Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2021., 21:14   #2371
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Imao sam u proslosti nekih problema s Protisom, ali uvijek je sve bilo rijeseno po propisima.


Zadnju reklamaciju sam imao prosli tjedan, otisla mi je plocica memorije, zamijenili u manje od tjedan dana, sve proslo glatko.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 09:34   #2372
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Bogami nisam ni znao da imaju poslovnicu eto sad i to znam.Nekad je bilo normalno da na racunu pise jamstvo u tocnim mjesecima kao sta je na web stranici oznaceno ocito vise nije .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ja kad sam kupovo još dok su bili u krapinskoj, ako je napajanje imalo 10 g. grancije onda je tako i pisalo na računu , al ovo mi je nenormalno da na ponudi piše jedno a na računu drugo ??
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 09:54   #2373
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor kamatar Pregled postova
Netočno, prema zakonu o obveznim odnosima, prodavač je odgovoran za materijalne nedostatke robe koje je prodao
Ok, odgovoran je.
Ali kako oni mogu znati da printer ima materijalne nedostatke? Svaki proizvod treba otvoriti i isprobati?

A kao drugo, gdje piše da oni nisu preuzeli odgovornost?
Uzeli su ti printer i reklamirali ga. Slažem se, predugo to sve traje i oni jesu neodgovorni, ali realno, zakon im to dozvoljava.

"Razuman rok..." s tim se možeš slikati, jer ne postoji točna definicija razumnog roka.

Da li je predugo? Definitivno je, zato ja nikada više ne kupujem od njih, ali uz krivicu dobavljača koji su poslali takav printer, dodati krivicu Protisa kojima treba 2 mjeseca da riješe problem, budimo realni, ne možeš im ništa. Aparat je na servisu i dobiti ćeš ga u "razumnom roku...". Drugi par cipela je ako taj printer neće raditi ni nakon servisa (što se Protisu dešava)... E tu si ti već "baja".

Btw. ako je kupljeno online, tražiti povrat novaca i gotovo.
Ako nije, sretno s servisom.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 10:37   #2374
kamatar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Lalaland
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ok, odgovoran je.
Ali kako oni mogu znati da printer ima materijalne nedostatke? Svaki proizvod treba otvoriti i isprobati?
Zakon o obveznim odnosima je u vezi toga jasan, evo citat zakona:



2. Odgovornost za materijalne nedostatke

Materijalni nedostaci za koje prodavatelj odgovara

Članak 400.

(1) Prodavatelj odgovara za materijalne nedostatke stvari koje je ona imala u trenutku prijelaza rizika na kupca, bez obzira je li mu to bilo poznato.


Ako se kao kupac pozivate na materijalne nedostatke opreme/uređaja koje ste kupili onda možete birati što želite, popravak, novu opremu/uređaj ili popust, dok ako se pozivate na jamstvo ne možete birati što želite već to ovisi o prodavaču/proizvođaču što njemu više odgovara.


Razuman rok je neodređen i tek prijavom tržišnoj inspekciji oni analiziraju koliki je razuman rok, pa je to u banani i tu se mogu izvlačiti.


Ja sam se pozvao na materijalne nedostatke i tražim ih novi uređaj i sad tu nešto zavlače jer im je to dodatni trošak.


Na kraju bi volio da mi odbiju dati novi uređaj, pa da ih tužim i tražim povrat novca sa zakonskom kamatom i svim sudskim troškovima. Trenutna zakonska kamata prema Zakonu o obveznim odnosima je 7,75%
kamatar je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 18:24   #2375
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor kamatar Pregled postova
Ja sam se pozvao na materijalne nedostatke i tražim ih novi uređaj i sad tu nešto zavlače jer im je to dodatni trošak.
Pitam iz znatizelje - kako je to printer bio materijalno nedostatan?

Citiraj:
Na kraju bi volio da mi odbiju dati novi uređaj, pa da ih tužim i tražim povrat novca sa zakonskom kamatom i svim sudskim troškovima. Trenutna zakonska kamata prema Zakonu o obveznim odnosima je 7,75%
To ti nije losa ideja, s obzirom da bi prvo temeljem brzine i azurnosti hrvatskih sudova prvo rociste bilo negdje 2038., a nepravomocna presuda tek 2043., pa dok dodjes do pravomocne i isplate, kamate bi se nakupilo...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 19:53   #2376
kamatar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Lalaland
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pitam iz znatizelje - kako je to printer bio materijalno nedostatan?

Neispravan je, neki senzor je u banani. To dosta govori i koliko je temeljita provjera u tvornici...


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
To ti nije losa ideja, s obzirom da bi prvo temeljem brzine i azurnosti hrvatskih sudova prvo rociste bilo negdje 2038., a nepravomocna presuda tek 2043., pa dok dodjes do pravomocne i isplate, kamate bi se nakupilo...

To smatram kao ulaganje u dionice , mogu zaraditi, ali ako firma propadne teško ću se naplatiti iz 20000kn temeljnog kapitala, kao i zaposlenici za plaće.
kamatar je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 20:08   #2377
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
U slučaju kada proizvod ima materijalni nedostatak, od trgovca u prvom redu možete zahtijevati popravak stvari, zamjenu stvari ili sniženje cijene. Uz ispunjenje dodatnih pretpostavki, možete raskinuti ugovor.
Povrat novca, teško da ćeš dobiti...

Pogotovo sada kada je već printer na servisu 2 mjeseca.

Dobiti ćeš printer u ispravnom stanju ili drugi printer.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 21:26   #2378
kamatar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Lalaland
Postovi: 7
Meni je cilj da dobijem novi ispravni uređaj. Novce želim tek ako mi ne daju novi uređaj, a to je u skladu sa zakonom.

Da su imalo pristojniji sa kupcima, možda bi se dao i dogovoriti da mi poprave ovaj, no sad ne pristajem na kompromis.


Davno sam više kupovao od njih, čak sam kupovao i za firmu jer su im cijene bolje nego kad smo mi kupovali direktno od distributera. Dosad nisam imao problema jer nisam ništa ni reklamirao kod njih.


Dosad nisam ni bio aktivan na forumima, a neko vrijeme nisam ih ni čitao. Moju aktivnost mogu zahvaliti lošem odnosu prema kupcima.
kamatar je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 08:25   #2379
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa eto, imaš pravo na to ako možeš dokazati da je printer neispravan od prvog dana. Ako je, imaš svako pravo na to i to je to.

Osobno ne bi pristao na servis uopće, ali sretno s ovim slučajem.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 08:35   #2380
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor kamatar Pregled postova
Meni je cilj da dobijem novi ispravni uređaj. Novce želim tek ako mi ne daju novi uređaj, a to je u skladu sa zakonom.

Da su imalo pristojniji sa kupcima, možda bi se dao i dogovoriti da mi poprave ovaj, no sad ne pristajem na kompromis.


Davno sam više kupovao od njih, čak sam kupovao i za firmu jer su im cijene bolje nego kad smo mi kupovali direktno od distributera. Dosad nisam imao problema jer nisam ništa ni reklamirao kod njih.


Dosad nisam ni bio aktivan na forumima, a neko vrijeme nisam ih ni čitao. Moju aktivnost mogu zahvaliti lošem odnosu prema kupcima.

hehe povampirili se dečki još od pljačke iz krapinske
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 12:04   #2381
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor kamatar Pregled postova
Evo da i ja kažem o svom iskustvu sa Protisom. Kupio sam printer kod njih koji se pokazao neispravnim. Idući radni dan sam im ga vratio i rekli su da će ga poslati u ovlašteni servis na dijagnostiku kvara. Prema statusu servisnog zahtjeva, nakon par dana poslali su ga u neovlašteni servis. Slao sam im mailove, zvao na telefon na koji se nitko ne javlja, bio u dućanu i jedini odgovor je bio da je poslano u servis i da nemaju nikakvu informaciju. 45 dana nakon što sam ostavio printer kod njih otišao sam ponovno do dućana da mi kažu koji je status rješavanja i rekli su da će biti rješeno u razumnom roku. Nakon tog mog zadnjeg odlaska do dućana mijenja se status i piše da je od početka u ovlaštenom servisu. Zanima me što će tržišna inspekcija reći koliki je razuman rok jer ni dva mjeseca kasnije nije mi zamjenjen printer, a ni ne odgovaraju na mailove.
Postovani,

ispricavamo se na nastaloj situaciji, greska je napravljena sa nase strane, djelatnik u servisu reklamirao je uredaj kao tvornicki neispravan i za to je potreban zapisnik servisa kako bi odmah napravili zamjenu, greskom je poslan u krivi servis koji nije za taj model uredaja, dok su u servisu to ustanovili proslo je vise od mjesec dana pa su ga proslijedili u drugi ovlasteni servis gdje su narucili dijelove i popravili uredaj a mi smo onda zatrazili da ga zamijene za novi obzirom da je odmah reklamiran kao neispravan te smo to prijavili Lexmark uredu koji je odobrio zamjenu za novi i prije 10ak dana narucen je novi printer koji bi trebao doci do kraja ovog tjedna. Jos jednom ispricavamo se na nastaloj situaciji i propustu, do kraja tjedna bi trebalo biti rijeseno.

Sto se tice mailova molim da nam na proslijedite email na admin at protis hr kako bi provjerili o cemu se radi jer na mailove bi trebali odgovarati u roku 15 min, moguce je da je server oznacio email kao spam
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 07:35   #2382
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Sto se tice mailova molim da nam na proslijedite email na admin at protis hr kako bi provjerili o cemu se radi jer na mailove bi trebali odgovarati u roku 15 min, moguce je da je server oznacio email kao spam
Evo, ja mogu provjereno reći da je ovo laž...

U zadnjih godinu dana imao sam ja mislim 3 ili 4 upita za vas, na mail...

Nikada odgovor nije došao u roku od 15 min. Niti u roku od sat vremena. Niti isti dan.

Pogotovo mailovi vezani uz povrat novca koji je uslijedio prilikom vaše greške na web-u.

To se ne odgovara danima...

15 min, my ass...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 07:43   #2383
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Hehe, meni za povrat odgovorili jedva u zakonskom roku, točno 14 dana nakon ))
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 07:47   #2384
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
15min kad se naručuje roba. Kad pitaš kad će roba stići, onda čekaš par dana, a za povrat 14
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 07:51   #2385
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
od "od zadnje nadogradnje programa" spam filter riječ "povrat" doživljava kao spam
__________________
Franf je offline   Reply With Quote