Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2007., 13:11   #1
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
Logitech S510

zanima me vase misljenje o ovoj tipkovnici.
http://www.logitech.com/index.cfm/ke...s/145&cl=gb,en
vidio sam da se dobije i daljinski upravljac u paketu.
preko nabave http://www.nabava.net/katalog/trazilica.phpsstring=s510 dode 600kn.
da li se za tu cijenu moze dobit koji kvalitetniji komplet.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2007., 14:20   #2
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Imas 2 modela tog bezzicnog seta - jedan sa daljinskim i jedan bez. Ja imam model bez daljinca.

Tipkovnica ima fini veliki enter, i veliki Delete (nekim ljudima se ne svidja). Funkcijske tipke (F1 - F12) su malo tvrde, ostatak tipki je solidan. Baterija na tipkovnici vec drzi preko pola godine (pohvalno), bez znakova umora! Funkcijske tipke na lijevoj i desnoj strani tipkovnice su lijepi i vrlo korisni dodatak, najvise pri upravljanju Winampom/Media Playerom.

Nasuprot tome, baterija na misu izdrzi jedva nekih 3 mjeseca (sto je normalno s obzirom da kad je ukljucen cijelo vrijeme radi, a tastatura koristi energiju samo kada salje pritisak tipki). Preciznost misa je dobra, ergonomija super (nije bas ko legendarni MX510), jedino je kotacic malo klimav (cesto zna odskrolati ako pokusavam napraviti klik kotacicem). Kotatic takodjer ima tilt funkciju, sto broj tipki na misu dovodi do solidnih 5 komada.

Ne svidja mi se jedino RF prijemnik koji je pozamasnih dimenzija i spaja se na racunalo iskljucivo pol metra dugo zicom (mozda verzija sa daljinskim ima manji i prakticniji prijemnik koji izgleda ko USB stick). Pohvalno je sto u paketu dolaze PS2 adapteri, sto omogucava da se ovaj set prikljuci i na starije kompjutere. Prijem je dobar, tipkovnica provjereno radi s nekih 5 metara udaljenosti, mis ima nesto kraci domet od cca. 2 metra (sa optickom vidljivosti).

Softver u paketu (Logitech SetPoint) malo zdere sistemske resurse, ali omogucava podesavanje misa i tipkovnice u detalje. Naravno, tipkovnica i mis rade i bez tog softvera, ali nemaju istu funkcionalnost.

Subjektivni dojam - svidja mi se , saljem preporuke. Nakon pola godine koristenja, tipkovnica niti jednom nije propustila ili zaboravila registrirati pritisak neke tipke, sto mi se cesto znalo dogadjati sa jeftinijim bezzicnim periferijama. O kvaliteti ovog seta takodjer govori njena cijena, koja je dosta visoka i nije se spustala vec neko vrijeme.

Toliko od mene, pozdrav!
flek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2007., 14:47   #3
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
hvala ti na ovom super opisu.
prije nekih cca.3 tjedna slucajno sam radio na njoj.
kad sam dosao vidio sam daljinski mislim ono wtf.sta ce ovo a zvucnici na tom kompu su isto bili od logitecha i zicni.znam koji model zvucnika i sve jer sam ih prepoznao,ali nisam znao koji je model tipkovnice i misa.Kad sam dosao kuci prckao po netu i pronasao je.
samo mi mis nije nekako bas uvjerljiv.
jos jedno pitanje.ako bi maknuo taj mis koji dobijem i dodem s mx revolutionom da li bi on radio na istom tom prijemniku kao i tipkovnica.tako da bi u kojem slucaju mogao prodati ovaj mis koji sam dobio u setu.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 22:13   #4
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
pozdrav flek.
evo kupio sam i ja taj set.naravno bez daljinca jer ga je tesko naci.
kako si ti vec svaki milimetar ovog seta opisao nemoram nista govorit previse,nego samo ponovo pohvalit tvoj review koji je toliko tocan da tocniji ne moze bit.
svima saljem preporuke.
prezadovoljan sam setom.
pozzz
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 10:57   #5
veseli Zagorac
Registered User
Moj komp
 
veseli Zagorac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
e ljudi cemu služi ona crna tipka na donjoj strani miša ? ja sam to probao stisnit, i onda bi se valjda trebala uplalit crvena LED optika(poput svih ostalih miševa) ali meni se to ne događa, več se miš više ne miće.
u čum je problem
veseli Zagorac je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 20:59   #6
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Zgasil si ga buraz . Piše ispod nje on/off hehe
flek je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 19:28   #7
Hrvoje_24
Kobe Bryant fan
Moj komp
 
Hrvoje_24's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Zanima me da li je potrebno uključiti onaj dodatni PS/2 priključak ako je reciever već spojen na USB?Do sada sam staru tipkovnicu imao spojenu na PS/2 i u biosu namješteno paljenje kompa pritiskom na bilo koju tipku što sada ne radi pa drugo pitanje glasi da li se to i sa bežičnom tipkovnicom može složit?

Pozdrav!
Hrvoje_24 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 05:32   #8
Darcco
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Metropolis
Postovi: 2
Prije svega, pozdrav svim članovima foruma!

Pišem upravo na ovom topic-u iz jednog razloga.
Iako je moje pitanje vezano uz općenitu problematiku sa tipkovnicama, upravo radi sljedećeg smatram da je postavljeno pod odgovarajućom temom:

...dakle, namjeravam nabaviti "Logitech s510" tipkovnicu sa daljinskim upravljačem ("media remote") za kojih 600-tinjak kn, te imam jedan upit.
Naime, koliko sam zamijetio tom modelu (kao i mnogim drugim) nedostaju hrv. tipke (č,ć,đ,dž,š i ž). Često pišem, te su mi potrebna upravo navedena slova, a ne mogu si dozvoliti pisanje početne faze jotacije (kao npr. c+j i sl.).
E sad, zanima me postoji li na tipkovnicama (i konkretno tom modelu) kakva mogućnost ili opcija da se zamijene, odnosno preprogramiraju neke alternativne tipke da služe za tipkanje tih slova? I ako da, kako?

Možda je za neke pitanje sasvim banalne prirode, no meni kao laiku nije, stoga molim za pomoć i barem donekle suvislo objašnjenje.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!
Darcco je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 00:04   #9
Darcco
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Metropolis
Postovi: 2
Nitko?
Darcco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na