Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2020., 22:33   #49891
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Dva dana sam vozio relativno novi BMW X1 18d sDrive Steptronic s 50000 km na satu i prešao 1200 km, razočaran sam autom, tj. kvalitetom.

Ima full LED paket i komad fara iza na poklopcu prtljažnika s desne strane ne radi, skroz mrtav. Desna strana kabine se ne hladi jednako kao lijeva, valjda klapne zaglavile. Parking senzori čudno rade, kao da se netko stalno približava i odmiče od auta. Unutra skoro sve plastike škripe kad ih takneš, znači kvake, tapacirung, armatura, sve. Vanjski retrovizori se ne mogu prilagoditi nižim osobama jer ogledala udaraju od kućište i onda vidiš trećinu auta u retrovizorima. Navigacija nema dosta ulica, čak i ovih starih po Zagrebu. Motorizirana vrata prtljažnika nekad stanu na pola kad ih hoćeš otvoriti, onda ponovno stisneš tipku pa se krenu zatvarati.

Što se mjenjača tiče, ne sjećam se da sam ikad vozio nekog BMW automatika pa je to za njih možda normalno, trza kada se usporava i prebacuje u nižu, a kad pustim gas, nekad ga baci u ler, nekad ostane u brzini, uopće ne kužim o čemu ovisi. Također, za promjenu stupnja nekad traži da se stisne bočna unlock tipka, nekad ne. Kad pustim kočnicu, nekad ne krene odmah nego kasni 1-2 sekunde.

Što se udobnosti tiče, to je individualno, ali meni je jako neudoban. Sjedala su jako tvrda, ima valjda 2 cm spužve, ako i toliko. Nakon dva dana vožnje, otpala su mi leđa i guzica. Po rupama se isto sve osjeti, ali to pripisujem 225/50/18 gumama. Ekran iza volana mi je malo nepregledan i kako god namjestio volan i sjedalo, nikako ga ne vidim cijelog, ne vidim ili gornje rubove ili donju sredinu.

Ono što je dobro je što i za mene krakatog ima dovoljno mjesta, preglednost je odlična, parkira se bez problema, tih je i većim brzinama, solidna svjetla, entertainment dobro radi, samo mi zvuk nije baš nešto.

Sve u svemu, da sam ga kupio svojim novcima, mislim da bih se njime zabio u salon da sam platio tolike novce i dobio toliko problema. Peugeot i njihova elektronika je mala beba u odnosu na ovo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 23:47   #49892
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
To je tak kad slazu premiJum auto za mase
Ali ovog je ocito netko posteno razvalio.
Vozio X1 i kao sto si opisao nije nista posebno za te pare.

Vozio se u 2010 X5M i to je druga galaksija ali ok, to su bile dve voznje, ne znam kakav je nakon xy km
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 00:12   #49893
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Dva dana sam vozio relativno novi BMW X1 18d sDrive Steptronic s 50000 km na satu i prešao 1200 km, razočaran sam autom, tj. kvalitetom.

Ima full LED paket i komad fara iza na poklopcu prtljažnika s desne strane ne radi, skroz mrtav. Desna strana kabine se ne hladi jednako kao lijeva, valjda klapne zaglavile. Parking senzori čudno rade, kao da se netko stalno približava i odmiče od auta. Unutra skoro sve plastike škripe kad ih takneš, znači kvake, tapacirung, armatura, sve. Vanjski retrovizori se ne mogu prilagoditi nižim osobama jer ogledala udaraju od kućište i onda vidiš trećinu auta u retrovizorima. Navigacija nema dosta ulica, čak i ovih starih po Zagrebu. Motorizirana vrata prtljažnika nekad stanu na pola kad ih hoćeš otvoriti, onda ponovno stisneš tipku pa se krenu zatvarati.

Što se mjenjača tiče, ne sjećam se da sam ikad vozio nekog BMW automatika pa je to za njih možda normalno, trza kada se usporava i prebacuje u nižu, a kad pustim gas, nekad ga baci u ler, nekad ostane u brzini, uopće ne kužim o čemu ovisi. Također, za promjenu stupnja nekad traži da se stisne bočna unlock tipka, nekad ne. Kad pustim kočnicu, nekad ne krene odmah nego kasni 1-2 sekunde.

Što se udobnosti tiče, to je individualno, ali meni je jako neudoban. Sjedala su jako tvrda, ima valjda 2 cm spužve, ako i toliko. Nakon dva dana vožnje, otpala su mi leđa i guzica. Po rupama se isto sve osjeti, ali to pripisujem 225/50/18 gumama. Ekran iza volana mi je malo nepregledan i kako god namjestio volan i sjedalo, nikako ga ne vidim cijelog, ne vidim ili gornje rubove ili donju sredinu.

Ono što je dobro je što i za mene krakatog ima dovoljno mjesta, preglednost je odlična, parkira se bez problema, tih je i većim brzinama, solidna svjetla, entertainment dobro radi, samo mi zvuk nije baš nešto.

Sve u svemu, da sam ga kupio svojim novcima, mislim da bih se njime zabio u salon da sam platio tolike novce i dobio toliko problema. Peugeot i njihova elektronika je mala beba u odnosu na ovo.


Prije 2tj. Vozio X1 20d automatik, sDrive, 41 000km. Evo moj dojam. Vrlo čvrsto složena unutrašnjost bez ikakvih škripanja. Sve šljaka, iDrive je astronomski brz. Mjesta kao u malom SUVu (naspram GLA i Hatchback unutrašnosti). Nezanimljiva unutrašnjost, ali neće starit tak brzo. Mjenjač šljaka prilično, prilično dobro. 5/10 kad vozim po istarskim cestama ga fino drži oko 2000 rpm. Kit za 280 000kn je sramotno loš (osim AEB nema ništa aktivne sigurnosti). Vozna dinamika 7/10 adekvatna za svakog pravog kupca. Malo je tvrđi, istina, no nije mi neudoban za autoput i brže ceste. Motor klasično dizelski samo fura od 2000 do 3000 i tjt. Nutra je auto tih. Za 90% situacija bi meni bio idealan, da ima pristojnu opremu za lovu (all round senzore, tkanina/alcantara na sicevima i standard zvučni sistem je smješno). I na kraju: GDJE JE ANDROID AUTO?
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 01:16   #49894
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
5/10 kad vozim po istarskim cestama ga fino drži oko 2000 rpm.

I na kraju: GDJE JE ANDROID AUTO?
Taj je onda dobar, moj je stalno bio između 1000 i 1500 rpm i u vožnji baš osjetiš lagane vibracije od niskih okretaja.

Mislim da AA nisam ni vidio u izborniku, ali ne treba mi to.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 10:11   #49895
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Pa čemu pipate plastike po autu u vožnji ccc...
U svakom novom autu ćeš naći na dodir plastiku koja će škripati micanjem.

Meni je bitnije sve ostalo kod auta. Evo sad nedavno čitao za Fordove 1.0 ecobooste da se do 200 000km raspadaju radi izvedbe uljne pumpe progonjene zupčastim remenom. Bez obzira na taj mlinac, ti km nebi trebali biti problem na održavanom autu.

Ali uljna pumpa sa vanjskim pogonom u modernom motoru, stvarno genijalno
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 10:13   #49896
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Pripazi ako je 1.2 TSI sa lancem, imali su problema...A po godištu mislim da je
Lanac, naslage na usisnim ventilima, turbina i potrošnja ulja
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 10:20   #49897
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Jel to isti onaj ecoboost s "engine of the year" stickerima po brosurama?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 10:44   #49898
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
može neki link ili sl, za te 1.0 Ekobustove?
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 10:49   #49899
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Kupite bmw sa ash wood paketom(to je kod merca Al nema veze sad) i kožnom konzolom i interijerom pa nebu niš škripalo. Doplata par hiljada eura pa nije. Ni za čuditi šta naši uzmu motor mjenjač i unutra plastike,šteker klima(uzeli bi oni i bez ali ne nude) te prozore na kurble

Za X1 automatik se čudim...ZF8 je među top mjenjačima na planeti,mora da je razvaljotka auto bio a kilometra se na balkanski način vratili unazad
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 13:27   #49900
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Taj je onda dobar, moj je stalno bio između 1000 i 1500 rpm i u vožnji baš osjetiš lagane vibracije od niskih okretaja.

Mislim da AA nisam ni vidio u izborniku, ali ne treba mi to.
BMW i dalje nema Android Auto, to hocu reci😂 navodno Srpanj dolazi online na novije iDrive sisteme. I to bezicno 🙏 to je najbolja implementacija kj postoji iskreno.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 13:28   #49901
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Kupite bmw sa ash wood paketom(to je kod merca Al nema veze sad) i kožnom konzolom i interijerom pa nebu niš škripalo. Doplata par hiljada eura pa nije. Ni za čuditi šta naši uzmu motor mjenjač i unutra plastike,šteker klima(uzeli bi oni i bez ali ne nude) te prozore na kurble

Za X1 automatik se čudim...ZF8 je među top mjenjačima na planeti,mora da je razvaljotka auto bio a kilometra se na balkanski način vratili unazad
X1 koristi Aisin 8 stupanjski na UKL2 šasiji.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 15:21   #49902
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Kupite bmw sa ash wood paketom(to je kod merca Al nema veze sad) i kožnom konzolom i interijerom pa nebu niš škripalo. Doplata par hiljada eura pa nije. Ni za čuditi šta naši uzmu motor mjenjač i unutra plastike,šteker klima(uzeli bi oni i bez ali ne nude) te prozore na kurble

Za X1 automatik se čudim...ZF8 je među top mjenjačima na planeti,mora da je razvaljotka auto bio a kilometra se na balkanski način vratili unazad
Evo frendu uskoro ističe leasing za x1, xdrive, 20d, vraća ga i uzet će novi x3. Nikakvih zamjerki nema, pogotovo ne na mjenjač i škripanje plastike. Auto ima 55k km. On je prezadovoljan, a ide na x3 jer mu je gepek premali na jedinici.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 15:59   #49903
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
ova je kolekcionarski primjerak
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 17:14   #49904
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
X1 koristi Aisin 8 stupanjski na UKL2 šasiji.
Prva serija je koristila ZF 100% l, kakav sumrak uma im je onda pao napamet pitaj boga.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 17:20   #49905
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor sale001 Pregled postova
može neki link ili sl, za te 1.0 Ekobustove?
Npr tu nešto

https://www.focusclub.nl/index.php?t...ection.107628/

Najčešće nakon servisa, prenategnuti remen ošteti ležajeve pumpe i motor zariba.

C/p s naših prostora


"Kaj se dogodilo, ima 103000 i stao je. Ležaji radilice i leteči su se potrošili, remen dole kod radilice koji okreće uljnu pumpu se potrošio

...obavezno remen i natezači novi i ne prešpanati remen jer stradaju ležajevi uljne pumpe"
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 17:51   #49906
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Kupite bmw sa ash wood paketom(to je kod merca Al nema veze sad) i kožnom konzolom i interijerom pa nebu niš škripalo. Doplata par hiljada eura pa nije. Ni za čuditi šta naši uzmu motor mjenjač i unutra plastike,šteker klima(uzeli bi oni i bez ali ne nude) te prozore na kurble
Dovoljno uzeti Luxury paket i možda koju điđu miđu i gotova stvar. Ali da kako ne, većina čak ni boju ne uzme.
Nije to azijat da dobiješ opreme, ovdje oprema i jest broj jedan na čemu zarađuju ( i servisi ).

I da, zaboravih. M paket kod Bmw-a je meni loš, fakt ne znam wtf ali izgleda dosta golo, sve crno i dosta spartanski. Tko si uzima nešto, najbolje uzeti Luxury pa onda individual ako tko želi M pizd.. volan, sicevi, ovjes i sl. Tako sam ja uzeo.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 16:19   #49907
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Dogodio mi se problem na Mazdi 3 2015 (G120). Na autoputu kamenčić očito pogodio vjetrobransko staklo i danas ujutro dobra crta nekih 20cm...

Gdje ići to riješiti u Zagrebu? Ovlašteni se uopće bojim zvat.
Laus, Kristal?
noda je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 16:26   #49908
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor noda Pregled postova
Dogodio mi se problem na Mazdi 3 2015 (G120). Na autoputu kamenčić očito pogodio vjetrobransko staklo i danas ujutro dobra crta nekih 20cm...

Gdje ići to riješiti u Zagrebu? Ovlašteni se uopće bojim zvat.
Laus, Kristal?
Ako je crta nema krpanja to se mjenja, probaj nazvati ovlasteni da vidis koliko je original sajba+izmjena. Nemas se cega bojat bar ces znati kolko je pa onda dalje vidis kod ostalih kolko su zamjenske opcije ili original sjaba+ugradnja kod drugih.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 17:59   #49909
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Sestrin Mito

Panorama otvorena na kipu





Interijer:





Zgodna Giulia u retrovizoru:




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 19:24   #49910
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor noda Pregled postova
Dogodio mi se problem na Mazdi 3 2015 (G120). Na autoputu kamenčić očito pogodio vjetrobransko staklo i danas ujutro dobra crta nekih 20cm...

Gdje ići to riješiti u Zagrebu? Ovlašteni se uopće bojim zvat.
Laus, Kristal?
Ja sam imal istu stvar prije par dana, nisam još zamjenio jer nisam stigao, al laus najpovoljniji od pet kaj sam pital. Kod njih 1100kn gotovo za 3 sata, ostalo 2200-2600... Uglavnom u zadnje vrijeme sve moraš pitat na deset strana jer svaki nekaj mulja... Specijalno ljepilo kod montaže i kojekakva izmišljanja, tak napričaju da bi im i povjeroval..
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 19:26   #49911
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor noda Pregled postova
Dogodio mi se problem na Mazdi 3 2015 (G120). Na autoputu kamenčić očito pogodio vjetrobransko staklo i danas ujutro dobra crta nekih 20cm...

Gdje ići to riješiti u Zagrebu? Ovlašteni se uopće bojim zvat.
Laus, Kristal?
Kao što je Lewis rekao, ništa od krpanja ako je tolika crta.

Dvaput sam mijenjao šoferšajbe na svojim autima u Carglassu, oba puta za originalne i identične originalnim, oba puta bio zadovoljan.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 20:33   #49912
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ja sam ostao razočaran cijelim BMW Weltom u Minkenu... Pa sam morao u muzej "da se dobijem"
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 23:21   #49913
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Bacio se jucer na troubleshooting 330i.

Prije kupovine sam skenirao sve module i nasao je gro gresaka, vecina su stare pohranjene greske no ono sto me zanimalo je missfire na sestom cilindru. Fakat se jako osjeti i radi jako nemirno.
BTW, lik valjda nikad nije ocistio motor a niti mehanicar kad ga je odveo na zamjenu brtve poklopca ventila, vratio bi ga isti tren da mi ga takvog ostave nakon servisa.

20200611-183617 WBAVB33556-PS17808-scan-2020-05-31-18-39-20-Page-1 WBAVB33556-PS17808-scan-2020-05-31-18-39-20-Page-2

Za svaki slucaj prikopcao ga na INPA-u koja je takoder javila samo tu jednu gresku.

20200611-190121



Pa se bacio na istrazivanje. Mislio sam ili je bobina ili injektor jer ono svjecice su ziher provjerili na servisu

Pa reko idem prebacit bobinu sa 6 na 1 i obratno da vidim hoce li skocit greska.

WBAVB33556-PS17808-scan-2020-06-11-19-20-22

Nope, i dalje je javljao gresku na 6 sto me prakticki vodilo ka injektoru.
No reko aj da vidim svjecice prije nego pocnem cupat injektore van.
I gle cuda, ovo govno je bilo u sestom cilindru.
Zazor ni pol milimetra a treba bit 1.1 mm. Prebacio svjecice i gle cuda sad javlja gresku na prvom cilindru

WBAVB33556-PS17808-scan-2020-06-11-19-48-55 20200611-192250



Namjestim zazor, vratim i motor radi mirno
Obrisem sve greske na svim modulima i vise se nista nije prijavljivalo.
Ignorirat gresku za AUC senzor jer je iskopcan bio cijelo vrijeme.

WBAVB33556-PS17808-scan-2020-06-11-21-22-27


Reko pa jel moguce da je lik toliko blesav da to nije skuzio. I kako je uopce tako savio svjecicu, ziher je tipu ispala iz ruku i nije provjerio prije nego je vratio u motor
U glavnom rijesio sam sve osim detekcije Sport/Manual moda. To cu ovaj vikend napast i provjerit.

TPMS greske za koje je lik reko da nema pojma sto su bile su sredene jednostavnim resetiranjem TPMS sustava nakon sto sam namjestio tlak na gumama kako treba.
Sto volim amere, njima je i gume napumpat tesko, mada ok, nije lik znao kak resetirat TPMS.

Straznji regulator isto resetiran i radi kako treba.

Sad idem uzet set svjecica i odradit izmjenu ulja i svjecica jer nemam pojma kad je zadnji puta mjenjano. I naravno odmastit i oprat motor jer ne mogu smislit prljav engine bay

Nakon toga moram vidit kakav je zadnji ovjes, dal samo amortizere moram uzet druge ili i neke elemente ovjesa. Nasao nove Bilstein B4 za 66 baksa komad. Mada mozda ako me pukne narucim ovo dok je na rasprodaji.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 12.06.2020. u 23:27.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 00:14   #49914
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Bio uzet gume za mini one 205/55/16 a u originalnu su 195/55/16. Nisam ih kupio jer covik koji radi tamo kaze nemoj nemoj unistit ces gume unistit ces auto, to ti preporuca neko ko te oce zajeb**, puno je taj centimetar u širini, uzmi gume koje pisu na autu, i na kraju ništa nisam uzeo, jel me mulja taj prodavac il stvarno nije pametno to uzimat?

Ne zelim 195 jer su skuplje cca 250 kn po gumi i niti nemaju conti premium 6 ni 5 nego eco contact, a ocu dobru gumu ne eco gumu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 00:22   #49915
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Unistit auto sigurno neces zbog tih 1cm jer ako montiras na istu felgu to je to, ici ce 5mm vise van i unutra nego sadasnja 195 sto je ispod 2% razlike.

Ono sto ce biti drugacije je da ce ti kilometarsat pokazivati sa vise greske brzinu jer ce ti cjeli promjer gume i felge biti 5.5mm veci nego sad.

Ono sto je najvece pitanje/zajebancija je dali mozes legalno upisati tu dimenziju u prometnu dozvolu jer ako nije isla na taj auto tvornicki onda moras raditi onaj mini atest/upis nove dimenzije u prometnu (razlika je manja od 2% tako da bi ti trebali to dozvolit bez da prave probleme ako bas zelis tu dimenziju).

A ono najbitnije sto mi je mozda promaklo negdje gore u tekstu je pitanje zasto zelis 205/55/16 umjesto doasdasnjih 195/55/15 ? Jesu 205 jeftinije pa zato ili ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 00:33   #49916
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Bio uzet gume za mini one 205/55/16 a u originalnu su 195/55/16. Nisam ih kupio jer covik koji radi tamo kaze nemoj nemoj unistit ces gume unistit ces auto, to ti preporuca neko ko te oce zajeb**, puno je taj centimetar u širini, uzmi gume koje pisu na autu, i na kraju ništa nisam uzeo, jel me mulja taj prodavac il stvarno nije pametno to uzimat?

Ne zelim 195 jer su skuplje cca 250 kn po gumi i niti nemaju conti premium 6 ni 5 nego eco contact, a ocu dobru gumu ne eco gumu
Lol, ne nece auto odma u self destruct mode ali ono sto se moze desit je da ako ih nemas upisane u prometnua neces proc tehnicki prije nego ih "atestiras" i upises kao sto je vec Lewis naveo. Vidi sto ti se vise isplati.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 00:55   #49917
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
zar 195-205 nije samo širina gume. nebi to trebalo utjecat na brzinu /kilometre

Ma kad platim atest razlika u cijeni je 300 kn za 4 gume, je i do cijene al vise mi je do izbora guma, Nema conti premiuma 6, nema GY eagle F1 asymmetric, nema michelin pilot sport 4. Ima kontinental eco, to nije ni blizu gore navedenim gumama....

S conti premium imam samo dobra iskustva(2,5 i 6), i opet kidaju po testovima, sa nekim drugim premium imam i losa i nemam iskustva, a ne zelim davati 800 kn po gumi za "mozda su okej gume", kad za 550kn mogu uzet najbolje u klasi

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 13.06.2020. u 01:02.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 01:06   #49918
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
zar 195-205 nije samo širina gume. nebi to trebalo utjecat na brzinu /kilometre
Neće utjecati.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 02:11   #49919
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
zar 195-205 nije samo širina gume. nebi to trebalo utjecat na brzinu /kilometre

Ma kad platim atest razlika u cijeni je 300 kn za 4 gume, je i do cijene al vise mi je do izbora guma, Nema conti premiuma 6, nema GY eagle F1 asymmetric, nema michelin pilot sport 4. Ima kontinental eco, to nije ni blizu gore navedenim gumama....

S conti premium imam samo dobra iskustva(2,5 i 6), i opet kidaju po testovima, sa nekim drugim premium imam i losa i nemam iskustva, a ne zelim davati 800 kn po gumi za "mozda su okej gume", kad za 550kn mogu uzet najbolje u klasi
Profil gume je funkcija sirine, dakle nije isto 55% od 195 i 55% od 205 ako je u pitanju 195/55 16 vs 205/55 16. Ali to ce biti zanemariva razlika (2%)

https://tiresize.com/comparison/
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 09:05   #49920
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
ahaa, nisam znao da se i promjer gume mijenja ovisno o širini, zanimljivo.A neman pojma nisam pametan nimalo ��
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na