Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.08.2019., 00:17   #9181
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Yaya, u pravilu do SZZK možeš doći samo ako pošalješ zahtjev za raskid ugovora, odnosno oni te tad zovu i ponude nešto, dalje ovisi o razgovoru i na koliki kompromis si spremna pristati.
I to ako korisnik da privole za kontaktiranje. Neki ne daju i onda čekaju da ih nazovu
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 00:22   #9182
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Da ne citiram vas par...prije nesto manje od 2 mjeseca sam uzeo samo net ( 150 mbita ) bez ugovorne obveze i nisam platio 1500kn prikljucenje
Lud76 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2019., 01:13   #9183
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Jako bitno za sve gamere

Svi Ubee modemi koji se koriste periodički šalju izvještajte o kvaliteti signala i ostalu telemetriju na centralnu lokaciji i pošto im je hardver shit svaki put padne link (bude timeout 1-3sekunde). Kao posljedica bude disconnect sa servera. Reporti se generiraju preko tjedna svako cca 30min, ali preko vikenda rjeđe.

Ove crvene crte su timeouti
https://ibb.co/nmvBVDZ

Sreća da znam sistemca koji radi na održavanju HFC mreže tako da sam s njim uspio problem debugirati i identificirati problem pa jer rekao da će vidit što se može napravit.
Jel Ubee ima jos ovaj problem?
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 01:40   #9184
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Imam neku tarifu turbo 2d i kaže mi lik iz szk ako ne produžim ugovor koji istječe za dva mjeseca, taj isti paket će poskupiti za 100kn nakon ove zrbke nedavne oko svega više nemam pojma što napraviti. Htio bi ostaviti taj bnet iliti a1, ne treba mi brzina 120mbit/s, al da je cijena cca oko 189kn mjesečno mislim.
I to sve još mi spominje promocije neke da to moram ovaj mjesec produžiti ugovor jel poslije ne zna da li će se moći to napraviti i onda bi navodno ako to ne napravim taj trenutni paket će biti svaki mjesec 100kn skuplji.
Kako god okreneš moraš potpisati novi ugovor na 24mj

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 04.08.2019. u 01:46.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 01:45   #9185
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
I to sve još mi spominje promocije neke da to moram ovaj mjesec produžiti ugovor jel poslije ne zna da li će se moći to napraviti.
Pa jel imas glavu da s njome razmisljas ? Ako Lucifer nosi poklone to prihvatas objerucke ha ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 01:50   #9186
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Ne znam, ne bi htio novi ugovor, ne znam jel postoji mogućnost da smanje brzinu neta i da ostane isti cijena kao i dosad bez nove ugovorne obveze

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 06:06   #9187
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Ne znam, ne bi htio novi ugovor, ne znam jel postoji mogućnost da smanje brzinu neta
Pa sta znas ? Niti si naveo koji turbo 2d imas, nisi naveo koja je brzina i dali je to dodatna opcija ili nije, nisi naveo koliko
trenutno placas, pa ne ocekujes valjda na forumu da ti se javi prodajni agent ili A1 specijalista za tarife i posebne ponude ?!


Imam neku tarifu 2D... i nebi ugovor. To je jedino sto znamo.

https://ssc.a1.hr/documents/10307706...02.08.2019.pdf

Evo ti cjenik pa si vidi koju tarifu tocno imas ( str: 476 do 484 )

Kada otkrijes taj Sveti Tarifni Gral onda "prosetas" na posebne ponude i vidis koja je aktualna ( str:499 do 508 ).

Ne moze nitko tvojom glavom misliti i znati jes ti ozenjen ili nisi, imas sestru, brata ili staru babu ili tetku jel.., u kucanstvu koji
mogu biti novi korisnik i slicne seme koje su sve dostupne iz jednostavnoga uvida u cjenik ili ti je prijatelj od prijateljevog prijatelja
koji ima prijatelja slucajno agent za prodaju u A1 pa mos dobit 50% popusta kao novi korisnik ako sklopite ugovor izvan poslovnih prostorija + 20kn sto se placa od 1.9.2019.g.

edit:

Za ostale koji muku muce sa time sta sad itd... a korisnici su B Neta:
Koliko ja vidim i shvacam ovo malo sto sam prosao cjenikom usluga za B Net korisnike kod A1, cijena je ista bio ugovor ili ne !

Ja nigdje ne vidim iskazanu cijenu bez ugovorene obveze za pakete ( bez dodatnih opcija ) osim sto se placa ta naknada
za ukljucenje ili za prelazak izmedju D paketa tj. sa 2D na 3D itd.. dakle kome ugovor istice ja ne vidim da bi i lipe vise trebao
placati od onoga sto je trenutno na cjeniku ! U konacnici, svi koji su sada na ugovoru mogu traziti samo raskid ugovorene obveze 24mj. i da i dalje koriste
isti paket po sluzbenom cjeniku i placaju tih 20kn dodatno ali ste slobodni kao postojeci korisnik bez ugovora otici na novi sa promocijom koja vam odgovara
ili jednostavno netko iz kucanstva moze biti novi korisnik i to opet bez ugovora i placanja naknade za ukljucenje jer je ta promocija dostupna do kraja godine.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 04.08.2019. u 06:35.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 07:46   #9188
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Meni ugovor istječe u 12om mj, nista drugo bolje od Bneta opet nisam nasla, dakle prekinula ili ne SAD u 8om ne igra mi veliku ulogu, ta 4mj ce proc keks, ja cu razmisljat, a i rekao mi je ovaj u korisničkoj da mozda se nesto promijeni, dakle ocu rec, nemam ja sam neku super drugu ponudu da letim raskidat to
  Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 13:26   #9189
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
A po čemu zaključuješ da ti nebi naplatili 1500 kn za instalaciju? Kad si dobio prvi račun za 3D na njemu ti je bila i stavka 1500 kn. instalacija,ali s popustom za ugovor na 24 mj., 1 kn.
Nitko me nije upozorio, dva puta. Je da znaju biti pi... ali valjda bi nešto napomenuli.

Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Kako si dobio 3D za 160 kn??meni ne gine opet 240 kn jer mislim uzet tv i 150 mb internet
Pa dali su mi neki broj da nazovem nakon što su napravili zaheb i nisu mi smanjili uslugu na samo net i tamo mi ženska ponudila istu uslugu za tih 161.40kn. I još sam ju jedno tri puta pitao to će mi biti cijelih 24mj, da kaže ona.


Ono što je meni u ovoj priči s ovih 20kn najgore kaj ovaj š**** od hakom ništa ne poduzima. Znači ako ovo sve prođe ispada da oni kada se požele riješti nekih korisnika pod ugovorom mogu ovesti neku naknadu i ponuditi raskid ugovora tim korisnicima. A mi korisnici ako želimo prekinuti ugovor moramo plaćati penale...
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 14:06   #9190
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
HAKOM mora raditi po uredbama EU, a EU ne dozvoljava miješanje države (državne agencije) u poslovnu politiku privatnih tvrtki u bilo kojoj članici EU.
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2019., 15:11   #9191
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599