Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2018., 19:24   #3751
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Ako ide cijev do tebe od šahta gdje je njemu optika, onda trebaš naći nekog iz ericssona da vidi ako ima slobodni port u gpon spliteru od tamo gdje će sad tom susjedu dolaziti optika (možda baš iz te zgrade pokraj, ali i ne mora), pa da onda odmah u ovom spajanju dodaju da i tebe spoje. To što je optika blizu ne znači da te mogu lako spojiti.


Ali kao i uvijek lakše je da nađeš neku žnoru i podmažeš.
Treba mu i uvući kabel, terminirati ga, dodijeliti mu splittersku nit..
to zahtijeva tehničko rješenje, nije baš princip "spajaju susjeda na kanalizaciju pa ću majstore počastit ručkom da i mene spoje"
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 13:02   #3752
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Papandopulo Pregled postova
Pozdrav ljudi, evo mene nakon dugo vremena neaktivnosti...imam jedno pitanje vezano uz produženje ugovora. Naime, trenutno imam Ultra Max3M paket koji sam sklopio prije dvije godine. Tada sam uspio ispregovarati promotivnu ponudu (koja je čak i bila navedena u njihovom cjeniku). Dobio sam prvih 12 mjeseci ugovora upola cijene, a preostalih 12 mjeseci sam plaćao punu cijenu ugovora od 240 kn. Uz to sam dobio i besplatno povećanje brzine na 100/20, halo non stop+ opciju te sportski paket za 15kn. Zanima me da li znate postoji li kakva slična ponuda za postojeće korisnike budući da u cjenicima ništa ne vidim (možda krivo gledam, ali čini mi se da nije ni ažurirano).

Unaprijed zahvaljujem!
Nazalost nista, meni isteko max3m prije 6 dana, s tim da sam imo isto tak sportski plus za 15kn, + dodatni maxtv, + jos jednu tel liniju, iso pitat u tcentar ima li kakvih promocija rekli nema, pito online, isto nista, i eto dovidjenja... ide se na iskon
zahtjev podnesen, na optici isto ide naravno preko tcom-a,
ali ovak:
znaci full tv, sve sto imaju od programa, + 5kn za HB premium i + 5kn za HD paket, dva prijamnika, da tel broja, 200/100 brzina, i uso mobitel od kceri 1000 minuta
4Gb+1GB+3GB ta tv

i naravno cijena ista kao kod tcoma

eto toliko :P
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 02:06   #3753
Feeno
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Petak . 23.11.2018
Za black friday ...... pa zar nisu mogli dati nesto od internet paketa neke akcije?
Samo mobiteli su u akciji......nek digne ruku ko nema mobitel?
Velika kompanija a skrte akcije......valjda moz ebiti tako.
Feeno je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 05:41   #3754
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor zak75 Pregled postova
Nazalost nista, meni isteko max3m prije 6 dana, s tim da sam imo isto tak sportski plus za 15kn, + dodatni maxtv, + jos jednu tel liniju, iso pitat u tcentar ima li kakvih promocija rekli nema, pito online, isto nista, i eto dovidjenja... ide se na iskon
zahtjev podnesen, na optici isto ide naravno preko tcom-a,
ali ovak:
znaci full tv, sve sto imaju od programa, + 5kn za HB premium i + 5kn za HD paket, dva prijamnika, da tel broja, 200/100 brzina, i uso mobitel od kceri 1000 minuta
4Gb+1GB+3GB ta tv

i naravno cijena ista kao kod tcoma

eto toliko :P
mislim da to još nije zadnja riječ od t-coma ,nekako imam osječaj da će te netko od njih još nazvati kroz par dana i ponuditi znatno poljniju cijenu,ako se to desi samo se drži cijenika iskona.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 11:01   #3755
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Feeno Pregled postova
Petak . 23.11.2018
Za black friday ...... pa zar nisu mogli dati nesto od internet paketa neke akcije?
Samo mobiteli su u akciji......nek digne ruku ko nema mobitel?
Velika kompanija a skrte akcije......valjda moz ebiti tako.
Ti bar možeš otvoriti web njihov 50mbit/s čabe kad su im serveri pretrpani
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 19:14   #3756
Feeno
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
ma da .....!
svasta i tu ne ide pristupl
mene CH izbacuje error .... 403..404 i jos stosta... ehehehe
ma da imas 1Gbps a nemas pristup, e vala to je fora...
steta.
a noste bas nista propustili, kome ne treba mobitel.... a onim kome treba . zalim, tu ima za njih nesto
Feeno je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2018., 23:33   #3757
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
mislim da to još nije zadnja riječ od t-coma ,nekako imam osječaj da će te netko od njih još nazvati kroz par dana i ponuditi znatno poljniju cijenu,ako se to desi samo se drži cijenika iskona.
nista od njih, ukljucenje za 2 dana
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 09:42   #3758
Tin_95
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Pozdrav, jucer mi je stigao asus RT-AC1200G+ i uspio sam upogoniti internet preko njega ali maxtv odbija suradnju.. Znam da ima milijun poruka o ovome i napravio sam sve po tim porukama i i dalje ne radi (i ont sam gasio). U prilogu su slike pa ako neko moze naci nesto sto nevalja super


Uglavnom, trenutni setup mi je : stari ZTE u bridgeu i na njega spojeni maxtv i telefon i sve radi , iz ont-a povucen drugi ethernet do asusa i internet radi preko njega. Tako radi vec vise od 12h i nisam primjetio neki problem..


Sad, da li je to ok pustiti tako ili gubim neke performanse radi toga sto mi je maxtv spojen u zte a ne u asus?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	konf.png‎
Views:	220
Size:	33.9 kB
ID:	20501   Click image for larger version

Name:	konf 2.png‎
Views:	233
Size:	21.2 kB
ID:	20502  
Tin_95 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 13:58   #3759
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
taj RT-AC1200G+ zna imat probleme problem je da zbog slabijeg harwarea nema merlin firmwarea za njega,a asus baš neizdaje redovito nove,prvo provjeri dal imaš zadnji firmwere na asusovim stranicama trebao bi biti; Version 3.0.0.4.382.50624 ako nije nadogradi ,poslje nadogradnje vrati sve na tvorničke postavke zatim unesi ponovno podatke za spajanje.
u paralelnom načinu spajanja nebi trebao gubiti nikakve performanse,jedino moraš biti 100% siguran da je zte u bridge modu ,da nebi slučajno došlo do pokušaja duplog spajanja zato ti je najbolje to obaviti preko 08009000
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 14:43   #3760
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Zašto se gnjaviš sa MaxTv - om, ostavi kako trenutno i imaš (maxtv i telefon i sve radi).
Jedino ako budeš imao problema sa maxtv - om tek onda ga namještaj na Asus - u.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 15:35   #3761
Tin_95
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
taj RT-AC1200G+ zna imat probleme problem je da zbog slabijeg harwarea nema merlin firmwarea za njega,a asus baš neizdaje redovito nove,prvo provjeri dal imaš zadnji firmwere na asusovim stranicama trebao bi biti; Version 3.0.0.4.382.50624 ako nije nadogradi ,poslje nadogradnje vrati sve na tvorničke postavke zatim unesi ponovno podatke za spajanje.
u paralelnom načinu spajanja nebi trebao gubiti nikakve performanse,jedino moraš biti 100% siguran da je zte u bridge modu ,da nebi slučajno došlo do pokušaja duplog spajanja zato ti je najbolje to obaviti preko 08009000
nadogradio se sam cim sam uspostavio internet vezu, jedino nisam vracao tvornicke postavke pa mozda to probam kasnije, ali vjerojatno cu pustiti ovako paralelno spojeno. ZTE sam preko moj telekom portala prebacio u bridge, mislim da je to ok tako. Koje tocno probleme taj router ima? osim ocitog sa max tv-om i merlinom..


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zašto se gnjaviš sa MaxTv - om, ostavi kako trenutno i imaš (maxtv i telefon i sve radi).
Jedino ako budeš imao problema sa maxtv - om tek onda ga namještaj na Asus - u.

mislim da ce tako i biti
Tin_95 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 16:13   #3762
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
pa po onome što ljudi pišu jer ga nisam imao sam znaju imati hardwarske greške,ali osnovni problem je premali broj firmwarea odnosno nepračenje,nemogučnost instaliranja merlin wrt-a u razdoblju od kad je ovaj zadnji izišao do danas je za druge modele izišlo 4-5,
kako u svakoj verziji mic po mic se neke greške ispravljaju od prijašnjih verzija onda ti je valjda jasno.
tu možeš više pročitati:
http://forum.pcekspert.com/showthrea...=RT-AC1200G%2B

p.s. ako ti radi u paralelnoj konfiguraci ne mjenjaj ništa ,plus ti je uvijek telefon jedino ako je pod garancijom i neradi vid 1500 )max tv onda na servis ,
jer tu nema puno kemijanja upišeš 1500 apply priključiš na port 4(ili port 3 ovisi gdje upišeš 1500) prijemnik isključiš i uključiš iz struje pričekaš 10-tak
minuta da učita i trebalo bi radit.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 12:34   #3763
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zak75 Pregled postova
Nazalost nista, meni isteko max3m prije 6 dana, s tim da sam imo isto tak sportski plus za 15kn, + dodatni maxtv, + jos jednu tel liniju, iso pitat u tcentar ima li kakvih promocija rekli nema, pito online, isto nista, i eto dovidjenja... ide se na iskon
zahtjev podnesen, na optici isto ide naravno preko tcom-a,
ali ovak:
znaci full tv, sve sto imaju od programa, + 5kn za HB premium i + 5kn za HD paket, dva prijamnika, da tel broja, 200/100 brzina, i uso mobitel od kceri 1000 minuta
4Gb+1GB+3GB ta tv

i naravno cijena ista kao kod tcoma

eto toliko :P
Zak, hvala ti puno na ovoj informaciji. Čini se da ću se i ja prebaciti na Iskon. Smijem znati na koji način si sklapao tarifu, te koja je cijena?
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 22:56   #3764
ayo
Аё
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
poz,


nakon nekih 3 mj natezanja sa tcomom konacno mi je uveden terastream 1/1 gbit.

za sve koje zanima brzina je izmedju 800-1000 mbit 99% vremena, nema padanja linka, medjutim shvatio sam da jako puno drugih servera (osim velikih firmi) nema dovoljnu brzinu na serverima tako da puni download se rijetko vidi osim npr preko google drivea, steama, battle.neta i slicnih gdje je brzina uvijek 1000mbit bez problema.


e sad gdje je problem.. IPv4 vanjska adresa je iza CGNATa te se cini da je staticna (nije se vec mjesec dana promijenili niti se mjenja sa resetom njihovog routera), a za IPv6 mi je dodijeljen jedan /64 prefix koji je otvoren prema netu. IPv6 adresu dodjeluje tcomov DHCP server.


Link od tcoma je single-mode optika direkt u SFP modul koji se steka u njihov ruter EG400 koji i nije tako los ali firmware je zadnje smece.. konstantno padanje WLANa barem 3-4 puta tjedno, a o postavkama da i ne pricam - postoji mogucnost mjenjanja postavaka samo sa WLAN i to ne radi 50% puta.


Pa naivno mislec da cu relativno lako to slozit ja sam spojio optiku direktno preko SFP porta u svoj mikrotik (CCR1009-7G-1C-1S+) koji ima 10G sfp+ i 1g sfp port, te nakon nekih 2 sata sam uspio sloziti da dohvaca i relaya pravilno IPv6 na sve ostale hostove spojene na njega - trebao sam samo izvuc IPv6 adresu DHCP servera sa EG400 rutera i sve je vise manje radilo sto se tice IPv6, ali... za IPv4 nemam nikakvog pojma kako da slozim. Ne mogu nac gateway, niti DHCP server, niti PPPoE server.. nista. Probao sam rucno postavit adresu koja se cini da je staticna ali nula bodova.


Pa ako netko ima neku ideju, ili zna nekog tko je u tcomu na tom projektu da pita, jer stvarno nakon ~10ak sati muke sa tim vise nemam ideja.


speedtest: http://www.speedtest.net/result/7866846407.png
ayo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 23:59   #3765
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Citiraj:
Autor ayo Pregled postova
poz,


nakon nekih 3 mj natezanja sa tcomom konacno mi je uveden terastream 1/1 gbit.

za sve koje zanima brzina je izmedju 800-1000 mbit 99% vremena, nema padanja linka, medjutim shvatio sam da jako puno drugih servera (osim velikih firmi) nema dovoljnu brzinu na serverima tako da puni download se rijetko vidi osim npr preko google drivea, steama, battle.neta i slicnih gdje je brzina uvijek 1000mbit bez problema.


e sad gdje je problem.. IPv4 vanjska adresa je iza CGNATa te se cini da je staticna (nije se vec mjesec dana promijenili niti se mjenja sa resetom njihovog routera), a za IPv6 mi je dodijeljen jedan /64 prefix koji je otvoren prema netu. IPv6 adresu dodjeluje tcomov DHCP server.


Link od tcoma je single-mode optika direkt u SFP modul koji se steka u njihov ruter EG400 koji i nije tako los ali firmware je zadnje smece.. konstantno padanje WLANa barem 3-4 puta tjedno, a o postavkama da i ne pricam - postoji mogucnost mjenjanja postavaka samo sa WLAN i to ne radi 50% puta.


Pa naivno mislec da cu relativno lako to slozit ja sam spojio optiku direktno preko SFP porta u svoj mikrotik (CCR1009-7G-1C-1S+) koji ima 10G sfp+ i 1g sfp port, te nakon nekih 2 sata sam uspio sloziti da dohvaca i relaya pravilno IPv6 na sve ostale hostove spojene na njega - trebao sam samo izvuc IPv6 adresu DHCP servera sa EG400 rutera i sve je vise manje radilo sto se tice IPv6, ali... za IPv4 nemam nikakvog pojma kako da slozim. Ne mogu nac gateway, niti DHCP server, niti PPPoE server.. nista. Probao sam rucno postavit adresu koja se cini da je staticna ali nula bodova.


Pa ako netko ima neku ideju, ili zna nekog tko je u tcomu na tom projektu da pita, jer stvarno nakon ~10ak sati muke sa tim vise nemam ideja.


speedtest: http://www.speedtest.net/result/7866846407.png
Sad nazovi korisnicku sluzbu i reportaj da ti ne radi port forwarding npr na kucni security uređaj (tako ti ne mogu disputat da je to usluga samo za poslovne korisnike). Kod Bneta to automatski znaci da te micu van cgnata. Sto god radio, prvo rijesi da te maknu s toga pa javi onda ako dalje ne radi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 00:50   #3766
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Možda koriste DS-Lite, koliko vidim mikrotik ga još ne podržava.

Ovdje se spominje lw4o6 https://www.a10networks.com/sites/de...S-80103-EN.pdf

Zadnje izmijenjeno od: .Delboy. 10.12.2018. u 01:01.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 03:21   #3767
ayo
Аё
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Sad nazovi korisnicku sluzbu i reportaj da ti ne radi port forwarding npr na kucni security uređaj (tako ti ne mogu disputat da je to usluga samo za poslovne korisnike). Kod Bneta to automatski znaci da te micu van cgnata. Sto god radio, prvo rijesi da te maknu s toga pa javi onda ako dalje ne radi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Vec probao, nije moguce jer koriste neki transition mechanism za IPv4 preko IPv6.

Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Možda koriste DS-Lite, koliko vidim mikrotik ga još ne podržava.

Ovdje se spominje lw4o6 https://www.a10networks.com/sites/de...S-80103-EN.pdf

Da, izgleda da je to. Naso sam na netu postove jos iz 2015 da su ljudi trazili od mikrotika da implementira to, ali izgleda da nemaju nista jos niti u najavi u vezi toga.


sad mi ostaje da pokusam flashat openwrt na mikrotika pa da vidim sa tim, jer navodno openwrt podrzava lw4o6, ako ne onda u potragu za novim routerom..


hvala puno uglavnom, javim progress
ayo je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 10:30   #3768
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Citiraj:
Autor ayo Pregled postova
Vec probao, nije moguce jer koriste neki transition mechanism za IPv4 preko IPv6.

Auuu e to je shit! Znači imaš okljaštalu uslugu... Sad znam da ne želiim terrastream dok ne bude public adrese na mom uređaju.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 13:37   #3769
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
@ayo

probaj prvo DS-lite ako imaš još neki ruter sa openwrt, ako nemaš možeš i u virtualku instalirati x86 openwrt.


Moguče je i da koriste 1:1 nat pa je ta ip adresa dodjeljena tebi, samo eto taj eg400 nema postavku za port forward.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 19:28   #3770
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
Citiraj:
Autor ayo Pregled postova
poz,


nakon nekih 3 mj natezanja sa tcomom konacno mi je uveden terastream 1/1 gbit.

kolko ćeš plaćat terastream??meni nije ni dostupan za sad.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 20:52   #3771
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Je li netko uspio dobiti Internet i TV (HT) za oko 200kn? Radi se o optici. Je li to uopće moguće, jer su im cijene astronomske? Vidim u posebnim ponudama ali ne daju internet i TV bez ovog "Max2 Biram" gdje moraš uzeti jedan dodatni TV paket. Dakle nema osnovni maxtv + internet?!
float je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 20:53   #3772
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Prije par mjeseci se moglo i za 150kn duo.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 01:50   #3773
ayo
Аё
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
kolko ćeš plaćat terastream??meni nije ni dostupan za sad.

ne znam iskreno mislim da je oko 250hrk sa 1000/1000 brzinom

Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
@ayo

probaj prvo DS-lite ako imaš još neki ruter sa openwrt, ako nemaš možeš i u virtualku instalirati x86 openwrt.


Moguče je i da koriste 1:1 nat pa je ta ip adresa dodjeljena tebi, samo eto taj eg400 nema postavku za port forward.
nakon prckanja danas oko toga sam skuzio da nazalost na ovaj mikrotik ne ide openwrt, koristi tile arhitekturu (Tilera procesor) i openwrt nema podrsku za to.

Narucio sam upravo SFP karticu za komp pa cu probat preko vm-a kad stigne. ajde da vidim taj 2-day shipping.

a to sto se tice nat-a iskreno se nadam da je tako, ovo sa full cgnatom bez opcije port forwardinga je koma.. nebi bio toliki problem al jos uvijek 75% svih CPE je na ipv4 single stack i nista ne mozes hostat samo preko ipv6 ako zelis da je usluga dostupna svugdje, pa sam razmisljo o nekoj opciji da uzmem VPS vani i da sam tunnelam svoj IPv4 preko IPv6 pa da imam i jednu svoju IPv4 prema van. ali prvo da isprobam ovo sa openwrt-om kad mi stigne kartica.

Zadnje izmijenjeno od: ayo. 11.12.2018. u 03:03.
ayo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 20:06   #3774
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Prije par mjeseci se moglo i za 150kn duo.
hvala, uzeo sam Magentu.

MAX2 biram 249kn, 200/100 i za 109 kn mobilno. Oko 100 TV kanala. I Santa domenica bon 500kn.

Dakle, ovo će biti interesantno jer ja nemam klasičnu optiku provedenu u zgradi već Terrastream, pa me interesira koji ću gateway dobiti. Kad dobijem napravim update, i interesira me hoće li uopće moć MAXTv koji je ugovoren ići s obzirom da na Terrastream nema TV-a. Drama :-)

Da pojednostavim, GPON paket sam ugovorio na AON infrastrukturi. Što znači da ako sve prođe uredno s ovim paketom da opet imam vlastitu fizičku nit sve do exchangea
float je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 20:46   #3775
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
ja sam podpiso 170 kuna 100/20 int+telefon,ne nisu mi dali ispod ali se mojima nije dalo pralzit na iskon 150 kuna 200/100,uvjek se boje prelaženja da se ne otegne.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 22:20   #3776
ayo
Аё
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
update:

Konacno sam uspio sa OpenWRTom dobit i IPv4 i IPv6 na terastreamu.

IPv4 ide preko DS-lite te je dobivena jedna IP adresa (staticna!) koja je samo moja (mogu otvarat portove na IPv4), a IPv6 se dobije jedan /64 prefix.

Nakon testiranja sa openwrtom, sve sam prespojio na novi Cisco ruter koji mi je danas dostavljen i sve radi savrseno. staticka IPv4, stabilni link (na full 1/1gbit/s WAN load ping prema 8.8.8.8 i dalje ~5ms, bez loada je ~4ms - prema IPv6 svi pingovi manji za 2-3ms).

Router: Cisco ASR 1001-X

Speedtest:


puno hvala @.Delboy

Zadnje izmijenjeno od: ayo. 14.12.2018. u 23:44.
ayo je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2018., 16:22   #3777
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
U zgradi nam je nedostupna optika, jel postoji šansa da se nekako dogovori sa telekomom da se uvede optika ako bi cijela zgrada prešla na njihovu uslugu.

Mislim zgrada ima samo 4 stana... ali svejedno - radi se o centru Rijeke, u blizini hotela Neboder.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 00:28   #3778
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Ako imaju u blizini infrastrukturu onda da. Ako ne, onda moraju objaviti na HAKOMU interes za izgradnju mreze.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 00:44   #3779
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
treba prvo past odluka da će se u tom smjeru širiti mreža,zbog 4 stana teško da će i prstom maknuti ,a do tih koji donose odluku nemreš doći ,a oni do kojih možeš doći često neznaju ni gdje je dostupna usluga postojeća a kamo li kada će biti negdje i kad dostupna,naravno probati možete i trebate ali...
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 12:24   #3780
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
A to sam i mislio...

Ali rekoh čisto da provjerim da li se išta promijenilo, recimo ja bi cijelu firmu prebacio s A1 na telekom... to im je mjesečno više nego 4-5 kućanstava
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na