Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2021., 00:12   #2641
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
E vidiš, i to ti je "priča" za sebe - možda drugačija od 5x86ice ali svakako daje karakter hardveru
Ma joj. Ta ploca za Athlon 64 je u kuci bar od 2009. a mozda i nekoliko godina ranije. Ja sam do 2012. koristio usrani P4 2500MHz jer nisam imao love za bolje. Da sam znao da imam ovo kupio bi nekak procesor. FML.


Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Vezano uz PC-Chips ploču ... ovo bi barem trebalo biti jednostavno. Ako @Stef bude uzeo onu Abit, neka uzme i PC-Chips pa ti je dostavi kad bude imao vremena. Problem solved!
Ako se znaju i voljni su, sounds good. Otherwise, nije bas posteno Stefa ubacivat u ovaj deal bez pitanja.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 00:14   #2642
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Nema problema, što se mene tiče.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 07:32   #2643
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
kada bi imali prilike koliko bi se "izuli" za komponente sa fotki i za kompletan onaj siemens







becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 07:38   #2644
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Mislis da je dead? A steta.
Ne znam koliko vi svi imate iskustva u okviru vremena i prostora sa starim hardverom kojeg nabrajate ovdje, ali "mrtav PcChips" i "steta" ne idu u istu recenicu. Osim mozda "steta sto nije krepala ranije".

Zajedno s ECS-om, Matsonicom, Amptronom i ostalm drlozima tog doba koji su dolazili iz iste tvornice.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 08:00   #2645
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Haha, Mata-sonik je neka bio primjer ober-shrotta, kao i PC Bobi Flips
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 08:42   #2646
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Evo moj kupovni ISO za SB0220...
Tnx kolega, skinuto i na stiku pa testnem, zaboravio sam skroz pogledati ove Audigy drivere iako sam citao bas taj clanak bar 5 puta, zato sam se i poveselio kad je kartica dosla na donaciju (ali nisam gledao model kako je bilo receno da je iz ducana). Postam update kako je proslo

Vidim da si pitao za HL2 DVD image, za njega ne znam ali ako budes trebao neke starije stvari tipa do 2002-2003 pa unazad imam jedan dobar sajt koji ima tone cd/dvd image-a za slucajeve kada je OS pre star za steam ili GOG, međutim ima tamo i popratnih "sadržaja" koji inace idu uz te image-e i koje javno ne spominjemo pa mislim da je protiv pravila da ga okacim tu javno Tako da ako netko treba nek mi opali PM pa mu pošaljem link.

@ Nikki: Mislim da bude na knap, gledao sam i tu varijantu. Jedan od konektora za diskove je dosta blizu pa mislim da budu taman smetala 1-2mm ta 4 pina kako to obicno bude haha. Ali o tom po tom, vec me veseli da je gđa.Nada u blizini i da je izgledno da se bu nekaj dalo sa tim skemijati po potrebi

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 08.02.2021. u 08:50.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 09:58   #2647
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@stef
Ak bus u mogucnost, sve znas... btw imam posiljku za trekkija ak peš k njemu uskoro

Jesu te ploce imale jeftine komponente koje bi vrisnule, ali to kaj se prodavalo pod PSU su bili random generatori požara i spikeova napona. Ko je imal para je kombiniral abit/asus/isl. s enermaxom/fortron/chieftek/isl., treba i to uzeti u obzir.

@Alien
Ta plastika je mekana, trebas novi skalpel i par min. posla.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 10:08   #2648
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Ta plastika je mekana, trebas novi skalpel i par min. posla.
Joj ne znas ti mene haha, jeftiniji je adapter neko krpanje kad se ja zakoljem sa skalpelom Ali sad ozbiljno, razmisljao sam i o toj ideji pa sad kad veliš da nije prevec komplike i ta varijanta je izgledna
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 11:41   #2649
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Hoćeš još jednu varijantu ?
Trebaš crknuto napajanje kojem je ATX24 pin izveden kao 20 + 4
+
onaj tool za vađenje pinova iz konektora.

Jest da je gnjavaža, treba uhvatiti ruku + jedan po jedan pin prebaciš u novu plastiku + paziš da one repove malo raširiš da pinovi ne ispadaju.

Mada je najlakše i najbrža varijanta sa 24 > 20 adapterom šta je spomenuo kolega Roy a nije ni skupo > https://comel.hr/adapter-za-napajanj...roizvod-16235/

EDIT: Bojim se da je ovaj sa linka obrnuto nego tebi treba

Kad se već slaže po guštu

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.02.2021. u 11:52.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 12:20   #2650
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Samo mali podsjetnik svima koji bi željeli Black Mesa, u originalnom (i besplatnom) izdanju da mi pošalju poruku na PP.


Razmišljao sam o tome da stavim javni link ovdje u temu jer ruku na srce ne postoji zakonski razlog zbog čega bi to bilo zabranjeno. Međutim, netko se očito jako pobrinuo da se sve te starije, besplatne verzije maknu, te da jedini izvor igre bude onaj na Steam-u, koji se naplaćuje. Pa bolje igrati na sigurno ... igra je uploadana, samo mi javite ako želite link.

Za one koji ne znaju o čemu je riječ i/ili su živjeli pod kamenom zadnjih 10-ak godina, Black Mesa je remake originalnog Half-Lifea, sa HD teksturama i naravno u Source Engine-u poput HL2.

Cijela stvar je počela kao fan project, BESPLATNA modifikacija koja je bila dostupna svima koji su je željeli igrati, ali nije bila kompletirana. Fale "Xen" nivoi, pred kraj igre tako da Black Mesa završava skokom u jezgru teleportera, na kraju poglavlja "Lamda Core" Činilo se kao da sve ide idilično, kad su ljudi počeli napuštati projekt, jer više nisu željeli raditi besplatno ... barem se tako priča. Pokušali su na više načina, međutim pokazalo se da je jedina opcija udružiti se sa Valve Software-om, tražiti njihov blagoslov i dopuštenje, te lansirati novu verziju igre koja bude bila kompletna ALI bude koštala. U trenutku pisanje ovog posta, čak 18€ što je pak izazvalo miješane reakcije.
  Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 14:15   #2651
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
A da otvorimo neki topic sa starim igricama i stavimo međusobno na dijeljenje?

Nisam vidio da postoji tako nešto kod nas.
Ja se stvarno moram primiti posla i prokopati po svojem smeću, znam da imam negdje GOTY UT, Deus Ex, Thief prvi, Grim Fandango, COD 1 i sl. Možda čak iskopam i Full Throttle i tu generaciju.
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 14:31   #2652
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Hoćeš još jednu varijantu ?...
Da, zato sam i bio spomenuo extender 20 na 20 jer bi sa tim riješio naguravanje oko konektora na ploči a u "zraku" nema razloga zakaj se 20 muški ne bi dao uštekat u 24 ženski. Ovo je sad svakako zvučalo... Na ebayu dođe isto oko 30 kuna shipped tako da nije neka silna investicija.

@Slow : But is it... legal ? Mislim ako ciljaš na "đoranje" fizickih original diskova onda je to u redu, iako upitno koliko to ima smisla uz GOG i njihove cijene. Ostale varijante nisam ziher koliko krse ili ne krse pravila foruma (rekao bih ovo prvo) Ali mogla bi se napraviti tema sa preporukama retro igara u stilu "što trenutno igrate" ili kako se vec zove tocno ta tema pa da tamo bacamo preporuke za retro igre, moram priznati da sam naletio na svasta zgodno u zadnje vrijeme, a neke stvari su me i posebno nasmijale.

Evo npr. ako se hocete dobro nasmijati pogledajte ovaj video i ovu "igru" https://www.youtube.com/watch?v=vFEE...channel=Nester, slucajno sam naletio na nju i bome me dobro nasmijala. A sigurno bi se našlo i ozbiljnijih preporuka od iskusnije ekipa tipa Trekkie koji uglavnom koliko sam skuzio preferira starije naslove od novih pa bi sigurno imao štošta za predložiti da se zavrti na tim našim retro rigovima.

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 08.02.2021. u 14:39.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 14:58   #2653
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@Slow : But is it... legal ? Mislim ako ciljaš na "đoranje" fizickih original diskova onda je to u redu, iako upitno koliko to ima smisla uz GOG i njihove cijene.
Mislim da ti GOG-ovi installeri i sve prilagodbe uopce nece raditi na tim vasim starim drlozima/OS-evima. Predpostavljam da je to bila motivacija kolege, jel...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 15:37   #2654
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Slow Pregled postova
A da otvorimo neki topic sa starim igricama i stavimo međusobno na dijeljenje?

Nisam vidio da postoji tako nešto kod nas.
Ja se stvarno moram primiti posla i prokopati po svojem smeću, znam da imam negdje GOTY UT, Deus Ex, Thief prvi, Grim Fandango, COD 1 i sl. Možda čak iskopam i Full Throttle i tu generaciju.
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Da, zato sam i bio spomenuo extender 20 na 20 jer bi sa tim riješio naguravanje oko konektora na ploči a u "zraku" nema razloga zakaj se 20 muški ne bi dao uštekat u 24 ženski. Ovo je sad svakako zvučalo... Na ebayu dođe isto oko 30 kuna shipped tako da nije neka silna investicija.

@Slow : But is it... legal ? Mislim ako ciljaš na "đoranje" fizickih original diskova onda je to u redu, iako upitno koliko to ima smisla uz GOG i njihove cijene. Ostale varijante nisam ziher koliko krse ili ne krse pravila foruma (rekao bih ovo prvo) Ali mogla bi se napraviti tema sa preporukama retro igara u stilu "što trenutno igrate" ili kako se vec zove tocno ta tema pa da tamo bacamo preporuke za retro igre, moram priznati da sam naletio na svasta zgodno u zadnje vrijeme, a neke stvari su me i posebno nasmijale.

Evo npr. ako se hocete dobro nasmijati pogledajte ovaj video i ovu "igru" https://www.youtube.com/watch?v=vFEE...channel=Nester, slucajno sam naletio na nju i bome me dobro nasmijala. A sigurno bi se našlo i ozbiljnijih preporuka od iskusnije ekipa tipa Trekkie koji uglavnom koliko sam skuzio preferira starije naslove od novih pa bi sigurno imao štošta za predložiti da se zavrti na tim našim retro rigovima.
Vrlo rado, i imam tone CD image-a koje bih volio podijeliti, ALI... Upravo ovo što je napisao kolega @Alien, bilo bi protupropisno. Možda možemo nešto napraviti van foruma, ima dosta grupa i stranica gdje se može pronaći retro sadržaj

Ovo što sam gore ponudio, Black Mesa ne spada u tu kategoriju jer je igra, verzija iz tog vremena bila freeware. To što je igra u međuvremena nadograđena i postala plaćeni proizvod ništa ne mijenja, sve dok ne distribuiramo noviju verziju

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 08.02.2021. u 15:45.
  Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 15:45   #2655
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Pa ok, to je u redu i actually je lijep izgovor za popit cugu i swapati cde kao u osnovnoj U svakom slucaju opcenito ne bi imao ništa protiv da kad zavrsi ova pandemija organiziramo neke retro cuge povremeno pa malo mlatit praznu staru slamu, stalno nekaj neko nekome nosi i mijenja tako da sigurno bi to bio spoj ugodnog i korisnog. Mozda recimo jednom godisnje i roadtrip na Hrelic u lov na stari hardware i cevape haha
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 15:47   #2656
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Pa ok, to je u redu i actually je lijep izgovor za popit cugu i swapati cde kao u osnovnoj U svakom slucaju opcenito ne bi imao ništa protiv da kad zavrsi ova pandemija organiziramo neke retro cuge povremeno pa malo mlatit praznu staru slamu, stalno nekaj neko nekome nosi i mijenja tako da sigurno bi to bio spoj ugodnog i korisnog. Mozda recimo jednom godisnje i roadtrip na Hrelic u lov na stari hardware i cevape haha
Hehe, meni zvuči OK!
  Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 16:14   #2657
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Već ih vidim kao ona dva starčića sa balkona iz Muppet show - a
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 16:16   #2658
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
...Mozda recimo jednom godisnje i roadtrip na Hrelic u lov na stari hardware i cevape haha
Kad je otvoren ja sam tamo svaku nedjelju Već sam našao svašta nešto ali naći nešto starije od s478 i tamo postaje nemoguća misija.

BTW ja sam sa jednog ruskog sajta skinuo kolekciju od 200GB programa i igrica sve uredno složeno po godinama a glede HL 2 provjerim u kakvom je stanju DVD pa javim.
Roy je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 16:49   #2659
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Nikky : Što je najgore vec sam cuo ovaj opis vezano za mene i kolegu sa posla hahaha

@ Roy : Ja sam bio jednom i to je bilo waaaay back ko klinac. I od onda vec zadnjih 5 godina odlazim i nikako da odem. Sramota A gle nikad ne znaš kaj ce naletit, možda baš neka voodoo kartica vreba u hrpi neke krame i ceka da ju neko ubode, svasta ljudi buksaju po tavanima i podrumima pa kad se cisti izađe na svjetlost dana...

Ja necu ulaziti u bajtažu, ali cu samo reci da za naše retro interese ruski sajtovi su čudo...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote