Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2023., 20:12   #1711
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Policija je objavila rezime akcije koju sam neki dan spomenuo:

Rezultati ciljane akcije prema vozačima motocikla, mopeda, bicikla i osobnih prijevoznih sredstava (25.08.2023)

Iz prometne su culi da ih 2 die 4 i Ivo_Strojnica ismijavaju, pa su i na poveznici najave akcije, isto korigirali datum. Receno mi je da su akciju trebali raditi prosli mjesec, ali zbog kaosa u gradu, zbog ciscenja od nevremena, pomaknuli su datum.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Možda glupo pitanje: postoje li romobilčeki koji imaju litij-fosfatne baterije (LiFePo4)?
Jos je prerano. Uz Samsung ili LG postojece, mozes ionako udvostruciti kapacitet.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 15:42   #1712
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
U, ovo je zvijerski romobil.. To potegne i 65km/h..
Gledam cijene se kreću za njega oko 1200€.
Jel itko od vas pao s tako neke brzine, bar s 40+ kmh? 😁

Sve je to divno i krasno al ne daj boze se saplest s toga pri takvoj brzini.

Ne pitajte kako znam 🙊
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 16:34   #1713
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Dovoljno ti je 15 km, na romobilu koji nema ikakvu ili minornu amortizaciju, da previdis i rupu, ili prekid na nogostupu, uz los polozaj tijela, da preletis preko romobila i ostvaris frakturu sake, podlaktice ili nedaj boze ono sto nosis iznad vrata. Tako da pad na brzinama koje navodis, ako se radi o prepreci koja te je iznenadila, ne usudim se pomisliti kakvu traume mozes osvojiti.

Neki dan je kolega vozio ko puz iza ljudi po trgu, zamislio se, kad su se ljudi rascistili, ubrzao je tocno na ostecenoj kocki, koju uopce nije vidio. Jedva se docekao na noge da nije odletio. A isto veli, nije isao brzo od 10-tak.

Zato nikad ne brzam, osim ako sve nije cisto na stotine metara, te imam odlican o osvjetljen uvid u stazu ispred sebe. A voznju u prometu ili ispred auta, za mene je karta za traumu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 21:29   #1714
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Zato i velim. Sve je to super, al trebas bit lud i vozit se na tom 65 na sat po ovim nasim cestama.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 09:33   #1715
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Jel itko od vas pao s tako neke brzine, bar s 40+ kmh? 😁

Sve je to divno i krasno al ne daj boze se saplest s toga pri takvoj brzini.

Ne pitajte kako znam 🙊
Ovo je bio samo jedan od mojih padova, više sam zapravo padao po šumama i na offroadu gdje ipak ne možeš razviti te velike brzine, ali i tamo zna bit bolno kad završiš u drvetu ili rebrima na korijenju.

I ovdje je pad bio s manje brzine od 40, krenuo sam već usporavati kad sam pao.

Znam osobu koja je pala s manje od 20km/h na biciklističkoj i strgala čašicu lakta. Sva sreća pa je ta osoba imala kacigu, što ja stalno tupim svim vozačima romobila (ta osoba nisam bio ja).
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 10:43   #1716
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Umalo si zbilja postao strgani. Ovdje si odlicno prosao jer se nisi ni pogulio 😅

Trebalo bi svima pokazat video padova pa da se malo skuliraju u prometu.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 11:30   #1717
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
@Strgani,

ne ulazim u adrenalin, ali voznja ispred vozila, voznja iza vozila, meni je to mazohizam.

Ne-daj-boze ikakvog kontakta, ni deset ti kaciga nece pomoci. Pored dostupnog nogostupa ukljucivati se u auto promet na romobilu, kao "ravnopravni" sudionik, jer ne vozis cak ni po strani, te jos uz spoznaju, da imas dostupni nogostup - Boze Pomozi!

Ne zaboravi, onaj koji se nedaj-boze zabije u tebe, takodjer nekoga ima doma, kome ce faliti.

Kao sto su i drugi kometirali, voznja po sumi, pored toliko kvalitetnijih i sigurnijih, ali i zabavnijih vozila, cemu to?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 12:28   #1718
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
pa jednostavno: ne uzima puno mista.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 13:07   #1719
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
@Strgani,

ne ulazim u adrenalin, ali voznja ispred vozila, voznja iza vozila, meni je to mazohizam.

Ne-daj-boze ikakvog kontakta, ni deset ti kaciga nece pomoci. Pored dostupnog nogostupa ukljucivati se u auto promet na romobilu, kao "ravnopravni" sudionik, jer ne vozis cak ni po strani, te jos uz spoznaju, da imas dostupni nogostup - Boze Pomozi!

Ne zaboravi, onaj koji se nedaj-boze zabije u tebe, takodjer nekoga ima doma, kome ce faliti.

Kao sto su i drugi kometirali, voznja po sumi, pored toliko kvalitetnijih i sigurnijih, ali i zabavnijih vozila, cemu to?

Jer me zabavlja. Good enough for you?
strgani je offline   Reply With Quote