Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.07.2016., 11:18   #1
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Backup - koji program?

Nakon što sam izgubio neke važne podatke odlučio sam da se to više neće dogoditi

Imam ovakvu situaciju pa bih vas molio preporuke nekog programa (ili više njih) koji bi odrađivali posao.

1. Imam jednu kriptiranu particiju, njezin backup bih spremao na eksterni hard disk. Sad me zanima da li program može napraviti backup bez da otključava tu particiju. Na pamet mi je palo da bih mogao napraviti istu takvu kriptiranu particiju na eksternom ali bih onda morao otključati prvo jednu, pa drugu i onda neko sinkronizacijom prenosti stvari. Ima li šta brže...

2. Za neke foldere bih također napravio backup na eksterni disk, ali bih ih isto želio spremiti na drugu particiju na disku koji je u komp. Znači trebao bih program koji može raditi backup na više mjesta.

I ono najvažnije što mi treba (pošto sam zaboravljiv) da on te backupove odrađuje automatski. Dnevno/tjedno/mjesečno ili kako mu se već zada.

Što mi možete savjetovati?
henri_007 je offline  
Staro 13.07.2016., 11:38   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nije ti palo na pamet prvo potražiti odg. u postojećim temama ?
Na isto / slično pitanje smo barem xyz puta odgovarali.

Jedan od provjerenih favorita Acronis True Image,
ako mu je slučajno "nepoznata" ta kriptirana particija (tip tj. format) onda odabereš da odradi sector by sector (raw).
Tada je jedini "nedostatak" šta sector by sector traje duže jer prepisuje / sprema cijelu particiju jer ne može optimizirat (preskakat) kao kod std. particija koje su mu poznate.
Definiraš task da ga odradi kada ti najmanje "smeta" a da je komp upaljen + priključen eksterni hard.
Nikky je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2016., 18:04   #3
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Citiraj:
Nije ti palo na pamet prvo potražiti odg. u postojećim temama ?
Nope....

Citiraj:
Jedan od provjerenih favorita Acronis True Image
Hvala!!
henri_007 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na