Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2007., 15:11   #1
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Moj review: Logitech G9 (56K warning // 8 slika po ≈ 50kb)

Došao je i taj dan

Sve je krenulo nekako prema G5, pa tako dođoh ja u Ve-mil centar u Samobor, a kad ono tamo uvaljuju stari G5 za 450kn (preporuka njihovog kataloga), a G5 rev. 2 niti za viditi. I tako se ja zaustavim na trenutak razmišljajući o opet onoj istoj dilemi; G5 ili G9. Da li se isplati dati 100kn više...? ...rekoh... samo jednom se živi Nije da sam stari miš kupio prije 4g, pa mislim da je to i više nego isplativa investicija, otprilike 40lipa po danu U stopu me pratila moja cura i trpila ovo sve na čemu joj se zahvaljujem.

Razlog zbog kojeg sam išao na novog miša je definitivno to što mi je bila puna glava baterija i njihovog punjenja svaki drugi dan, a posebice zbog ogromnog laga u igrama i zastarijeli optički senzor.

Evo i slika u prilogu





Pakiranje je fakat odlično osmišljeno, sve se živo preklapa na čudne načine
Software-ska podržka baš i nije na razini, dobije se cd, ali samo s pdf uputama. Driveri tj. program se mora skinuti.

Miš u akciji





Izgled na prvi pogled preko slika i nije baš neki, pogotovo kad se gleda onak prek web dućana. Meni se isprva uopće nije svidio, ali uživo miš stvarno izgleda bijesno

Mjenjanje DPI u trenu me stvarno oduševljava, ima pet mogućih razina koje se mogu predefinirati po potrebi. Mjenjanje LEDica također, preko 100boja.
Preciznost je savršena, isprobano zasad u COD4 i DoTa. Za normalan rad u windowsima koristim 1600DPI. U igrama variram.

Scroll je ima jako dobar mehanizam, dosta tih, jedino se pri brzom scrollanju malo glasnije čuje, ali i to se da riješiti uključivanjem MicroGeara
Horizonatlno je isto dobro, jedino u desno nema onaj osjećaj klika.

Žnjora mi se strašno svidja, onak isprepletena kao vezica na tenisicama, nadam se da se neće to tako brzo uništiti.

U paketu dolaze i dvije maske, jedna hrapava za bolji grip, i jedna glatka.

Utege sam već upogonio, jer mi je miš nekak lagan, pa sam odmah stavio 4x7g.

Jedino što mogu napomenut kao manu je definitivno pretvrd middle click.

Miš je kupljen u Ve-Milu za 629kn sa garancijom od 3g, što je je mislim i najjeftinije što se može naći. Moje osobno mišljenje da miš vrijedi tih novaca, a ako ih se ima, go for it!

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 11.06.2008. u 19:47.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 17:44   #2
Ninoffmaniak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
sve je to super ali 630 kn nije malo
za te pare mozes uzeti pristojan c2d procesor :-D

ja imam logitech media mouse bezicni je i ima 14 tipki tako da ljepo i sa drugog kraja sobe mogu mjenjati pjesme pojacavati ili upravljati gledanjem filma

kod g9 su utezi velika prednost recimo mpoj mis ima baterije na straznjem djelu pa je taj dio puno tezi od prvoga djela
Ninoffmaniak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2007., 18:16   #3
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
ja imam bezicni sweex star 5 god ima princip rada led..ima bazu u koju ga stavim preko noci da napunim baterija kupio sam jos dva para baterija aaa koje se pune i tako sam miran dok jos bude radio nisam primjetija neki lag u igrama....
bruno_x je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 19:40   #4
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
..a ja truba mislio da je g9 wireless..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 20:34   #5
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Iskreno meni je mis totalno ruzan vise mi se svidal stari dizajn mxica, ali kolko sam cul od kolege mis je odlican i veli da mu je taj najbolji dosada od svih koje je on imal te imal prilike isprobati (igra CS za hrvatsku repku), ali veli da ima problema sa podlogom te da ne moze naci onu pravu jer da mu mis na nekima trza... Pa daj mi reci kaj ti koristis za podlogu?
veve je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 13:35   #6
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
Mis je vrijedan svake lipe,a ja ga koristim na Razer Mantis speedu i radi savrseno bez ikakvog trzanja.
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 18:52   #7
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Ninoffmaniak Pregled postova
sve je to super ali 630 kn nije malo
za te pare mozes uzeti pristojan c2d procesor :-D
C2D imam, više nego pristojan. Sigurno ne bi kupovao takav miš, takvu periferiju da povrh toga neam adekvatan komp. Sad dolaze one najbolje sitinice Ovaj tjedan idem još po G11.

Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Pa daj mi reci kaj ti koristis za podlogu?

Trenutno ništa, crni drveni stol. Kad kupim tipkovnicu uzet ću i podlogu. Baš sam vidio par dobrih u BUGu meni se čini. Nisam baš u svijetu podloga tak da...
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 23:35   #8
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Ja isto imam g9 pa me zanima koja bi mu podloga najviše odgovarala. Zasad sam ga isprobao na Razer Mantis Speed i Mantis Control i zaključio da mi od te dvije puno više odgovara Speed mada u usporedbi sa Razerovim miševima (Deathadder i Coperhead) ipak ne klizi tako glatko. Uz to dimenzije podloge su mi definitivno prevelike i nepotrebne pošto miš držim na visokoj rezoluciji. Jedan freak (što se tiče lan partia i pucačina) rekao mi je da za Logitech miševe najbolje paše podloga od SteelSeries, točnije STEELSERIES QCK. Ima li ju netko i može li to potvrditi??
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 23:11   #9
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
@Matthew - kako je velik miš, onako odprilike, na slici mi se čini nekako mali ili ti imaš malo veće cape
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2007., 01:48   #10
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Na zadnjoj slici miš nema masku, pa izgleda puno manje. Inače, miš je dosta širok i prosječno dugačak s visokom "guzicom". Radi usporedbe, moja šaka je velika toliko da mogu primit košarkašku loptu s njom i držat je vertikalno da ne padne.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2007., 10:24   #11
Srakar
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Vžd / Banfica
Postovi: 32
Šta se tiće podloge ja ga koristim na fatpadu a imam i QCK heavy i mogu preporucit obje s tim da je QCK nesto brzi tj. glađi pa mi fatpad vise paše uglavnom topla preporuka za obje te podloge.
Srakar je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2007., 13:21   #12
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Iskreno meni je mis totalno ruzan vise mi se svidal stari dizajn mxica, ali kolko sam cul od kolege mis je odlican i veli da mu je taj najbolji dosada od svih koje je on imal te imal prilike isprobati (igra CS za hrvatsku repku), ali veli da ima problema sa podlogom te da ne moze naci onu pravu jer da mu mis na nekima trza... Pa daj mi reci kaj ti koristis za podlogu?
I meni je baš ružan...

Ja zadovoljan sa Microsoft Habu-om
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 12:38   #13
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
sutra je u linksu 539kn
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 12:44   #14
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
na cd-u ne dođe softver?? koji je stručnjak to odlučio....

za 650kn bi morao dobiti i jastučić pod guzicu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 13:00   #15
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Za 650 dobije 4 geniusa :P

Moram priznati da mi je stari G7 bio drazi i rado bi ga upiknuo, ili onu kopiju Erga525, mislim da se zvala MX1000.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 13:07   #16
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Kupio bi ga odma da mi se sviđa.

Al je gadan uzasno. Vidio ga u vemilu izlozenog i drzo ga tam i onak fuj fuj fuj.

mx5xx ftw !
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:08   #17
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Hmmmmm... ako je G9 u Linksu sutra 539 kuna onda sa u totalnoj dilemi izmedju njega i Razera Lachesis-a.....
Nekako sam pikirao Razera jer koliko god mis bio dobar nebi dao za njega 690kuna (koliko je kostao nedavno G9)......
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 22:15   #18
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Za 650 dobije 4 geniusa :P

Moram priznati da mi je stari G7 bio drazi i rado bi ga upiknuo, ili onu kopiju Erga525, mislim da se zvala MX1000.
Ergo 525 nije kopija Mx1000, nego je obrnuto(Mx1000 je prije iziso nego Ergo525)

P.S. I meni se vise svidja G7 nego G9, prvenstveno zbog kablova.
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 22:40   #19
malcom
Premium
Moj komp
 
malcom's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 411
Citiraj:
Autor DanielDJ Pregled postova
Ergo 525 nije kopija Mx1000, nego je obrnuto(Mx1000 je prije iziso nego Ergo525)
tocno ja imam erga i dobro sjedne u ruku. zasto bi mijenjali ergonomiju ako su je vec pogodili savrseno na mx1000 ali za g9 mi je bilo malo puno dat love

mod: izbrisi jedan post jer sam stavio 2 nesto mi opera steka.
__________________
Intel Quad Core 6600@Freezer 7 pro, Nvidia 8800GT, Abit IP35-E, Samsung 320GB, 4x 1GB DDR800, 5-5-5-18, OCZ 500W, @Sharkoon Rebel 9, Logitech G5, Surround 5.1 Logitech X-530

Zadnje izmijenjeno od: malcom. 18.01.2008. u 22:55.
malcom je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 22:52   #20
malcom
Premium
Moj komp
 
malcom's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 411
Citiraj:
Autor DanielDJ Pregled postova
Ergo 525 nije kopija Mx1000, nego je obrnuto(Mx1000 je prije iziso nego Ergo525)
tocno ja imam erga i dobro sjedne u ruku. zasto bi mijenjali ergonomiju ako su je vec pogodili savrseno na mx1000 ali za g9 mi je bilo malo puno dat love
__________________
Intel Quad Core 6600@Freezer 7 pro, Nvidia 8800GT, Abit IP35-E, Samsung 320GB, 4x 1GB DDR800, 5-5-5-18, OCZ 500W, @Sharkoon Rebel 9, Logitech G5, Surround 5.1 Logitech X-530
malcom je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 23:14   #21
CeRmA
Premium
Moj komp
 
CeRmA's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 137
Mislim da je Razer Lachesis ipak maaalo bolji a i jeftiniji je

http://www.razerzone.com/index.php?m...products_id=72
__________________
IntelE5200 @3,6Ghz | Gigabyte P35-DS4 | 4 GB GSkill | VTX HD4850| Samsung F3 500GB+SamsungT166|LG H42N DVDRW |CREATIVE Audigy2 | GIGABYTE HybridTV | MicrosoftReclusa+ RoccatKone | DELLU2311H | & |ASUS EEE 1000HG - 2GB RAM Win7| & |Samsung Galaxy S2 | on TScum DSL routed by Siemens SX763 |
CeRmA je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 00:04   #22
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
G9 ne radi na glatkoj strani steelpad 4D, isprobano.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 15:29   #23
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor CeRmA Pregled postova
Mislim da je Razer Lachesis ipak maaalo bolji a i jeftiniji je

http://www.razerzone.com/index.php?m...products_id=72
Nije. Ima kroničnih problema sa firmwareom. A i neugodan je ko sam đavo.
http://forum.pcekspert.com/showthrea...t=89283&page=2
http://www.xsreviews.co.uk/reviews/p...azer-lachesis/

I ne, linkovi na stranicu proizvođača nisu dobra referenca. (pogodi zašto)

A nije ni ovo:
Citiraj:
Autor RAZERcoku...... Pregled postova
Kompa kupi lachesisa ili coperheda jer su to naj jaci misevi na svijetskom trzistu imao sam i g5 i mx 518 brdo miseva i to je sve smece vjeruj mi samo neznam kakav je g9 ali mislim i vjerujem da ga lachesis pegla i bilo kojem pogledu znaci u odazivu tipki pa do pixela i 3G TEHNOLOGIJE NA 4000 DPI mis je zakon i ne mjenjam ga za nista!!! uzmi si RAZER podlogu -exact mat dual side control and speed-
PS, razerovi driveri su katastrofa, znam iz osobnog iskustva. Mogu se sakrit pred Logitechovima.
Neke od stvari koje fale:
- automatsko switchanje profila ovisno o pokrenutoj igri
- pokretanje kao system, a ne user proces (na ne-dual-core procovima znaju laggat bočne tipke ako je cpu zauzet, jer se razerhid.exe-u dodaje priority "normal", umjesto "above normal" ili "high")
- bolji macroi i opcije za navedene tipke
...
Ma uostalom, kaj me boli briga...

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 19.01.2008. u 15:43.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 16:46   #24
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
na cd-u ne dođe softver?? koji je stručnjak to odlučio....

za 650kn bi morao dobiti i jastučić pod guzicu.
Dobra odluka inace. Za gamerski mis se pretpostavlja da ces htjeti najnoviji software. A nije svejedno hoces copiti misa danas ili za godinu i pol. In the long run, ako imas bugova u softwareu koji isplivaju nakon launchanja proizvoda tako se rijesavas loseg reviewa na polju softwarea, jer cim si na netu stavio najnoviji software, neces vidjeti taj recimo bug, a da si instalirao onaj sa CD-a imao bi probljem.
  Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 13:47   #25
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Uglavnom.

Dogodilo se nešto nadasve zanimljivo i ras*izđujuće neki dan,
Znate kak uz G9 dobijete dve maske? E da, jednu hrapavu i jednu glatku, ali gumeni da drži.
I tako sam ja do nedavno imao tu gumenu masku, a kad ono gumena prevlaka se počela hrapavit, ljuštit kod područja za palac. Mora da iam neki opaki znoj.
U početku sam mislio da sam to ja nekaj zafleko, dok se nije počela potpuno ljuštiti
Poludio sam u najmanju ruku, cijelog sam ga očerupao i kaj da vam velim, katastrofa zgleda
Ne da bi im zafitiljio to natrag u glavu, nego bi im i bombu u to podmetnuo, pa kakav je to poluproizvod od maske, čiji miš košta 600kn??? I to od Logitecha!

Fkt mi se nije dalo navlačiti za garanciju, pa da mi ga zamjene. Bmk za masku, a za ovu drugu sam siguran da joj neće ništa biti. Čak mi je nekak i bolja. Jedino kaj ima malo manju površinu za palac.

Jednostavno me to sve zateklo, nisam mislio da će se takvo nešto dogoditi u tako kratkom roku i to još ovakvom proizvodu.

Ima još tko sličnih iskustva?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 14:00   #26
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nije mi jasno da nećeš to reklamirati? no svojim postupkom kad si sve postrugao dolje ti više ne bi ni prošla garancija...

no definitivno nije pohvalno za Logitech, izgleda da je i njih zahvatio virus prodavanja jeftinih proizvoda za velike novce, a kvaliteta im opada...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 14:06   #27
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
mislim da je to vec bio opisan slucaj sa G9,
mozes dobiti novi cover besplatno, ali opet ti ode kroz neko vrijeme...

http://forum.links.hr/viewtopic.php?t=12758

Citiraj:
na G5 je trebalo više od godine da ga pojedem,
ovaj je počeo pucati nakon manje od 2 tjedna.

Tako da, hvala na dobroj volji, ali mislim da nema smisla da vam vratim miša, pa se vi natežete sa Logitechom, a ja ću za 2 tjedna opet imati istu rupu na mišu.

Navodno će Logitech početi proizvoditi druge oklope, a naravno počet će i Third Party proizvođači raditi svoje (World of Warcraft oklop sa Horde / Aliance logom, itd ...).

__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 15:55   #28
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Točno to. Ne isplati se, pogotovo kad će mi kroz neko (kratko) vrijeme opet otić.

Sad mi je jasno zakaj sam dobio drugu masku.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 16:20   #29
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Da bar ja imam toliko novaca za izdvojit za miša, G9 bi definitivno bio moj izbor.......što se tiče zguljenog dijela, vidi linksov forum, TomRi ti je dao link......uglavnom jednom liku se desilo isto i kontaktirao je Logitech i poslali su mu novog miša
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 18:00   #30
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Vidjeh, znam. Neda mi se.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na