Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2013., 23:10   #31
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor HoX Pregled postova
Sve zavisi kakve si srece....hvala bogu imam preko 180 narudbi preko ebaya i aliexpress-a i da pokucam o drvo nikad nista...
naravno bilo je tu stvari od 0,80$ pa preko 140 $... bitna je stavka da prodavac oznaci gao GIFT ... smanjuje mogucnost carinarenja !!!


Daj nazovi carinu, imaš besplatan broj, i pitaj ih što za njih znači kada na paketu piše gift. Evo da pomognem, svejedno je što piše na paketu, može pisat GIFT 0,00 $, a može pisat i KOKAIN 999$, može bit i nacrtana velika kita koja svršava, može pisat što god ti padne na pamet, ali carina to neće ni gledat niti ih imalo zanima. Carina gleda samo dvije stvari:
- Gledaju na koji način je poslan paket. Obično pismo - daje do znanja da se radi o nečem jeftinom; preporučeno pismo s brojem za praćenje mora bit skuplje ali i to prođe ako je manji paket i ako je gužva na carini; osigurane pošiljke - carine se sigurno, EMS pošiljke se 95% carine (prođu samo neke manje sitnije stvari ili ako se potrefi da takva pošiljka stvarno vrijedi manje od 160 kn ali teško jer je sama poštarina tu dosta skuplja), paketi kurirskih službi (DHL, LopovEx pardon FedEx, TNT, UPS, itd.) uvijek idu na carinu.
- Drugo što carina gleda je težina paketa. Male stvari koje idu u kuvertama neće nikad otvarat osim ako se radi o nekom selu gdje carinici nemaju što drugo radit pa iz dosade i to otvaraju. Do 500 grama će najčešće proći bez otvaranja, a od 500 grama do 2kg su velike šanse da će otvarati, dok preko 2kg će otvarati sigurno u svakom slučaju.
Osim toga još samo dvije stvari mogu utjecati na to hoće li paket biti otvaran ili ne; prvo je mjesto o kojemu se radi a drugo koliko imaju gužve taj dan. U Zagrebu je stalno gužva pa će proć nešto što recimo u Slavonskom Brodu ne bi prošlo ni u kojem slučaju, ili npr u Gospiću. Što manji grad to će više otvarat.
Ako je adresa primatelja pravna osoba (firma, obrt, i td) onda ne samo da će se otvarat nego će se cariniti pa makar da se radi i o kuverti s nekim čajna gadgedom od 5 kn s uključenom poštarinom. Pa eto nemojte se zafrknut oko toga da naručite na svoju adresu na poslu ili sl.jer tada je i cijeli postupak carinjenja skuplji
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2014., 14:56   #32
motorhead1916
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 1
Poštovani,

Novi sam na forumu i imam jedno pitanje koje je meni važno. naime kupio sam stvar na aliexpress 27.05.2014. i dobio sam trucking number i sve do danas ga nisam mogao vidjeti. Tj kada ga ukucam ne izbacuje mi ništa. Naručio sam mobitel od 97 dolara i danas mi se javi seller kao mobitel je prošao China post ali nije prošao DHL i ne može se isporučiti. I nudi mi refundaciju od 10 dolara. I stalno mi kažem da prihvatim refundaciju a ja to nisam još prihvatio jer ne znam šta mi nudi i sumnjivo mi jer sa stvar platio 97 dolara a on meni nude refundiranje od 10 dolara. molim savjet šta i kako da uradim i da g prijavim kako bih dobio svoje dolare nazad. javio mi je slijedeće:

2014-06-06 09:00:20
On: Hello friends. Goods has passed China Post Air Mail to send you. We did not follow the agreed way of logistics (DHL) to send you. We give you back $ 10 as compensation. You can submit a dispute, a partial refund. We give you timely compensation. Thank you.

Ja: I did not understand your answer. I paid 97 USD item and expect a refund of 97 USD. Can you send someone else Logistics? I want the entire sum of money from 97 USD or goods which I duly bought!

Molim da mi netko kaže kako postupiti i što da vratim novac nazad ili dobijem mobitel!???

Otvorio sam Dispute i dopisivao sam se sa sellerom i nudi mi 10 dolara kompenzacije za robu koja je bila 97 dollara. Prijavio sam sellera aliexpressu i dobio sam sliejdeći mail (po meni obećavajući):

our order 62330261418175 has been frozen due to suspicious seller activity

Dear Igor Markovic,
We have suspended this seller’s account because we detected unsafe trading activities. All of your pending orders with this seller have been frozen for your security.

We have asked this supplier to provide supporting evidence, such as shipping documents and qualification certificates, within 3 working days. Normally, it takes 15 calendar days to close the case.If the supplier is unable to provide the evidence or if the evidence is insufficient, we will close the order and process the refund for you.

We apologize for this inconvenience. At AliExpress we are committed to ensuring you enjoy a safe shopping experience. We will continue striving to improve.Your understanding and cooperation are highly appreciated.

Da li šta drugo da raidim ili prijavljujem ili će se ovo samo odigrati u moju korist!?
motorhead1916 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2014., 15:13   #33
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Dogovorio si i platio slanje DHLom (skuplje), a oni su poslali običnom kineskom poštom (nadam se registred) i nude ti da ti vrate razliku u cijeni poštarine.

E sad, ako sad otvoriš dispute i prihvatiš tih 10$, ne znam hoćeš li moći kasnije otvoriti dispute ako nešto ne bude ok ili mob nikad ne dođe.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2014., 15:35   #34
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Tesko da su mu mobitel poslali Kineskom postom, kineska posta ne prihvaca baterije i uredjaje koji imaju bateriju sebi.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2014., 18:50   #35
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
nikako ne zatvaraj dispute jer ga poslije nemreš otvoriti.. traži full refund i to je to.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na