Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2018., 18:29   #61
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Primjedba je na mjestu al eto nek se nađe ovdje.
Najgore je kad vidiš šta i za koje nofčiće imaju po jamerikan, da ne govorimo i o kupovnoj moći. Pa one starije Avaton verzije ekipa je slagala "za po doma".

Naša jeftinjak verzija je vjerojatno neka H110 mobo sa on-board Realtek šroteksom + Gxxxx + ram za 4x SATA 3.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 18:43   #62
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ma to je drugi svijet. Kad mi rednekić neki složi setup za ženu za surfanje sa Evga SR-X, hard tubingom, Caselabs kejsom. Al kad već pričamo o neče, što nije DIY, imao sam priliku vidjeti kako RS2418+ s odgovarajućim diskovima radi, i nebi se uopće zamarao s nekim asrock pločama i DIY. Al to je priča za neku drugu temu.

Ontopic, žalosno je kak jedan dječački san o nekom malom racku s 4U kućištu koje će ti služit za DIY NAS padne u vodu kad se useliš u stan. Slažem si sad neki NAS s itx pločom i itx kućištem, i razmišljam dal sam trebao jednostavno uzet nekog WD MyClouda i zaboravit svu ovu priču, jer eto, plug n play je i mogu ga stavit iza ormara nekog.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2018., 18:59   #63
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
E pa sad nismo ti mi krivi što je draga / žena spiskala pare (pa se više nema) ili cvili sa umjetničkim dojmom pa je 4U rack veliki no - no
Ajde udahni, skuhat ćeš ti nešto, od gotovih nemoj WD, rađe Sysnology (zna se zašto a nije aDEze)

EDIT: Možda nekom bude interesantno, trgovina u DE > http://www.servershop-bayern.de/de/server-komponenten

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.05.2018. u 18:14.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 13:14   #64
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Update:
Dugo nisam pisa ovdje, uglavnom u medjuvremenu sam poslozia NAS.
Fractal Design Node 304, 6x Seageate 1TB otprije, Asrock H370M-ITX maticna, i3 8100, 16GB DDR4, Fractal Design polumodularno napajanje i FreeNAS kao softversko rjesenje.
Neke probleme s vidljivoscu sam ima s Win10.1803, ali kad sam to rijesia stvar radi pouzdano i stabilno, zasiti 1Gbit link, tako da su brzine oko 110-112MB/s. Jos se nisam stiga igrat s dvostrukim linkovima (posto maticna ima dva Intel NIC-a koji to podrzavaju) ali i to ce doc na red.
Povrh FreeNAS-a sam stavia NextCloud, medjutim taj dio mi jos uvijek radi neke probleme.

Par internih slika za kraj... sad kad sam osobno radia u Node304 mogu samo rec da je iznimno tisno, i to unatoc modularnom napajanju, pa bi bilo savrseno imat custom kabele kako za napajanje, tako i za data SATA jer oni su na kraju bili veci problem. Detalji se neki vide na slikama. Ovo bi bilo pravo kuciste za primjenu onih tankih SAS kabela.









wifi je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 13:32   #65
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Cable managment je muka živa šta je kućište manje ...
Na koliko se sve skupa kuha sada kad u ove vrućine (pretpostavljam da si sklopio / zatvorio) ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 13:52   #66
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
A uspia sam nekako slozit SATA jedan na drugog i onda sve veza izolirkom i zip-ties, ali definitivno hrpa posla. uz ovakva kucista su tribali dolazit ekstenzije za power i custom sata, ili bar backplane...

iznenadjujuce su dobre, bar CPU. Za HDD nisam gleda, ni pokreta CLI.



edit: da, kuciste je zatvoreno, sva tri ventilatora su spojeni na kontroler na kucistu, min setting...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 13:54   #67
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ima to kučššte 3 venta u sebi..
liljepi protok zraka rade
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 16:59   #68
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Za SATA kabele si trebo pogledat ove Delock flexi u Linksa.
https://www.links.hr/hr/kabel-delock...alni-201510081
Meni su obični radili probleme upravo takve ko i tebi pa sam sve riješio s ovima.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 19:50   #69
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor SinfulSaint Pregled postova
Za SATA kabele si trebo pogledat ove Delock flexi u Linksa.
https://www.links.hr/hr/kabel-delock...alni-201510081
Meni su obični radili probleme upravo takve ko i tebi pa sam sve riješio s ovima.
mislim da bi ovakvi bili najbolji: https://www.silverstonetek.com/product.php?pid=445
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2018., 13:02   #70
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2018., 10:10   #71
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Evo mali update posto dugo nisam pisa o NAS-u.
Uglavnom, na freenas box-u sa 6 diskova pojavljuju se greske i to na dva diska, pa cu to uskoro morat istrazit, inace se nikako ne gasi i sasvim solidno odradjuje svoj posao.
Na windows box-u, sa dva 1tb seageate-a u soft mirroru, jedan od diskova je prozuja i upravo sam ga izbacia iz raida, spojia na usb dock i definitivno, it's out, i to ne samo hardverski, vec i po pitanju elektronike jer ga se "krivo" vidi. To je isto masina koja se nije gasila misecima. Sad kad vise nije u raidu, radim backup s ovog win nas-a na freenas box sa stabilnih 110MB/s. Ovdje je bilo samo 300GB podataka.

Ono sto nisam napravia, a tribam i na win boxu i na freenas boxu je setupirat e-mail obavijesti kad se nesto kriticno dogodi, jer evo, win box je prozuja u posljednjih tjedan dana, a kako nisam cesto dolazia do njega, ne znam kad tocno.

druga stvar, prilikom stavljanja diskova (a ovo su rabljeni) nisam ih prije testira, iako mislim da ovakvi slucaj gdje disk samo prozuji ni smart ni nikakav test ne moze predviditi...

s obzirom na sve, polako cu ic u upgrade sustava s novim wd red NAS diskovima od po 3-4TB vec sto bude najisplativije.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 10:32   #72
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959







Ovaj treći je zvijer:

https://www.clearcenter.com/products...pe-ml350-gen10

pogotovo u 144TB varijanti
-->
Meni FreeNAS sa 4x2TB Samsung diskovima radi već 7 godina, ali uskoro možda zamijenim sa nekim od ova 3:








Ovaj treći je zvijer:

https://www.clearcenter.com/products...pe-ml350-gen10

pogotovo u 144TB varijanti
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2019., 14:17   #73
wifi
Premium