Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2019., 12:32   #3811
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Je, ali ako govorimo o ONP-u, kao i sve ostalo u ovoj državi, neobjašnjivo stoji i svi rokovi će biti probijeni jer je okvirni plan već debelo pregažen.

U rujnu sam se u gradu raspitivao zašto cijela stvar stoji za Valpovo/Belišće/Petrijevci/Bizovac i dobio odgovor da se čekaju nekakvi parametri od MRRFEU koje su se nadali dobiti u listopadu. Što očito nitko nije jer su svi projekti u fazi "provedene javne rasprave", a većina njih je još tijekom 2018. prema okvirnom vremenskom planu trebala donijeti konačnu verziju projekta i odluku o pokretanju, provesti javnu nabavu, prijaviti sufinanciranje, napraviti projekt mreže i krenuti u izgradnju.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 12:46   #3812
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
bit će bit će. Ako ne ove ili slijedeće godine, 2021. sigurno Tak je meni lokalni graditelj optičke mreže objasnil. Bude, samo ne možemo vam ništa obećati, može sutra, može za 3mj, može za 3godine. #birokracija
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2019., 13:22   #3813
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Što očito nitko nije jer su svi projekti u fazi "provedene javne rasprave", a većina njih je još tijekom 2018. prema okvirnom vremenskom planu trebala donijeti konačnu verziju projekta i odluku o pokretanju, provesti javnu nabavu, prijaviti sufinanciranje, napraviti projekt mreže i krenuti u izgradnju.
Za sve ovo treba nekoliko godina.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 16:16   #3814
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Jbg, ovako su si oni to mahom zamislili (Županja kao slučajno odabran primjer, svi koji su pripremili papirologiju u prvom krugu imaju slično):

franzD je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 17:39   #3815
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Treba Žaličku pitat gdje je zapelo. To je njezin resor. A bilo bi dobro da i novine opet objave članak kako hrvatska kasni sa povlačenjem sredstava iz eu fondova i da zbog kašnjenja nas čeka plačanje penala. Možda se nešto opet pokrene kao što smo imali slučaj kad je Vladi dugo trebalo da objave odluku o pokretanju projekta tamo krajem 2017.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 18:16   #3816
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Novine? Teško. Nema sisa. Ili mrtvih.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 22:54   #3817
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Whaat? ��
Taj novac je namjenjen baš za ruralne krajeve a ne za gradove. Baš iz razloga da se smanji digitalni jaz. ��
to je t-comova križaljka ,a lokalana križaljku trebali bi riješavati lokalni političari, a tu ti dolazi do problema ,nemali broj "sela" već danas ima optičke
mreže čak i veće brzine nego u gradovima jer taj novac moraš pod azatražiti (lokalna samouprava) i pod b.) imat sposobnog i zainteresiranog političara
koji svaća važnost dobre informatičke povezanosti danas a još više u budučnosti,jer realitet je takav da ulazimo u digitalno doba,a to baš večini političata
nije jasno,operateri (duopol) investiraju tamo gdje im se isplati i gdje moraju i bez zakonskog pritiska neće ni lipu investirat tamo gdje nema dobiti bez
obzira koliko izvuku na drugim područima.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 13:23   #3818
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
btw, tcom u svjetlovodnoj ofenzivi suprotivu A1 u zagrebu
http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza
oba igrača imaju para i volje očito, samo se pitam dal su izvođači radova masovno pobjegli u njemačku
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 13:51   #3819
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
btw, tcom u svjetlovodnoj ofenzivi suprotivu A1 u zagrebu
http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza
oba igrača imaju para i volje očito, samo se pitam dal su izvođači radova masovno pobjegli u njemačku
Evo, jučer se šetam kvartom (Jakuševec) i vidim dva Ericsson kombija parkirana nad šahtovima i kablove spajaju unutra dečki, jedan parkiran malo dalje i dva parkirana kod centrale i unutra hrpu ljudi koji valjda pripremaju centralu. Plus još neki HT-ov kombi koji valjda provlači po zgradama pripremu.

Toliko već iščekujem tu optiku nakon ovih 10 megabita da me izluđuje kaj su 500 metara dalje od mene i nikako da pospajaju hrpu tih zgrada pa krenu na kuće
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 13:53   #3820
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Da li postoji neki papir kojeg bi zainteresirani potpisali, pa da se to sve posalje HT-u u nadi da ce zbog veceg broja zainteresiranih ljudi provuci optiku Znam da ima onaj tam na stranici od optike obrazac da si zainteresiran, ali to kao da ide u recycle bin. Čak mislim da sam više puta ispunio i nikom ništa. Provjera 0
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2019., 13:57   #3821
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Gledam, u svim srednjim i većim gradovima barem se u jednom kvartu gradi a Sisak 0 bodova.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 14:00   #3822
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Da li postoji neki papir kojeg bi zainteresirani potpisali, pa da se to sve posalje HT-u u nadi da ce zbog veceg broja zainteresiranih ljudi provuci optiku Znam da ima onaj tam na stranici od optike obrazac da si zainteresiran, ali to kao da ide u recycle bin. Čak mislim da sam više puta ispunio i nikom ništa. Provjera 0
Zar nema u Vž neka optika? Pro-Ping ili tako neka firma?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 14:13   #3823
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Zar nema u Vž neka optika? Pro-Ping ili tako neka firma?
Ima Mtnet (Magic net), ali nas kućare ne vole baš, samo potiho dižu kabinete po kvartovima i ne nude spajanje ljudima jer: komplikacije birokratske da sad tu ne pišem plahte teksta.
Pa mislim stiskati s druge strane - HT, pa nek ih oni (HT) malo pozdrave (Magic net)
Ovim tempom kak je krenulo, spajanja ljudi nebude prije 2020-2021. A kabineti stoje, "spremni".
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 17:24   #3824
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nego, jel ima neka duša kod kojeg je HT provlačio optiku po šahtovima da mi kaže koliko je trebalo od kad su provukli to da se krene spajati u kuće i ugovarati usluga?

Danas u prolazu vidim da su jedno tri DTK šahta od mene, pa me sad već, jel, to malo grebe

Služba mi govori da optike nema, oni očito ni ne vide da trenutno razvlače optiku. A bome mi taman istječe i ugovor sutra pa ne bi bilo loše pogledati ponudu i čuti što nude.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 18:53   #3825
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Ispred moje zgrade su počeli puziti po šahtovima početkom 12. mjeseca. Danas mi na onoj HT provjeri piše da je optika dostupna. Ne znam je li stvarno dostupna, jer sam pod ugovorom još godinu dana, pa ću tada provjeriti. A do tada stignu sve završiti.
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 23:17   #3826
batuda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zg
Postovi: 11
evo počeli su po bukovcu i bukovačkoj i tu nekim ulicama postavljati kablove. piše prva faza završetka do 6 mj ove godine, a druga do 31.12.2021
nadam se da nismo u ovoj drugoj
batuda je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 12:52   #3827
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor batuda Pregled postova
evo počeli su po bukovcu i bukovačkoj i tu nekim ulicama postavljati kablove. piše prva faza završetka do 6 mj ove godine, a druga do 31.12.2021
nadam se da nismo u ovoj drugoj
sretno s datumima, iako mi se čini da su pobrkali nešto, u tri godine mogu tri bukovca pokriti
nego, jel to zračna optika, popularno zvana B(andera)TTH?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 17:27   #3828
batuda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zg
Postovi: 11
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
sretno s datumima, iako mi se čini da su pobrkali nešto, u tri godine mogu tri bukovca pokriti
nego, jel to zračna optika, popularno zvana B(andera)TTH?
ne znam puno o toj optici, al mislim da nije to zračna, gledali su po šahtovima i ispitivali propusnost prolaska kablovinja
batuda je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 17:51   #3829
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nisam upoznat da je HT ikad vukao optiku zrakom? Ispricavam se ako grijesim.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 18:23   #3830
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
sretno s datumima, iako mi se čini da su pobrkali nešto, u tri godine mogu tri bukovca pokriti
nego, jel to zračna optika, popularno zvana B(andera)TTH?
Zašto bi HT po Bukovcu koji ima DTK mrežu vukao optiku po stupovima? Ovo za rokove ni meni nije jasno, tako i za Jakuševec, prvi rok je 1.5.2019 a drugi tako negdje 2020, a kad pričam s dečkima koji rade kažu da ce sve biti gotovo 4 do 6 tjedana.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 18:56   #3831
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Zašto bi HT po Bukovcu koji ima DTK mrežu vukao optiku po stupovima?
Pa jeftinije je spojit kuću preko bandere nego kopat kroz vrt/okućnicu i onda još cijelu kuću bušit.
Ova teza naravno pada u vodu ako se ispostavi da HEP masno naplaćuje korištenje bandera u tu svrhu.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 19:27   #3832
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Pa jeftinije je spojit kuću preko bandere nego kopat kroz vrt/okućnicu i onda još cijelu kuću bušit.
Ova teza naravno pada u vodu ako se ispostavi da HEP masno naplaćuje korištenje bandera u tu svrhu.
Pa kažem da ima DTK. Kaj bi sad opet trebalo kopat? Imaš DTK, tamo u šahtu splicaju kabel, ostave niti u podzemnoj spojnici, a prema kućama idu podzemni bužiri 50 ili 60mm i kroz koje navuku kabel. I onda splicaju niti koje idu prema kućama. I čemu bi trebalo bušiti cijelu kuću? Pa kako god okrenuo moraš minimalno jednom bušit vanjski zid ako nemaju ljudi pripremljen bužir za optiku.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 02.02.2019. u 19:52.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 21:58   #3833
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Sva sreća pa povlače po DTK gdje ga ima, samo nam još trebaju gnijezda žica po stupovima.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 22:21   #3834
COD-fan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Mene zanima da li netko od vas živi u Novom Zagrebu i da ima Tcom optiku ?
Ako da, kakve su brzine u večernjim satima? Trenutno sam na A1 optici i to je katastrofa navečer. Prešao bih ili na Tcom ili Iskon optiku, ali ne želim se zaletiti i uzeti za 240 kn Tcom optiku, ako će navečer biti isto kao i sad na A1.
COD-fan je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 01:31   #3835
Feeno
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Imas li A1 pasivnu optiku ili si na staroj akrivnoj Amisovoj optici?
Feeno je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 11:58   #3836
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
što se tehnologija tiče u ovom desetlječu smo na tom na čemu jesmo izgleda i kak stvari stoje može biti samo skuplje ,reko mi je danas da brzinu 500/200 možemo očekivati u nekoj normalnoj cijeni u daljoj budučnosti što vjerojatno docsis 3.1 isto neće tako skoro sa strane vipa.
Netko iz HT-a? Pa malo mi je čudno da u daljnjoj budućnosti kad A1 nudi 500 megabita za 25, odnosno 50 kuna već sad, ali HT očito računa da imaju vise korisnika i da bi se mreža mogla preopteretiti valjda pa drže cijenu visoku za tu brzinu.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 17:43   #3837
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Danas sam vidio da splicaju optiku u mojoj ulici i kad ono šalje mi frend sliku da je neki zabrinuti građanin očito zvao policiju jer ga je valjda jako uznemirilo što se postavlja nešto iz 21. stoljeća pa je kombi morao biti parkiran iznad šahta na pločniku iako se moglo proći pored i nisu ometali promet, ali eto, valjda je teško pustiti ljude da obave svoj posao par sati na dan.

Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 18:58   #3838
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,317
Da li imate kakve padove vi koji imate 500/250 unutar zemlje i izvan kad mjerite te kakav je ping ?

EDIT:
Vidim da je kolega iz novog zagreba već pitao isto, pa eto zanima nas obojicu

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 05.02.2019. u 21:20.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 20:09   #3839
COD-fan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Feeno Pregled postova
Imas li A1 pasivnu optiku ili si na staroj akrivnoj Amisovoj optici?

Amis FTTH
COD-fan je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 17:28   #3840
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor COD-fan Pregled postova
Amis FTTH
Nemam nikakvih problema.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na