Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2011., 22:56   #241
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
griješiš u odnosu snage 2t i 4t.
Opet, ne griješim. Lijepo sam napisao da je 2t vs 4t u istoj kubikaži jači, i to dosta.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
I da, na koliko se vrti rsv250 (tj na koliko okretaja razvija max snagu).
Na 12500 o/min.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Kakve veze ima na koliko se vrti, to je samo tehnološko savršenstvo od strane honde dobiti te okretaje. Hoćeš reć da je bolje to što cvajo ne može radit ispod 5-6k okretaja normalno, uopće? Da ne govorim o nelinearnom razvijanju snage, što za 90% vozača završi padom, itd itd...
Pa ima veze na koliko se vrti, o trajnosti na prvom mjestu, o rotacijskoj masi (krajnje nepovoljna stvar na motociklu), informiraj se o power valve na cvaji. Ne linearno je to što ima istu snagu kao i 4t do 6-7k o/min, a nakon toga podivlja, dok 4t nastavlja mnogo blažim porastom snage.
90% vozača? Pa jel vozač drži ručicu gasa ili motor?

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Možemo mi o za i protiv do preksutra.
Grub ne trebaš biti. Niti bezobrazan.
Svatko nešto voli i to je to.
S tobom se očito može i neko dulje vrijeme.
Tebi sam grub, nekome realan.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ja radije volim linearno razvijanje snage i okretaje do neba, s time i stabilnije ponašanje motora pri ekstremnom naganjanju, nego eksplozije snage u malom rasponu kod cvaje, i nekontroliranost vožnje motora pri tim eksplozijama snage.
Probaj suzu rg gammu....
Čemu okretaju ako nisu potrebni? Samo opterećuju mehaničke komponente motora, a i sami veći okretaji stvaraju veće žiroskopske sile koje su krajno nepoželjne na motociklu.
Stabilniji je motor koji ima manju masu rotirajućih dijelova (definitivno 2t).
To što ti nisi sposoban kontrolirati taj stroj ne znači da je lošiji.

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
@kasko: ispričavam se na tvom mišljenju.

mislim da će najbolje pokazati slijedeća sezona moto3 klase, pa ćese moći uspoređivati vremena starog 250 2t motora i nove klase na istim stazama.
samo uz napomenu da će moto3 agregati trebati izdržati više utrka (8 motora po sezoni, nisam siguran), a kod 2t toga nije bilo...
cijena agregata također ne smije prelaziti 12.000 € itd...
Naravno da će snaga biti upola ako ne i više manja radi pravilnika moto3.
Ali to je nemjerljivo samim time što će moto3 imati toliko slabe motore, ali naspram "starih" 250ccm 2t motora će imati napredniji ovijes, i druge komponente ciklistike, jedno od najbitnijih su gume.

Ali svejedno nemoguće da će oboriti 2t rekord.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 23:04   #242
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Da, može se sa mnom debatirat, satima i danima, ali ne pada mi na pamet jer si mi dovoljno rekao;
Kvazi bajker koji napiše 'čemu okretaji ako nisu potrebni', to nije bajker, to je internet pametnjaković.
Hvala, ali dovoljno znam o NElinearnosti snage kod cvaji.
Da, znam ja na koliko se vrti rsv 250, tj na koliko ostvaruje max snagu, ali vidim da tebi i dalje nije baš najbistrije u glavi u vezi onog dijela kad uspoređuješ ni manje ni više nego 40 godina stariji motor sa apriliom.
O tome jesam li sposoban ili nisam ja osobno kontrolirati takav motor, uopće ne želim preko interneta iliti foruma raspravljati, suludo je.
Ne da mi se više, jer nema smisla.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2011., 09:15   #243
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Kvazi bajker koji napiše 'čemu okretaji ako nisu potrebni', to nije bajker, to je internet pametnjaković.
Kažeš da si veći biker ako imaš više okretaja ?
Nisam nigdje napisao da sam biker.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Hvala, ali dovoljno znam o NElinearnosti snage kod cvaji.
Da, znam ja na koliko se vrti rsv 250, tj na koliko ostvaruje max snagu, ali vidim da tebi i dalje nije baš najbistrije u glavi u vezi onog dijela kad uspoređuješ ni manje ni više nego 40 godina stariji motor sa apriliom.
Možeš ti neznam kako novi 4t motor probati usporediti, kad 2t ima 2x manje takta. Dan danas 800ccm ducati 4t GP motor ima oko 230HP, a pred 14 godina 500ccm 2t oko 180HP.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
O tome jesam li sposoban ili nisam ja osobno kontrolirati takav motor, uopće ne želim preko interneta iliti foruma raspravljati, suludo je.
Ne da mi se više, jer nema smisla.
Upravo si rekao da je i forum sulud, forum i je tu da se preko interneta raspravlja, zato forum i ima smisla. Tako da (upravo suprotno) nemoraš se vidjeti s osobom da ideš s njome o nečemu raspravljati, što bi bilo suludo, kad možeš komunicirati i na ovaj način.

Zadnje izmijenjeno od: kasko. 17.10.2011. u 09:33.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 10:58   #244
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
2t je za žage, lakserice, itd,......
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 12:08   #245
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
2t je za žage, lakserice, itd,......
Problem je kaj nema (valjda, to je moja pretpostavka) tak dobrog injektora za 2t da se ubrizgavanje složi za veće okretaje. Jer kompjuterska snaga nije problem, mogu se kalkulacije tak brzo izračunati.

Ali valjda će doći takva tehnologija da će i 2t imatu ubrizgavanje (za gp motore ili cestovne samo s viskoim okretajima 10k o/min i više).
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 12:50   #246
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Problem je kaj nema (valjda, to je moja pretpostavka) tak dobrog injektora za 2t da se ubrizgavanje složi za veće okretaje. Jer kompjuterska snaga nije problem, mogu se kalkulacije tak brzo izračunati.

Ali valjda će doći takva tehnologija da će i 2t imatu ubrizgavanje (za gp motore ili cestovne samo s viskoim okretajima 10k o/min i više).
mene opće ne pale okretaji, recimo trenutno mi je san uzet yamahu MT01 (1700 ccm na 2 cilindra i samo 75ks) uparit je s 2 akrapovića. Da vidiš grmljavine.....
Dok to ne realiziram bit će dobra i stara aprilia rsv....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 13:01   #247
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
bit će dobra i stara aprilia rsv....
A ona kao ne grmi?
__________________
Don je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 13:11   #248
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Problem je kaj nema (valjda, to je moja pretpostavka) tak dobrog injektora za 2t da se ubrizgavanje složi za veće okretaje. Jer kompjuterska snaga nije problem, mogu se kalkulacije tak brzo izračunati.

Ali valjda će doći takva tehnologija da će i 2t imatu ubrizgavanje (za gp motore ili cestovne samo s viskoim okretajima 10k o/min i više).
Nije sve u ubrizgavanju, kompjuterima, čipovima, vragovima i sotonama.
Kako su stvari savršeno funkcionirale dok je bilo sve na dobre stare mehaničke karburatore
I vrtit se kolko treba i kako treba....
A ti sad sam sebe poklapaš - 10k i više? Pa jesmo li već razjasnili za one koji ne znaju da rsv-ka ostvaruje max snagu na 12500 o/min (a koliko sam vidio, 2007a na dalje, čak i na 13500 o/min....)

Evo da i gospon Kasko vidi malo bolje da nisam općenito pisao
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 18.10.2011. u 15:22.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 13:17   #249
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ovo ja hoću jednog dana, auspusi smiju bit drugačiji

__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 13:25   #250
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovo ja hoću jednog dana, auspusi smiju bit drugačiji

Zašto se upalio alarm na golfu (0:37) ?
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 14:31   #251
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Zato jer "golf" ima senzor za vibracije valjda, a pošto ovaj tak jako grmi on je dobio dovoljan "podražaj" da detektira "kretanje" golfa.

Ducati je moj favorit isto, manje cilindara, moment veliki, ZVUK.

@josip
SVE govoriš općenito, ništa ne potkrijepiš ničime, tako da moja rasprava s tobom završava ovdje.

Zadnje izmijenjeno od: kasko. 18.10.2011. u 14:51.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 14:59   #252
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Don Pregled postova
A ona kao ne grmi?
grmi ona još i jače Ali MT01 je ono što mi se već pri najavi modela uvuklo pod kožu....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 16:11   #253
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Problem je kaj nema (valjda, to je moja pretpostavka) tak dobrog injektora za 2t da se ubrizgavanje složi za veće okretaje. Jer kompjuterska snaga nije problem, mogu se kalkulacije tak brzo izračunati.

Ali valjda će doći takva tehnologija da će i 2t imatu ubrizgavanje (za gp motore ili cestovne samo s viskoim okretajima 10k o/min i više).

rs 125 i 250 su se vrtile preko 14t okretaja. znam iz prve ruke jer sam imao obje.
problem okretaja nema veze sa ubrizgavanjem, nego sa 100 drugih stvari, spomenimo samo nemogućnost ubrzavanja usisa smjese sistemom klasičnih lamela na usisu koje se ne zatvaraju dovoljno brzo za više okretaje. klasičan karburator sa plovkom je vrhunski odrađivao pripremu smjese, kako je jopis rekao...

problem se rješavao usisom preko rotacione usisne ploče (diska) gdje su okretaji išli do nekih 16-17t okretaja (gp vjerovatno i više) poput npr. agregata TM iz 90-tih kojeg imam i sada na svom kartingu... ti agregati su zabranjeni u svim prvenstvima zbog prevelike snage.

drugi poprilično bitan problem je pražnjenje cilindara sagorene smjese (i nesagorene ) koje se donekle rješava rezonantnim ispuhom, koji pak funkcionira u relativno uskom rasponu okretaja.

kada sam već spomenuo nesagorenu smjesu, recimo samo da je to ogroman problem dvotaktaša jer enormno povećava potrošnju. izbacivanjem goriva i ulja kroz ispuh zagađuje okoliš, zbog čega se i gasi njihova proizvodnja za cestovnu upotrebu.
moja 250-ica je trošila od 12-14l plus tts prilikom brze vožnje...
mymoon je offline   Reply With Quote