Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2021., 08:26   #241
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
budem u toku tjedna probao,međutim rečeno mi je na 0800 9000 ,s obzirom da je router iskonov a da je iskon dio t-ht-ove grupe ,da postoji mogučnost da tehničari direktno učitaju ht-ov firmware,mada mislim da to ovisi o čistoj volji tehničara
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2021., 11:41   #242
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
budem u toku tjedna probao,međutim rečeno mi je na 0800 9000 ,s obzirom da je router iskonov a da je iskon dio t-ht-ove grupe ,da postoji mogučnost da tehničari direktno učitaju ht-ov firmware,mada mislim da to ovisi o čistoj volji tehničara
Ma ubijes mu tr096, nemoze ti onda nista raditi. To sve vidis u backupu. Bitno je da ti prvi puta povuce postavke nakon toga iz backupa mi prilagodimo da nema customizacija. Ja sam na iskon 7590 ugasio tr069 nakon sto sam napravio backup naravno sa svim postavkama. Na iskonu te nitko na nista ne ogranicava jer je to oem router, nema customizacija. Samo TR-069 za postavke. Ako imas postavke onda ti ni to netreba.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2021., 13:35   #243
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
evo probao sam micat podatke prebacivati tel postavke i internet ide bez problema
maxtv s druge strane odnosno automatsko prebacivanje portova 100/1500 bez podataka u
beckup filu nejde nepomaže ni pametni swich iza,malo ću obići fritzbox forume u njemačkoj da vidim imaju li oni kakva rešenja.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 23:04   #244
Revlyne
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 45



UpgradesManaged = no

-->
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
evo probao sam micat podatke prebacivati tel postavke i internet ide bez problema
maxtv s druge strane odnosno automatsko prebacivanje portova 100/1500 bez podataka u
beckup filu nejde nepomaže ni pametni swich iza,malo ću obići fritzbox forume u njemačkoj da vidim imaju li oni kakva rešenja.
Backup tipka u backup-u je:



UpgradesManaged = no


Zadnje izmijenjeno od: Revlyne. 11.02.2021. u 00:44.
Revlyne je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 14:52   #245
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Pozdrav svima,

ima li novosti vezano za FRITZ!Box 7590 i MAXTv?

Kupljen jučer (FRITZ!Box Mesh Set 7590 + 2400) i za sada sve super no MAXTv ne radi naravno.

Imam pristup podacima iz Backupa (FB-JSTool) no očito je potrebno urediti podatke kako bi MAXTv proradio.

T-Com VDSL (pristup internetu i iPTV (MAXTv))!

Ima li pomoći?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Olymp. 23.02.2021. u 14:59.
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 16:39   #246
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Olymp Pregled postova
Pozdrav svima,

ima li novosti vezano za FRITZ!Box 7590 i MAXTv?

Kupljen jučer (FRITZ!Box Mesh Set 7590 + 2400) i za sada sve super no MAXTv ne radi naravno.

Imam pristup podacima iz Backupa (FB-JSTool) no očito je potrebno urediti podatke kako bi MAXTv proradio.

T-Com VDSL (pristup internetu i iPTV (MAXTv))!

Ima li pomoći?
Moraš IPTV staviti u Bridge i odvojiti ga od Internet WAN(bar tako u Asusima radi).

Ali nerazumim zašto ulagat u Fritza(osim ako ti treba VoIP) kad znamo da uredno Asusi bez kapi znoja odrađuju Internet i IPTV a i mogu raditi kao Mesh.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 20:53   #247
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Moraš IPTV staviti u Bridge i odvojiti ga od Internet WAN(bar tako u Asusima radi).

Ali nerazumim zašto ulagat u Fritza(osim ako ti treba VoIP) kad znamo da uredno Asusi bez kapi znoja odrađuju Internet i IPTV a i mogu raditi kao Mesh.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Hvala na savjetu @Karlo666 , no koristeći recimo dodatan uređaj (Speedport+ kao modem)? Neee, to mi ne odgovara kao opcija. Smatram da to može i mora proraditi na neki drugi način. Samo s jednim uređajem (FRITZ!Box 7590). Vjerujem da se može na taj način postići ciljano/željeno.
Vjerujem također da je stvar do postavki odnosno podešavanja samog FB 7590.
__________________
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 21:52   #248
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Pa mislim da su gore rekli da radi sve, puni trio na jednom uređaju tj na 7590. Jedino da nije išlo mijenjanje koji port je za što. To je zadnje.

Nažalost nemamo backup file da i drugi mogu po njima sebi raditi. :-/

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 23:14   #249
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Olymp Pregled postova
Hvala na savjetu @Karlo666 , no koristeći recimo dodatan uređaj (Speedport+ kao modem)? Neee, to mi ne odgovara kao opcija. Smatram da to može i mora proraditi na neki drugi način. Samo s jednim uređajem (FRITZ!Box 7590). Vjerujem da se može na taj način postići ciljano/željeno.
Vjerujem također da je stvar do postavki odnosno podešavanja samog FB 7590.
Ajd da pokušam ti laički objasnit kako bi trebalo da ide.

Znači prvo bi trebao otići u WAN i tamo napraviti novu VDSL postavku sa VLAN IDom 1203 i PPPoE autentifikacijom.Tamo ukucaš username i password od tvoje linije MTU i MRU na TKomi su 1492 i enableaš 802.1Q sa priorityom 0.

Nakon toga radiš novu WAN postavku Bridge(staviš željeni LAN port) postavku u WANu sa VLAN IDom 1500 i enabelaš 802.1Q sa priorityom 2.

Onda po mojim predpostavkama ako je slično kao u Asusima ili TPLinkovima nađeš kategoriju IPTV ako postoji i trebala bi biti sekcija da želiš IPTV odvojiti od Internet WANa i to bi trebalo biti to e i nezaboravi IGMP snooping da enableaš.

Primjer Bridgea za IPTV (našao preko googla).
https://forum.openwrt.org/uploads/de...f5f435f9b0.png

EDIT#1

Neznam dali si me dobro shvatio ali ja nisam pričao da SpeedPort bude na liniji pa Asus/TPLink vuku sa Bridgea već Asus/TPLink direktno na liniju a SpeedPort ide u ladicu a to smo već davnih dana utvrdili da se može čak sam prije par godina napisao tutorial kako upogoniti VDSL/ADSL (Net+IPTV) na vlastitoj opremi.

http://forum.pcekspert.com/showpost....93&postcount=1

EDIT#2

Netrebaš trošiti masne novce na rutere imaš npr. TP-LINK Archer VR300 za 500 kuna koji odrađuje posao više nego dobro a kad ovako nabrzaka pogledam mu emulator više je user friendly od bilo kakvog Netgeara/Asusa itd....
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 24.02.2021. u 00:11.
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 00:43   #250
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Cool

Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ajd da pokušam ti laički objasnit kako bi trebalo da ide.

Znači prvo bi trebao otići u WAN i tamo napraviti novu VDSL postavku sa VLAN IDom 1203 i PPPoE autentifikacijom.Tamo ukucaš username i password od tvoje linije MTU i MRU na TKomi su 1492 i enableaš 802.1Q sa priorityom 0.

Nakon toga radiš novu WAN postavku Bridge(staviš željeni LAN port) postavku u WANu sa VLAN IDom 1500 i enabelaš 802.1Q sa priorityom 2.

Onda po mojim predpostavkama ako je slično kao u Asusima ili TPLinkovima nađeš kategoriju IPTV ako postoji i trebala bi biti sekcija da želiš IPTV odvojiti od Internet WANa i to bi trebalo biti to e i nezaboravi IGMP snooping da enableaš.

Primjer Bridgea za IPTV (našao preko googla).
https://forum.openwrt.org/uploads/de...f5f435f9b0.png

EDIT#1

Neznam dali si me dobro shvatio ali ja nisam pričao da SpeedPort bude na liniji pa Asus/TPLink vuku sa Bridgea već Asus/TPLink direktno na liniju a SpeedPort ide u ladicu a to smo već davnih dana utvrdili da se može čak sam prije par godina napisao tutorial kako upogoniti VDSL/ADSL (Net+IPTV) na vlastitoj opremi.

http://forum.pcekspert.com/showpost....93&postcount=1

EDIT#2

Netrebaš trošiti masne novce na rutere imaš npr. TP-LINK Archer VR300 za 500 kuna koji odrađuje posao više nego dobro a kad ovako nabrzaka pogledam mu emulator više je user friendly od bilo kakvog Netgeara/Asusa itd....
...kada bi te opcije bile dostupne za odabir, podesio bi ih svakako i vrlo vjerojatno bi proradilo.

Ovako, FB 7590 kupljen i postavljen, u nadi da su te "opcije" dostupne za odabir i da se konekcija za iPTV (MAXTv) može relativno lako podesiti na uređaju te klase ali i cijenovnog ranga.

Ispada da je moguće, navodno, no ne preko FB GUI-a već uređivanjem konfiguracijskog dijela izvučenog putem Backup opcije pa ponovnim slanjem na sam uređaj putem Restore opcije.

Toliko sam uspio shvatiti do sada.

"Uparivanjem" drugog uređaja, koji bi bio modem (Bridge Mode), ponovno vjerujem da je moguće postići ciljano, no nisam isprobao jer ne mogu vjerovati jednostavno da je naizgled tako "jednostavna" stavka toliko zakomplicirana iz nepoznatog mi razloga trenutno.

Show must go on
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	FB7590_InternetConnection.png‎
Views:	251
Size:	192.1 kB
ID:	23492  
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Olymp. 24.02.2021. u 00:45. Razlog: EDIT#1 &nbsp
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 09:21   #251
Tuco Ramirez
Bandit
 
Tuco Ramirez's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Berlin
Postovi: 79
Citiraj:
Autor Olymp Pregled postova
Ispada da je moguće, navodno, no ne preko FB GUI-a već uređivanjem konfiguracijskog dijela izvučenog putem Backup opcije pa ponovnim slanjem na sam uređaj putem Restore opcije.
Da, treba tebi (pa i meni) cijeli "config file" da bi rjesili MaxTV na Fritz!Box-u.

Kolega Revlyne je u upisu (#244) stavio, pa kasnio izbrisao dio(!) config file-a koji se tice IPTV -a. Medjutim, mislim da to nije dovoljno.
Tuco Ramirez je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 09:34   #252
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Smile

Ma iskonfigurirat ćemo mi taj config i MAXTv.

Dodat ćemo mu PVC za iPTV.

Pitanje je vremena.
__________________
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 21:02   #253
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Exclamation

Ako nekog zanima uopće, FRITZ!OS 7.25 je dostupan! Preko 70 novih mogućnosti i poboljšanja.

(Trenutno je dostupan samo za 7590 i Dect 440 no postupno će biti dostupan i za ostale FRITZ! uređaje.)

Provjerite na službenim AVM stranicama ili prijavom na vaš 7590 pa System -> Update.

Vezano za FRITZ!Box (7590) I iPTV (MAXTv) - testiram s raznim pokušajima uređivanja ar7.cfg datoteke kako bi omogućio dodatan VLAN-ID za iPTV, (PVC se ne koristi na vDSL koliko znam!), no za sada bez uspjeha.
__________________
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 21:27   #254
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor Olymp Pregled postova
Ako nekog zanima uopće, FRITZ!OS 7.25 je dostupan! Preko 70 novih mogućnosti i poboljšanja.



(Trenutno je dostupan samo za 7590 i Dect 440 no postupno će biti dostupan i za ostale FRITZ! uređaje.)



Provjerite na službenim AVM stranicama ili prijavom na vaš 7590 pa System -> Update.



Vezano za FRITZ!Box (7590) I iPTV (MAXTv) - testiram s raznim pokušajima uređivanja ar7.cfg datoteke kako bi omogućio dodatan VLAN-ID za iPTV, (PVC se ne koristi na vDSL koliko znam!), no za sada bez uspjeha.
Za voip se napravi dodatni pvc i poveže ga se na vlan. E sada po meni slicno bi moralo ići I za iptv doduše nisam siguran.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 13:09   #255
mtigeli
Registered User
Moj komp
 
mtigeli's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Čakovec-okolica
Postovi: 55
Imam HT xDSL, bakrena parica i aktivan mi je internet, MAXtv i VoIP
FRITZ!OS: 07.21

Link na config sam maknuo iz sigurnosnih razloga...

Zadnje izmijenjeno od: mtigeli. 28.02.2021. u 14:17.
mtigeli je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 13:38   #256
Tuco Ramirez
Bandit
 
Tuco Ramirez's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Berlin
Postovi: 79
Hvala. To se cekalo! Jesi li ti to sam iskemijao?
I jos nesto! Ima li HT TR069 pristup tvom fritzboxu? Onda bi osobno jos maknuo te lozinke iz config fajl-a! I username isto tako.

Zadnje izmijenjeno od: Tuco Ramirez. 28.02.2021. u 15:11.
Tuco Ramirez je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 14:16   #257
mtigeli
Registered User
Moj komp
 
mtigeli's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Čakovec-okolica
Postovi: 55
Nisam ništa kemijao, to imam tako sve original.

Da, HT ima pristup mom fritzboxu.
mtigeli je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 14:53   #258
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Post

Blago tebi. ...pa ja se gnjavim s pokušajima podešavanja da proradi MAXTv već danima.

Ako je tko ulovio live poveznicu na konfiguraciju kolege @mtigeli (legenda, što drugo reći) -bio bih vrlo zahvalan da mi ju proslijedi (naravno da može i private) kako bi ju usporedio sa svojom.

• kolega @mtigeli - hvala još jednom
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.02.2021. u 15:20.
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 16:38   #259
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Uz pomoć kolege @mtigeli i konfiguracije koju nam je ustupio napokon imam FRITZ!Box 7590 (FRITZ!OS 7.25) na kojem uredno radi pristup internetu (VDSL) i iPTV (MAXTv).
Ostalo ne koristim (VoiP).
Pristup providera (Hrvatski Telekom) na uređaj mi trenutno nije potreban.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Olymp. 28.02.2021. u 19:06. Razlog: ...tipfeler
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 19:54   #260
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Eto, forum + malo reverznog inženjeringa i 'blem riješen

Čisto informativno, jeli sad vidljiv info / stats za MaxTv konekciju ?
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 21:40   #261
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Post

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Eto, forum + malo reverznog inženjeringa i 'blem riješen

Čisto informativno, jeli sad vidljiv info / stats za MaxTv konekciju ?
Eh, što bih bez foruma PC Ekspert

Na strani prijemnika (STB-MAXTv) sve uredno kao i ranije na Speedport plus no na FRITZ!Boxu ne, nije vidljiva konekcija.

Sada je aktivan s konekcijom Bridge mode očito.

Moram doraditi i sam Mesh jer mi je Fritz Repeater 2400 spojen kabelom (LAN1 na 7590) i sada ga na njegovom portalu vidim, pod opisom "Connection" kao LAN Bridge!

To do sada nije bio slučaj no isto tako Mesh nije aktivan!

Moram to urediti pa ću vidjeti nakon toga.
__________________
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 22:16   #262
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Hoće li sad netko biti dobar i uploadati pročišćeni config sa sve tri usluge (VoIP, internet, IPTV) da riješimo problem konfiguracije Fritza koji se već par godina razvlači po forumu?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 23:38   #263
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Hoće li sad netko biti dobar i uploadati pročišćeni config sa sve tri usluge (VoIP, internet, IPTV) da riješimo problem konfiguracije Fritza koji se već par godina razvlači po forumu?
To i ja kažem pa da ga uvrstimo na onu moju temu o ISPovima pa da ga stavim pod "Za napredne korisnike" jer on može da vrti sve 3 usluge Net+IPTV+VoIP
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 06:43   #264
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Ima tko tht backup za podjeliti nakon sto su maknuti hashevi od korisnika? S obzirom da sada imamo i druge kojima radi.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 10:25   #265
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Post

Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ima tko tht backup za podjeliti nakon sto su maknuti hashevi od korisnika? S obzirom da sada imamo i druge kojima radi.
Mogu uploadati svoju verziju u toku dana, nakon što ju "pročistim" (Fritz!Box 7590 Mesh Set fw: 7.25 + Repeater 2400 fw: 7.24) gdje Internet + iPTV rade uredno i provjereno dok su postavke za TR-069 kao i VoiP postavljene no nisu provjerene rade li obzirom da ih ne koristim?!

VDSL - Hrvatski Telekom
__________________
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 10:31   #266
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Možeš, dobro bi bilo da u odvojenom fajlu (txt) staviš napomene gdje i šta se mijenja, maskiraj i MAC adrese svoga primjerka.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 10:33   #267
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
...može potrajati neko vrijeme!
__________________
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 10:52   #268
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Strpljen - spašen, odnija đava prišu
Važnije je da konfig tj. info bude ispravan.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 15:11   #269
Olymp
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: U svemiru
Postovi: 17
Post FRITZ!Box 7590 (HT- Net+iPTV - VoIP, TR069)

Uspio sam nešto posložiti pa evo, nadam se da će nekome poslužiti i pomoći.
Attached Files
File Type: zip FRITZ!Box 7590.zip‎ (24.7 kB, 279 views)
__________________
Olymp je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 15:59   #270
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Ima tu interesantnih stvari,

između ostalog izgleda da bi se mogao složiti multi_wan (hybridcfg - failback), može biti interesantno poslovnim korisnicima,

TR069 / remote ni ne treba rješavati osim ako se tako ne dogovorite sa ISP - om,

možda bi se moglo malo poraditi template da user vulgaris može lakše iz web konfiga podesiti ...
Nikky je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na