Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2020., 17:08   #4201
throwaway
Registered User
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Kad HT bude pokrivao tvoj kvart, onda ćeš ju dobiti. Drugačije ne može.
nije to kvart, radi se o Žumberku. DTK mi je 50m od kuće; vukli su optiku za FTTC još prije par godina.

jel igra ulogu to što imam firmu, pa da možda probam kao poslovni korisnik?
throwaway je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 18:33   #4202
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Kao poslovnom korisniku možda ti i dovedu. Pošalji upit.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2020., 18:43   #4203
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
U odnosu na proslu godinu HT ima veci broj ukljucenja DATA usluga za poslovne korisnike. Do FTTC ormara uvijek dovuku visak niti ili ako ti je bliza spojnica.
Zatrazi ponudu.

Sent from my Huawei P10 Lite using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 23:23   #4204
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 804
Kod mene su na električni stup stavili splitter za optiku.Ima li netko optiku u kući putem zračnih kablova, kolike su uopće dostupne brzine i kako to radi?
tascam je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 13:45   #4205
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Optika je optika, neovisno dal ide zrakom ili podzemnim dtk trasama, brzine koje reklamiraju moraš dobiti. Po ZG A1 u Dubravi i ostalim bandera kvartovima vuče zrakom a 500mbit ljudima radi bez frke. Nije to bakar da je svaki spoj i metar ključan
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 08:59   #4206
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Optika je čudo. U dalekoj budučnosti će brzine biti i do nekoliko desetaka terabita. Tehnički jedini kvar može prouzročit pucanje niti ili tehnički kvar opreme.
Čak i fimovima U.S.S. Enterprise ima sprovedenu optiku po cijelom trupu. Danas čak i neka vozila imaju optičke niti za prijenos podataka između različitih sustava.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 08:31   #4207
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Bas neki dan monteri povlacili kablove po stupovima za telefon, pitam ih jel znaju sto za optiku, vele, definitvno ide sve ove godine, a optika sigurno dolazi u nase kuce..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 09:32   #4208
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 804
Kod mene je povučena optika po banderama.Uključenje bi trebalo biti u 06 mjesecu.
tascam je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 21:59   #4209
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Da li je tko u skoro vrijeme produljio ugovor/uzeo novi na optici?
Što trenutno nude i što se najpovoljnije može dobiti?

Imam onaj osnovni MAX3 paket za 209 kn + sport plus za 15 kn + brzina i za cca mjesec dana mi ističe ugovor.
Bok, kaj si uspio riješit? MAX3 paket si imao za tu cifru preko optike?
...

pitanje za sve;
imao Magenta 1 Max2 Optika 159 (bila neka promocija u to vrijeme) + Tarifa za mlade 149

Sad mi tarifa za mlade istekla a za internet mi istice kroz cca mjesec dana.

Bio u t-comu, pa mi predlozili da dođem 2-3 tjedna prije isteka ugovora za internet da će onda vidjet koje cijene mi mogu ponudit.

Isti dan me zvali iz t-com sluzbe i nude :

Magenta 1 Max2 Optika 209kn i tarifa za mlade 79.
Negdje dodali negdje oduzeli pa je ukupno to jeftinije 20kn nego prije.

I kao moram do sutra odlucit jer je to posebna ponuda za ovaj mjesec.
Ova tarifa za mlade je stvarno nakrcana sa megabajtima minutama, flat promet na yt + neki po izboru.


Ne bi uzimali nikakvi mobilni uređaj. P20 još dobro služi a trenutna ponuda mi je loša, ako pogledam da smo prije dvije godine P20 piknuli za 1800 kn sa gore navedenom kombom.


Jel vam se cini to ok ponuda,probat jos pregovarat (sa kojim argumentima? ) ili pričekat još 2 tjedna, valjda neće bit veće cijene.

Kad bi se dalo iskombinirat Max2 159 + Tarifa za Mlade 79 to mi se cini da bi bio dobar kombo

Da li se mogu neki uređaji nažicat, tipa tablet ili xiaomi tv box?

Hvala
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2020., 15:05   #4210
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Bok, kaj si uspio riješit? MAX3 paket si imao za tu cifru preko optike?
...
Produljio MAX3 paket za 249 kn. Osnovni maxtv, 100/20 brzina i telefon.
Ništa jeftinije na optici nije bilo a niti nikakve druge pogodnosti mi nisu dali/nudili/imali, osim sportskog plus paketa. za 45 kn ili tako nešto, na što nisam pristao.

Jedino što su imali je maximalna brzina 500/250 po cijeni od 1 kn za 3 promotivna mjeseca.
E-mil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2020., 21:26   #4211
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
Napokon Dubrovnik na karti! https://www.t.ht.hr/objave-gradnje-opticke-mreze


Jos da hoce gore otici gdje ima ljudi, a ne dole
baTman je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 23:30   #4212
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Uskoro krece u SB.

Sent from my Huawei P10 Lite using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 14:09   #4213
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Uskoro krece u SB.

Sent from my Huawei P10 Lite using Tapatalk
Hvala BlackDwarf na infu, sad sam provjerio na stranici i naručio si Optiku. cijena je ostala ista 285 kn - magenta max3, 2 maxtva, sportski paket
edoo je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 19:47   #4214
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor baTman Pregled postova
Napokon Dubrovnik na karti!

Jos da hoce gore otici gdje ima ljudi, a ne dole
Takozvana linija manjeg otpora. Prvo riješiti nebodere - puno stanovnika na maloj površini, onda riješiti sela i zaseoke - malo stanovnika, ali nadzemna instalacija i jednostavno uvođenje... i onda dođu na red oni koji su ni vrit ni mimo, podzemna instalacija, ali malo stanara u puno odvojenih stambenih jedinica.

Tako recimo konkretna situacija kod mene, podzemna je instalacija, jedna strana dvosmjerne široke ceste ima optiku, a druga strana nema. E sad zašto pitam se? Logično mi se nameće jedino to da bi morali dovesti bagere i raskopat cijelu ulicu da pređu na drugu stranu, a kako su to sve zgrade građene pred više od 100 godina, vjerojatno kablovi nisu u bužiru do svake zgrade nego su jedanput raskopali i zatrpali i ekonomski gledano nije baš isplativo. A nesmiju dizati stupove preko državnih cesta..
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 19:51   #4215
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
Ipak ništa od optike, sada su me zvali, rekli su da će u listopadu biti dostupna optika
edoo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 21:26   #4216
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Dođem doma sa puta i ovo me čeka pred vratima. Niko ih ništa nije tražio,imam 100/50 već godinama.

To čudo ide u ont kao i zte?
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 22:30   #4217
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Ma guraju (skoro na silu) te Speedšrotekse,
i meni je došao > eno ga u kutiji.
Radije neka je ZTE v4 i dalje u pogonu.

Moraš / trebaš Speedšrotekse ili neki drugi router sa GB portovima samo za brzine "preko 100" ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 12:24   #4218
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Znači u ormar

Ček on se isto katchi na ONT?

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 19.06.2020. u 14:34.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 18:33   #4219
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
A nego kako ?
Dođe na isto mjesto / istu funkcju koju sada odrađuje ZTE.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 19:19   #4220
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Pusti me da živim u nadi da ću nakon 7 godina moći baciti ont i router i staviti jedan uređaj koji obavlja obje funkcije
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 20:13   #4221
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
A ja zazivam boge i vrage da ont uvijek ostane u igri 😎

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 23:45   #4222
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Pusti me da živim u nadi da ću nakon 7 godina moći baciti ont i router i staviti jedan uređaj koji obavlja obje funkcije
Kod nekih isp-ova (Magic gore na sjeveru znam ziher) se koristi huawei echolife, napamet kliknul ovog https://support.huawei.com/enterpris...5h-pid-8952133 - all in one kutija. ONT ruter wifi penis palac...
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2020., 00:42   #4223
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
I nedaju bridge mode da si isus superstar
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2020., 19:50   #4224
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Kod nekih isp-ova (Magic gore na sjeveru znam ziher) se koristi huawei echolife, napamet kliknul ovog https://support.huawei.com/enterpris...5h-pid-8952133 - all in one kutija. ONT ruter wifi penis palac...
Mi tekomovci nismo te sreće.

Ont mi je ispod stolića za telku, izgleda ko da je veteran burskih ratova...čistačica ga je pogodila bar 5000 puta sa usisavačem
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 17:51   #4225
Focusrite
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Umag
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Spajati korisnika po korisnika je ne isplativo. Ali ako se spaja veliki broj zainteresiranih korisnika to je već nešto drugo pogotovo ako svi oni mogu se spojiti na istu lokalnu petlju.

Ono što ja govorim je to masovno spajanje koje je potrebno da se ostvari Vladin "Plan razvoja telekomunikacijske infrastrukture" do 2020.god. Što je eventualno uvjetovano i odlukom EU da do tad 100% građana ima mogućnost spajanja brzine min od 30mbps a 50% od 100mbps na više. Na što sam ja skeptičan jer ovim tempom rada kod nas to je ne ostvarivo. Gledao sam neki dan objavu gradnje svjetlovodne mreže na HAKOM-u koje je objavio HT za Karlovac-Novi i neke kvartove na juznom dijelu zagreba. Nisam 100% siguran ali mislim da je u planu trajanje izgradnje od travnja 2016 do prosinca 2018. I to samo ti mali kvartići a di je tek ostatak? A znam da su neki mi rekli iz Rijeke da kod njih je neka tvrtka izgradila za kvart optiku u roku mjesec dana. Mislim da od toga ništa, a šanse da za 4 godine bude makar 20% kučanstava pokriveno optikom je nikakva. Kasni se isto sa odredbama, zakonima, planom za povlačenjem financija iz EU.
Pa ljudi moji, i SAM je čovjek rekao da bi mogo plaćati kao za više korisnika iako je jedini zainteresiran... Zašto takvu osobu zanemariti? A i logično je da ljudi trebaju optiku, a ne bakar, samo što su neupućeni odnosno još to ne znaju i/ili ne žele znati. Ja bih osobno htio, a i svi ostali znate, da je jedino pravo riješenje da ministar kaže "ovako dalje ne može ako se želimo osloboditi odnosno liberalizirari od monopola i stoga OPET moramo uložiti veliki novac za novu paralelnu infrastrukturu i onda do svake kuće kao što su naši roditelji i/ili njihovi roditelji platili desetljećima u nazad. Ja bih uložio u to, samo ne znam zašto država ne želi ponudit da si to sami platimo. I da si svi moramo platit.
Focusrite je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 18:00   #4226
Focusrite
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Umag
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Spajati korisnika po korisnika je ne isplativo. Ali ako se spaja veliki broj zainteresiranih korisnika to je već nešto drugo pogotovo ako svi oni mogu se spojiti na istu lokalnu petlju.

Ono što ja govorim je to masovno spajanje koje je potrebno da se ostvari Vladin "Plan razvoja telekomunikacijske infrastrukture" do 2020.god. Što je eventualno uvjetovano i odlukom EU da do tad 100% građana ima mogućnost spajanja brzine min od 30mbps a 50% od 100mbps na više. Na što sam ja skeptičan jer ovim tempom rada kod nas to je ne ostvarivo. Gledao sam neki dan objavu gradnje svjetlovodne mreže na HAKOM-u koje je objavio HT za Karlovac-Novi i neke kvartove na juznom dijelu zagreba. Nisam 100% siguran ali mislim da je u planu trajanje izgradnje od travnja 2016 do prosinca 2018. I to samo ti mali kvartići a di je tek ostatak? A znam da su neki mi rekli iz Rijeke da kod njih je neka tvrtka izgradila za kvart optiku u roku mjesec dana. Mislim da od toga ništa, a šanse da za 4 godine bude makar 20% kučanstava pokriveno optikom je nikakva. Kasni se isto sa odredbama, zakonima, planom za povlačenjem financija iz EU.
I šta se sad dešava po općinama? Pa dešava se to da su se lokalne i državne vlasti dogovorile i odlučile da će FTTH i slične optičke infrasteukture po ruralnim naseljima postavljati PRIVATNE tvrtke! I to ne putem aktivnih optičkih mreža nego pasivnih! Jaoo opet mjesečne cijene u nebesa umijesto da svaka obitelj plati određenu cifru jednom zauvijek pa bi to bilo idealno, ali naravno da ne... Ajde u kurac i s ovom državom i lokalnim i područnim samoupravama. Ljutim se na politiku. Nemoj pomislit da se ljutim na tebe.
Focusrite je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 18:02   #4227
Focusrite
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Umag
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
A da nebi HT morao sam osigurati financijska sredstva?
Koliko samo milijuna eura godišnje zarade, u većini gradova pa i kod mene koriste istu infrastrukturu već 30 godina, nisu ništa uložili.
Još u ormariću koriste PCM a govore da bi svi trebali imati min 30mbps.
Najbolje da građani opet uplaćuju po 2000 DEM/eura da dobiju optiku.
Slažem se. Ja sam za. Svaka obitelj bi trebala platit jednom za uvijek, a ne da cijene budu najveće na svijetu. Uostalom, nikog ne zanima bakar.
Focusrite je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 18:05   #4228
Focusrite
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Umag
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne bi. Oni su poslovna, ne socijalna ustanova.
Tamo gdje im se isplati, ulažu. Gdje ne, nije ih briga. Na stranu obračun s HAKOM-om.



U zadnjih 20 godina uložili su milijarde, od bakra do centrala.



Tko govori da bi trebali imati minimum 30 Mbps? Operateri značajne tržišne snage (čitaj HT) dužni su nekako dati megabit. Jedan. Na bilo koji način - žično, bežično. I to je to.
"Žično i samo žično" bi trebalo bit napisano. Tu su se političari zeznuli. (Eu)
Focusrite je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 18:16   #4229
Focusrite
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Umag
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne bi. Oni su poslovna, ne socijalna ustanova.
Tamo gdje im se isplati, ulažu. Gdje ne, nije ih briga. Na stranu obračun s HAKOM-om.



U zadnjih 20 godina uložili su milijarde, od bakra do centrala.



Tko govori da bi trebali imati minimum 30 Mbps? Operateri značajne tržišne snage (čitaj HT) dužni su nekako dati megabit. Jedan. Na bilo koji način - žično, bežično. I to je to.
Kada govorimo o bandwidth-u, a rwkli ste da smo dužni dobiti bar 1Mbps, u to spada i download i upload, pošto se to gleda po tome koji je sajslabiji kandidat između dvije brzine. Npr. ako kućanstvo dobiva 10Mbps down i 0.5Mbps up, bandwidth iliti širina pojasa te konekcije je 0.5Mbps, a ne 10Mbps kako velika većina operatera naglašava. A ta slabija karika je u velikoj većini slučajeva upload. E sad mi nađi kućanstvo koje dobiva bar 1Mbps upload. Tako je. Nitko u ruralnim područjima. A šta je veći problem, to je da u mnogim kabinetima ili u ormarčićima na banderama nema više mijesta za nove korisnike jer su sve dostupne parice na patch panelima korištene, a za dodatne bi trebali provlačit dodatni kabel.
Focusrite je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 18:30   #4230
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Focusrite Pregled postova
I šta se sad dešava po općinama? Pa dešava se to da su se lokalne i državne vlasti dogovorile i odlučile da će FTTH i slične optičke infrasteukture po ruralnim naseljima postavljati PRIVATNE tvrtke! I to ne putem aktivnih optičkih mreža nego pasivnih! Jaoo opet mjesečne cijene u nebesa umijesto da svaka obitelj plati određenu cifru jednom zauvijek pa bi to bilo idealno, ali naravno da ne... Ajde u kurac i s ovom državom i lokalnim i područnim samoupravama. Ljutim se na politiku. Nemoj pomislit da se ljutim na tebe.
Telekomi su izvođači radova, a infrastruktura će biti dostupna za otvoreno unajmljivanje svim operaterima. I što bi bilo kad platiš tu cifru? Nit je onda tvoja? A tko će plaćati pravo puta državi svaki mjesec? Što ako ga ne platiš, hoćeš li izgubiti nit pa moraš ponovno kupiti nešto što si već kupio? Kako uopće regulirati vlasništvo nad nečim što se na nalazi na tvojoj nekretnini. Pa to bi otvorilo više zavrzlama, žalbi korisnika i hrpu neželjenih posljedica da ne bi mogao vjerovati.

Pasivna optika nije ništa lošija nego aktivna, to je čisto stvar primjene, a za potrebe spajanja korisnika do centrale ne postoji potreba za aktivnom opremom koja bi trošila dodatnu energiju, smanjivala pouzdanost mreže i povećala sveukupni trošak bez da ponudi ikakvu prednost u odnosu nad pasivnom. Obje tehnologije mogu postizati gigabitne i veće brzine, a kod pasivnog sistema su latencije i manje zbog manje pretvaranja signala.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na