Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2005., 05:31   #91
hilander
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: hr
Postovi: 34
Visage, ovaj tvoj zadnji link fino objašnjava MO zapisivanje ali tako nešto za dvd-ram ovdje nisam našao.
Ovdje http://www.backupcritic.com/backup-m...standards.html se navode prednosti i nedostaci dvd-ram formata. S obzirom da taj format nije optimiziran za video i audio, mene zanima na koji način se to osjeti (kod uređaja kao što je LG4163B).
hilander je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2005., 06:07   #92
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by hilander Visage, ovaj tvoj zadnji link fino objašnjava MO zapisivanje ali tako nešto za dvd-ram ovdje nisam našao. Ovdje http://www.backupcritic.com/backup-m...standards.html se navode rednosti i nedostaci dvd-ram formata. S obzirom da taj format nije otimiziran za video i audio, mene zanima na koji način se to osjeti (kod uređaja kao što je LG4163B).
Internet je brz medij za pronaci informaciju ali ako nesto povrsno trazis, dobit ce isto tako povrsan odgovor.

Taj link datira jako davno i samo su ga fino prebacili.
Ova prica o neoptimiziranosti se vise odnosila na prve SCSI RAM-ove koji su bili ultra spori, no sa 3x i novim 5x to vise nije slucaj. Gomilu puta na DVD-RAM snimam razne emisije (ostavljam da se snimi) puknem na audio ulaz FM tuner i programiram uredjaj
da snimi u tocno vrijeme odredjeni program, u ovom slucaju slika mi ne treba ali tako snimljen DVD-RAM bacim u comp i samo editiram audio, emisija (kultura, 101 emisije, intervju...) prije sam to radio sa tracnim stereo videom, ali sa RAM-om je zgodnije

Cesto puta snimam i sa PC-a (+in sa FM tuner-a) u Sound Forge i savrseno ispada. Tako da audio "optimiziranost" suvisna u komentaru tog linka. Za visekanalno snimanje sigurno nije, no za 2-kanalno snimanje, odlican. Ako je moj prvi Panasonic kucni DVD-RAM na kvazi 2x snimao MPEG2 bez ijednog trzaja ili pada fram-ova, onda i video "optimizacija" je isto napuhana, a gdje je tek PC/Mac.

Nikakvih problema nece imati spomenuti LG, pitanje je samo racionalnosti, zasigurno za neka "obicna" snimanja filmova neces trebati DVD-RAM jer je bacanje novaca. Backup super vaznih stvari, programi,slike i tebi vazne A/V fajle (recimo arhiva kamere...) Ili, ako si kao ja nakupovao kutijetinu RAM-ova od 97.-me do danas, onda nemoras stediti ni za "obice stvari
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2005., 14:34   #93
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Originally posted by Visage


Cesto puta snimam i sa PC-a (+in sa FM tuner-a) u Sound Forge i savrseno ispada. Tako da audio "optimiziranost" suvisna u komentaru tog linka. Za visekanalno snimanje sigurno nije, no za 2-kanalno snimanje, odlican. Ako je moj prvi Panasonic kucni DVD-RAM na kvazi 2x snimao MPEG2 bez ijednog trzaja ili pada fram-ova, onda i video "optimizacija" je isto napuhana, a gdje je tek PC/Mac.
Dakle za normalnu reprodukciju ne bi trebalo biti razlike (samo možda kod premotavanja). Nema potrebe direktno snimati na DVD-RAM, pa ni na DVD se obično ne snima odmah nego se prvo prebaci na disk. Tako da u tom pogledu DVD nema prednosti u kvaliteti i padu frejmova. Lijepo sve snimiš na dobar hard disk i onda prebaciš na RAM.

S obzirom da su novi čitači loši kad mi rikne moj pioneer uzet ću još jednu pržu.Pošto već imam za DVD-RW onda ću se odlučiti i za RAM jer sam vidio da je upitna trajnost DVD-a na 80% medija koje sam isprobao.

Baš sam pri kraju sa testiranjem (šteta što nisam imao više dostupnih pržilica) kvalitete medija pa ću uskoro objaviti članak. To je okvirno za kućnu upotrebu jer za pravo testiranje bi mi trebao malo skuplji uređaj.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2005., 18:10   #94
hilander
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: hr
Postovi: 34
Ok Visage, mislio sam da imaš neki link jer si izgleda dugo u tome, ali nema veze.
Još jedno pitanje, da li će se u sljedećih nekoliko mjeseci pojaviti neki novi dvd-ram za pc ili da uzmem ovaj LG4163B. Sigurno imaš neku inside informaciju
Hvala još jednom
hilander je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2005., 01:29   #95
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by hilander
Ok Visage, mislio sam da imaš neki link jer si izgleda dugo u tome, ali nema veze. Još jedno pitanje, da li će se u sljedećih nekoliko mjeseci pojaviti neki novi dvd-ram za pc ili da uzmem ovaj LG4163B. Sigurno imaš neku inside informaciju Hvala još
jednom

Za aktivni patent kojem nisu izasla prava ne mozes dobiti pravi DVD-RAM "White Paper" jer to su zatvoreni podaci.

To mozes samo dobiti za Red Book CD, jer su i Philips i Sony gotovi sa svojim licencama (jedan razlog zasto se i preslo na SACD i DVD-A, buduci da je to licenca za prava sljedecih 20 godina)

Ovo je naj vaznije :
= superiornost strukture.



Osnovni "White papers" su na Panasonic DVD-RAM stranicama >>> *.* <<<


Detaljnije od ovog nema za "javnost" osim, ako ti nije ujak.

Vjerovatno ni tada jer od kraja 70-ih malo koji gigant podnosi racune njihovoj vladi (prije bi bilo u drugom smjeru)

Ovo je svakako naj vaznije >>> STUDY REVEALS DVD-RAM PROVIDE MOST SECURE DEFECT MANAGEMENT SOLUTION AVAILABLE TODAY i ovo
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 14.09.2005. u 08:44.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2005., 01:32   #96
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by Raven_1
Dakle za normalnu reprodukciju ne bi trebalo biti razlike (samo možda kod premotavanja). Nema potrebe direktno snimati na DVD-RAM, pa ni na DVD se obično ne snima odmah nego se prvo prebaci na disk. Tako da u tom pogledu DVD nema prednosti u kvaliteti i padu frejmova. Lijepo sve snimiš na dobar hard disk i onda prebaciš na RAM.
Nemoj me, na HD?

Radi hilander-a sam govorio u relaciji samo DVD medija.

Naravno da je HD glavni izvor za najbolji posao.

No mozda nisi imao prilike vidjeti kako snima dedicirani RAM video recorder., pa je kljucni termin optimizacija. Kad neku kutiju dediciras samo za jednu namjenu i podredjena je svim svojim ustrojem samo za tu stvar, onda je moguce gotovo sve.

U idealanim (vrijeme) uvjetima snimam na masinu (HD) no DVD-RAM je u dediciranoj masini u stanju dok snima savrseno pregledavati vec prije snimljeni materijal, bez da imalo popusi aktivno snimanje, to govori puno o optimizaciji. Kako JVC ima i ugradjeni HD onda je komoditet kad si u zurbi daleko bolji na posebnoj masini. Ostavim za citav tjedan da snima sto me zanima bilo 1 ili koliko god puta treba u danu, jasno + 10 minuta +- jer nasa dalekovidnica je poznata po preciznosti termina svojih emisija

Kod kompa je uvjek vrckasta igra kad ostavljas snimanje 1 od 8 puta ce nesto zabrljati ili specijalnost AIW-a je da cesto snimi u proizvoljnoj rezoluciji i formatu. Recimo iz cista mira te doceka s mpeg-om u bolesno neupotrebljivoj rezoluciji za kvalitetan transfer u DiVX. Tako, ako sam na masini da mogu snimiti direkt, comp je naj deluxe snimac, no, ako je tjedno programiranje, nema sanse u usporedbi sa pouzdanoscu zasebne RAM masine. Taj te nikad ne iznenadi. Da ne govorim o I Frame veselju sa MPEG2 i slicnim cudesima, no dobro, to je stvar iskustva.


Citiraj:
Originally posted by Raven_1
S obzirom da su novi čitači loši kad mi rikne moj pioneer uzet ću još jednu pržu.Pošto već imam za DVD-RW onda ću se odlučiti i za RAM jer sam vidio da je upitna trajnost DVD-a na 80% medija koje sam isprobao. [/B]
Pametno

Citiraj:
Originally posted by Raven_1
Baš sam pri kraju sa testiranjem (šteta što nisam imao više dostupnih pržilica) kvalitete medija pa ću uskoro objaviti članak. To je okvirno za kućnu upotrebu jer za pravo testiranje bi mi trebao malo skuplji uređaj. [/B]
To me bas podsjetilo da i CK sprema jedan clanak o 40A coolerima.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2005., 23:26   #97
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Problem!

Isao sam malo preslagivati podatke na Ramu i nakon sto sam ih prebacio na DVD-R odlucih ga formatirati kako bi sluzio kao Temp disk. Ili ga formatira skoro do kraja pa javi error kako ne moze formatirati disk ili odmah pukne ovaj error.

Inace WinXP SP2 , friska instalacija nakon problema sa starim Windowsima. Nisam stavljao nikakav RAM driver i pokusan je formatirati u FAT32. Sto je najbolje prikaze ga praznog i kad zelim nesto prebaciti na njega "oflo" se prebace podatci a u biti su "ready to be written on CD".

Prilazem i screenshot problema:



Just one more thing ...
Pogledajte particiju sa imenom Ostava, Windowsi je uopce ne fermaju, neznam jeli klanje NTFS-a sa Windowsa 2000 sa WinXP-om. Nista mi ne pada na pamet kako to rjesiti, a ako nista drugo budem mountao ga pod Linuxom i preko captive drivera prebacio na C: i nekako snimio na opticki medij.
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 00:17   #98
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Sad sam izvadio RAM iz LG-a i stavio u Toshibu (citac) kad javlja gresku da je corrupted i nemoze ga procitati i javi jos nesto tipa kako je formatiran fs kojeg nemoze procitati. Iako sam stavio na full format jos uvijek je vidljivo podrucje zauzeca starih podataka. :confused:
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 00:20   #99
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Garant je problem konflikta, RAM se zna ponekad tako ponasati.
Nisi uopce ni trebao formatirati vec formatirani DVD-RAM.

Posebno ako je bio FAT32.

Uzmi onaj mali sexy DVD-RAM driver programcic od LG-a (nemoj sad reci da ga i ti nisi dobio) i formatiraj sa njim, ali onaj koji ti on sam prvi ponudi, nakon toga mozes na FAT32 ili po zelji.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 00:29   #100
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Citiraj:
Originally posted by Visage
Uzmi onaj mali sexy DVD-RAM driver programcic od LG-a (nemoj sad reci da ga i ti nisi dobio)


Retail je uzet, no moram li jos nesto reci?

Idem potraziti daj driver pa se javim!

RAM je bio formatiran sa NTFSom iz Win 2000.
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2005., 01:21   #101
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by Zond
Retail je uzet, no moram li jos nesto reci?
Idem potraziti daj driver pa se javim! RAM je bio formatiran sa NTFSom iz Win 2000.
Pa nevjerovatno, pa zar sam jedini koji ima retail LG u gradu?
Ako nisi dobio taj LG DVD (Panasonic) driver, pogledaj na LG
site,nadam se da ga imaju tamo dostupnog.

Kad se jednom formatira RAM, nema potrebe to raditi ponovo,
osim ako neces change-ati file system.

FAT32 je najbolji, a po potrebi (prelaska u komadu preko 2G)
uzmi UDF >>>



o v o snimi medju RAM drivere, pa kad stignes sve p r o c i t a j jer je poucno za izbjegavanje potencijalnih problema.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 01:27   #102
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Visage, u retail kutiji uopce nije bilo nikakvog drivera, mislim samo InCD.

Uspio sam skinuti taj DVD Ram driver i DVDForm upravo formatira disk. Stavio sam Fat32, nadam se da ce ga formatirati kako spada.
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 01:32   #103
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Mogu li ja ovo koristiti bez problema na svojoj przilici?

--> http://panasonic.co.jp/psec/support/...oem/index.html

Pitam jer, ako sam dobro skuzio Panasonicov motor je unutra no LG sklapa.
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 01:38   #104
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by Zond
Visage, u retail kutiji uopce nije bilo nikakvog drivera, mislim samo InCD. Uspio sam skinuti taj DVD Ram driver i DVDForm upravo formatira disk. Stavio sam Fat32, nadam se da ce ga formatirati kako spada.
Bogme u mojoj je dosao + manual + kabel + medij.
Doduse ja sam uzeo kod svog Haustor dilera.

Prvi LG je bio kupljen u Autronicu, no isto sam bio dobio LG CD sa driverom.

Pa jesi li svoj retail kupio u Zdihovu mozda?

Da, isti link u drugacijoj formi izricaja, mi smo zemlja sa puno izricaja i zavicaja, to je kod nas normalno.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 01:40   #105
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Budem jos jednom pogledao u kutiju, no znam da je dosao kabel+manual+cd no sumnjam da su driveri bili gore. Jedino Incd. Sto je cudno, uopce taj ram driver se nemoze skinuti sa LG stranice, ocito guraju Incd.

Inace przilica je kupljena u Ve-milu, zastupniku LG-a u 'Rvata.
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 01:53   #106
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by Zond Mogu li ja ovo koristiti bez problema na svojoj przilici? --> http://panasonic.co.jp/psec/support/...oem/index.html Pitam jer, ako sam dobro skuzio Panasonicov motor je unutra no LG sklapa.
Nemore,

Unutrasnji organi zajednicki, ali glave razlicite (firmware)

BHA se zove LG CD na kojem dolazi driver + neki "poklon" software za snimanje.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 01:58   #107
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Dobro, hvala sto si rekao jer sam netom to skinuo.

Hvala i Kenny-u --> http://kenny.storageinfo.co.kr/index.html
i njegovoj stranici, na kojoj sam nasao potrebni programcic.
Formatirano i radi! Fiju, vec pomislih koji je sad vrag.
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 02:13   #108
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by Zond Dobro, hvala sto si rekao jer sam netom to skinuo. Hvala i Kenny-u --> http://kenny.storageinfo.co.kr/index.html i njegovoj stranici, na kojoj sam nasao potrebni programcic. Formatirano i radi! Fiju, vec pomislih koji je sad vrag.
RAM je ozbiljna igracka, mora raditi.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2005., 23:56   #109
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Nabavio sam DVD+RW/-RW/RAM LG GSA-4163BB,inače sam prezadovoljan s njom samo mi dosta prijatelja kaže da sam pogriješio jer taj format se najvjerovatnije nikad ni neće koristit,nema kupiti praznih medija itd.Da li je istina da je LG dobro preveslao sve one koji su kupili ovaj model ili se ja varam?
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 00:30   #110
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Nadji nove prijatelje

Nisi se za*ebao, ima nas par koji redovno koriste dvd-ram i cisto usporedbe radi dvd-rw nemre tu ni primirisati po kvaliteti usporedbe, jednostavnocu, sigurnoscu i slicnome.

Ima li neki Panasonic ducan u Splitu, pitaj imaju li ram medije.
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 00:34   #111
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Ima,kupio sam panasonic liniju i fenomenalna je ali oni se uglavnom bave prodajom TV,linija,kućnih kina i sl.Inače kolika je cijena jednog dvd.rama
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 12:24   #112
daddo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 162
cini mi se 50 kn Single Side i 70 kn Double Side...
__________________
I've gone to find myself... if I should happen to return before I get back tell myself to wait.
daddo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2005., 17:16   #113
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Tebe mora da plindraju gadno

Ja platih 25 kn single sided DVD-RAM u Panasonicu - Ambienta
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2005., 15:40   #114
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
'

Kako se na izvjesnom forumu pocelo "sakupljati" zalihe pisanih tekstova za citanje, valjda u slucaju propasti svijeta...

Taman sam uvidio da je pola linkova u komi na pocetku teme + Panasonic vec neko vrijeme nije uopce aktivirao stare linkove (neka priprema za kompletan redizajn site-a) pa sam morao kopati kod sebe da ih nadjem.

Kompletno revidirani svi DVD-RAM linkovi na pocetku teme i dodano novih koji idu u tancine o svemu vezano za RAM. (Perverzno graficki detaljno)


Najvaznije, DVD-RAM-u se pise dobro i sve bolje se prodaje zbog pada cijene po podacima iz ove godine.... jako optimisticna potvda toga jer pocinje sve vise biti koristen i od onih koji do sada o njemu nisu ni pomisljali :


[COLOR=sky blue]vrlo pozitivna buducnost > 2005-1 refresh [/COLOR]


vrlo pozitivna buducnost > 2005-2 refresh
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2005., 22:21   #115
pbunic
Premium
 
pbunic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Originally posted by Visage


izvjesnom forumu pocelo "sakupljati" zalihe pisanih tekstova za citanje, valjda u slucaju propasti svijeta...
ovaj del je gori od del boya



danas sam si napokon nabavio jedan ram da se i sam uvjerim u njegovu kvalitetu i njegove mogucnosti. nazalost nisam
nasao (kupio) sam neki BASF-ov DVD-RAM od 2.6GB (single sided, type II rewritable). posto nisam od pocetka citao, a nisam ni pomisljao da bi mogao imati "kosuljicu", pa sam se pitao, kaj je pak sad ovo:confused: pa ovo izgleda gore od starih micro floppy-ja! ubrzo sam vidio da se unutra nalazi pravi biser - izvedba je na prvi pogled sjajna, posebno fascinantno izgleda "reflektirajuca" strana!
isprva sam mislio da se dvd-ram nekako jednostavno moze izvaditi iz "kosuljice", ali uz pomno proucavanje sam shvatio da taj medij jednostavno je takav.
zatim sam malo bolje pogledao linkove koje si postavio i vidio da postoje sa i bez "kosulje" (ove bez sam prvo vidio, pa valjda zato nisam zamjetio ove druge).
uglavnom dosao sam na ideu da jednostavno upotrijebim silu kako bi dosao do bisera.
sav sretan brze bolje isao sam staviti biser u lap vidjeti kako funkcionira format, copy and paste...
da ne duljim u opisivanju evo problema koji se javlja:
1
2
3
inace przilica je MATSHITA DVD-RAM UJ-820S[QUOTE]Kako se na
pbunic je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2005., 03:27   #116
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by pbunic BASF-ov
DVD-RAM od 2.6GB (single sided, type II rewritable).
isprva sam mislio da se dvd-ram nekako jednostavno
moze izvaditi iz "kosuljice"
Pa stvarno nemam sto reci nego ostati paf

2005 godina i ti kupujes 2.6GB SS i to od BASF-a ?

Jasno da ti uredjaj nije u stanju to formatirati kad mu
taj medij moze biti deda + ne proizvodi se vec nekoliko
godina od samog BASF-a.

Steta sto nisi sve citao, tada bi iscitao da se slicno
desilo i No123-u, kojem su isto uvalili 5.2GB SS Type II RAM.

Gdje si pobogu uopce uspio kupiti taj medij i to jos u Zagrebu?

Stvarno nema sto, upucenost prodavaca je "iznimna" kad
moze prodavati bez da savjetuje kupca sto kupuje.

Da si kao No123 dobio 5.2GB to bi vjerujem moglo
cak i raditi na tvom modelu ali ovako...

Pogledaj eventualno (ali ne nadaj se previse) ovaj firmware :

> DB < , ne zamaraj se sto je samo za zone, jer znaju oni nafutrati ponekad i vise bonus-a

Eventualno jos ovo


Citiraj:
Originally posted by pbunic [B] pa ovo izgleda gore od starih micro floppy-ja!
Samo Type I modeli nisu predvidjeni da se otvaraju
a Type 2 se vrlo lako i bezbolno otvara :



Kamo srece da su ostavili caddy igracke za sve
danasnje CD/DVD-rom medije, bilo bi puno vise
ocuvanih medija i manje nesretnika koji su
izgubili svoje podatke, cak i na losijim medijima.

Zanimljivo ali moj prvi CD-ROM drive OM3 , vjerovatno
prvi svoje vrste uopce nije dosao sa Caddy-em, vec
je imao klasicnu ladicu.



Model je za informaciju imao sam 232 Serial vezu

No nakon njega, vecina sljedecih je nekoliko godina
bila iskljucivo sa Caddy-em. Cak sam vidio i 8x przilicu
koja je jos imala Caddy.

Steta, nema prasine, nema kontakta sa prstima,
stabilnija je sama vrtnja.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 15.09.2005. u 04:47.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2005., 04:03   #117
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Evo gledam sad u Ve-milu ove LG prže 4163B i 4163BB i po specifikacijama su koliko ja sad ovakav pospan vidim iste.Koja je razlika između njih,vidim da je taj model dosta hvaljen ovdje,kakva su iskustva ponosnih vlasnika?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2005., 04:55   #118
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by Veki-os Evo gledam sad u Ve-milu ove LG prže 4163B i 4163BB i po specifikacijama su koliko ja sad ovakav pospan vidim iste.Koja je razlika između njih,vidim da je taj model dosta hvaljen ovdje,kakva su iskustva ponosnih vlasnika?
Imas i RB oznaku.

To su samo oznake bulk/retail + sama boja drive-a.
Ali samo industrija zna zasto crni modeli kostaju kojih
100kn vise

Ali ako kupujes prvog i nije ti zao dati koju stotku vise, na
tvom mjestu radije bih zeo externog. Vidis i sam kako su
cijene nikad nize a ovako bi imao super externjaka koji
cita i pise na RAM + imas i FireWare : 5163

Mislim da cu ga i ja uzeti jer mi se svidja ideja
da mogu ponjeti RAM sa sobom gdje god zatreba
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2005., 12:53   #119
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
To sam i mislio,da je zbog crne boje,hvala.
A za externog baš i nemam novaca sada tako da ču najvjerojatnije uzeti normalnog.Što ti misliš o tome uređaju,da li se isplati,odnosno da li je kvalitetan itd. ?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2005., 16:18   #120
pbunic
Premium
 
pbunic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
[QUOTE]Originally posted by Visage
[B]Pa stvarno nemam sto reci nego ostati paf

Citiraj:
2005 godina i ti kupujes 2.6GB SS i to od BASF-a ? Gdje si pobogu uopce uspio kupiti taj medij i to jos u Zagrebu?
meni je odmah zasmrdilo cim sam ugledao 2.6GB... medij je kupljen u eurotrade-u (pokraj merkatonea).


Citiraj:
Steta sto nisi sve citao, tada bi iscitao da se slicno desilo i No123-u, kojem su isto uvalili 5.2GB SS Type II RAM.
300kn :clap:
ajd mojih 15kn i nije tako strasno!


jucer sam u exportdrvu u ilici nabavio 2 DVD-RAM-a i sada kada sam ga isprobao malo sam razocaran njegovom "brzinom" i size-om od 4.26GB naspram DVD+/-R-ovih 4.38GB sto bi znacilo da nemogu na njega iskopirati cijeli DVD materijal
iznenadio sam se da mi je trebalo 1h i 20min za kopiranje 4.26GB na medij
dali je to stvar u mojoj przi ili necemu drugom?
kao temp file ga jos nisam koristio, pa me zanima tvoje iskustvo? ubiti ta mogucnost me jako interesira.

p.s. stavio sam zadnji firmware i driver
pbunic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na