Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2023., 17:58   #241
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
Hvala što ste me odgovorili od jyska.

Danas idem pogledati malo IKEA modele, nadam se kroz tjedan dana i Bernarda, baš je hvale.

Našao sam u primi odličan madrac (Nova Lux), poprilično je skup a garancija je mizerna, što me odbilo iz razloga što je velik novac a garancija samo 2 godine.
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 12:11   #242
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
https://ergoactiv.net/
Tu gledajte madrace..

Ljudi imaju znanja, kupio prije 7-8god kod njih madraca i podnice, svaka preporuka za dućan.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 22:03   #243
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nažalost meni je taj madrac iz ergoactiva sigurno najlošiji na kojemu sam spavao. Imam njihov madrac i podnicu, plaćeno oko 7-8 tisuća sve. Nakon 3 mjeseca sam se probudio sa boli u kičmi koje se nisam do dan danas riješio, svako jutro to osjetim prvih par sekundi. Odem na more i naspavam se 2 tjedna ko beba. Odem u hotele na noć-dvije - sve super.

Žena je nakon 1,5 godine isto počela osjećati bolove u leđima. Iskreno, sad se selimo i jedva čekamo drugi madrac, koji god da je.

A kad se sjetim da sam na starom odspavao 6h i bio svjež, a na ovome 10h i nikako se dobiti. Baš kao nekad u studentskim danima kada sam spavao na kauču sa nadmadracem.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 08:02   #244
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor gangxxxta Pregled postova
Hvala što ste me odgovorili od jyska.

Danas idem pogledati malo IKEA modele, nadam se kroz tjedan dana i Bernarda, baš je hvale.

Našao sam u primi odličan madrac (Nova Lux), poprilično je skup a garancija je mizerna, što me odbilo iz razloga što je velik novac a garancija samo 2 godine.
Imam i iz bernarde i iz ikee madrace
Bernardu sam uzeo Wellnes imam ga oko 5 godina. Volim tvrđe madrace i meni je odličan. Na prvu se čini pretvrd no brzo sam se navikao i ne bi se mijenjao za ni jedan drugi. Bitno mi je bilo da ima džepičaste opruge i da se neće ulegnuti kroz kratko vrijeme i bogme drži odlično. Prije sam imao od perfecte, tadašnji drugi najbolji model, isto džepičasti, i bio je osjetno mekši od ove bernarde ali se i jako ulegao kroz 7 godina. Definitivno mi je bernarda bolja. Još ću kupiti nadmadrac od memory pjene i tad će to biti uber

U ikeji sam kupio za klince isto džepičasti osnovni model, nisam siguran ime. Mekši je od bernarde na način da je "federastiji", onako lakše te odbije, ali i značajno jeftiniji. Klici kažu da je njima odličan. Nisam spavao na njemu pa ne znam kakav je u usporedbi
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 20:32   #245
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
Definitivno bi sutra išao probati Wellness od Bernarde, pa da si lakše donesem odluku
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 20:03   #246
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
Wellness je jako tvrd i gospođi nikako ne odgovara na žalost
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 12:44   #247
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nažalost meni je taj madrac iz ergoactiva sigurno najlošiji na kojemu sam spavao. Imam njihov madrac i podnicu, plaćeno oko 7-8 tisuća sve. Nakon 3 mjeseca sam se probudio sa boli u kičmi koje se nisam do dan danas riješio, svako jutro to osjetim prvih par sekundi. Odem na more i naspavam se 2 tjedna ko beba. Odem u hotele na noć-dvije - sve super.

Žena je nakon 1,5 godine isto počela osjećati bolove u leđima. Iskreno, sad se selimo i jedva čekamo drugi madrac, koji god da je.

A kad se sjetim da sam na starom odspavao 6h i bio svjež, a na ovome 10h i nikako se dobiti. Baš kao nekad u studentskim danima kada sam spavao na kauču sa nadmadracem.
Isto iskustvo kao i Vuco... još mi je došao i savinut, u luk... jer ih frkaju, valjda prejako, a moj ima mini opruge, i takvi se ne bi smjeli frkati... a kako je moj madrac samo s jedne strane, nisam ga mogao okrenuti na drugu da se izravna... uglavnom, podosta nezadovoljan.

za sad najbolji madrac koji sam kupio je u Emmezeti. Black Silver Plus tako nešto, 200x90 je koštao 2000kn pred 5 godina, ali dan danas je odličan, i ostali koji su spavali na njemu kažu da im je odličan. Na žalost tog modela nemaju više, ne znam šta ga je zamjenilo, mogu saznati po etiketi koji je to proizvođač, pa da znate.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 17:15   #248
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Mjesec i pol kasnije od tog mog posta, u rentanom stanu - madrac HOVAG iz IKEA-e i letvice neke vulgaris ravne. Puno bolje spavam, ujutro sam naočigled odmorniji za istu količinu sna. Ujutro se dignem bez problema odmah, mada imam još "strah" pa idem polakše da me ne štrecne.

No kad ležim na trbuhu, osjetim taj dio leđa dolje da je tu. Ne boli, ali osjećam ga. Vidjet ćemo za koji mjesec kako će biti. Naprema starom krevetu, ovo je preporod.

Nikad nisam mislio da je madrac toliko važan, ali očito ako se ode u ekstrem koji ne paše, pogotovo u 30+ godinama i sjedilačkim poslom, izgleda da je važan.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 23:40   #249
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Nemam baš nekog iskustva s madracima niti ih često mijenjam, ali nakon dugogodišnjeg spavanja na visokim mekanim i poslije niskim mekanim madracima sam se odlučio za visoki tvrdi i zasad preporod. Glava mi skroz vodoravno stoji, vrat je ravan u svim položajima, a ne osjećam ni da je ostatak kičme nešto ukrivo. Ležanje potrbuške isto manje napreže.

__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 21:06   #250
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@Vuco, izgleda da ću se morat složit s tobom, imam madrac iz ergoactiva, i ja nekad osjećam bolove ili utrnuće, a mnjihov madrac imam već kojih 7 god..

A počeo sam razmišljat o nabavci drugog madraca, izgleda da ću razmotrit ostale ponude iz drugih dućana..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 00:41   #251
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Isto iskustvo kao i Vuco... još mi je došao i savinut, u luk... jer ih frkaju, valjda prejako, a moj ima mini opruge, i takvi se ne bi smjeli frkati... a kako je moj madrac samo s jedne strane, nisam ga mogao okrenuti na drugu da se izravna... uglavnom, podosta nezadovoljan.

za sad najbolji madrac koji sam kupio je u Emmezeti. Black Silver Plus tako nešto, 200x90 je koštao 2000kn pred 5 godina, ali dan danas je odličan, i ostali koji su spavali na njemu kažu da im je odličan. Na žalost tog modela nemaju više, ne znam šta ga je zamjenilo, mogu saznati po etiketi koji je to proizvođač, pa da znate.
Prepisi pa javi. Takodjer u potrazi za madracima.
spawn je offline   Reply With Quote