivni premaz pa je otpao. A tri nova monitora odjednom su mi ipak malo tu mač.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 14:35   #175
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Sinoć mi pukle sluše :O pa trebam nać nove koje bi mi bile prikladne za ovu tikvu od glave ..... do sad sam koristio ove
i što se dogodilo? Nakon godine dana korištenja primjetio sam prije oko 2 mjeseca da mi se ovaj dio što mogu produživat plastika malo napukla od preširoke tikve koja ih je prisiljavala da se tako pomotaju dok nije napuklo i naravno sinoć je puklo do kraja uglavnom sad me strah kupit pa da nebi ista stvar bila. Razmisljao sam o Logitech G35 ili Steelseries Siberia v2 ima li tko iskustva ili mozda bolji prijedlog?
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 15:45   #176
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Isti problem, isto velika glava, puklo na istom mjestu, isto primjetio prije par mjeseci da je počelo pucati. Posudio od kolege set za krpanje branika i sad su čvršće nego kada su bile nove
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 16:00   #177
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Isti problem, isto velika glava, puklo na istom mjestu, isto primjetio prije par mjeseci da je počelo pucati. Posudio od kolege set za krpanje branika i sad su čvršće nego kada su bile nove
iste sluše el?
ma ja svoje nemogu napravit nema sanse....popusalo je doslovno sve i jbg
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 16:04   #178
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Ima tko Coolermaster Sirus možda da podijeli dojmove? Stižu mi sa neke nagradne igre iz US
__________________
brodjo je online   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 16:42   #179
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Citiraj:
Autor Daky007 Pregled postova
Sinoć mi pukle sluše :O
Iste slušalice imam i isto su mi pukle nakon otprilike godine dana korištenja. Naravno nisam kupovao nove, i dalje koristim ove, zaljepi ih nekom jakom čvrstom ljepljivom trakom i to je to. drže već skoro godinu dana bez problema i sve je kao nekad

Citiraj:
ma ja svoje nemogu napravit nema sanse....popusalo je doslovno sve i jbg
čemu bacat lovu bezveze. možeš, samo pažljivo zaljepi spoji i zaljepi naokolo. nemozes samo ako su u komadićima, a tak loše valjda nije
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 17:14   #180
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova


čemu bacat lovu bezveze. možeš, samo pažljivo zaljepi spoji i zaljepi naokolo. nemozes samo ako su u komadićima, a tak loše valjda nije
Pukao mi je točno komadić ona pri rubu,probao zalijepit i kad sljedeci put metnem na glavu počme krckat i kasnije pukne dojsto' cu se morat bacat u trosak s novim
Snowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na