Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2020., 23:57   #2281
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ovo pada u vodu i na mingu po meni, nije prva ruka i ne možeš znati da li je došla garancija sa kutijom ili nije .

Rekla-kazala situacija...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Ajde prije komentiranja pročitaj moj post opet i postove na stranici prije. Ja da želim mogu reklamirati karticu (ako ikad bude neispravna) asbisu po serijskom broju/racunu. Koliko puta moram napisati da je na racunu napisano jedno a na jamstvenom listu (kojeg nemam ) piše drugo. No da ponovim, i vise neću do razrješenja ove sapunice, na racunu piše jedno, na ponudi i jamstvenom listu drugo. Neka i padne na Mingu, onda lijepo neka uvedu u zakon da je jamstvo bilo koje stvari neprenosivo u slučaju preprodaje/poklona i rješili su sve probleme. Završavam s forumom na neko vrijeme dok se ovo ne riješi. Sve ostalo tko šta treba, PM.

Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Slazem se.
Uvijek neki problemi s tim reklamacijama preprodanih stvari s njuskala koje glase na tudje ime i za koje ne znas povijest i sta je bivsi vlasnik radio.
I za tebe vrijedi gore navedeno, prije nego postas, procitaj sve. O cemu pricas, kakve vlasnike ti spominjes i kako ti znas od koga sam ja kupio karticu? Da quotam sam sebe :
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Imam komponentu kojoj je jamstvo 36 mj (po ponudi), na racunu je naravno kao i sa prethodnom raspravom gore napisano 24 mj. Sve bi to bilo ok da na kutiji nemam onaj mali jamstveni niti je bio. Kako dokazati da stvar ima 36mj a ne 24 mj jamstvo ?
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sifra artikla je : 1330652. Jamstvo je 36 mj kod Asbisa i to je provjereno. Bez toga da na vašem računu piše 36 mj jamstva ili jamstvenog lista na kojem to isto piše, tko meni garantira da će te preuzeti karticu na servis ako bude neispravna u zadnjoj godini jamstva ?Naravno da nitko, jer kako kažu bez računa se ne računa.Ako upisuju jamstvo koje je navedeno sa jamstvenog lista onda ste krivo upisali jer je jamstvo na jamstvenom 36 mj a na računu 24. Da nešto muljate ili Vam ne radi sustav, vidi se iz prvog posta na prethodnoj stranici gdje sve komponente koje imaju 24/36 mj jamstvo označavate na računu sa 24 mj, a one koje imaju manje to uredno i navodite. To što vi meni ili asbis Vama ne želi isporučiti račun/jamstveni list na kojem je navedeno stvarno trajanje jamstva nije moj problem, niti želim pamtiti koliko koja komponenta ima jamstvo. Uostalom ne radi se ni o jeftinoj komponenti da bih tek tako odustao od 3g jamstva. Do petka imate rok poslati prepravljeni racun ili jamstveni list kako sam i naveo u mailu. Komunikaciju s Vama cu nastaviti mailom. Krajnji ishod budem postao ovdje. LP
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 00:36   #2282
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Mi pričamo o jamstvenom listu koji fali, ne znaš da li je prvi vlasnik isti zagubio, ne pričamo o tome da su različite vrijednosti nego samo i jedino o tome da li je moguće da je prvi vlasnik bacio naljepnicu sa garancijom listom.

Nema potrebe da dižeš tenzije

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 07:49   #2283
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Ali kad dođeš u trgovinu i kažeš ja bi to i to, na računu onda nigdje ne piše tvoje ime i prezime, tako da ne vidim problem oko toga što račun glasi na nekog tamo Štefa iz Špišić Bukovice, a to reklamira Ivan iz Zadubravlja.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 08:47   #2284
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ali kad dođeš u trgovinu i kažeš ja bi to i to, na računu onda nigdje ne piše tvoje ime i prezime, tako da ne vidim problem oko toga što račun glasi na nekog tamo Štefa iz Špišić Bukovice, a to reklamira Ivan iz Zadubravlja.
Nismo o tome ni pričali, problem sa garancijama je samo ako je R1 račun i to oko povrata novca . Čisto zakonski .

Kažem moguće je da je prvi vlasnik izgubio garanciju, bacio, nebitno što. Čime više ruku uključeno teže je provjeriti stvarno stanje i ne možeš tvrditi dedicirano nešto.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 11:11   #2285
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ali kad dođeš u trgovinu i kažeš ja bi to i to, na računu onda nigdje ne piše tvoje ime i prezime, tako da ne vidim problem oko toga što račun glasi na nekog tamo Štefa iz Špišić Bukovice, a to reklamira Ivan iz Zadubravlja.
Za ostvarivanje jamstva nije bitno tko je reklamirao uredaj, bitno je da se preda uredaj bez fizickog ostecenja, racun kao dokaz kupnje i jamstveni list. Kod nas u poslovnici se moze prijaviti i bez jamstvenog lista samo uz racun dok je za reklamaciju u ovlastenom servisu potrebno priloziti i jamstveni list
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 12:00   #2286
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Pa naravno da ne treba jamstveni. Dovoljan je samo i račun na kojem je 24 mjeseca jamstva iako je u ponudi i na webu drugačije
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 12:28   #2287
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
......., jamstveni list nije na kutiji. Cak i da je , sporan je račun na kojem pise 24 mj a ne 36. S vama sam bilo kakvu komunikaciju zavrsio do odluke inspektorata.
https://postimg.cc/ygbJVWfZ


evo i kod mene bio slučaj, nego protisovci daj javite kad ćete prepraviti taj tkz. "program" koji će ispisivati jamstvo na računu kao i koje piše na ponudi !???
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 12:51   #2288
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Bogami nisam ni znao da imaju poslovnicu eto sad i to znam.Nekad je bilo normalno da na racunu pise jamstvo u tocnim mjesecima kao sta je na web stranici oznaceno ocito vise nije .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 13:22   #2289
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Čitam i ne vjerujem...
Puna podrška xulos-u sa moje strane, čovjek je u pravu imo 110%, i samo tjeraj dalje stari, ne daj se smesti

A vi gospodo...da vam je imalo stalo do kupaca, ali i vlastitog renomea, izašli bi čovjeku u susret i riješili ovu trakavicu sa dobavljačem, bilo/ne bilo tog usranog papirića, ako jamstvo matematički još traje.
Sramota.
I da...nema boga da ja više išta kupim kod vas, sa tim možete računati.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 17:49   #2290
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Postovani,

nemamo nikakve trackere ni nesto slicno, cijene se mijenjaju svakih pola sata ovisno o stanju na trzistu. Sto se tice cijena u newsletteru navedene cijene vrijede do prodaje zaliha ili do navedenog datuma, uglavnom stavljamo 7 dana. Ako cijena nije ista kao u newsletteru razlog moze biti ili da se sve prodalo ili se vjerojatnije radi o nenamjernoj pogresci (do sada se to dogodilo samo dva puta prema nasim saznanjima)

ahhaaa , onda sam se ja toga dana vjerovatno nadrogiro , znači ja gledam jedno interesantno napajanje koje ima garanciju od "10 god." i gledam ga ja tako i tako i gledam dalje i uspoređujem cijene sa drugim dućanima, i gledam ga ja i dalje i odlučim da ga ubodem (kupim naravno) jebiga zg slang, i ja o vuku a ono rak bradvičar !??, opa-cupa cijena ni više ni manje nije 20 ni 30 ma ni 50-60 kn razlike veća , već kolko , 190 kn
ja mislim da je protisovci i kolege forumaši sve jasno ko dan
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 18:05   #2291