Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2015., 21:17   #91
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
nemoj nikada novog kineza. Rade kupi polovnog stalkera,runnera ili speedfighta uspije se nac za 3000kn i nemoj gledati ako ima 20 000km ako je skuter u dobrom stanju. Ja sam na svom stalkeru napravio 48 000km
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:27   #92
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor mujica Pregled postova

Naime trebam nekakvo dvokotacno vozilo za viksu, do birtije i ducana, eventualno koji štap odvest do vode ak hocu zabacit na drugom mjestu...

Kupi Gilera stalker. Nadi na njuskalu neku pristojnu i kupi. Zadovoljit će sve tvoje potrebe, jeftina je za održavanje i može izdurat jako puno km.

Servis na skuterima nije nikakva nauka... Nije cak skupo ni u ovlaštenim servisima i dijelovi su stvarno jeftini... Godinu nemoj gledat kao manu, bitno da kad gledaš da kočnice rade ok, prednja vilica da nije rasklimana i mašina vidi da ne zvecka nešto dok radi...

Nisam ni vidio ovaj post od kolege iznad koji isto predlaže stalkera, no eto, očito je da nije slučajnost nego stvarno valja... Moj je doživio nekih 45 000 km kod mene i nakon toga valjda još tolko kod frenda...
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:28   #93
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Isplati li se potegnut do 4500-5000 do Honde X8RS? Nema ih ispod
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:42   #94
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 571
Imao i ja Stalkera. Svaka preporuka. Ide jako dobro i povoljan za održavanje.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:43   #95
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Isplati li se potegnut do 4500-5000 do Honde X8RS? Nema ih ispod
definitivno ne... za nju bi dao manje nego za bilokoji piaggio/gilera... Odnosno ljudi, kupujte skutere sa piaggio agregatom. Ostali su izumrli, a to sve govori...

Gledaj si Aprilia SR ali od 2005. na novije...

A kad smo vec na skuterima, ako nekog interesira, imam ja za prodat Apriliu SR 150... Vizualno stanje nije za izložbu, ali funkcionalno za u dubrovnik i nazad...
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 22:00   #96
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
ock hvala na preporukama za stalkera, budem ga uvrstio na listu

Jos ako mi netko moze rec nesto o piaggio fly 50, nemrem nac nista konkretno protiv njega... Svidja mi se kaj ima i pretinac za rukavice, mučo korisno

Ma u principu samo se nebi htio zeznut i kupit neki "sportski" home made sredjen
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 22:03   #97
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor mujica Pregled postova
ock hvala na preporukama za stalkera, budem ga uvrstio na listu

Jos ako mi netko moze rec nesto o piaggio fly 50, nemrem nac nista konkretno protiv njega... Svidja mi se kaj ima i pretinac za rukavice, mučo korisno

Ma u principu samo se nebi htio zeznut i kupit neki "sportski" home made sredjen
piaggio fly je 4t, dok su ovi sta mi predlazemo 2t... 4t manje trosi al nikam ne ide...

Btw i da kupis neki home made sređen, nema ništa loše u tome... Ako nije neki high-end tuning u prici, trajat ce ti jednako... Npr ja imam home made tuning skuter, ima jače kočnice, crash slidere da se ne guli kad padne i drukčiji volan... Kaj je tu loše u cijeloj priči?
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 22:28   #98
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
ma krivo si me skuzil, nemam nis protiv tuninga ak je napravljen kak spada a ne tipa golf2 sisak ak me razumijes kaj hocu reci

a to kaj je tromiji od dvotaktnog mi je jasno i potpuno nebitno, najuril sam se dosta, a imam fala bogu auto u kojem sam ko doma za žute minute kad se hocu propeljat, nisam bas ljubitelj 2 kotaca, nek ide do 4 banke meni dost zato i pitam za flya, dovukel se bude, a ima dva pretinca za điđe... i kukicu za kruh
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 22:40   #99
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ja preporucujem NRG jer ga imam i super je.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 01:22   #100
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Danke, a nis, onda cu i ja malo na runnerice bacit oko, ima ih fakat masu, pa im je najlakse cijenu spustit, 05 regane za 5k, ne cini se lose.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 09:41   #101
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Pogledaj si i pežoje imaš vivacity , to ti isti ko speedfight samo ima zračno hlađenje

ja ga imo do prije dvije godine i nikad problema, redovno rolice i remen, svječicu i akumulator naravno, skinuta blokada i samnom debilom od 110kg ide 80 bez greške.

a cijene su im onak nikakve
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 15:51   #102
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
+1 za Stalkera

Imam ga i skuter je cudo.

Ima 38000 km na satu, i to kakvih pola toga je na moru po kamenim brdima a i jednom je odradio put od dubrovnika do zagreba usred ljeta

Promijenio je 3 vlasnika prije mene (znam osobno svu trojicu) i znam da ga nisu skoro nikako servisirali, niti su pazili na njega, nekoliko puta su pali.

Ja sam pao 2 puta sa njega, plastike su manje vise razj., dogodilo mi se jednom da je nestalo ulja, puko remen...ma svasta

ali UVIJEK kada stisnem tipku za paljenje, on se upali

A ako ga i trebas raskopat i promijenit nesto - nije problem jer je zracno hladjen, kompletno ga rastavis i sastavis u jednom danu

ma...cudo od skutera, da mi se nepovratno pokvari kupio bi istog

Samo ako mozes, ciljaj ono starije godiste (mislim do '03.) jer stariji dolaze sa prednjim i zadnjim diskovima, dok novije generacije imaju bubanj iza
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 17:01   #103
KarloB
Jedem skoro svaki dan.
Moj komp
 
KarloB's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: LV426
Postovi: 272
Citiraj:
Autor mujica Pregled postova
a to kaj je tromiji od dvotaktnog mi je jasno i potpuno nebitno, najuril sam se dosta, a imam fala bogu auto u kojem sam ko doma za žute minute kad se hocu propeljat, nisam bas ljubitelj 2 kotaca, nek ide do 4 banke meni dost zato i pitam za flya, dovukel se bude, a ima dva pretinca za điđe... i kukicu za kruh
Pogledaj si ipak 100ccm Piaggia, ide znatno bolje od ovog od 50ccm, a nije neka razlika u cijeni. I ne mislim na jurnjavu, ali recimo mom Zipu 100 nije problem povuć 180kg žive vage u obliku 2 čovjeka i gajbu piva uz solidno brdo.
__________________

KarloB je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 17:04   #104
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
je da super, al nemam A kategoriju
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 18:32   #105
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
i samo jos na stalkera base kit i kakav spuh to ti je ulaganja 1000kn :d i skuter leti kao zmaj. Ja sam sa svojim stvarno svasta prosao. Cak sam sa frendom isao na klek jako veliki uspon dosli smo do planinarskog doma a obadva imamo po 85kg skuter ti je zvijer. I jos ovisi za sta ti treba imas cestovne i cross gume stvarno zvijer od skutera
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 18:59   #106
bukovski
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Gilera Runner sp50,Stalker...masine su iste,kvalitetne i brze
Aprilia da ali radije s obicnom frgom nego injection,novije ditech masine imaju gresku pa stoga po meni ne zasluzuje biti na listi...
Yamaha aerox
Benelli 491 (velika su rijetkost naci ocuvane no ako naletis na dobrog taj mali s minarelli masinom zdere cestu i nece te ostavit na cjedilu)
stari Speedfight 1 i 2
Piaggio ... netreba trositi puno rijeci mislim da neces fulat koji god model da kupis

Izbjegavaj skutere s tzv kitom gore (70cc) istina da idu ko metak al trajat ce ti jedva jednu sezonu
Jedan od gore navedenih sa rezonantnim auspuhom i dobrom gramazom rolica (odnos ubrzanje/krajnja brzina) ce ti biti sasvim dostatno za voznju kroz gradske guzve

Ne oslanjaj se previse na price tipa "rade po xxx certifikatu" itd ,jer bitna je kvaliteta legure od koje je motor sacinjen a ne po tome ciji je certifikat
Na kraju krajeva u ovoj prici talijani ipak daleko ispred svih a o tome i najbolje govori da je najuspjeliji i prodavaniji yamahin model Aerox takoder vrtio na minarelli
bukovski je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 22:29   #107
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Jedino kaj su Runneri vodeno hladeni, vodeno ima svojih prednosti ali generalno gledajuci za prosjecnog korisnika stvaraju samo dodatne troskove servisa.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 10:40   #108
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Da vodenjak ima bolje performanse i to se dosta osjeti,troškovi održavanja i nisu nekaj skuplji naspram zračnjaka al recimo konkretno runner(i svi ostali s piaggio agregatom) imaju jako zajeban sistem zamjene vodene pumpe koji ak pođe po zlu(a zna se dogodit) mora radilica van kaj je poprilični trošak.
Imam ga već dugo pa ga znam u šaraf.
Zračnjak je po tom pitanju jednostavniji i zahvalniji.

A ovo da skuter s jačim(70) cilindrom traje jednu sezonu su gluposti jer takve skutere slažu većinom fušeri i onda kad krepa svi su krivi osim njih,ja ih znam puno koji voze godinama,neki i s po 30-40000km na grbači.
Za tjunirani skuter složit,a da traje treba imat malo iskustva i znanja.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 16:51   #109
N!cht
kad sam Ja igrao cs1.6
Moj komp
 
N!cht's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Županja
Postovi: 5
iz prve ruke vam mogu reci da imam tjuniran skuter i koji traje hvala bogu vec 4 godine mid race setupom sto bi se direktno reklo ide 117km/h po gps al do 100 mu treba 6 sekundi
N!cht je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 17:45   #110
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Uzeh ipak runnericu na kraju, 05., regana do 10. mjeseca, ravno 5k. Zasad prezadovoljan
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 18:10   #111
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Kad je već tema aktualna da priupitam tu. Gledam da si uzmem neki polovnjak od 250ccm.
Najviše me privlači yamaha x-city. Malo čitajući nisam naišao da imaju nekih problema pa me zanima jesam nešto propustio. Beverly se tu isto nameće kao izbor, ali su u totalu skuplji od yamahe i na ok ponudu je teško naletiti.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 18:30   #112
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Uzeh ipak runnericu na kraju, 05., regana do 10. mjeseca, ravno 5k. Zasad prezadovoljan
Cijena je ok ak je u dobrom stanju,al ulaganja ćeš imat sigurno,govorim iz prve ruke.
Najbolje bi ti bilo da provjeriš jel ležajevi na radilici imaju lufta,i jel semerinzi na istoj sline,i usput promjenit mali remen od uljne i vodene pumpe,to su im boljke ajmo reć,sad ima tu još sigurno stvari za zamjenu al to ovisi od kilometraže.


@ Gibo

Gle svi skuteri imaju problema isto ko i sva ostala vozila,i novi i polovni,najbolje ti je da kupuješ od prvog il drugog vlasnika i da se vidi da je brinuto o njemu,jedina olakotna okolnost je kaj klasu 250 baš i ne vozi klinčadija nego "ozbiljniji" ljudi pa su boljem stanju nego 50ke koje deru klinci od 13 godina pa sve do onih koji su jednom nogom u grobu
Inače yamahe su dobre u toj klasi,isto ko i piaggio grupacija.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 19:01   #113
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
@ Gibo

Gle svi skuteri imaju problema isto ko i sva ostala vozila,i novi i polovni,najbolje ti je da kupuješ od prvog il drugog vlasnika i da se vidi da je brinuto o njemu,jedina olakotna okolnost je kaj klasu 250 baš i ne vozi klinčadija nego "ozbiljniji" ljudi pa su boljem stanju nego 50ke koje deru klinci od 13 godina pa sve do onih koji su jednom nogom u grobu
Inače yamahe su dobre u toj klasi,isto ko i piaggio grupacija.
Ma jasno mi je da tu treba doza sreće kao i sa svime. Ali, da li imaju neku poznatu boljku koja se manifestirala na karikiram 30% skutera. Recimo na scarabeu su pumpe goriva bile u banani prije redizajna. Na takvu neku boljku sam mislio. Kao i svi čim kupujem polovno znači da nemam za novo pa mi je svaka informacija dobro došla da se ne zaletim i da znam na šta da dodatno obratim pažnju.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 19:21   #114
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Za neke boljke kod tih mašina i ne znam,gledaj samo da je što bolje stanje i što manje km,da ne ruži u radu i nigdje niš ne curi,oko ovih pumpi i elektronike se ne sekiraj jer to tak ne možeš provjerit,takve stvari mogu krepat sutra,a mogu i radit još 10 godina
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 21:47   #115
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor N!cht Pregled postova
iz prve ruke vam mogu reci da imam tjuniran skuter i koji traje hvala bogu vec 4 godine mid race setupom sto bi se direktno reklo ide 117km/h po gps al do 100 mu treba 6 sekundi
-nabaci neke slike i info

-jel bi znao neko za el. blokadu na 50kmh za speedfight 3, koja bi bila najjeftinija varijanta, može i DIY

-nešto mi se čini kao da vodena pumpa zuji, pa me brine da ne bi najednom samo zakuho/zacviko bez upozorenja, a ne mogu stalno imat oči na temperaturi, bi li pumpa trebala dati neko "zvučno upozorenje" kad stvarno stane ?

-kumho gume, nemaju ni 1000km, ali imaju 3 godine, je li opasno voziti na tome?

-treba li mjenjati kočionu tekućinu na 2-3 godine starom skuteru?

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 19.04.2015. u 21:55.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2015., 13:39   #116
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,275
Sto se blokade tice:
Ako se malo kuzis u elektroniku, low pass filter u paljenju bi trebao radit savrseno.
Ako se ne kuzis nadi nekog tko se kuzi, cijeli sklop bi trebao kostat 50-ak kuna.

Pumpa obicno procuri (bar meni), za kuhanje je cesce odgovoran termostat. Opet iz vlastitog iskustva.

Gume IMHO nisu preopasne ako ne vozis po kisi i ako ne pretjerujes kad se vozis. Moje na 500 ccm su 5 godina stare kriza je.

Ulje za kocnice nije toliko skupo koliko se sjecam pa promjeni, ali NEMOJ sam ako nisi upoznat s postupkom.
Ako i ne promjenis nebu nis bilo, samo pazi da ga ima dovoljno.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2015., 14:40   #117
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
@Gibo odi na motori.hr forum,imaš temu za svaki maxi skuter
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2015., 00:02   #118
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Pročitao sam i tamo i na moj skuter šta ima. Tnx za hint
Ugl. biti će ili yamaha x-city ili beverly ako se nađe nešto pametno. Jer njuškalo je puno akcija i hitnih prodaja koje su po cijenama sve samo ne akcije. Nije mi hitno pa čekam da se pojavi nešto ok.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2015., 02:42   #119
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor gibo Pregled postova
Pročitao sam i tamo i na moj skuter šta ima. Tnx za hint
Ugl. biti će ili yamaha x-city ili beverly ako se nađe nešto pametno. Jer njuškalo je puno akcija i hitnih prodaja koje su po cijenama sve samo ne akcije. Nije mi hitno pa čekam da se pojavi nešto ok.
Nisam prije čitao pa cu izvaliti,specifično hoćeš maxi skuter bez mijenjaca,ne znam koliko love raspolazes, ali mislim da zeca 750 2005./2006. možeš utopiti za tu lovu
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2015., 11:23   #120
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Mora biti maxi skuter. Motocikl mi ne igra zbog više razloga.
Da ne trujem dalje nešto će se ubosti, pa kad uzmem javim dojmove.
gibo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na