Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2017., 15:04   #3031
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Sve je to vecinom hobi , netko tolko spiska na kave i cigarete u par mjeseci
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 15:10   #3032
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Da, koliko god ga dobro napravili XFR ziher ne može nadomjestiti fine tjuning by human. No naravno uvijek će biti ljudi koji će htjeti platiti više, kojima se ne da zajebavati. Na kraju krajeva morali su nekako segmentirati ponudu, jedan SKU po core/thread broju nitko nikad nije izbacio, a "K" , odnosno otključanost jednostavno ne prodavaju extra.

Inače postoji određena šansa da ovaj 8/16 sa TDP 65w bude limitiran voltažom kako bi to zadržao. Recimo moj 910e ima više limitirano naspram recimo 955 BE (ne znam sad točno), ali doduše nije ni otključan, a svi zenovi jesu... Tako da na kraju mislim da će to ipak sve biti isti kuratz kao i kod FX-a. Priče o binnanju ali će biti kakav te primjerak zapadne
Nekak mi se čini da će ovaj 65w 8c16t proc biti overklokerski paradajz
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2017., 15:38   #3033
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Drito to, meni je gore vidit ekipu koja na kredit kupuje iphone 7plus za osam somova (da ima kaj stavit na stol u birtiji), i onda te još na ulici zaustavi i pita znaš li kak se dođe do ulice te i te
Drito

Mobiteli od 8 somova

Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Nekak mi se čini da će ovaj 65w 8c16t proc biti overklokerski paradajz
Moguće je svašta. Da bude suzdržan u OC smislu, a možda bude i The One of Zen family (kao što je sada g4560 među Kaby glavna pojava). Sa ovakvim cijenama sigurno privlači najviše pažnje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 15:46   #3034
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Eto čudit ćemo se što će amd-ov flagship bit 5000kn jer to je skupo, a intelov ekvivalent 6900k je samo 9000kn.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 15:46   #3035
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Đizus, kad me safata upgradeditis zbog Zena opet, žena će mi krv popit
Sam Fischer je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 15:52   #3036
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Znaci uzet jedan 8 core i miran si sigurno 6 godina, 600€ sa porezom uopce nije strasno kako sam mislio da ce biti. Onome kome je 600€ skupo taj nikad ni nije gledao 6900k kao opciju, ali ici ce to jos dolje, pogotovo ako reagira Intel sa snizenjem cijena.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 15:53   #3037
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor shar Pregled postova
Eto čudit ćemo se što će amd-ov flagship bit 5000kn jer to je skupo, a intelov ekvivalent 6900k je samo 9000kn.
Doduše kad sam odbio trošak extra pci-e lanesa, te ugrubo i quad memory channel, i7 6900K bi intel cijenio negdje 5800kn. Znači AMD-ov price undercut bi sa flagshipom bio nekih 15% i to pod uvjetom da je kompetitivan. Toliki price undercut sam i ja računao za minimum.

Doduše kad zanemariš flagship i gledaš ove isplativije 8/16, te sigurno mnogo jeftinije mbo od x99 ušteda tek onda postaje ogromna.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 16:13   #3038
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Znaci uzet jedan 8 core i miran si sigurno 6 godina, 600€ sa porezom uopce nije strasno kako sam mislio da ce biti. Onome kome je 600€ skupo taj nikad ni nije gledao 6900k kao opciju, ali ici ce to jos dolje, pogotovo ako reagira Intel sa snizenjem cijena.
600€ je flagship, na istoj stranici je osnovni 8/16 model 386€.
sti je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 16:19   #3039
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
A zasto bi bilo strasno? Ja citam i ne vjerujem kako ekipa brije sa tim cijenama. Kao da se cijela ekonomija svijeta vrti oko rvacke. Vani je ekipi cisto normalno skupit pare i kupit recimo maticnu iz rog serije, a tu kod nas spika "joj nisu normalni sa cijenom" . To sta mi biramo jednoteiste kretene koji su nas osiromasili i poskupili nam drzavu je nas problem, a ne problem intela i amd-a. Cijene su korektne. Ako hoces flagship proc, plati pa se igraj.. isto vrijedi za sve ostalo


Potpis ko kuca!
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 16:19   #3040
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
600€ je flagship, na istoj stranici je osnovni 8/16 model 386€.
Naravno, malo skuplje od i7 7700, cijene su odlicne ako ce i performanse biti u skladu sa najavljenim.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2017., 16:28   #3041
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sada ih navodno šalju recenzentima, sigurno ih i štancaju na veliko ako su potpuno gotovi i definirani (barem octe), mbo vendori ih sigurno imaju dosta itd. tako da kad uzmes u obzir sve te radnike u aziji kojih ih se mogu dočepati nebih se iznenadio da nas dočekaju recenzije vrlo brzo (još leakova raznih benchmarka se podrazumjeva) kao u slučaju kaby lake, jer NDA obvezuje samo one koji su ga potpisali
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 17:41   #3042
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
El još stoji ono da svi idu u isto vrijeme van il oni to planiraju ko doma kad pečeš palačinke izbacivat; 2 danas, za mjesec dana još 3 itd?
zapeo mi ovaj r5 (nadam se da mijenjaju ime) za oko..
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 17:47   #3043
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kolko sam ja skužio prema zadnjim glasinama - kao ipak 28.2. da dolaze ova 3 okta modela, a 2.3. kao ostali?! Ili 28.2. recenzije, a 2.3. prodaja...

EDIT

2.3. - 16:00 CET (Central European Time)

http://www.sweclockers.com/nyhet/233...ras-den-2-mars

Inače 28.2. će AMD navodno imati svoj neki event, no priča se da će onda o Vegi govorit, no vjerojatno će biti i nešto zena

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 15.02.2017. u 20:10.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 20:49   #3044
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
2 dana razlike stvarno ne igraju ulogu, eventualno ako netko želi baš odmah kupiti pa naruči drugog, možda mu neće stići idući dan nego nakon vikenda.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 21:02   #3045
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Realno ne treba ništa kupovati odmah. Minimum minuma tjedan lufta, poželjno i više. Radi hype cijena, ali mene konkretno zanima i feedback za mbo (bugovi, OC ponašanje i sl.), za to treba i dosta više vremena
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 21:23   #3046
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sumnjam da bude bugova. Uvjeren sam da bude to poprilično ispeglano kad izađe van. Puno oni to pickaju i lickaju i sigurno to i žele da to bude sve funkcionalno na day 1.

Kad se sjetim P45 čipseta i 45nm procesora, kupio sam P5Q-E čim su izašle. Tjedan dana to nije radilo kak se spada i u tih 7 dana su izašla 3 biosa tako nešto se sigurno Ryzenu neće dogoditi. Ruku u vatru dajem
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 21:58   #3047
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Realno ne treba ništa kupovati odmah. Minimum minuma tjedan lufta, poželjno i više. Radi hype cijena, ali mene konkretno zanima i feedback za mbo (bugovi, OC ponašanje i sl.), za to treba i dosta više vremena
Slažem se...ne kupujem ništa minimalno par mjeseci.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 22:05   #3048
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Ma na ljeto sigura ce bit obnovit se s novom kutijom)
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 22:25   #3049
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Ne smije si AMD dozvolit bugove, njima je ovo što se procesora tiče biti ili ne biti.
Nadam se da će "biti" jer sa našeg gledišta bolje su 2 kovača procesora.
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 22:29   #3050
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Čudno da takve stvari nisu objavljene
Jos 2015 su iz TSMC-a rekli da su osigurali narudzbu iz AMD-a. Tad su svi mislili da je to za Zen ili Polaris ali je ispalo da proizvode APU-e za konzole.
Xbox One S isto ima 16nm APU, ovo je potvrđeno iz MS-a.
Već imaju dosta iskustva s 16/14nm FinFet procesom (PS4 Slim, PS4 Pro, Polaris, Xbox One S), tako da su se do dolaska Zen-a već fino uhodali.
Citiraj:
Digital Foundry: Slimmer, smaller consoles are often made possible with process shrinks. Xbox One runs with a 28nm processor - does Xbox One S stick with that, or are you using a FinFET process? If you're on a smaller process, can you give us an idea of how much smaller the die is now?

Albert Penello: Correct! The SoC in the Xbox One S is designed in the 16nm Fin FET process, which results in a die that is 240mm2; 33 per cent smaller and consumes less power than the 28nm SoC in the original Xbox One.

Digital Foundry: If you are at 16nmFinFET for the new SoC, does that confirm you're using TSMC [Taiwan Semiconductor Manufacturing Company - currently producing Nvidia's new Pascal chips] to fabricate the processor as per Xbox One?

Albert Penello: Yes, for the Xbox One S consoles shipping this year the SoC is fabricated at TSMC.
http://www.eurogamer.net/articles/di...tech-interview
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:01   #3051
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Znaci uzet jedan 8 core i miran si sigurno 6 godina,
Aha, 27 godina Daj ajde, svake godine kaplje sva tehnika, ako izdrzis 2 sa mobitelom si out. Da ne pricam u intel svijetu od 6 mjeseci novih socketa, coolera, proceva, 2 godine u nvidiji je 4 generacije gpua. Ili se ubaci u krug ili ne. 2 godine je JAKO puno u hardwareu.

U 6 godina promjenim 2 žene (pravno) a komoli tek cpu
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:03   #3052
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kolega je mislio da je miran sa performansama toliko
To što Intel svaka 2 mjeseca kenja sa novim socketom, ne nosi veliki pomak u performansama već samo veliki nedostatak rezervnih dijelova.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:04   #3053
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Kad izadje nova platforma "djecje bolesti" odnosno poneki bug su normalna stvar, i to ne mora nuzno biti do AMD nego i do mbo proizvodjaca.

Nakon prvioh mjesec dana velika vecina biti ce popeglana jer bude odmah u startu solidan br.usera pa ce i te djeceje bolesti brzo izac van.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:06   #3054
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kolega je mislio da je miran sa performansama toliko
To što Intel svaka 2 mjeseca kenja sa novim socketom, ne nosi veliki pomak u performansama već samo veliki nedostatak rezervnih dijelova.
Sve stoji, osobno gledam previše sa marketing strane (jebiga, struka). Misliš da 80% amera zna razliku kabija i skajleka ? Pff, bitan je naziv: 7th gen vs 8th. 8 je bolje od 7. I točka. Ako sam stepo broj opce. Ali kuzis poantu
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:11   #3055
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A čuj, da na moju plaću mene i7 7700K košta 500 kuna i ploča 300, isto kao i amere bi me bolio kitomir koja je razlika. Nebi ni pratio vijesti nego bi zvao Uzija svakih 8-10 mjeseci "jel kaj novo Intel poslao da uzmem".

A ovako kad jednu plaću koštaju proc, ploča i ram, baš mi se to i neda
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:18   #3056
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Sve stoji, osobno gledam previše sa marketing strane (jebiga, struka). Misliš da 80% amera zna razliku kabija i skajleka ? Pff, bitan je naziv: 7th gen vs 8th. 8 je bolje od 7. I točka. Ako sam stepo broj opce. Ali kuzis poantu
Ja sam diplomirao financije, ali sam slusao i marketing i bas zato mislim da svatko tko je slusao marketing nece podleci tom bezglavom konzumerizmu.
Sto se mene tice moze Intel svakih 3 mjeseca izdati novi procesor, ali dok performanse nece izmedu svakog procesora biti bar 25% ne isplati se mijenjati postojeci. (Zato i imamo masu trzista dobrih procesora za kojih vise nema maticnih ploca)
Isto kao i kod Samsunga, vec je postalo nategnuto da li svakih 2 godine odnosno dvije generacije mijenjati Samsung Galaxy 5 na recimo 7.
Trziste je postalo dosadno nema napredtka samo neke kozmeticke izmjene i sad se stvarno nadam da ce AMD napraviti pomak u performansama i potrosnji.

Moj CPU i5 3570K ce uskoro imati pet godina i moze bez problema jos tu jednu godinu raditi, bez da se osjete godine, a recimo graficku 280X sam zamijenio sa RX 480 jer je razlika nebo i zemlja po performansama i potrosnji. Nazalost zato i sirotinja ostaje sirotinja zivi iznad svojih mogucnosti i pokusava kreditima pratiti "napredak" odnosno marketing. Tako da sigurno necu svoj procesor zamijeniti sa recimo Intelom sedme generacije sa 4 cora, to je suludo, ako mijenjam idem bar na 8 corova uz kako sad stvari stoje nizu potrosnju struje. Napravis cost benefit analizu i vidis da li ti vise vrijede novci u novcaniku ili neka nova stvar, naravno nismo svi isti.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 15.02.2017. u 23:23.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:34   #3057
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Ja sam diplomirao financije, ali sam slusao i marketing i bas zato mislim da svatko tko je slusao marketing nece podleci tom bezglavom konzumerizmu.
Tako je. Zato sam ja tu da ti to prodam Ili intel team od 8450 stručnjaka. NHF, tužno vrijeme i nemoralan posao...ali od toga živim i sam. Zato balansiram.
Zar mislite da je ovaj cijeli hype oko zena tek tako, jer je novo od AMDa ? Jer je nesto "leakano" ? To se sve lijepo planira za jaaako lijepe novce.

No sad smo otisli s teme. Veselim se Zenu svakako. Više me zanima zbog OCa nego zbog fičura! Dokle ideeee ?
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:40   #3058
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Tako je. Zato sam ja tu da ti to prodam Ili intel team od 8450 stručnjaka. NHF, tužno vrijeme i nemoralan posao...ali od toga živim i sam. Zato balansiram.
Zar mislite da je ovaj cijeli hype oko zena tek tako, jer je novo od AMDa ? Jer je nesto "leakano" ? To se sve lijepo planira za jaaako lijepe novce.

No sad smo otisli s teme. Veselim se Zenu svakako. Više me zanima zbog OCa nego zbog fičura! Dokle ideeee ?
Naravno da je hype zbog marketinga, rekao bi napokon da i tu komponentu AMD je odradio kako treba. Sto se tice Intelovih strucnjaka bjeze ko misevi sa broda, terminator Jim Keller dosao je u AMD odradio posao i otisao. Legenda
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:43   #3059
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A čuj, da na moju plaću mene i7 7700K košta 500 kuna i ploča 300, isto kao i amere bi me bolio kitomir koja je razlika. Nebi ni pratio vijesti nego bi zvao Uzija svakih 8-10 mjeseci "jel kaj novo Intel poslao da uzmem".

A ovako kad jednu plaću koštaju proc, ploča i ram, baš mi se to i neda
U jednu ruku, da fora je kad za pola mjesečne plaće složiš pristojan gaming stroj. Ali ima i tamo dosta ljudi koji gledaju koliko će profitirat od tih nadogradnji.

S druge strane imaš lika kao mog stanodavca tamo koji me tražio da mu složim komp. Tada je taman Skylake izašao i lik hoće to jer su mu svi rekli kako je to nova stvar i to mora imat. Reko gle složit ću ti generaciju stariji stroj za koji znam da provjereno sve radi kako treba. Ali ne, hoće on DDR4 i skylake. I tak jasno da sam prvih par mjeseci imao jebade s Gigabyte pločom koja bi random rušila sedmicu, ne bi se htjela probudit iz sleepa i sl. Mislim ffs USB 2.0 portovi nisu htjeli radit s nekim uređajima

Tak da nema šanse da više kupujem ikome novi stroj prije nego se vidi što s čime radi kako treba.

Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Tako je. Zato sam ja tu da ti to prodam Ili intel team od 8450 stručnjaka. NHF, tužno vrijeme i nemoralan posao...ali od toga živim i sam. Zato balansiram.
Sve to ima svoje granice. No ako netko zna točno što želi nećeš mu moći prodat nešto drugo. Ne znam što bi mi morao reći da taj CPU radi bolje za moje potrebe od onoga što recimo imam sada a da to progutam i kažem ok idem uzet Kaby
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 23:53   #3060
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Aha, 27 godina Daj ajde, svake godine kaplje sva tehnika, ako izdrzis 2 sa mobitelom si out. Da ne pricam u intel svijetu od 6 mjeseci novih socketa, coolera, proceva, 2 godine u nvidiji je 4 generacije gpua. Ili se ubaci u krug ili ne. 2 godine je JAKO puno u hardwareu.

U 6 godina promjenim 2 žene (pravno) a komoli tek cpu
A čuj budući da se radi o procesorima i bi. Jako su tu mali pomaci, a naznake su da će u budućnosti biti i još gore, jer se i proizvodni procesi sve teže i teže mjenjaju. Mnogo ljudi fura 8-9 godina stare quad i hexa phenome II i još solidno guraju, jednako stari i5, i7, xeon nehalemi još bolje, 6 godina stari sandy više klase ne da guraju, nego su još uvijek komocija. Naravno da će biti boljih procesora sa vremenom, te je samo pitanje dali će bottleneckat ovu ili onu gpu, ali da bi imao određeni mir 6 godina kad bi se danas kupio top end procesor - i bi.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na