Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2020., 07:31   #1561
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Edit:
Imam i bušilice na struju (Iskra 500w i Bosch 450w) koje sada koristim za zid, ali me intrigira ideja bušenja pregradnih zidova sa aku bušilicom.

Ak baš želiš decidiranu aku bušilicu za bušenje u zidove, beton, i ne želiš puno novaca istovarit, onda nešto ovakvo;

https://www.bauhaus.hr/alati-i-stroj...-hd-18-li.html

https://www.bauhaus.hr/alati-i-stroj...l-3810-ca.html

Ili čekaš da naleti takva parksajdova u lidlu za još manje novaca.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 13:55   #1562
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Aku bušilice i ta sranja su tako loše plastike da je to za ne vjerovati... Kao da su kineske igračke od prije 10 godina. Užas užas.

Ali radi . Slabo ali radi.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
Netočno. Točno ako kupuješ alpha tools i slično. Naravno robusnošću nisu kao pravi alati sa žicom, ali su, oni kvalitetni, dovoljno dobri za veliku većinu posla.

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
što se tiče supergoldy i sl. facebook trgovina, uglavnom kako ti se potrefi.
mada uglavnom šrot prodaju, ili proizvod ima nekakav skriveni defekt...

kod njih nema bušilice ispod 3kw
3kW bušilica... LOL

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ak baš želiš decidiranu aku bušilicu za bušenje u zidove, beton, i ne želiš puno novaca istovarit, onda nešto ovakvo;

https://www.bauhaus.hr/alati-i-stroj...-hd-18-li.html

https://www.bauhaus.hr/alati-i-stroj...l-3810-ca.html

Ili čekaš da naleti takva parksajdova u lidlu za još manje novaca.
Pošto znam da si u tom poslu, ovo mi puno znači. Ima raznih, čak i novih navodno, Parkside na njuškalu, pa ću si to uzeti. Thanks.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2020., 14:07   #1563
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Imam kod punca tu boxer aku. I šta točno misli "netočno" jer sve što sam rekao je točno 10000%. Plastika fuj ,izrada cijela kao kineska igračka, slabija od moje parkside,a i baterija je losija

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 17:29   #1564
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Imam kod punca tu boxer aku. I šta točno misli "netočno" jer sve što sam rekao je točno 10000%. Plastika fuj ,izrada cijela kao kineska igračka, slabija od moje parkside,a i baterija je losija

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
Aha.. oprosti. Mislio sam da misliš općenito aku, a ti si odgovorio za Boxer. Thanks, definitivno odustajem onda.

Razmišljam čak uložiti fino i uzeti ovako nešto, ali ne znam dal ima smisla, dal ovo može stvarno biti dobar "all-in-one" uređaj?

https://www.bauhaus.hr/alati-i-stroj...sb-18v-50.html
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 18:04   #1565
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Probaj onaj Parkside za trećinu cijene. Imaš 1 mjesec da vratiš ako ti ne odgovara.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 20:31   #1566
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ma no,nisam kreten kvotao pa je ispalo zbunjujuće jbg 😂

Parkside je meni stvarno ugodno iznenađenje. Preporuka

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 21:00   #1567
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova

Razmišljam čak uložiti fino i uzeti ovako nešto, ali ne znam dal ima smisla, dal ovo može stvarno biti dobar "all-in-one" uređaj?

https://www.bauhaus.hr/alati-i-stroj...sb-18v-50.html
Pitanje je koliko ti treba. Ak je za doma, par puta godišnje, mislim da ti nema smisla davat 1500 kn. Pošto u lidlu kupiš nešto slično i još 7 baterija za te novce. Da je kvalitetnije od parksajda, je definitivno.
Vodoinstalater kojeg znam uzeo baš u lidlu sds+ parkside akicu i za bilo kakve manje rupe nju koristi. Makite stoje po strani.

Ak baš želiš Bosch, imaš recimo ovo za manje novaca, ak ti ne smeta što je motor s četkicama.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 22:03   #1568
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,863
U zadnjih mjesec - mjesec pol kako sam u kompletnom renoviranju gajbe koristim uglavnom Parkside koji se nagomilao tokom proteklih godina.

Jedino je brusilica sa zadnje akcije alata totalno podbacila. Promjenio sam ih ni manje ni vise nego 3, a jučer je i ta treća riknula 😜😲 3x vjerovatno motor, a sad na 4oj zupčanik.

Parkside bušilica, mala sa zadnje akcije. Uzeo sam ju radi manjih zahvata da ne moram uvijek vaditi i tegliti Boshovu grdosiju. Mjenjao sam ju odmah nakon kupovine kad sam skužio da onaj gire potenciometar ne radi. Ostalo sto6 se tiče nje, sve 5. Radi svoj posao.

Parkside ubodna pila roka ko mutava ...

Parkside višenamjenska mašina, ne znam joj ime, ona što ima oscilirajuću pilicu, sjekač, a može biti i šlajferica. Odlična stvar.

Parkside Mini aku brusilica, odlična

Parkside Aku šarafciger, zeru spor, ali OK
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 00:23   #1569
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Probaj onaj Parkside za trećinu cijene. Imaš 1 mjesec da vratiš ako ti ne odgovara.
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ma no,nisam kreten kvotao pa je ispalo zbunjujuće jbg ��

Parkside je meni stvarno ugodno iznenađenje. Preporuka

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
Je, Parkside je i meni baš iznenađenje. Imamo jedan odvijač / bušilicu 16v i stvarno dobro radi svoj posao.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pitanje je koliko ti treba. Ak je za doma, par puta godišnje, mislim da ti nema smisla davat 1500 kn. Pošto u lidlu kupiš nešto slično i još 7 baterija za te novce. Da je kvalitetnije od parksajda, je definitivno.
Vodoinstalater kojeg znam uzeo baš u lidlu sds+ parkside akicu i za bilo kakve manje rupe nju koristi. Makite stoje po strani.

Ak baš želiš Bosch, imaš recimo ovo za manje novaca, ak ti ne smeta što je motor s četkicama.
Razmišljam bacit (doslovce) malo više novaca jer mi se čini da su ovi Boschovi alati lakši i spretniji za rukovanje. Makar ja neću bit cijeli dan s njom u rukama, pa mi težina ne bi smjela igrati ulogu...

Gledao sam i ovu koju si ti linkao, ali ona nije udarna, pa mogu zaboraviti bilo kakve zidove.

Edit: A ne bi možda bilo par puta godišnje jer bi sad slagao jednu kuhinju, sebi neke elemente za kupaonu... otkrio sam da su mi takvi radovi odmor za dušu i baš uživam u njima.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 08:49   #1570
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne znam kak mi je uspjelo no krivu sam linkao.
Na ovu sam mislio;
https://www.alatimilic.hr/shop/Bosch...-li-06019F8307

Na slaganje kuhinje misliš na montažu gotovih elemenata ili na izradu od nule?
Ak misliš na izradu od nule, bilo bi dobro da si bar jednom gledao kak se to radi i da ti je matematika jača strana. Ak je samo montaža u igri, dobra vaser vaga i vozi miško.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2020., 09:40   #1571
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne znam kak mi je uspjelo no krivu sam linkao.

Na ovu sam mislio;

https://www.alatimilic.hr/shop/Bosch...-li-06019F8307



Na slaganje kuhinje misliš na montažu gotovih elemenata ili na izradu od nule?

Ak misliš na izradu od nule, bilo bi dobro da si bar jednom gledao kak se to radi i da ti je matematika jača strana. Ak je samo montaža u igri, dobra vaser vaga i vozi miško.
Izrada od nule. Gledao i vise od jednom, slagao sa starim, koji je slozio i meni stolove za komp, police, ormare... Cim bi sfalilo prostora, evo njega s alatom u ruci.. bas mi je isao na zivce

Ali sad kak smo renovirali njihov stan i ja sam se zapalio za cijelu pricu. Imamo garazu s radnim stolom i cirkularom.

Sebi cu za pocetak napravit ormaric za kupaonu jer me zivcirajh stalno stvari po ves masini i naokolo, nakon toga ormar s policama za radnu sobu, a ako to sve dobro prodje, frendu koji je htio novu kuhinjj, ali zbog korone i financija je odustao, a i nedavno dobio sina, bi htio pokloniti kuhinju kakvu zeli.

5 garaza dalje mi je i frend stolar, koji tamo radi, pa ako bas negdje zapnem, a bit cu preponosan pitat starog imam i njega za ulovit.

A matematika mi je i jedino kaj znam u zivotu, vise me brine povlacenje ravnih crta po lesonitu, to ne znam ni s ravnalom ))))

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Exit:
Sto se alata tice, ono je zgodna cijena, ali u Bauhausu idu dvije 2.0 baterije (na ovom mkdelu 2x1.5) i jos na poklon jedna 3.0.

Koliko sam gledao kapacitet baterije nije samo za dugotrajnost nego jace baterije i mogu isporuciti jacu snagu kad zatreba. Ne bi tak mozda trebalo bit, ali neki filmic na YT-u pokazuju da je. Ne znam dal aparati prepoznaju da ima slabiju bateriju, pa ne daje najjaci moment da se ne isprazni odmah or what...

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 07.05.2020. u 09:53.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 10:05   #1572
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Je, jača baterija, dobit ćeš veću snagu. Nisam električar no praksa pokazuje tako. Jednom sam gledao neki yt video di je lik objasnio no sad da ti ponovim, nema šanse, nisam zapamtio. Mada realno, nije baš da će ti to tak često trebat. Manja baterija je lakši alat u ruci. No da, ovo u bauhausu je ak je 2+2+3 Ah dobra ponuda.

Ak si matematičar, na konju si. Što se ravnih crta po lesonitu tiče, čemu? Pa kad izračunaš, sve ti izrežu na mjeru, nemaš kaj rezat.
Što se samog lesonita tiče, sjećam se kad sam radio šablonu za uglodat utor za poleđinu elementa i onda skužim da u iverpanu to rade za 1,5 kn po m.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 10:12   #1573
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Je, jača baterija, dobit ćeš veću snagu. Nisam električar no praksa pokazuje tako. Jednom sam gledao neki yt video di je lik objasnio no sad da ti ponovim, nema šanse, nisam zapamtio. Mada realno, nije baš da će ti to tak često trebat. Manja baterija je lakši alat u ruci. No da, ovo u bauhausu je ak je 2+2+3 Ah dobra ponuda.

Ak si matematičar, na konju si. Što se ravnih crta po lesonitu tiče, čemu? Pa kad izračunaš, sve ti izrežu na mjeru, nemaš kaj rezat.
Što se samog lesonita tiče, sjećam se kad sam radio šablonu za uglodat utor za poleđinu elementa i onda skužim da u iverpanu to rade za 1,5 kn po m.
Thanks za potvrdu za baterije. Tezina 2.0 i 1.5 mi nije valjda prevelika, ali vise zbog one 3.0. najbolje bi bilo da je ponuda u Bauhausu 1.5 + 2.0 + 3.0 ili 2x 1.5 i jedna veca za kad zatreba. Posto ak to idem sam kupovati full skupo. I za Parkside i za Bosch. Znam da mogu kupiti i goli aparat, alj opet bih kupio jednu 1.5 i jednu 4.0, ali mi je to onda vise love, jos kupit kovceg, pa punjac...

A za lesonit, a znam da rezu, ali u pocetku cu bit nadobudan i sve sam radit. Jer cu to radit vise ko odmor od posla i hobi. Ima neko zadovoljstvo u rezanju lesonita
Kuzim da kad to radis za nekog drugog, da je lakse rec da ti izrezu.

Npr kad smo narucivali radnu plocu za sudoper trazili smo da izrezu rupe (e to vec malo jace naplacuju! 50kn mislim), i sve lesonite i bocne stranice, poslali smo im kotirani nacrt i oni nama ponudu.

Ali to je kad ti se zuri ili nakon sto naucim da ne znam rezat ))

PS sad smo vec presli u rasprave za grupu wannabe stolari, ne hobby alati.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 10:19   #1574
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ma ok ak je gušt. No ne znam kak imaš riješen transport. Pošto je ploča lesonita 2,80 x 2,07 m. U auto je lakše utrpat već gotove izrezane.
Ne misliš valjda i iveral sam rezat? Ono, čisto zbog kantiranja koje nemreš sam napravit ko oni. Osim ak imaš kantericu...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 10:26   #1575
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ma ok ak je gušt. No ne znam kak imaš riješen transport. Pošto je ploča lesonita 2,80 x 2,07 m. U auto je lakše utrpat već gotove izrezane.
Ne misliš valjda i iveral sam rezat? Ono, čisto zbog kantiranja koje nemreš sam napravit ko oni. Osim ak imaš kantericu...
Frend ima Doblo i često ide tam sebi po materijale, pa bi to uklopio kad bi trebalo nešto veće (jer nisam u žurbi), ali dao bi da mi izrežu na manje ploče, za transport, ali bi na točne dimenzije sam. Bar u početku, kad mi dosadi taj dio (a vjerojatno brzo bude) ću samo dolaziti po gotovo.

Iveral ću njima davati, s time se ne bi zezao, em je deblje, em treba kantirati. Ja bi se igrao samo s lesonitom kad je rezanje u pitanju. Em je jeftin, pa ak neš sje, em ide lagano...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 10:47   #1576
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Koliko sam gledao kapacitet baterije nije samo za dugotrajnost nego jace baterije i mogu isporuciti jacu snagu kad zatreba. Ne bi tak mozda trebalo bit, ali neki filmic na YT-u pokazuju da je. Ne znam dal aparati prepoznaju da ima slabiju bateriju, pa ne daje najjaci moment da se ne isprazni odmah or what...

Ako imaš bateriju od 2Ah 20V to znači da imaš unutra 5 komada 18650 ćelija u seriji. Maksimalna struja koju takav pack može isporučiti je koliko jedna ta 18650 ćelija dopušta, recimo da je to 15A po ćeliji, pa snaga koju baterija može dati ispada 15A*20V = 300W.

Ako imaš istu takvu bateriju ali od 4Ah 20V to znači da imaš 5 komada paralelno spojenih parova 18650, dakle ukupno 10 ćelija (2P5S konfiguracija). Kako imaš po dvije ćelije u paraleli to znači da je maksimalna struja jednako 2x struja pojedine ćelije, odnosno 2*15=30A, za cijeli pack snaga ispada 2*15A*20V = 600W.
Računica štima, baterija većeg kapaciteta znači više ćelija u paraleli, tj. veća struja, tim i snaga.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 10:53   #1577
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Eto, čovjek lijepo objasnio. Ovo si moram iskopirat pošto ziher neću zapamtit.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 11:59   #1578
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Imate sad u Lidla dva bezuljna kompresora. Jedan "ozbiljni" od 500kn do 8 bara i jedan manji od 290kn s baterijom i punjačem za 220v i upaljač (do 4.1 bara).

Uzeo sam ih oba pa ću vidjeti koji mi više odgovara.

Ovaj manji je zgodan jer možeš podesiti tlak na koji da pumpa pa je zgodan za biciklu i auto dopumpati plus ima ugrađeno svjetlo dok je veći dosta jači naravno i ima nastavke za ispuhivanje, razne ventile itd te se može mjenjati pištolj kao i na "pravom" kompresoru s bocom, a opet je dosta kompaktan.

S druge strane, u Pevecu je akcija na Einhell pa daju bateriju i punjač gratis na one njihove PxC uređaje i tamo ima Einhell Pressito bezuljni kompresor sa mogućnošću rada na bateriju ili utičnicu što je zgodno te košta 600kn, još ima mogućnost isisavanja zraka, cijevo za niski tlak (luftiće i sl) te digitalnu kontrolu te ima snagu do 11 bara.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 07.05.2020. u 12:15.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 16:41   #1579
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
baš da ima za te pare 11 bar snagu.. ukakio bi se on na 6 bar ili da moras napumpat kamionsku gumu na 8-9 bar
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 17:34   #1580
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
A možda čovjek nema kamion pa mu nije bitno...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 17:58   #1581
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Ako imaš bateriju od 2Ah 20V to znači da imaš unutra 5 komada 18650 ćelija u seriji. Maksimalna struja koju takav pack može isporučiti je koliko jedna ta 18650 ćelija dopušta, recimo da je to 15A po ćeliji, pa snaga koju baterija može dati ispada 15A*20V = 300W.

Ako imaš istu takvu bateriju ali od 4Ah 20V to znači da imaš 5 komada paralelno spojenih parova 18650, dakle ukupno 10 ćelija (2P5S konfiguracija). Kako imaš po dvije ćelije u paraleli to znači da je maksimalna struja jednako 2x struja pojedine ćelije, odnosno 2*15=30A, za cijeli pack snaga ispada 2*15A*20V = 600W.
Računica štima, baterija većeg kapaciteta znači više ćelija u paraleli, tj. veća struja, tim i snaga.
Baš sam se dobro nasmijao. 😅

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 18:34   #1582
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
20v baterija ima 20v samo u trenu kad je potpuno puna na punjaču,inače je 3.6v*5 dakle 18v,isto je za li-ion 10.8 - 12v i 14.4 -16v , samo marketing.o
Router je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 20:38   #1583
KarloB
Jedem skoro svaki dan.
Moj komp
 
KarloB's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: LV426
Postovi: 272
Trenutno u Lidlu polirka za 199kn. Sa tri godine garancije.
__________________

KarloB je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 21:38   #1584
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor KarloB Pregled postova
Trenutno u Lidlu polirka za 199kn. Sa tri godine garancije.
Vrijedi šta?

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 21:53   #1585
KarloB
Jedem skoro svaki dan.
Moj komp
 
KarloB's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: LV426
Postovi: 272
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Vrijedi šta?

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
A izrada je ispod uobičajenih parkside uređaja, ovo je nekakav crveni speed-žbrljotina.
Upališ i vrti, nema nikakvog podešavanja. Dobiju se četiri jastučića što je plus, sutra ću za pokus pokušat sredit farove na Puntu od stare, full su mutno žuti. Ako ispadne relativno oke, sama je sebe otplatila pošto lokalci uzimaju 100kn po faru.
__________________

KarloB je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 22:23   #1586
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor KarloB Pregled postova
A izrada je ispod uobičajenih parkside uređaja, ovo je nekakav crveni speed-žbrljotina.
Upališ i vrti, nema nikakvog podešavanja. Dobiju se četiri jastučića što je plus, sutra ću za pokus pokušat sredit farove na Puntu od stare, full su mutno žuti. Ako ispadne relativno oke, sama je sebe otplatila pošto lokalci uzimaju 100kn po faru.
Za to bi i ja uzeo haha. Ajde javi molim te

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 22:31   #1587
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Imate sad u Lidla dva bezuljna kompresora. Jedan "ozbiljni" od 500kn do 8 bara i jedan manji od 290kn s baterijom i punjačem za 220v i upaljač (do 4.1 bara).

Uzeo sam ih oba pa ću vidjeti koji mi više odgovara.

Ovaj manji je zgodan jer možeš podesiti tlak na koji da pumpa pa je zgodan za biciklu i auto dopumpati plus ima ugrađeno svjetlo dok je veći dosta jači naravno i ima nastavke za ispuhivanje, razne ventile itd te se može mjenjati pištolj kao i na "pravom" kompresoru s bocom, a opet je dosta kompaktan.

S druge strane, u Pevecu je akcija na Einhell pa daju bateriju i punjač gratis na one njihove PxC uređaje i tamo ima Einhell Pressito bezuljni kompresor sa mogućnošću rada na bateriju ili utičnicu što je zgodno te košta 600kn, još ima mogućnost isisavanja zraka, cijevo za niski tlak (luftiće i sl) te digitalnu kontrolu te ima snagu do 11 bara.
Mali update:

Uzeo sam Parkside PKZ 180 C5 (499kn) i Ultimate Speed 60 USKT A1 (289kn).

Ultimate Speed je govno žešće, izrada očajna, jedno 200kn skuplji nego što vrijedi, ne pumpa ništa i buči poprilično - izbjegavati.

Parkside je dosta ozbiljniji i djeluje kvalitetno, priključci su zgodni (ima razne dodatke), ali je isto vrlo bučan i nije za ispuhivanje jer nema baš pretjerano kontinuirane snage (ni blizu kao recimo moj stari Tiger u garaži s bocom). Za pumpanje guma i sl je dobar i dovoljno jak. Međutim sistem uvlačenja kabela i generalna prenosivost nije baš bog zna kakva i zahtjeva stalnu utičnicu.

Vratit ću obadva i probat ću onaj Einhell iz Peveca, moga bi biti dovoljno dobar za pumpanje svega što mi treba, a opet ima faktor prenosivosti jer je dosta lakši od Parkside modela i rani na baterije kojih imam pošto imam već nekoliko Einhell PxC alata.
Zgodno je recimo da mogu ponjeti Stand up Paddle autom i onda ga napuhati brzo bilo di jer ručno pumpanje je rabota samo takva

Na kraju su ti s bocom daleko najbolji i najkorisniji, moram servisirati i promjeniti ulje u tom Tigeru kojemu ima sigurno 20-30g ali radi savršeno, jedino ga trebam konvertirati na brze spojice jer mu se originalno crijevo raspalo, a sistem kopčanja je onaj stari koji se natakne sa strane i onda zavidaje.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 07:28   #1588
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Parkside je dosta ozbiljniji i djeluje kvalitetno, priključci su zgodni (ima razne dodatke), ali je isto vrlo bučan i nije za ispuhivanje jer nema baš pretjerano kontinuirane snage (ni blizu kao recimo moj stari Tiger u garaži s bocom). Za pumpanje guma i sl je dobar i dovoljno jak. Međutim sistem uvlačenja kabela i generalna prenosivost nije baš bog zna kakva i zahtjeva stalnu utičnicu.

Vratit ću obadva i probat ću onaj Einhell iz Peveca, moga bi biti dovoljno dobar za pumpanje svega što mi treba, a opet ima faktor prenosivosti jer je dosta lakši od Parkside modela i rani na baterije kojih imam pošto imam već nekoliko Einhell PxC alata.
Zgodno je recimo da mogu ponjeti Stand up Paddle autom i onda ga napuhati brzo bilo di jer ručno pumpanje je rabota samo takva

Zanima me recenzija jer sam sinoć mislio kupit Lidl kompresor no ne nađoh ga u dva različita dućana. Koliko vidim i nije nešto za ispuhivanje prašine iz elektronike...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 08:58   #1589
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Da li se negdje može kupiti i spojiti nastavak za stariju stolnu brusilicu Iskra te ju pretvoriti u tračnu brusilicu?
I ako može, gdje to mogu kupiti?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 09:05   #1590
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Zanima me recenzija jer sam sinoć mislio kupit Lidl kompresor no ne nađoh ga u dva različita dućana. Koliko vidim i nije nešto za ispuhivanje prašine iz elektronike...
Za to je dobar, ima ok snagu ali stvar je što stalno mora raditi i proizvodi buku.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na