Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2023., 09:38   #241
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Ima netko neki kontakt od neke podrške za "Moj Vaučer"? Jedino što sam našao je moj-vaucer@hzz.hr, ali nitko mi mjesecima nije odgovorio.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2023., 11:49   #242
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Ne znam jesi probao zvati:
https://vauceri.hzz.hr/korisnicki-centar/

Drzim fige da se nektko javi
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2023., 13:36   #243
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Ne znam jesi probao zvati:
https://vauceri.hzz.hr/korisnicki-centar/

Drzim fige da se nektko javi
Javili su se, pravi e-mail kontakt je vauceri@hzz.hr i odgovaraju doslovno u 5-10 minuta.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 20:46   #244
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Sto se tice tih vaucera,nakon zavrsenog obrazovanja npr.web dizajn-programiranje ( HTML,CSS,Wordpress ) itd. i ako se nekako samouko bacis u JS vode,jel moguce nekako raditi besplatno u nekim tvrtkama da steknes nekog iskustva i "udes" u taj svijet ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 21:20   #245
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Ja osobno besplatan rad ne bih preporučio. Ako sam sebe cijeniš nula malo koji poslodavac će te cijeniti više od toga. Ekipa ide na to da plati najniži mogući minimum (skroz neovisno od toga koliko si im potreban) a ako kreneš od nule skok do neke normalne plaće je ogroman.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 08:08   #246
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma htio ili ne htio, to je gotovo nemoguće u RH.

Uz birokraciju, krizu, manjak radne snage itd., gotovo nitko te neće uzeti da radiš besplatno.

Naučiti doma za Juniora i raditi za minimalac (ili manju plaću, ne nužno minimalac), veća je šansa nego besplatno, što u RH još nisam nikad čuo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 11:35   #247
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Sto se tice tih vaucera,nakon zavrsenog obrazovanja npr.web dizajn-programiranje ( HTML,CSS,Wordpress ) itd. i ako se nekako samouko bacis u JS vode,jel moguce nekako raditi besplatno u nekim tvrtkama da steknes nekog iskustva i "udes" u taj svijet ?
NHF ali ovakvo razmišljanje je djelomično i uzrokovalo egzodus IT-ovaca.

Bilo je previše ljudi koji se nisu znali cijeniti pa su poslodavci to davno nanjušili i debelo iskorištavali toliko da je to postalo uobičajena praksa. Kada su IT-ovci napustili 'rvatistan poslodavci su i dalje živjeli u nekom svom svijetu misleći da će se "uvijek naći netko" tko će raditi za mizeriju pa je to još produbilo problem.

Meni je bilo na vrh jezika da kažem svom bivšem članu uprave da je zaluđeni idiot kada mi je prije par godina samouvjereno izjavio da je burza puna ITovaca bez posla Rekao sam mu ako nađe samo dva sistemca na burzi koji nisu tamo zbog benefita burze neka si slobodno uzme jednu cijelu moju plaću Naravno da godinu i pol nije mogao naći čovjeka koji bi mu radio za uvjete koje si je zamislio pa je morao dići početnu plaću za 4000kn da bi itko došao.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 15:22   #248
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Zaposlio bi se ja za minimalac,no realno tko ce nekog zaposliti nakog Algebrinog obrazovanja i nekog samoukog učenja JavaScript-a,samo sam realan,uz to radim full time posao pa je to malo problem,a htio bi steci vjestine i nauciti.

Koja bi po vama bila najbolja solucija da se stekne sto vise znanja/vjestina ? Ponavljam,ne ocekujem cuda vec bi htio nauciti za jednog dana i u slobodno vrijeme uciti...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 15:27   #249
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Doma raditi, mjesecima, godinama.

Nitko ti neće dati priliku za učiti i ne raditi ništa, bez obzira jel badavo ili ne.

Troše resurse na tebe, što vremenske, što financijske s rizikom da naučiš i odeš ili jednostavno ne naučiš.

Radim u IT-u preko 10 godina, trenutno imamo preko 300 developera. Najjači Line Manageri i šefovi su samouki. Da, imati faks je prednost. Da, algebra je prednost. Ali ne, ništa te faksevi i algebre ne mogu naučiti da si ti spreman za rad. Rad kod kuće je kruijalan da bi se mogao prodati i reći znam nešto... Ne samo kod zapošljavanja. Bez obzira na staž, svi mi moramo doma potegnuti tu i tamo, tehnologija se mijenja, danas jesi, sutra nisi. Dolazi novo, nitko ti neće reći, ej, uzmi 3 tjedna za vrijeme radnog vremena za naučiti. Sutra mora biti gotovo, nauči...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 15:28   #250
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Pomazi open source community na gitu za projekte koji su ti interesantni, mozda napravis par svojih projekata, i sa takvim gitom mozes ic na razgovor i znac ces i rec stakod
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 17:22   #251
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
U čemu početi programirati - aktualnost, budućnost

Ja sam odustao od faksa jer sam skužio da zaostajem jer se bavim faksom umjesto da se bavim poslom od kojeg zarađujem kruh.

Mnogi moji bivši kolege su bili frustrirani jer ja imam veću plaću i jače projekte dok oni imaju diplomu FERa. Ybg, dok su oni gulili derivacije i integrale na FERu i preskakali red u menzi ja sam već imao tri firme u CV-u i hrpu iskustva, a oni još 2-3 godine za odguliti na faksu prije nego uopće počnu raditi i tek vide što je posao. Oni koji su radili uz faks su uglavnom padali prve dvije godine.

Bitno je što znaš i još bitnije što možeš. Iskusni senior developer sa dobrim soft skillovima će to brzo primjetiti u razgovoru s tobom. Diploma ne impresionira nego završeni projekti.

Nitko neće raditi za badava pogotovo sad kada nema ITovaca.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 09:16   #252
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Zaposlio bi se ja za minimalac,no realno tko ce nekog zaposliti nakog Algebrinog obrazovanja i nekog samoukog učenja JavaScript-a,samo sam realan,uz to radim full time posao pa je to malo problem,a htio bi steci vjestine i nauciti.

Koja bi po vama bila najbolja solucija da se stekne sto vise znanja/vjestina ? Ponavljam,ne ocekujem cuda vec bi htio nauciti za jednog dana i u slobodno vrijeme uciti...
Trebaš oko 2 godine svakodnevno raditi/vježbati u slobodno vrijeme i onda probati naći junior poziciju. Ne vrijede ista pravila za svakoga, nekom to ide od ruke, nekom ne, ali u oko dvije godine bi stvarno mogao dosta pohvatati za junior poziciju.
__________________
Hala Madrid!