Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2017., 09:05   #511
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Samo napomena, ta student tarifa ti je do 27. godine.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 09:13   #512
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,149
Nisam citao od pocetka no HPB ima besplatno vodjenje racuna i besplatnu mbanking aplikaciju. Zove se HPB supersmart. Uz te dvije usluge dobije se debitna mastercard isto free.
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2017., 12:29   #513
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pbz mi mjesecno uzima:
2,25kn za mbanking
14 kn clanarina za netbanking
7kn vodjenje tekuceg

Uz to, za vodjenje ziro rn mi skine 3,4 kn, ali ne znam na kojoj bazi, u zadnjih 4mj imam jednu transakciju pa nemam pojma sta da ti kazem.
PBZ je od 1.9. poceo naplacivati vodenje ziro racuna, prije je bilo besplatno.
Uz to su digli i naknade za prijenos na druge racuna za 25lipa.

web i mobilno bankarstvo bi ti zajedno trebali naplacivati 14kn, a ne 14+2,25.
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 12:30   #514
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ja plaćam 30 kn u zabi neki kurac neam pojma ni sam kak se zove, platni asistent tak nešto

ezaba, mzaba, 5 free transakcija i kajaznam

skupo uglavnom
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 13:04   #515
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Samo napomena, ta student tarifa ti je do 27. godine.
Ukljucujuci 27. godinu ili prestaje sa navrsenih 27?
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 13:33   #516
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Prestaje sa navršenih 27. Dobijes mail mjesec ranije, i ako ti treba daju ti mjesec dana za pokrit eventualni minus tekuceg i amex.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 13:34   #517
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Ukljucujuci 27. godinu ili prestaje sa navrsenih 27?
Traje skroz dok te ne skuže. Ja sam u Zabi imao studentsku lepezu negdje do 30-31. godine, dok jedna revna službenica nije skužila pa otad plaćam tog nekog platnog asistenta 20kn umjesto studentsku 10.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2017., 23:17   #518
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Moze mi netko objasniti kako ovo funkcionira,imam placanje preko AmericanExpress svaki mjesec oko 110 kn ( auto osiguranje na 12 mjeseci ) i pretprosli mjesec sam si uplatio tocan iznos fakture da mi povuce sa AE kartice za placanje,a ne da mi vuce sa tekuceg i sad nisam dobio nikakvu pismenu obavijest o placanju,sa tekuceg mi povucena koliko je bilo love,gdje je otislo tih 100 kn na kraju za prosli mjesec ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20171004-163311.jpg‎
Views:	335
Size:	275.9 kB
ID:	18630  
blava je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 13:47   #519
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:46   #520
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Pbz je izgubio licencu, ne ide Amex nigdje iz Europe. Preveliku lovu oni vrte na europskome tržištu.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2018., 16:52   #521
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Nije samo u HR, raskidaju ugovore sa partnerima diljem EU
Citiraj:
Statement on the Revised Payment Services Directive (PSD2) in the European Union
January 12, 2018 – The combined impact of the EU Payments Package – including price caps, separation of payment scheme and processing operations, pan-European licensing, and network access requirement – impose a regulatory burden on the American Express licensing business that renders it no longer viable. American Express has, therefore, taken the decision to exit all of its licensing arrangements in the EU. As a result of this, American Express will no longer be operating a licensing business within the EU and no new licenses will be issued. The company has terminated its licenses with its existing partners, and is in the process of winding down those operations.
http://about.americanexpress.com/news/statements.aspx
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:55   #522
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Pbz je izgubio licencu, ne ide Amex nigdje iz Europe. Preveliku lovu oni vrte na europskome tržištu.
Odakle ti ova informacija?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:56   #523
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Krivo je pokopčao. Ovo je točno kaj je Ag008 objavio.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 17:08   #524
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
kaj je točno ja mislim nezna nitko, moguće je sve, tek ćemo saznat u priopćenju kakva je sudbina amexa u PBZu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 17:32   #525
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa 3 posta više imaš od AmExa statement ne znam kaj nije jasno to da više neće poslovati u EU
Jedino ako bude nekakav preokret naknadno.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 18:02   #526
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Šta pričate,ne ide Amex nigdje samo neće biti banke zastupnika(ili neke treče strane) nego će biti recimo Amex Hr.Lijepo piše da neće izadvati licence za izdavanje kartica drugima "American Express will no longer be operating a licensing business within the EU and no new licenses will be issued" Znači "licensing buisness" se zatvara,nigdje ne piše da se Amex povlači iz EU s svojim poslovanjem,
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 18:04   #527
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Zato i kazem da neznam kakva je sudbina, mogu oni otic iz pbza al ne iz hrvatske permanently
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 18:07   #528
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Pa ne znam kakva bi to regulativa bila da se oni maknu iz ovakvog tržišta u potpunosti a da drugim kartičnim kućama(koje su slabije) to odgovara.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 18:45   #529
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Citiraj:
AMERICAN Express ne napušta Europsku uniju, a najvjerojatnije ni Hrvatsku. Kreditna kartica i dalje će najvjerojatnije ostati na hrvatskom tržištu unatoč informaciji koju je jutros objavio PBZ Card, a prenio i Index i ostali hrvatski mediji. Kako je portalu Telegram.hr pojašnjeno iz londonskog predstavništva Amexa kreditna kartica i dalje će se izdavati i moći koristiti u Hrvatskoj i po isteku 2019. godine. Jedina promjena će, čini se, biti to što PBZ neće više biti ekskluzivni partner American Expressa u Hrvatskoj.

Promjena samo licencnog poslovanja

“Ove promjene odnose se isključivo na naše licencne dogovore”, kazala je Telegramu Atalia Da Silva, Amexova potpredsjednica odjela odnosa s javnošću. “Ne odnose se na ukupno poslovanje American Expressa”, rekla je.

“Tamo gdje su naši bankovni partneri pridobili trgovce da koriste American – a u Hrvatskoj se Amex koristi jako puno – pokušavamo očuvati te odnose kako bismo očuvali široku dostupnost kartice diljem Europe”, dodala je.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
U osnovi to znači da će American Express, koji još ne želi otkriti strategiju za buduće poslovanje, vjerojatno uzeti drugog partnera u Hrvatskoj ili više njih kao što ih imaju MasterCard i Visa čije kartice izdaje većina banaka. Index je odmah po objavi vijesti koju je plasirao PBZ Card zatražio pojašnjenje od American Expressa i PBZ-a, međutim ni nakon nekoliko sati nismo dobili odgovor.

Već neko vrijeme u problemima

American Express, druga najstarija kreditna kartica na svijetu, već je neko vrijeme u problemima. Izgubila je neke ključne klijente i prvi put u više od četvrt stoljeća zabilježila gubitak. Dijelom se to dogodilo zbog promjena poreznih pravila u Americi, a dijelom zbog odlaska ključnih partnera – prvenstveno Costca. u Hrvatskoj je Amex jedna od najpopularnijih kreditnih kartica, i najdulje je na tržištu – preko 45 godina, ali među trgovcima zbog visokih provizija baš i nije omiljena. Njihove provizije, koje naplaćuju trgovcima, su više od konkurentskih kartica pa trgovcima ostaje manje novca od prodaje. No, zbog njene raširenosti je ipak prihvaćaju.

Ispričavamo se čitateljima što smo objavu PBZ Carda prenijeli kao vjerodostojnu informaciju. Amex ipak ne napušta Hrvatsku. Samo prestaje poslovati s njima. Od početka 2020. godine American Express će, najvjerojatnije, izdavati druge tvrtke. Kako će se to odraziti na već postojeće korisnike Amexa još uvijek je nejasno. Nije poznato hoće li morati zatražiti ponovno izdavanje kartice od neke banke ili će im se članstvo samo produžiti s novim izdavateljima.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...e/1021273.aspx

komentar
Citiraj:
American Express uopće ne odlazi iz Hrvatske nego PBZ Card laže budući da su izgubili monopol koji su imali do sada. Regulatorska komisija EU donijela je odluku da niti jedna banka u članici EU ne može imati monopol na licencne kartičarske proizvode (Amex, Diners, Visa, Mastercard, Maestro, JCB card....). Upravo zbog toga, American Express, poštujući novi doneseni zakon u EU, mora omogućiti svim hrvatskim providerima, bankama, štedionicama i sl. da izdaju vlastite Amex kartice kao što mnogi već izdaju Mastercard i Visu. Kod nas je PBZ godinama imao monopol na Amex i naravno da su sada ljuti. Ista sudbina očekuje i Erste Card Club s Diners karticom, samo je PBZ card danas bio puno brži i lažnim priopćenjem izazvao pomutnju na hrvatskom potrošačkom tržištu. Ubuduće će Amex i Diners karticu moći izdavati bilo koja financijska institucija koja posluje u Hrvatskoj na potpuno isti način kao što izdaje ostale kartice, primj. Mastercard ili Visu. Svaka ta institucija moći će odabrati koji AMEX-ov proizvod želi ponuditi korisniku (od obične preko zlatne, platinum pa sve do Centaurion Black kartice. Affinity kartice također).
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 23.01.2018. u 18:50.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 21:04   #530
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ajd dobro, onda je Rodriguez ipak dobro pokopčao, a ja nisam
Iskreno, ovaj drugi tekst nisam ni vidio.

I meni je bilo čudno baš da bi samo tako nestali iz EU koja broji 700 milijuna stanovnika, a da svaka 10 osoba ima amex, to je 70 milijuna korisnika. A nemaju svi zelene kartice, ima i zlatnih, crnih...

Znači da je onda PBZ Card pušing. Što to onda znači? Da će svaka banka moći imati Amex? Super.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 22:52   #531
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znači da je onda PBZ Card pušing. Što to onda znači? Da će svaka banka moći imati Amex? Super.
pa ne, baš suprotno, poslovat će samostalno, neće nijedna banka više dobit licencu kako kaže priopćenje
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 23:28   #532
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Sto se mene tice, neka idu slobodno. Samo neka mi prvo oproste kredit za avto.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 08:23   #533
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pa ne, baš suprotno, poslovat će samostalno, neće nijedna banka više dobit licencu kako kaže priopćenje
Ako sam shvatio, svaka banka će ga moći nuditi. Kao i MC i Visu. Amex je bio ekskluziva u PBZu kao i što je Diners u Erste.
Jedino i imam taj Amex od svih tih pošasti i dobro mi dođe
Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
Sto se mene tice, neka idu slobodno. Samo neka mi prvo oproste kredit za avto.
Mudro. Podržavam

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 14:12   #534
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Istina je negdje izmešu vjeratno. Seru i PBZ ovci i amexovci.
Bio je prije ovoga svega prilog na tv-u, ograničene su naknade za kratičarska poslovanja a i bit će puno manje putra na pobrat a amex je i ovako "skup" što se tiče naknada.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 00:06   #535
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Koristi li netko novo internet bankarstvo u PBZ banci? Pokušavam prebaciti novce sa tekućeg računa na devizni za Paypal, ali me traži #withkey za koji sam čitao da se jedino može dobiti preko mobitela (imam Win Phone koji ne podržava njihove mobilne aplikacije, koliko vidim samo za android i Iphone podržavaju).

Ovo novo internet bankarstvo mi nije nikako sjelo, a ako je istina da se na novom bankarstvu više neće moći pristupiti preko čitača kartica nego isključivo preko mobitela to je neviđena glupost jer nemaju svi smartphonove i ne koriste svi Android mobitele ili Iphone.

Nemam namjeru kupovat novi mobitel samo da bi mi radilo njihovo internet bankarstvo i ako je to istina onda definitivno idem pozatvarat sve račune kod njih i prebacit se u neku normalnu banku koja nema tak idiotne ideje.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 00:13   #536
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor doom206 Pregled postova
Ovo novo internet bankarstvo mi nije nikako sjelo

Pa sta si koristio prije ? Se mos logirati na ovaj link ? Imas token ?

__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 00:39   #537
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Probao sam sad preko starog internet bankarstva i uspio sam se spojiti sa tokenom.

No problem je što je samo pitanje vremena (bar tako u banci kažu) kad će u potpunosti prijeći na ovo novo bankarstvo.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 00:43   #538
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Ne znam koji windows phone os imas, no za ove novije imas mpbz aplikaciju. Takodjer, s citacem kartica se normalno spajam na pbz365 il kak se vec sad zove
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 01:01   #539
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Ok, ne znam tko je tu blesav. Znam sigurno da kad sam gledao prije nekog vremena na Store nije bilo aplikacije za moj mobitel dok sam sad našao i skinuo.

Hvala na pomoći u svakom slučaju!
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 01:09   #540
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
ide bez problema sa čitačem kartice na novo bankarstvo

pod korisničko ime upišeš broj kartice a ispod pod jednokratna zaporka brojeve sa čitača kartica

za plaćanje ne znam jer od kako sam se prebacio išao sam preko mobitela app ili sms ali vjerujem da ide isto preko čitača kartice barem moje mišljenje generirani broj isti bilo sa mobitela #withkey ili čitača kartica
intel freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na