Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2022., 13:42   #2731
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Upravo vidio na FB, lik poludio ��


upload pics for free

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
procesori sa slike nisu kupljeni u Protis trgovini. Procesore smo prodali jednoj firmi koja kupuje robu od nas iz Poreca (naziv necemo otkrivati). Ti procesori dolaze u kutijama i naljepnice lijepimo na te kutije preko ruba, a ne na procesore. Ocito su oni izvadili procesore iz kutije i skinuli naljepnice i zalijepili ih direktno na procesore i tako prodali dalje. Kupac je kupio takva 2 komada od njih a ne od nas. Kada smo rekli kupcu da nam dostavi racun pa cemo zamijeniti procesore vise se nije javljao (racuna nema jer ih nije ni kupio od nas)

Zadnje izmijenjeno od: Protis. 17.10.2022. u 14:46.
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2022., 14:48   #2732
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Stvarno je sramota ovo šta pojedinci rade i napadaju trgovca te izvrču priču, kače gluposti fejsu i ne pišu uopće kako je bilo.
Kakve god mane ta trgovina imala, bit će da je hrpa toga preuveličina i izmišljena.
Lik nema ni račun niti je kupio tamo ali bitno da ih blati, vrh.
Isto kao i onaj ranije što se žali na korištenu grafu, a ne bi novce nazad, valjda hoće da mu ovi stvore nešto što ne postoji.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2022., 16:52   #2733
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
procesori sa slike nisu kupljeni u Protis trgovini. Procesore smo prodali jednoj firmi koja kupuje robu od nas iz Poreca (naziv necemo otkrivati). Ti procesori dolaze u kutijama i naljepnice lijepimo na te kutije preko ruba, a ne na procesore. Ocito su oni izvadili procesore iz kutije i skinuli naljepnice i zalijepili ih direktno na procesore i tako prodali dalje. Kupac je kupio takva 2 komada od njih a ne od nas. Kada smo rekli kupcu da nam dostavi racun pa cemo zamijeniti procesore vise se nije javljao (racuna nema jer ih nije ni kupio od nas)
Hvala sto ste pojasnili.
Bacio sam oko i na FB, evo sto je covjek odgovorio:



Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2022., 16:56   #2734
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Prvo drobi da je on naručio, pa sad neki partner odjednom. Pa u istoj rečenici pošiljku je dobio od Protisa ali ju je podignuo u poslovnici.
Ne bi me čudilo da je zapravo sam zakeljio etikete
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2022., 17:03   #2735
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Najbolje da se ništa ne prenosi s fejsa i iz neke 15. ruke.
Ako netko ima loša iskustva onda nek se on osobno ovdje registrira, kaže u čemu je problem i potkrijepi dokazima.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2022., 17:12   #2736
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Ne kužim sad koji partner, ako ih je naručio od treće firme nije smio pljuvati tako po Protisu.

Vjerojatno to tvrtka neće napraviti jer je loš publicitet, ali treba nešto poduzeti protiv takvog javnog pljuvanja, sudski, ukoliko se pokaže da je čovjek zbilja kupio te proceve od nekog trećeg.


Inače nisam fan ovakvog javnog tantruma, uvijek kad sam imao neki problem sa IT tvrtkama sam to probao riješiti privatno.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 00:07   #2737
lokoloko
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: worldwide
Postovi: 57
Svi su krivi osim Protisa i "partnera" što uopće od par somova eura procesore isporučuju ko 20 dkg tirolske


Pa treba sve i jedan bit prozvan, od a do ž.. koje su to fore???
lokoloko je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 07:21   #2738
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ne kužim sad koji partner, ako ih je naručio od treće firme nije smio pljuvati tako po Protisu.

Vjerojatno to tvrtka neće napraviti jer je loš publicitet, ali treba nešto poduzeti protiv takvog javnog pljuvanja, sudski, ukoliko se pokaže da je čovjek zbilja kupio te proceve od nekog trećeg.


Inače nisam fan ovakvog javnog tantruma, uvijek kad sam imao neki problem sa IT tvrtkama sam to probao riješiti privatno.
i meni nije jasno tko je taj partner ? dal je to dostavna služba, neka druga IT trgovina ili što već ?
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 09:49   #2739
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Ajmo malo razuma. Zasto bi "partner", skidao plastiku uopce?
Vjerojatnije je da je ovako doslo iz Protisa.




Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 10:50   #2740
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ajmo malo razuma.
Zašto bi partner proslijedio kupcu ovakve procesore sa naljepnicom?
Zašto ih partner nije reklamirao Protisu?
Protis se gore javio i jasno napisao neka im se javi lik sa računom i da će dobiti zamjenu.
Tip nema račun od Protisa, dakle, nek se javi trgovcu od kojeg je kupio umjesto da trkelja po fejsu.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 11:02   #2741
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ajmo malo razuma.
Zašto bi partner proslijedio kupcu ovakve procesore sa naljepnicom?
Zašto ih partner nije reklamirao Protisu?
Protis se gore javio i jasno napisao neka im se javi lik sa računom i da će dobiti zamjenu.
Tip nema račun od Protisa, dakle, nek se javi trgovcu od kojeg je kupio umjesto da trkelja po fejsu.
A odakle ti info da nema Račun?
Jer je tako Protis rekao? I nakon svega ovoga što smo tu pisali, ti i dalje vjeruješ u to?

Pročitaj malo topic na face i vidjet ćeš, partner nije 3. osoba od koje je on kupio nego očito dostavna služba, koju Protis zagovara.

Protis govori da su oni poslali sve kako treba, a kupac govori da je dobio ovako kako je na slici. Znači da je partner, sve raspakirao, stavio naljepnice i dao čovjeku tako kako je na slici? Jer, naravno, dostavljačima trebaju kutijice i plastike od CPU-a.

Citiraj:
Nakon razgovora s njihovim voditeljem servisa receno mi je da su oni poslali sigurno sve odvojeno, a da je partner odljepio naljepnice s kartonskih kutija u što ne vjerujem, zato što kada sam ja skidao naljepnice s procesora ostalo je komadića, a da je s kartona odljepljeno bez problema?
I da je te iste naljepnice partner zalijepio direktno na procesor i sve spakirao u jednu kutiju.
Napomena - ja sam osobno izvadio plavu kutijicu iz pošiljke koja je došla iz Protisa.
Ruku u vatru dam da je Protis iza toga.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 11:12   #2742
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
na fejsu nista konkretno.

na svako pitanje da pokaze racun on odgovara nekim desetim odgovorom. i stalno spominje partnera a ne kaze ko je partner...

nije mi protis drag ali ovo je glupost da se tak proziva a izbjegavaju se odgovori na neka pitanja...
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 11:17   #2743
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A odakle ti info da nema Račun?
Jer je tako Protis rekao? I nakon svega ovoga što smo tu pisali, ti i dalje vjeruješ u to?
Da, vjerujem zastupniku Protisa koji se ovdje javio, a ti vjeruj čemu god hoćeš.
Nije partner dostavna služba (facepalm) i ne znam odakle izvlačiš to nego trgovac iz Poreča kako je Protis napisao.
Nek okači više taj račun da je kupio u Protisu
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 11:17   #2744
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Zeryx Pregled postova
na fejsu nista konkretno.

na svako pitanje da pokaze racun on odgovara nekim desetim odgovorom. i stalno spominje partnera a ne kaze ko je partner...

nije mi protis drag ali ovo je glupost da se tak proziva a izbjegavaju se odgovori na neka pitanja...
Istina, ali i Protis spominje partnera tu iznad, isto tako nisu rekli tko je i što je. Kupac/partner kupi od njih, preproda dalje i ipak želi riješavati reklamaciju za 3. kupca? Na koga je onda račun? Na protis ili na partnera? Tko riješava reklamaciju, Protis ili partner? Po mom iskustvu, ako "partner" nešto proda, račun nije od Protisa nego od partnera i Protis ovdje pere ruke. No nekako je zainteresiran za riješavanje reklamacije a CPU nije ni kupljen kod njih?

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Da, vjerujem zastupniku Protisa koji se ovdje javio, a ti vjeruj čemu god hoćeš.
Nije partner dostavna služba (facepalm) i ne znam odakle izvlačiš te gluposti nego trgovac iz Poreča kako je Protis napisao.
Nek okači više taj račun da je kupio u Protisu
Ok, možda sam ja krivo shvatio za partnera, ali Protisu ne vjerujem ni riječi, čisto iz osobnih razloga. Zanima me kakva je razlika između kupca i partnera u ovom slučaju? Protis je spreman riješavati reklamaciju za kupca od kupca?
Sve je to nekako mutno ovdje.

Ali ajde, uzimam s rezervom ovo, jer možda i ne vidim pravu istinu od brojnih negativnih komentara i iskustava, što osobnih, što tuđih.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.10.2022. u 11:24.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 11:31   #2745
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Ja sam uvijek izbjegavao Protis u širokom luku, upravo zbog negativne reputacije koju imaju. Nikad od njih ni žvaku nisam kupio.

Zadnjih par slučajeva, meni se čini da je dio te reputacije možda i nezaslužen. Loš glas se daleko čuje a i čini mi se da njihova reputacija i konkurentne cijene, nekako privlači i "zajebane" kupce, a budimo realni, ima i takvih, koji će se zakačiti za najmanju sitnicu i raditi probleme, da iskamče nešto ili na neki način profitiraju ili možda samo naprave problem. U ova zadnja 2 konkretna slučaja, stvarno mi se čini da se sve to moglo riješiti na ljudski način...da su obje strane spremne surađivati.

Baš sam danas odlučio kupiti par stvari od Protis-a. Naručio sam neku sitnicu i još ću koji put kupiti nešto kod njih. Čisto da vidim kako stvari stoje.

Po meni ovaj slučaj sa naljepnicama, sve pada u vodu dok se ne pokaže račun od Protis-a.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 11:36   #2746
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Protis je spreman riješavati reklamaciju za kupca od kupca?
Protis je dužan kao uvoznik tog procesora rješavati reklamacije isto kao trgovac, bez obzira čiji je račun.
Međutim, ovdje se ne radi o reklamaciji neispravnog artikla, ovdje se radi o povratu/zamjeni.
To je potrebno obaviti kod trgovca gdje je kupljeno, neće valjda uvoznik primati povrate i vršiti zamjene u ime svog partnera.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 11:40   #2747
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Protis je dužan kao uvoznik tog procesora rješavati reklamacije isto kao trgovac, bez obzira čiji je račun.
Međutim, ovdje se ne radi o reklamaciji neispravnog artikla, ovdje se radi o povratu/zamjeni.
To je potrebno obaviti kod trgovca gdje je kupljeno, neće valjda uvoznik primati povrate i vršiti zamjene u ime svog partnera.
Da, to i ja govorim.
Zašto se Protis uopće upliće ovdje, ako znaju da nije kod njih kupljeno?
Zašto opće nudi mogućnost suradnje ako nije kod njih kupljeno?
Sumnjivi su i oni i njihovi partneri, no, bez obzira, Protis bi to treba pod hitno riješiti s partnerom, jer ako i nisu krivi, vlastiti partner ih blati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 11:44   #2748
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Pa ništa se tu Protis ne upliće, lik se očito njima žalio, a oni su mu rekli da donese račun, znači, na finjak su mu objasnili da se treba žaliti tamo gdje je kupio, a ne njima.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 12:21   #2749
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Ajmo malo razuma. Zasto bi "partner", skidao plastiku uopce?
Vjerojatnije je da je ovako doslo iz Protisa.




Sent from my SM-S908B using Tapatalk
nema tu nikakve plastike, to su TRAY procesori koji su namjenjeni za OEM proizvodace racunala i dolaze na podlosku (odatle naziv tray). Mi ih pakujemo u kartonske kutije koje unutra imaju zaštitnu elektrostatičku pjenu i namjenjene su za pakrianje elektroničkih komponenti. Naljepnice lijepimo na kutiju preko ruba kutije kada se zatvori. U jednu kutiju stane do 8 procesora. Za prodaju krajnjim maloprodajnim kupcima postoje retail pakovanja i tu su procesori zapakirani u kutije sa marketinskim oznakama. Mi smo tri procesora prodali drugoj firmi koja kupuje od nas i oni su ih prodali dalje, jedino smo njima prodali te procesore i nikome drugome tako da tu nema sumnje odakle je kupio procesore te smo trazili da nam posalje racun jer znamo da nije moguce da ih je kupio kod nas jer ih nismo nikome drugome prodali.

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	procesori.jpg‎
Views:	926
Size:	43.4 kB
ID:	25646  
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 14:17   #2750
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Dolaze s podloskom koje ovdje nema. Dva procesora jedan od drugog lupuju unutar paketa.
Razumijem ja vas, ali razumijem i kupca. Ovako poslati, na ko god poslao, prodao, je katastrofa.
Vidio sam da ste coviku ponudili zamjenu/povrat novca, i to je super s vase strane.
Doduse, po meni, drugacije i niste mogli ni postupiti


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2022., 14:23   #2751
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Pa koliko ja razumin njihovu stranu oni nisu nista tom coviku prodali, nego nekoj drugoj firmi, koja je kupila bulk kutiju od 8 komada i onda izvadila iz kutije, iz nekog razloga naljepila protis nalje na procesor i prodala dalje.
Barem ako je istina sta protis ovdje pise. Po meni nemaju oni sta tome nudit zamjenu ili povrat ako je kupio preko nekog preprodavaca (koji je originalno kupio od protisa).
__________________
prileee je offline   Reply With Quote