Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2020., 22:15   #52501
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
I dalje se mislim na cc+ jer je nekako najvise prisutan vec godinama, ima super recenzije, navodno odlicnu kilometrazu i najbitnije, navodno performanse ostaju iste kroz cijeli vijek/thread gume. Ali me sad ovih 150kn ustede po gumi na hankook vuce, a po svemu ne bi trebala bit nista losija, dapace, osim mozda u trajnosti.
Drugu zimu sam trenutno na CC+. Na dodir i po sjećanju kada sam ih stavio, malo su se stvrdnule (realno temperature su bile iste), ali u vožnji ne osjetim razlike. Snijega još nisu vidjele, ali ima video na Renault forumu gdje ih čovjek vozi nakon 1 ljetne sezone po snijegu i brzine, kočenje i ostalo je zavidno ( nakon 10 000km i zime-ljeto-zima vožnje https://www.youtube.com/watch?v=zDx1Pj33ixc ; auto i vozač isti, samo nakon 35 000km => https://www.youtube.com/watch?v=VKmNusQOCgY ).

Mokro i suho klasa iznad onoga što sam imao sa Michelin Energy Saver i Firestone WinterHawk. Baš klasa iznad i kad su bile nove i sada nakon godinu dana. Na kočenju se osjeti najviše razlika, koliko CC+ bolje i jače koče, a manje pale ABS.

Osobno sam birao između Michelin, GoodYear i Continental AllSeason guma i uzeo Michelin radi najveće kilometraže jer žena radi svaki dan 30-40km. Vjerujem da ću ih mijenjati nakon 2,5-3 godine i to mi je ok računica. Minimalna ušteda (ako) i ne stignu se stvrdnuti da izgube naglo svojstva. Kad vidim gužve kod vulkanizera, odma mi je lakše.

Danas da kupujem uzeo bi najjeftinije od četverca Bridgestone, Michelin, Goodyear ili Continental. Na Michelin samo ako radiš veliku kilometražu. Eto na Renault forumu kaže na Caddy-u CC+ 64 000km i na graničniku je. Nakon 10 000km kod drugoga izgubila 0.2-0.3mm dubine (inače je guma 7mm duboka kad je nova).

Inače, ne znam jel znaš - ali došla je CC 2 guma u određene dijelove svijeta. Ne znam kada stiže kod nas.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 12.11.2020. u 22:24.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 23:50   #52502
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Hvala na odgovoru. Cc2 je dosla u ameriku, kod nas tek pocetkom sljedece ako se ne varam.

U cijenama su bridgestone/conti/michelin/goodyear li-la tako da ako necu ic na hankooka ic cu na michelin, dosta mi je gledanja reviewova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 05:46   #52503
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Ja sam danas ubo Continental Extreme Contact DWS06
Gledao sam njih i Michelin Pilot Sport A/S4.

https://www.partsengine.ca/154997700...ental-371.aspx
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 09:05   #52504
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Imate za preporučiti vulkanizera za zamjenu i "hotel za gume" u Zagrebu, da ne oštete baš felge (imam dva seta felgi) ili nešto. Preselio sam se u drugi stan u kojem nemam podrum pa nemam gdje s gumama.
Koliko ta usluga obično košta?
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 09:16   #52505
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
I bubrezi uživo nisu grozni kao na slikama?
Meni osobno nisu, čak i dobro izgledaju.
Da, nisu, i definitivno ostavljaju drugačiji dojam u usporedbi s slikom. Daleko su skladniji, iako mislim da jako puno toga ovisi o boji. Recimo crna i ona njihova sivo/plava to fino kompenziraju i onda to izgleda mrak, dok je u bijeloj čudno i previše dolaze do izražaja (iako bijelog nisam vidio uživo pa se možda i tu varam).
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 21:46   #52506
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Kako Lambo pliva

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 07:26   #52507
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nije to ništa. Jednom davno kada je bila poplava na dijelu ceste kod nas, od svih auta prošli su samo Frontera i Fićo. Fićo je zakon. Hebeš Lamba kad imaš Fiću.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 07:33   #52508
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Fico ako je i prosao unutra je bio potopljen. Ali da on ima fergazer jako visoko postavljen i zasticen krilom pa nece povuc vodu.

Za ovaj Huracan sam poprilicno zadivljen da nije povukao vodu u usis i ubio motor.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 09:25   #52509
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Fico ako je i prosao unutra je bio potopljen. Ali da on ima fergazer jako visoko postavljen i zasticen krilom pa nece povuc vodu.

Za ovaj Huracan sam poprilicno zadivljen da nije povukao vodu u usis i ubio motor.
Baš sam to htio napisati. Voda je išla preko krova do stražnjeg poklopca.
Stvarno nevjerojatno.
Al dobro dođe malo vode na usis, ne previše
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 18:46   #52510
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Zna li netko gdje provjereno ima onih spužvi što se stave na pojas da te ne reže po vratu?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 19:14   #52511
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Zna li netko gdje provjereno ima onih spužvi što se stave na pojas da te ne reže po vratu?
Hmm ako te reze po vratu nisi dobro podesio sjedalo/pojas, mog bi se u slucaju nesrece ugusit pa probaj ili spustit pojas (ako imas tu opciju u autu na B-stupu) ili ustimat sjedalo bolje/vislje jer pojas nesmije biti toliko visoko da ti prelazi preko vrata.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 19:29   #52512
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Samo da potvrdim što sam u proljece pisao.
GoodYear UltraGrip Performance+ imaju odlican feel za zimske gume, i definitivno bolji nego Dunlop Sportmaxx, makar su te ljetne (i totalno bez feela).
Rolling resistance je puno veci imam dojam, ali ne smeta me to toliko
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 23:10   #52513
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Imate za preporučiti vulkanizera za zamjenu i "hotel za gume" u Zagrebu, da ne oštete baš felge (imam dva seta felgi) ili nešto. Preselio sam se u drugi stan u kojem nemam podrum pa nemam gdje s gumama. Koliko ta usluga obično košta?
Vjerovao ili ne, to su vulkanizeri radili poznatima i prije osnivanja instituta cuvanja guma za placanje. Svi oni, pa i najmanji, imaju dimenzioniran nekakav prostor/skladista, istina, ima i onih koji na otvorenom drze pokrivene, vidjeno u Dubravi. A imas i jednog od najpoznatijih GSM servisera, koji gume od motora i auta, drzi u servisu pred pultom za primanje, barem je donedavno tu praksu imao

A platezno imas kod *najveceg u ZG-u, da ne reklamiram jer ih bas i ne volim, mislim da je 100 ili 150 kn za godinu cuvanje. Mestar na Tresnjevci je isto radio, dal radi jos, ne znam.

Ali, sigurno mozes naci nekog prijatelja s tavanom, gdje ih moze pokriti i cuvati. Nosaci i pokrivaci su ti stalno na akcijama po vecim trgovinskim centrima, za cijenu dvije pizze. Pa vidi sto ti je bolje.




* = imati veliko skladiste vani, znaci ujedno imati u veliku kupovnu moc adekvatnu i sposobnosti da se ima najbolja cijena. Nazalost, ovi imaju percepciju velicine kao da nismo u EU, kao da smo carinarnica bivse drzave, s promilom konkurentnosti. Pa je zalosno da tako veliko ima cijene koje su razocaravajuce.


...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 15.11.2020. u 23:18. Razlog: Dopuna amandmana na addendum zakona o zastiti od dopune ureda za rude i gubljenje vremena, stavak....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 21:13   #52514
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 21:27   #52515
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Za vikend stavio zimske (Pirelli Sottozero3), ovo će im biti 4ta zima. Danas po mokrom+lišče dobro drže i koče.

Mjerio profil na ljetnima (Conti ecocontact) i na 4mm sam, mislim da još jednu sezonu mogu sa njima napraviti i to je to. Kod prošlih kiša sam već osjećao kod kočenja i po zavojima da to nije to.

I uzeo sam ponovo Aerotwin al ih nisam još montirao. dat ću im još jednu šansu.
uzeo ih preko mall-a i made in serbia su jer ima da ih proizvode još negdje?
zgmmax je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 22:46   #52516
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Vjerujem da je ovo bolji link jer je prvi puta ADAC dao i brojke:
https://www.tyrereviews.co.uk/Articl...-Tyre-Test.htm
Citiraj:
The 2020 ADAC SUV All season tyre test has tested seven all season tyres in the popular 235/55 R17, and include a summer tyre in the dry and wet, and a winter tyre during snow and ice testing.
ADAC usually hides all their data and just gives numeric scores, but this year have released braking distances for all four braking tests. This might be to back up their conclusion from this test, which is even the best all season tyres are deficient compared to a summer and winter tyre combination.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 09:56   #52517
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Na fiestu su montirane cc+, jucer se vozao sa njima malo u epskom potopu Splita i okolice. Na mokrom drze fantasticno, feel kao da je suha cesta, nista "curenja". Pri kocenju takoder odlican feel.

Mozda nisam referentan jer nisam prije vozio neke top UHP gume ali moj dojam za sada je da je guma fantasticna.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 13:38   #52518
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Jel uzimao tko Teyes multimediju za bilo koji auto? Imam Mazdu CX-5 KE sa ružnom multimedijom, još nije ugrađena NAVI u nju (iako svi pljuju po Tom-Tom navi koja dođe uz nju pa možda i bolje).

Ugl, vidim da ima tih kineza koliko brdo, a ovi Teyes su valjda Rusi koji se čine entuzijastični oko svojih proizvoda

Edit: vidim sad i da naplacuju koristenje njihovog softwarea 13 USD godisnje, ili 26 USD za 3 god. Navodno daju updatee kasnije i slicno
__________________

Zadnje izmijenjeno od: brodjo. 17.11.2020. u 13:51.
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 13:43   #52519
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Oprosti, ali nema sanse! Ako auto ima bilo kakav Unfall registriran kod osiguranja, ono vise nije Unfallfrei. Nema veze gdje je popravljano i koliko je popravljano. To tako ovamo funkcionira i nikako drugacije.
Oprosti ali ima šanse. Kupovao sam i prodavao malo više autiju u Nemčiji. Manja oštećenja(dolje ti piše kako se "kvalificiraju"),kao peglanje karoserija(ne smije uključivati mehaniku) još spada pod unfalfrei. Tko je plaćao štetu je nebitno po njemačkom zakonu koliko vidim.

Citiraj:
Many sellers like to advertise their used cars as "accident-free" . The meaning of this term can confuse laypeople, because it does not mean that the vehicle was never involved in an accident or was damaged in the process

Many years ago, the OLG Cologne dealt with the clarification of when a vehicle can be said to be accident-free . In the judgment of June 11, 1975 (Az. 2 U 31/74) it says:

The term 'accident-free' or 'accident-free' is used uniformly in the motor vehicle trade. It states that a vehicle has not suffered any damage that can be regarded as significant. The significance of a damage is determined by the general public opinion, which excludes only minor, repaired sheet metal damage and “blemishes” from the concept of accident-free status.

An accident-free vehicle may well have been involved in a traffic accident in the past if it did not cause any significant damage to the vehicle. Thus, minor damage suffered does not generally exclude a tender as "accident-free". However, it is not easy to differentiate between a trivial matter and an accident .

Although affect pure paint damage not no accidents in general, but even at body damage also are lawyers do not always agree . It is therefore necessary to examine the circumstances of each individual case . The factors that are relevant in addition to the type of damage include the age and mileage of the vehicle , the sales price and the repair costs invested .
Citiraj:
The OLG Cologne - ruling v. June 11th, 1975 - 2 U 31/74 - has stated: "The term 'accident-free' or 'accident-free' is used uniformly in the motor vehicle trade. It means that a vehicle has not suffered any damage that is to be regarded as significant. The significance of the damage is determined by the public opinion, which excludes only minor, repaired sheet metal damage and 'blemishes' from the concept of freedom from accidents. ”A scratch or a dent that has been pressed out is minor damage.
Citiraj:
A vehicle can be described as accident-free as long as it has not suffered any significant damage in the course of a collision. If the accident resulted in only minor damage , the vehicle is generally still considered accident-free.
Citiraj:
A used car can no longer be sold as "accident-free" if the damage goes beyond mere paint damage, especially scratches, and at most very minor dents in the sheet metal (OLG Cologne 4.2.03, 24 U 108/02 , rkr.).
Citiraj:
What counts as minor damage or accident damage when buying a used car?
As is so often the case, the distinction between minor damage - where the car is still considered accident-free - and accident damage is not clear. Pure paint damage does not affect the contractually guaranteed freedom from accidents. When it comes to sheet metal damage, various factors are important:

• Type of damage
• Mileage of the car
• Age of the vehicle
• Sales price
• Repair costs
Znači zgreban auto,dentovi na limariji....prolazi kao unfalfrei. Sjebeš far ili bilošta od mehanike? Više ne prolazi kao unfalfrei.

(ovo je sve prevedeno sa nemčije,uglavnom sud u Koelnu,dudše davno ali zakon još stoji,je tako presudio u više navrata kao što ti piše)

Sukus svega je da je to loophole gdje dealer(i posljedično sud kao što vidimo u prvom quoteu) mogu odrediti što je minor damage na temelju više faktora....od vozila do vozila.

Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Bit ce ziva tema danas.
Kasno palim ali uvijek zapalim

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 17.11.2020. u 15:06.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 15:59   #52520
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Hajd sad procitaj na sta sam ti ovo odgovorio pa onda pali. Naravno da Bagatellschaden nece biti zavedene kao Unfall kod osiguranja pa ce onda auto i ostati Unfallfrei, ali "pocepana cijela desna strana te redom skidani: branik(išao novi),dva elementa blatobrana,dva vrata da popeglaju i polakiraju" definitivno nisu Bagatellschaden.
Da, u pravu si da je nebitno tko je placao stetu, ali su registri osiguravajucih kuca jedini donekle mjerodavni, jer ako razbijes auto do neprepoznatljivosti iza svoje kuce u Bochumu, istu vecer ga utovaris na slepu i bez da itko zna ga odvezes frendu u Hercegovinu u garazu da ga slozi, mozes ga opet teoretski prodavati kao Unfallfrei jer nigdje nije zabiljezeno da si imao taj Unfall. Samo zato sam naveo osiguranje.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 16:04   #52521
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Pročitao sam. Rekao si da nema šanse da je moj auto okarakteriziran kao unfalfrei nakon svih radova. Zato i (za)palio.

Normalno, pocepao sam cijelu desnu stranu(tj frajer koji je izletio sa parkinga u Krapinskoj), poskidali,izravnali,pofarbali....zaboravio sam zašto je novi branik išao ali sam odabrao da stave novi(a mogu i saznati zašto je išao). Šteta svakog pojedinog dijela je bila MINOR DAMAGE. Dakle paint & bodywork. Cifra je za okrivljenikovo osiguranje bila 35.000kn(iscijenkali se za 29.000 na kraju). Scholz Wollstein je imao uvid u sve popravke u Emilu(a i oni su mi rekli da auto nakon limarije zadovoljava unfalfrei status). Auto je okarakteriziran kao unfalfrei,kao takav uzet pod račun i kao takav oglašen dalje za prodaju. Sve po njemačkom zakonu.


Drugo mislim da pola auta zamjeniš negdje kod Gige u šupi(Ljubuškom)kao što si naveo....nade za unfalfrei bi ti bile nikakve, pa ne rade u tim firmama Ray Charles i Stevie Wonder

Našao sam i račun. Izvršeni samo radovi limarije i lakiranja. Bez ikakve mehanike. Sve po njemačkom PSu. (fulao sam cifru malo hehe).


Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 17.11.2020. u 16:34.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 16:41   #52522
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ok, ti pricas o jednom slucaju. Ja nemam pojma o tematici ali mi je ono sto si napisao pobudilo sumnju pa sam zvao frenda koji je sudski vjestak i procjenitelj tu u Njemackoj i napisao sam ti ono sto mi je on rekao. Znaci nisam guglao zakone niti se oslanjao na broj auta kupljenih u Njemackoj nego na ono sto mi je rekao covjek koji zivi od toga. Evo ga sada opet tu samnom i morao sam mu prevesti sta pise na tom racunu. Kaze moguce ali jako nevjerojatno. Uglavnom, on kaze da pod unfallfrei prolaze u praksi gotovo isljucivo kozmeticki nedostaci tipa ogreban branik na parkingu 2x2cm i slicno. Ako je bilo potrebe za mijenjanjem dijelova karoserije, niti jedan procjenitelj nakon toga nece staviti svoj potpis na unfallfrei status osim, po njegovim rijecima "Turcina i to ako je 100% siguran da auto ide u Export, uz simbolicnu naknadu naravno" 😄

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 16:58   #52523
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Tražim frendu auto i kaže čuo se sa ovim

https://www.njuskalo.hr/auti/skoda-o...oglas-32663747

Kaže 125 000 da ima...

A auto je radio 65 000 godišnje, i zadnja zabilježena km na servisu je 195 000 u 7. Mj 2019, dakle od 195 do 250 000 zapravo ima .

Od 8 auta koje sam provjeravao 5 je nešto muljano jbt.

Užas, pogotovo što gleda aute 3 do 4 godine stare , a kod nas su svi od 140 do 165 000 , bili 2 godine ili 20 godina

Kome prijaviti ovakve stvari?

Našao sam i jedan superb sa 139 000 a zadnji servis 2 godine prije na 280 000, ali taj je prodan već .

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 17:05   #52524
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Si provjeravao te stvari na car verticalu ili?
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 20:01   #52525
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Tražim frendu auto i kaže čuo se sa ovim

https://www.njuskalo.hr/auti/skoda-o...oglas-32663747

Kaže 125 000 da ima...

A auto je radio 65 000 godišnje, i zadnja zabilježena km na servisu je 195 000 u 7. Mj 2019, dakle od 195 do 250 000 zapravo ima .

Od 8 auta koje sam provjeravao 5 je nešto muljano jbt.

Užas, pogotovo što gleda aute 3 do 4 godine stare , a kod nas su svi od 140 do 165 000 , bili 2 godine ili 20 godina

Kome prijaviti ovakve stvari?

Našao sam i jedan superb sa 139 000 a zadnji servis 2 godine prije na 280 000, ali taj je prodan već .

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
I onda kad ja prodajem 18 godina star auto sa 104,000km znaš tko mi vjeruje? apsolutno nitko... a jebga, stvarni su.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 20:54   #52526
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
I onda kad ja prodajem 18 godina star auto sa 104,000km znaš tko mi vjeruje? apsolutno nitko... a jebga, stvarni su.
Jbg, istina. Ja imam 15 godina i 155 km,starci 16 godina i 100 000, sestra 14 godina i 82 000😂

Ali ako nije uvoz lagano slikaš potvrdu sa tehničkog o km

Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Si provjeravao te stvari na car verticalu ili?
Gleda samo Škode a za njih imaš aplikaciju my Škoda koja ima online pristup servisnim podatcima sa kilometražama

Jedan VW smo provukli na carvertical i nažalost skoro ništa nismo saznali. Uvoz Italija, samo jednom bio u servisu u cijelom životu a 2013 godište .





Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 21:04   #52527
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Potvrda o km sa tehničkog ne vrijedi ništa...
Isto se moze muljati bez problema... tučeš svake godine npr 30 000km,pred tehnički ih skineš npr na 15 000km i za pet godina imas umjesto 150 000km samo 75 000km.

I na potvrdi stoji 75 000km...tako da ta potvrda isto ništa ne znači.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 23:41   #52528
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Potvrda o km sa tehničkog ne vrijedi ništa...
Isto se moze muljati bez problema... tučeš svake godine npr 30 000km,pred tehnički ih skineš npr na 15 000km i za pet godina imas umjesto 150 000km samo 75 000km.

I na potvrdi stoji 75 000km...tako da ta potvrda isto ništa ne znači.
Može, no 90% ekipe se ipak neće s tim naganjati svake godine. Kilometri se skidaju na prikolicama iz DE i kod prekupaca. Također, ako se kupuje auto od prekupaca/šoderaša, ne znam što drugo i očekivati.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 09:31   #52529
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
I onda kad ja prodajem 18 godina star auto sa 104,000km znaš tko mi vjeruje? apsolutno nitko... a jebga, stvarni su.
Ja sam prodavao 12 godina star Renault Scenic sa 105.000km.
Lik ga ide isprobati, velim mu ja imam servisnu knjzicu, a mozemo otici i na tehnicki da izvadimo kilometraze po godini, a on meni: "Ne treba, vidim ja da su to stvarni kilometri".
Ocito se lik bavi autima, pa na prvu skuzi koliko bi auto mogao imati kilometara
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 09:52   #52530
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Ovi iz renaulta...napravili facelifting talismana...i podigli cijenu na 233 tis. HRK za osnovni model sa 1.3 motorom.

Sad je skuplji od passata, škode superb i škode kodiaq, a i audi a4 je blizu.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na