Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2022., 07:49   #421
sfc_PsychQ
Retro hardware fan
Moj komp
 
sfc_PsychQ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Osijek
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Pitanje ... Da li netko možda ima BUG časopis iz veljače 2019 za skenirati?
https://mega.nz/file/wso3wQqS#9uAmOs...UOQSq0lAfLwgd8
sfc_PsychQ je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 12:40   #422
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Puno hvala!
  Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 03:49   #423
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Do sad sam revno skidao i arhivirao, pa da rezimiram:
Nedostaju nam još Hackeri: 49,51,54
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 16:13   #424
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Sva 3 su work in progress, s tim da ovaj 54. tj. studeni 99. će bit do kraja mjeseca.

A za vrli proboj u novi milenij, čekamo Borgya.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 11:57   #425
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Jučer na Hreliću iznenađenje, Hack CD broj 2. u hrpi starih kazeta. Prorovao sam malo po kutiji, nije ih više bilo, pitam se kako li se uopće i ovaj našao.
Prljav i izgreban, tako da smo kupnju preskočili.


Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 23:00   #426
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Hacker studeni 1999.



Pomalo neuobičajeno za gaming časopis, da ima naslovnicu ko da je izdanje tadašnjeg časopisa "Nogomet", no ovdje je to nekako ispalo dosta efektno, plus s obzirom na popularnost nogometnih tema (tada, pa i sada puno više od gaminga) sigurno im je mogao biti samo boost u prodaji - ne bi me čudilo da je netko stariji i neupućen pomislio da je ovo možda neka vrsta scene/grafike iz Fife 2000, pa odlučio kupit časopis da vidi o čemu se radi.
Mislio sam da je ovo izdvojen slučaj, no Marić je tih mjeseci bio aktivan i drugdje, pa postoji i intervju i fotke njega i u Official Playstation Magazinu koji je tad počeo kod nas izlaziti, nažalost nemam broj da pobliže vidim o čemu se radi.

U uvodniku legendarni urednik Žibreg najavljuje preseljenje redakcije iz skučene Petrinjske na novu lokaciju, kod stanovitog Majstora Radonje (lool) izdavanje novog časopisa Info Express ("koji bi se trebao već nać na kioscima dok ovo čitate"),
te zanimljivo - još jednog novog časopisa TNT iliti Tips'N'Tricks, očito namijenjenom specijalno za walkthrough-ove i šifre. Može se reći da je Janus Lingua bila na vrhu i fino se razmahala s raznim projektima.

Dakako, nama je iz ove vremenske perspektive interestano da spomenuti časopis nikada izašao nije - volio bih čut koje pojašnjenje oko toga.
Kolko mi je poznato, jedini takav pokušaj je na kraju bio koju godinu kasnije (oko 2002. cca) Naime tad se pojavio časopis, izašao samo jedan broj, takve tematike, no nemogu se sad sjetit imena, makar ga imam negdje u kolekciji, budemo isčeprkali, no sjećam se da je dosta jeftin bio (15ak kn ?) i papir slabije kvalitete, ne gladak nego onako grub.

U najavama uz pregršt svačega, najbitnije je da na 20. stranici se donosi prvi prikaz i spominjanje ikada Serious Sama, u relativno kratkom članku sa malim slikama.
Kako li smo samo tada bili ponosni da i mi možemo izdati FPS igru ! (jer, budimo realni, FPS je bio kralj gaminga, i najbolji prikaz programerskih mogućnosti).
Čak štoviše, ono što je prešućeno tad je navodan podatak da je Sam izrastao iz enginea, koji je bio primarni proizvod programera, kao svojevrsni tech-demo, pa su odlučili ga razvit na kraju i kao full igru.
Iako je navedeno da će u sljedećem broju (55, plava naslovnica sa recenzijama UT i Q3) biti opširniji osvrt na najavljenu igru, to se začudo nije ostvarilo!

Recenzijski, tu je (ponovno) Driver, par mjeseci nakon Playstation recenzije, dakako s isto dobrim ocjenama, Fifa 2000,
od inovativnijih stvari - Homeworld, kao ne prije viđeni koncept RTSa u svemiru s 3d grafikom.

RTS freakovi će cijeniti i Close Combat 4, makar zbog, imo, neinovativnosti u odnosu na prethodnika i nekih bugova u AI-u, ocjena nije iznadprosječna. Tu je i uvezni error - u plavom "ww2 povijest" kvadratiću na lijevom dnu stranice je ispuštena fotografija (je li trebala prikazivat atomsku?)


Walkthrough sekcija nam donosi svima dragi Soul Reaver. Možda bi i trebao škicnut u njega, da ga konačno završim!, hahaha

LINK:

https://www.sendspace.com/file/o0lzha

Zadnje izmijenjeno od: Miki9. 21.01.2023. u 08:56. Razlog: dodan osvrt
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 00:53   #427
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Hvala ti puno na trudu Miki!!
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 01:55   #428
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
Hvala Miki!

# Ono kad vidiš neki komentar ispod neke slike u recenziji i shvatiš da imaš sjećanje tog komentara, negdje u mozgu iz mlađih dana
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 12:27   #429
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Hvala Miki!
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 15:28   #430
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Bravo miki!
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 03:11   #431
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Uživajte u novom broju, moram samo osvrt nadopisat, nije mi se dalo prije jer me to shoppanje izmorilo.

@Dule
Da, neki štosevi i fraze su se i meni u mozak urezali, makar dakako nisu svi recenzenti bili jednako duhoviti i dosjetljivi. Sjećam se npr. iz recenzije Blooda 2 - Bladnjak :-))))
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 23:34   #432
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Super posao Miki, dodao sam novi broj!

Coming soon ovaj vikend: Vrli probroj u novi milenij.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 19:54   #433
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Coming soon ovaj vikend: Vrli probroj u novi milenij.
Na trenutak sam pomislio da govoriš o broju 56, ali njega čini se već imamo...
  Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 14:49   #434
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Hacker broj 57, sijecanj 2000.



Buduci da novi milenij sluzbeno pocinje tek 01.01.2001., ovaj sken nastupa pod parolom "prezivjeli smo Y2K" i "idemo dalje za iste pare".

Par dobrih najava (Black & White, Soldier of Fortune, NFS Porsche) i par dobrih recenzija (Earthworm Jim 3D, Battlezone 2, JANE's F/A-18).

Nista spektakularno, ali je svejedno zabavan svjedok vremena.

Preporucam review Y2K: The Game na 91. stranici: Iako se milenijski bug pokazao nevjerojatno prenapuhanim, iako - na veliku zalost masovnih medija - svijet kojeg poznajemo nije zavrsio, nacrnja predvidjanja su se ipak pokazala tocnim u obliku ove igre.

Kvalitetna kuriostina je prilog o VRML-u na stranicama 98 i 99: Dolazak u hrvatsko naselje na Alpha World-u... Spomenik zrtvama kriznog puta... Gledajuci sunce na crvenom planetu, zudim za zaboravom.

Kvaliteta skena: Ugodno sam iznenadjen brojem ispravljenih problema u ET16+ SW-u.
Gotovo sve sto sam prijavio u prosloj verziji je rijeseno.
Ostaje jos par otvorenih tema: ispravljanje zakrivljenosti nije funkcioniralo na naslovnici i par drugih stranica, sve lijeve stranice nisu ispravno croppane na lijevom rubu, bljesak svjetla ispire boje ...

Uvez ovog broja je problematican - toliko je debeo da ne mogu dovoljno razmaknuti stranice za skeniranje.
Zbog toga na brojnim desnim stranicama nedostaje pocetak (lijevi dio).

Download
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 16:23   #435
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Hacker broj 57, sijecanj 2000.



Buduci da novi milenij sluzbeno pocinje tek 01.01.2001., ovaj sken nastupa pod parolom "prezivjeli smo Y2K" i "idemo dalje za iste pare".

Par dobrih najava (Black & White, Soldier of Fortune, NFS Porsche) i par dobrih recenzija (Earthworm Jim 3D, Battlezone 2, JANE's F/A-18).

Nista spektakularno, ali je svejedno zabavan svjedok vremena.

Preporucam review Y2K: The Game na 91. stranici: Iako se milenijski bug pokazao nevjerojatno prenapuhanim, iako - na veliku zalost masovnih medija - svijet kojeg poznajemo nije zavrsio, nacrnja predvidjanja su se ipak pokazala tocnim u obliku ove igre.

Kvalitetna kuriostina je prilog o VRML-u na stranicama 98 i 99: Dolazak u hrvatsko naselje na Alpha World-u... Spomenik zrtvama kriznog puta... Gledajuci sunce na crvenom planetu, zudim za zaboravom.

Kvaliteta skena: Ugodno sam iznenadjen brojem ispravljenih problema u ET16+ SW-u.
Gotovo sve sto sam prijavio u prosloj verziji je rijeseno.
Ostaje jos par otvorenih tema: ispravljanje zakrivljenosti nije funkcioniralo na naslovnici i par drugih stranica, sve lijeve stranice nisu ispravno croppane na lijevom rubu, bljesak svjetla ispire boje ...

Uvez ovog broja je problematican - toliko je debeo da ne mogu dovoljno razmaknuti stranice za skeniranje.
Zbog toga na brojnim desnim stranicama nedostaje pocetak (lijevi dio).

Download
Uff, znači bio sam blizu... Puno hvala na trudu

Inače, sjećam se dobro tog prosinca 1999 godine kad sam kupio broj "56" i to nedaleko od stana gdje si nedavno bio (odmah uz tramvajsku stanicu na Vukovarskoj), kao i medijske galame oko Y2K problema, 2000. godine i "novog milenija" o čemu su svi pričali pa tako (pretpostavljam) i Hacker.
  Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 16:35   #436
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Sramota da nisi spomenuo kako je u tom broju najava za Baldur's Gate II
Puno hvala na broju!
Exy je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 18:34   #437
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Fala lipa!

Ide to, pomalo i sigurno ćemo imati komplet Hackera sačuvan.

Koliko je brojeva na kraju bilo?
Jesu dogurali do 100-ke?
Čini mi se nekako da nisu da je zapelo blizu 70-80.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 19:08   #438
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Ako se ne varam, zadnji broj je 117 (svibanj 2005). Ali to pred kraj više nije imalo puno veze sa ranijim časopisom. Osobno sam ga prestao kupovati tamo negdje krajem 2002. Mislim da je zlatno doba svakako bilo do 2001.g.
Exy je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 19:24   #439
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ako se ne varam, zadnji broj je 117 (svibanj 2005). Ali to pred kraj više nije imalo puno veze sa ranijim časopisom. Osobno sam ga prestao kupovati tamo negdje krajem 2002. Mislim da je zlatno doba svakako bilo do 2001.g.
Obzirom na kultno stanje Hackera ovih dana bilo mi je blesavo napisati, ali da - Hacker sam prestao pratiti početkom 2000-ih, mislim čak da mi je prethodno spomenuti broj 56 bio zadnji kojeg sam kupio.
  Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 20:12   #440
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Prestao sam citati Hacker negdje izmedju 2000. i 2001., tako da sumnjam da cu skenirati brojeve 70+.
Ako se nikome mladjem ne bude dalo nastaviti projekt, i to bi bila svojevrsna potvrda da je kasnije casopis ispuhao.
Radije cu se baciti na Net, Internet Monitor, itd.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 14:54   #441
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Ja sam ih kupovao kad su tek krenuli do negdje 20+ broja, ali sam imao 486 pa nisam više mogao odigrat ništa što su recenzirali pa sam prestao kupovat jer sam samo slinio nad igrama koje nisam mogao ni pokrenuti. I onda sam mislim 2001-e dobio novi komp Athlon 900, GF 256(e to ja zovem upgrade )...i kupovao sam Hackere od broja sa rozom Oni naslovnicom (Konoko) do kraja. Poslje sam ih prodao. U međuvremenu sam imao PS1 tako da sam kupovao PSX, Gamepaly...

Inače jedna od najdražih stvari kraj Lauševih i Rukavininih recenzija su mi bile one Gandove kolumne, poslje sam kupio i njegovu knjigu ''Vrijeme koje nam je pojeo Pac-Man'' koja je ja mislim skup svih tih kolumni iz Hackera. Nažalost nisam još pročitao, ali budem svakako.

Čudi me da sam zab koliko je brojeva bilo, pošto sam ih imao, ali vrijeme radi svoje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 23:15   #442
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Borgy, trebal si barem ove stranice parne gdje vire sa strane croppat.
Ove neparne gdje lijevo fali teksta, koma. Kontrast i boje, isto dosta loše.
Ak tvrdi uvez tolko zeza, možda da se desetak il dvadeset tih najkritičnijih stranica gdje fali teksta, napravi u skeneru.
Pozitivno je da zvog tog kontrasta su stranice čiste i bijele, nema mrlja ni žutila od starog papira, a ni preslikavanje stranice odozada.

Možda dalje vidjet da li se išta može podesit da se poboljša, ili obradit u PSu nabrzinu, to bi i smanjilo veličinu stranica.
--

Isto mi nije Hacker nakon tog razdoblja poslije 2001. bio napet, nit sam te brojeve čitao (ni nemam ih) no netko ako se želi tog uhvatit ako smatra da su mu neki dobri i kultni (možda zbog recenzija nekih igara), dobrodošao.


Apropo prijespomenutog Y2K buga, koliko sam malo čitao komentare nekih youtube korisnika, šatro znalaca i insidera, sad se odjednom progurava revizionistički mit (?? ili je istina) da taj Y2K uopće nije bio mačji kašalj, nego da se, da parafraziram te komentare; "nije dogodio jer sam/smo xxxx sati potrošili na reprogramiranju svega da se ne dogodi". To me nekak ugrubo podsjeća na poluimbecile koji "logički" zaključuju da ako podaci o nečemu ne postoje, da je to dokaz, ne da nečega nema, nego da postoji ali tobože nije otkriveno.
Neznam što bi rekao o tome, ima li istine, ili je netko i dalje odlučio (tu) fantaziju gurat, čak ju i na viši, mitološki nivo stavljat.

Zadnje izmijenjeno od: Miki9. 17.01.2023. u 23:24.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 01:00   #443
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Apropo prijespomenutog Y2K buga, koliko sam malo čitao komentare nekih youtube korisnika, šatro znalaca i insidera, sad se odjednom progurava revizionistički mit (?? ili je istina) da taj Y2K uopće nije bio mačji kašalj, nego da se, da parafraziram te komentare; "nije dogodio jer sam/smo xxxx sati potrošili na reprogramiranju svega da se ne dogodi". To me nekak ugrubo podsjeća na poluimbecile koji "logički" zaključuju da ako podaci o nečemu ne postoje, da je to dokaz, ne da nečega nema, nego da postoji ali tobože nije otkriveno.
Neznam što bi rekao o tome, ima li istine, ili je netko i dalje odlučio (tu) fantaziju gurat, čak ju i na viši, mitološki nivo stavljat.
Čitam komentar, ali kako god ga pokušao složiti u glavi, priča mi ne drži vodu...

Naime, koliko mene pamćenje služi rekli su da Y2K bude zahvatio SVA računala i elektroniku koja obračunava godine od "0" do "99", i da zbog toga postoji opasnost od ovoga ili onoga. Od Windowsa na osobnim računalima, video rekordera i studijske TV opreme za emitiranje do nuklearnih raketa i njihovih lansera, sve je kao na sličnom sustavu.

Isto tako su upozoravali ljude da budu (iz)gubili podatke na računalima kao posljedicu Y2K buga, te su se davale razne zakrpe i tko zna što sve ne da se to kao izbjegne. Ali istina je zapravo ta da je 2000. došla i otišla bez da smo išta čudnog primjetili... To naravno ne znači da nije bilo sranja u vojnim redovima, tko zna što se događalo na onim njihovim super kompjutorima, i da li je postojala neka zavjera ili opasnost za mir u svijetu, ovo govorim samo za osobnu primjenu.

Svi uostalom danas znamo da čak i Windows 3.11 "prepoznaje" 2000. godinu, i da ne postoje nikakva kronološka ograničenja koja bi prestala 1999. godine. Pa čak i igre, evo splash screena iz DOS igre Prehistorik 2 (fotkano 2020.), koja detektira datum i prikaže poruku prilikom pokretanja igre:


Ali opet, tko zna... Ja nisam programer, i nije me nikad programiranje previše zanimalo pa bih volio čuti mišljenje nekog tko ima više matematičkog iskustva sa ovime i objasniti zašto je situacija takva kakva jest.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 18.01.2023. u 01:07.
  Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 15:21   #444
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Hacker broj 58., veljaca 2000.



Igre: The Sims, Nox, Messiah, Final Fantasy 8.

Najave: Tiberian Sun: Firestorm, C&C Renegade, Oni, Neverwinter Nights, Halo, NFS: Motor City, Superbike 2000, F1 2000, Heroes of Might and Magic 3: The Shadow of Death (kojega i dan danas igram)

U HW Review-u je GeForce 256 Pro, sto bi, zajedno sa najavom igre Oni, moglo biti zanimljivo Disco-u

Download

Zadnje izmijenjeno od: borgy. 20.01.2023. u 06:39.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 15:25   #445
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Borgy, trebal si barem ove stranice parne gdje vire sa strane croppat.
Ove neparne gdje lijevo fali teksta, koma. Kontrast i boje, isto dosta loše.
Ak tvrdi uvez tolko zeza, možda da se desetak il dvadeset tih najkritičnijih stranica gdje fali teksta, napravi u skeneru.
Pozitivno je da zvog tog kontrasta su stranice čiste i bijele, nema mrlja ni žutila od starog papira, a ni preslikavanje stranice odozada.

Možda dalje vidjet da li se išta može podesit da se poboljša, ili obradit u PSu nabrzinu, to bi i smanjilo veličinu stranica.
Ponoviti cu ovaj broj u cijelosti, imam par ideja kako rijesiti uvez. Moram se vratiti na jos dva broja. U medjuvremenu, dok ne skupim motivaciju za popravke, idem na dalje brojeve.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 02:07   #446
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Koja ćeš to još dva broja se vratit ?

Sad sam gledo popis koje imam, fali mi dosta iz 2000. pa daj onda ti odradi još travanj, lipanj, srpanj i rujan,
a ja ću ove ostale; ožujak, svibanj, kolovoz, a nakon rujna nije ni išlo jer su imali, uz legendarnu "Mafiju" iz listopada '00 nikad službeno izašlu, pauzu do veljače 2001. (taj je ONI roza naslovnica).
Poslije tog čak ni nemam u kolekciji.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 08:54   #447
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Trebam ponoviti broj 34 i jos jedan (kojeg moram naci pregledavanjem skenova).
Broj 34 sam prije par godina slikavao mobitelom, vise kao eksperiment nego kao gotov proizvod, jer jos nisam imao shemu za skeniranje brojeva cudnog formata.

OK, idem dalje na travanj, lipanj, srpanj i rujan 2000.!
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 10:02   #448
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Koja ćeš to još dva broja se vratit ?

Sad sam gledo popis koje imam, fali mi dosta iz 2000. pa daj onda ti odradi još travanj, lipanj, srpanj i rujan,
a ja ću ove ostale; ožujak, svibanj, kolovoz, a nakon rujna nije ni išlo jer su imali, uz legendarnu "Mafiju" iz listopada '00 nikad službeno izašlu, pauzu do veljače 2001. (taj je ONI roza naslovnica).
Poslije tog čak ni nemam u kolekciji.

Samo bih napomenuo da je taj časopis s Mafia naslovnicom navodno izišao, ali je stigao samo pretplatnicima. U redovnoj prodaji se nije pojavio. Postoji čak i slika negdje na netu, mislim da je naslovnica crvena, a lik iz Mafie prekriva sa svojom crnom siluetom naslovnicu. Ja osobno nikad nisam vidio taj Hacker, pa ako netko od forumaša ima taj broj za posuditi kolegama na scan to bi bio jako vrijedan primjerak za sačuvati.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 17:19   #449
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Hacker broj 60, travanj 2000.



Prvi prikaz: Warcraft 3
Special report: Microsoft X-Box

Najave: The Elder Scrolls 3: Morrowind, Poslanik (domaca igra firme "Fragile Bits", kojoj je posvecen veci clanak), Homeworld: Cataclysm, Motocross Madness 2.

Recenzije: Star Wars: Force Commander, Need for Speed: Porsche 2000, Soldier of Fortune, F1 2000, Thief 2: The Metal Age, MS Flight Simulator 2000 Pro, Gunship, Majesty, Star Trek Armada

Osobni favoriti:
1. Reportaza o Quake 2, Quake 3 i SoF LAN party-u u Cakovcu na 110. stranici
2. Sve o Poslaniku/Fragile Bits-u

Download
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 17:43   #450
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Hvala
Exy je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na