Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2006., 20:27   #1
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Nedefinirani problem s DSLom+dialup

Sry ak sam fulo podforum nisam znao di da ga hitim...
Evo ovako ide priča... skupa s problemom naravno...
Došao je nedavno i taj dan da sam ja dobio konačno DSL, dok moja stara još uvijek muku muči s dial-upom zbog posla(mora obavljat nekakvu komunikaciju s firiminim serverom). Uglavom...
Na slici se jasno vidi kako je sve razvučen po kući što se tiče telefonskih instalacija. Spliter je stavljen u razvodnu kutiju, kabel koj je provučen do moje sobe je spojen na DSL utor na spliteru, a ostali na phone utor. Svugdje normalno rade telefoni i linije su kristalno čiste, ali se samo kod mene može spojit na net preko dail-upa dok se drugdje nigdje nemože ??? Strange...


Sad ja vas pitam jel je to inače tak zbog tog splitera da se nemože spojit s modemom na net il kaj...? : stoopid


Ja sam iz toga zaključio da se ustvari mogu s dial-upom spojit samo ako je utor na onoj žici/parici koja je na spliteru spojena u DSL utor, dok na phone utoru ne.
Ovi u T/Scumu nemaju pojma kaj bi moglo biti, a nisam ni mislio da će znat...


NHF, ali malo sam out u ovom području, pa ako sam nadrobio gluposti ne bih se ni čudio...



P.S. Da li bi bilo pametno da taj moj kabel kroz bužire zamjenim i stavim da bude UTP(nemam blage kaj je to, može objašnjenje)? To mi je neki ferovac reko da bi bila puno bolja veza, nebi tolko pucalo, kao kako mi sad puca, te da ustvari DSL ne bi trebo uopće biti na toj „običnoj“ telefonskoj žici(mislim na ovu u bužiru).
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 21:14   #2
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
U tvoju sobu moraju ići dva kabla. mrežni za adsl i telefonski za telefon. Taj za telefon mora bit paralelno spojen sa svim ostalim telefonima i uključen u splitter u priključak za telefon. Ako je tako dial -up mora radit sa svih telefona. Mrežni mora bit uključen u adsl priključak i na njega nesmije bit priključeno ništa drugo.

zlatko je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2006., 21:23   #3
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Hm... sad da to skužim... ček, dakle meni su sad ustvari ADSL i telefon na jednom kablu pa zbog toga ne radi dial-up po cijeloj kući, osim u mojoj?
Trebali bi biti odvojeni? Taj ustvari "jedan" kabl se sastoji od više žica kaj ne?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 21:29   #4
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
kako ti je uštekan adsl u komp i kako si izvukao liniju za dial.up .Objasni molim te..

MORAŠ za adsl imat mrežni kabel , a za telefon obični telefonski.
zlatko je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 21:36   #5
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Gle, dakle u svojoj sobi imam dve telefonske utičnice. Jedna je ide u GigasetSE555 od DSL druga je za to spajanje prek dial-upa. I te dve utičnice su ti na istom potezu(vidi se na slici, crne točke su ti utičnice) sve do razvodne kutije koja je tam u hodniku di je spliter i spojene na ADSL utor od splitera.

EDIT: pa mrežni kabel ide iz Gigaseta u komp!
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 21:45   #6
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Sad sam tek sliku vidio... A gle, ak je i tak spojen, a valjda je, opet mi nije jasno zakaj ne radi po ostaloj kući dial-up...
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 21:55   #7
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467


Od splittera da se555 ide telefonski kabel. Od se555 do kompa mrežni. Telefoni svi su paralelno spojeni na tel izlaz iz splittera. Tako ili nikako.
zlatko je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 21:58   #8
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Jel to taj UTP kabel il baš mrežni obični ovaj kaj ide od splitera do SE555?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 22:01   #9
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
Taj te ne zanima . spoji telefone kako je nacrtan i imaš dial-up na svim utičnicama. Do se 555 ide telefonski kabel iz splittera. obični sa mikrokonektorima.
zlatko je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 22:08   #10
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
aha okey, budem probo pa javim
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na