Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2015., 20:54   #6091
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Tu je situacija stvarno čista. I dobro čovjek veli. On je tražio lovu jer nije znao da ce mu priznati reklamaciju. Isao je maksimalno da sebe zastiti. I sad kad je dobio lovu hoce dobiti i novu karticu. Da li je to ilegalno? Naravno da nije. Moralno? O tome bi se dalo raspravljati. S druge strane mu je covjek fino vratio pare...a nije trebao...znaci i on je svoje napravio i naravno da mu sada nece dati novu karticu. Znaci nasle su se dvije rogonje pa sad na velikoj livadi uspoređuju ko ima veceg....a situacija je win win za oboje...

Ono sto je zapravo cinjenica, je ova sprdačina od servisa koja prijeti nekakvim kaznenim prijavama....:facepalm...da mi je samo znati o kojem se servisu radi.

Servis nije nikakvo pravosudno tijelo koje odlučuje kome ce i koju komponentu poslati sa servisa. Isto tako sam mogao ja nazvati servis i reci da mi je romano na jednom tulumu popusio u zamjenu za milju eura i tu karticu i kako tu karticu servis mora proslijediti meni (i am trying to make my point ). Servis je duzan vratiti karticu onome ko je tu karticu donio na reklamaciju. Cim je ta kartica primljena na servis ocito je imala i valjane papire (racun, garancija, whateva). Ovo je pod pretpostavkom da je kartica kupljena od fizicke osobe (bez obzira da li ima ime na računu) a ne privatne....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 21:29   #6092
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Najveci problem je ovdje sto nije dosla ista kartica sa servisa nego bolja i sad se kolju tko ce uzet tu bolju karticu. Po meni,Zeljko ima pravo zadrzati karticu jer je vratio pare. Ja to ne bih napravio ali ipak su svi podmireni na kraju. Kupac dobio pare natrag a prodavac dobio novu karticu. Ako je prodavac namjerno prodao neispravnu karticu,sva sreca da je vratio novac
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2015., 21:51   #6093
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ja imam orginalan dokument da sam predao graficku na sevis HP Ekspresom.

Problem je bio sto ni ja nisam znao da li ce oni uopce prihvatiti garanciju jer je graficka izgorila. Znaci,ostao sam bez 2000 kuna,ostao bez troskova dostave 130 kuna,poslao graficku na servis 40 kuna, i igrao rulet da li cu uopce dobiti novu ili ce mi derniti troskove servisa i reci graficka ne moze ici na reklamaciju zbog fizickog ostecenja.

Pa jbt,normalno da sam trazio garanciju da mi vrati pare i fino sam mu rekao da cu mu vratiti novce ako sve prodje u redu na servisu,ako ne prodje,kad mi stigne graficka sa servisa vratit cu mu graficku i adio.

Medjutim,on je tu pricu preokrenio nakon 10 dana kad je skuzio da cu dobiti 970 za zamjenu i otisao u servis i rekao im da je on meni vratio novce i da se on sa mnom dogovorio da servis njemu da graficku bez da se mene ista pita,kontaktira ili zove. Onda je jos uzeo drugu istu koju je imao u SLI-ju i nju takodjer predao na servis jer su obadvije izgorile. Da nisam pitao sta je sa grafickom ne bi mi nikad ni javili sta se dogodilo.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 21:54   #6094
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Kako si ostao bez 2 soma kuna? Kaj ti nije on vratio te novce?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 21:56   #6095
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Najveci problem je ovdje sto nije dosla ista kartica sa servisa nego bolja i sad se kolju tko ce uzet tu bolju karticu.
Zanimljivo je i to da, gotovo uvijek, kad je neka povuci-potegni situacija, bude rijec o grafickoj kartici Nikad nije MBO, RAM ili nedaj Boze CPU

@Romano Ne znam kak ce prica za tebe zavrsit, ali onog trenutka kad ti je taj Zeljko refundo lovu to je prestala bit tvoja kartica.

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Vratio je nakon 10 dana odugovlacenja dok ne vidi sta ce reci servis. Da je servis rekao nista od reklamacije,ne bi mi vratio pare. Pokupio graficku duplo skuplju,meni vratio 2000 kn i idemo se praviti mutavi.
Trazio si refund, dobio si refund. Da li imas napismeno dogovor sa Zeljkom, tj. to da te on privremeno refunda zvog neispravne VGA te da ces mu ti ponovo platit karticu, nakon sto ti stigne nova VGA?

P.S. Ne branim servis, mislim da nije dobro postupio jer te nije kontaktiro.

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 21.04.2015. u 22:16.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 21:58   #6096
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Vratio je nakon 10 dana odugovlacenja dok ne vidi sta ce reci servis. Da je servis rekao nista od reklamacije,ne bi mi vratio pare. Pokupio graficku duplo skuplju,meni vratio 2000 kn i idemo se praviti mutavi. A da li se graficka koju sam ja poslao na servis sa svim podacima o slanju,mora vratiti meni i da ja onda rijesavam sa Zeljkom,to ce odluciti inspektorat. Servis mora zaprimljenu robu za reklamaciju vratiti onome tko je tu istu i poslao ,a ne davati nekoj trecoj strani na osnovu rekla kazala. Graficku sam kupio kao fizicka osoba,a racun sa garancijom je R1 na njegovu firmu.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 22:02   #6097
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Da bokte, samo bi đaklu vratio pare bez da roba ide njemu nazad. Svaka kupnja preko oglasa je lutrija. Bilo bi fora da postoje dućani sa second hand hardverom.

Uzmimo da je grafa izgorila kod tebe prvi dan kad si je stavio u komp, tko može 100% tvrditi da je on poslao neispravnu i kako to dokazati?
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 22:10   #6098
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ma ja sam jos veca budala sto sam isao kupovati na povjerenje preko njuskala. Posaljem svoje pare nesto sto nisam vidio za 2000 kn,platim troskove slanja novca 80 kn,50 kn paket,platim slanje graficke na servis u njegov grad,on dodje i pokupi graficku bez da meni ista kaze. I onda sam ja lopov,a covjek posten.

A moji novci i graficka ,sve kod njega i ja cekam 10 dana i molim boga da mi uplati.I ja sam htio njega zajebati.How yes no.

I da sumiramo.Ovdje taj famozni lik Zeljko uopce nije vise bitan. Bitan je servis kojem sam ja poslao robu na reklamaciju i koji je bez mog znanja dao tu istu robu trecoj strani.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 21.04.2015. u 22:17.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 22:16   #6099
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Uzmimo da je grafa izgorila kod tebe prvi dan kad si je stavio u komp, tko može 100% tvrditi da je on poslao neispravnu i kako to dokazati?
Nikako, zato i kupnja preko oglasa je rizik. Zato, ako kupujes, kupi s jamstvom. Ova prica je (za)komplicirana od samog pocetka.

"Prodo si mi neispravnu VGA, vrati mi novce! A ja cu je poslat na servis u svoje ime pa ti ponovo platim kad mi je (i ako mi je) poprave." - greska, odmah u startu

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
I ja sam htio njega zajebati.How yes no.
Nazalos, zajebo si samo sebe

Ako VGA nije bila ispravna trebo si:

1. Vratit VGA i trazit refund.
ili
2. Poslat na servis (bez da kontaktiras prodavaca i trazis refund) te se nadat najboljem.

Nikako oboje, istovremeno.

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
I da sumiramo.Ovdje taj famozni lik Zeljko uopce nije vise bitan. Bitan je servis kojem sam ja poslao robu na reklamaciju i koji je bez mog znanja dao tu istu robu trecoj strani.
Ok, Zeljko nije bitan. Po meni, servis je napravio propust jer te nije kontaktiro. Zapravo mi nije jasno da si ijedan ozbiljan servis moze dozvolit tako sta?!

No ti polazes pravo na nesta sto nije vise tvoje. Onog trenutka kad je Zeljko tebe refundo (to je ono sto si ti od njega i trazio), to je njegova kartica.

Jel imas ista od toga dogovora napismeno? Jer ne mozes (pravno) napadat ni tog Zeljka, ni servis na rekla-kazala.

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 21.04.2015. u 22:30.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 22:47   #6100
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Nema nista napismeno. Napismeno imam racun od HP-a da sam kupio grafu otkupninom i poslao njemu pare s njegovim imenom i adresom.Imam taj racun s tom grafickom od tog servisa koji sluzi kao garancija.Potvrdu od HP-a da sam poslao tu istu graficku na servis.

Sve ostalo je usmeno.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2015., 23:10   #6101
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Koliko sam ja shvatio...

Kupio si karticu
Reklamirao si karticu
Tražio frajera da ti vrati lovu ako garancija ne prođe.
Javili su ti iz servisa da ćeš dobiti noviju.
Išao si se hvaliti frajeru da ćeš dobiti jaču na što se on polakomio i nazvao servis i rekao da je to njegova kartica.
Servis mu je poslao karticu i ti si izgubio trošak poštarine.

Ak je tako, sam si si kriv jer ne držiš jezik za zubima. Da si išao reklamirati bez da si ga uvlačio u to, vjerojatno bi danas imao novu karticu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 23:27   #6102
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Kratak rezime, ako sam sve dobro pohvatao:

1. Romano.Cule ima pismeni dokaz o kupovini kartice otkupninom preko HP-a.
2. Servis zaprima karticu poštom gdje je pošiljatelj Romano.Cule i radi primku s njegovim imenom.
3. Famozni g. Željko se upliće u priču u servisu.
4. Servis "presuđuje" da je vlasnik kartice g. Željko.

@Romano.Cule, lijepo ti složi e-mail s odskeniranim dokumentom HP-a, skupa s onim listićem koji si popunio kad si slao karticu na servis i pitaj ih gdje je tvoja kartica. Servis nema pravo predati tvoju robu bilo kome drugome, da se pojavi netko baš i s 10 računa i tvrdi da je vlasnik, bez da prije toga pita osobu koja je karticu predala na servis i čije je ime na servisnoj primki. End of story, servis je zeznuo stvar do jaja, u ovom slučaju bi se njima trebale tresti gaće zbog moguće tužbe. Jednako tako je g. Željko mogao falsificirati bilo kakvu uplatnicu i tvrditi da je otkupio karticu natrag...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 23:29   #6103
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Trazis lovu i dobijes i jos se zalis.
Al da je sumnjivo da servis nije kontaktirao osobu koja je predala na servis to stoji.
Bas me zanima kaj ce inspektorat il tko vec rec.
Edit: firme sa kojima radi moja firma ne izdaju reklamiranu robu bez orginal primke
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 06:23   #6104
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Baš me zanima što će inspektorat reć. Fakat mi nije jasno kako mogu dat novu grafičku nekome tko ju nije ostavio na servis nit ima ikakvu potvrdu od istog. Pa realno, ta grafička je npr mogla promjenit 6 vlasnika i onda kad dođe na servis oni je daju prvotnom vlasniku jer piše njegovo ime na računu??? Svašta... No s druge strane, Romano lovu nije izgubio. Jebga, polakomili se svi na jaču grafu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 07:01   #6105
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ja sam jednom reklamirao grafu kupljenu preko oglasnika pa sam se posvađao sa prodavaonicom oko nove i žalio DI-ju. Dobio sam odgovor da ako nemam ovjeren kupoprodajni ugovor da prihvatim što mi nude.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 08:16   #6106
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Baš to, inspektorat ce ga odbiti samo tako. Pogotovo jer je račun R1 i na firmu. Moš se frigati, i da ti nije uplatio lovu nazad opet ništa od toga jer račun glasi na pravnu osobu i on je vlasnik kako god ti gledao, to što imaš dokaz da si kupio grafu preko oglasa nije inspektoratu vazno jer niste napravili nikakav ugovor i ono najvaznije na tom papiriću di si plati ografu ne piše šta si platio već samo da si platio...

Lijepo ti velim okani se toga, jer ćeš još veće probleme si napraviti, dobio si pare nazad, lijepo zamoli željka pošto je već dobio bolju grafu da ti vrati bar poštarinu ako hoće i amen. Šuti i uživaj

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ja imam orginalan dokument da sam predao graficku na sevis HP Ekspresom.
Što točno imaš? Servisnu primku trgovine/servisa ili potvrdu slanja paketa od pošte?

Jer nije isto...

Ovako bi jedan iskusan trgovac to napravio:


1. čuo se sa prodavačem preko moba, vidio kako i šta, gdje ima garanciju koliko ima gar.. Vidio ako može poslati slike grafe, slike testa tipa valley bench
2. Dogovorio slanje overseasom, naravno lijepo zapakirano i naravno ako nema nekog frenda,poznanika da osobno preuzme grafu

3. grafa kada je došla, testirao ju, ako ne valja prvo nazvao prodavača i objasnio situaciju
4. pošto ima grafa urednu garanciju, kontaktirao bi na mail ovlašteni servis
5. Rekao servisu "imam grafičku koja je samo zadimila, šaljem slike u prilogu" te pitao kako dalje sa riješavaljem reklamacije
6. poslao grafu na servis, čekao odgovor riješavanja reklamacije i u međuvremenu javio prodavaču "poslao sam grafu na servis, čujemo se kada oni vide"
7. za xxx dana uživao u novoj grafi i javio prodavaču sve ok ili za xxx dana zvao prodavača i rekao mu "garancija ne ulazi u jamstvo zbog fizičkog oštečenja, kako ćemo dalje"

Eto kratko, jasno i bez komplikacija kako bi ja to napravio. Ako bi na kraju "popušio" lovu, jbg moja krivica i na meni je kako ću prodavača stisnuti i ganjati dalje...

Druga stvar, da sam ja prodavač i da mi javiš isti dan da nešto nije ok. Grafu bi vratio meni, ja bi ti vratio lovu "2000kn". Naravno, ne bi ti sigurno slao potrganu grafu s garancijom, tj ne bi ju takvu ni prodavao. Imao sam par slučajeva da sam imao "povrate" jer ljudima ne radi, a meni uredno radi, svima sam vračao onoliko koliko sam ja dobio, nikakve poštarine nisam vračao jer mislim da za to nemam razloga, na tebi je očeš poštom ili očeš osobno preuzeti.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 22.04.2015. u 08:43.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 09:19   #6107
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Fakat mi nije jasno kako mogu dat novu grafičku nekome tko ju nije ostavio na servis nit ima ikakvu potvrdu od istog.
Nije ni Romano imo pisanu servisnu primitku, jer je slao postom.

Imo je samo broj servisne primitke (dobijes ga mailom ili SMS-om), broj koji je vjerovatno podjelio sa Zeljkom da mogu zajedno "pratit" tok reklamacije.

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Jednako tako je g. Željko mogao falsificirati bilo kakvu uplatnicu i tvrditi da je otkupio karticu natrag...
Kolko sam ja shvatio, Zekljko je otkupio karticu nazad prije preuzimanja. O tome je i mogo imat uplatnicu iz banke. Uplatnicu na kojoj pise da Zeljko XXX uplacuje Romanu Culi 2000kn, svrha uplate graficka kartica.

Da li je Zekljo smio podic karticu sa servisa na temelju originalnog racuna, takove uplatnice, broja servisne primitke i muljatorske spike?! Ne znam, mislim da nije, ali podigo je!
Zeljko je prevarant, prevario ga je 1. put kad mu je prodo neispravnu karticu. Prevario je i servis i njega 2. put kad je podigo karticu.

Romano je ispusio lovu za postarinu. Novu grafu ne moze trazit od servisa, jer je dobio 2000kn od Zeljka. Ne moze imat i "ovce i novce". Na pismeno nema nista, ne moze ic nekakvom privatnom tuzbom.

Mislim da je ovo "odlican" primjer kako NE kupovati preko oglasa. Nek stoji tu za druge clanove, da se i oni ne opeku. Mislim da daljnja rasprava ne vodi nigdje pa se iz iste povlacim.

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 22.04.2015. u 09:25.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 10:16   #6108
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
I ja se povlacim.Naveo sam sve relevantne cinjenice i ostaje mi samo da ovdje napisem kako je inspektorat presudio kad im dodju u servis,onda cu i navesti ime servisa da svi znaju o kome se radi. Od dokaza DI sam jos poslao emailove u kojima oni tvrde da su rijesili moju garanciju na veselje g.Željka i da je to sad njegova kartica posto je "moje vlasnisto prestalo biti nakon 10 dana"od primitka na servis jer je 10-ti dan on meni uplatio novce nazad i "ja sam slao na servis u njegovo ime".

Covjek drzi moje pare 10 dana dok ne vidi sta ce biti na servisu,moji troskovi dostave,moji troskovi slanja na servis,moja graficka kod njegovih pajdasa na servisu i ja jos saljem u njegovo ime na servis. hahaha

Eh,ti lokalni servisi gdje ti rade pajdasi.Mozes kako hoces,al ne dokle hoces.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 22.04.2015. u 10:24.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 10:44   #6109
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Čuj, da su mu pajdaši vjerojatnije bi te grafe njima odmah odnio, a ne prodavao po Njuški...

Ali priča je definitivno poučna kakve sve gamadi ima. FRipper je to najbolje objasnio kako se trguje, ali sad je lako biti general poslije bitke.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 12:37   #6110
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Meni samo nisu jasni oni koji tvrde da bi vratili novce ako im netko javi da je grafa koju su ispravnu poslali neispravna, a garancija postoji. Evo vam moj primjer zašto to nije dobar potez...

Tip uzme od mene ASUS grafu sa kvalitetnim DirectCU hlađenjem i garancijom. Grafa je naravno ispravna 100%, baš kao i sve ostalo što prodajem online, a ja mu (pošto sam dobar i budala) još dodatno spustim cijenu za 50 kuna jer je bio klošar i sirotan pa reko nek ima za cigare i q-pack da proslavi.

Lik zove za par dana da ga šatro izbacuje iz igara raznih i hoće nazad lovu i vratio bi meni grafu. Ja mu lijepo prek moba nacrtam i objasnim da neispravne grafe hendla servis (baš kao što bi hendlao i meni), te da ja ne mogu garantirati sam sebi da on nije grafu skurio klokanjem ili je na neki način zeznuo (masne ruke, neispravno rukovanje, bad luck, whatever...) i da zbog toga ne mogu uzeti nazad stvar za koju možda dobijem odbijanac na servisu i usput ostanem i bez svoje love.

Long story short, pošto imamo zajedničkog poznanika koji je uletio u priču i posjetio tog tipa doma, ispalo je da je problem za moju bivšu grafu njegovo fenomenalno napajanje (made in prc) koje je radilo sabotaže. Moj dragi kupac gnjavator se nakon toga bacio u trošak i uzeo nekakvo best buy napajanje, a poznanik se meni ispričavao u ime dragog kupca jer je ovoga očito bilo toliko sram ili strah da se najvjerojatnije pokrio po ušima debelom dekom, iako je bilo ljeto.

Pouka priče, pazite dobro tko su vam poznanici da vas ne sramote po svijetu.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 14:45   #6111
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
A evo. Da vam docaram kako je izgledala graficka kad sam je izvadio iz kutije i pregledao straznju stranu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gtx780 1.jpg‎
Views:	2177
Size:	966.6 kB
ID:	14855  
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 15:00   #6112
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Pa to je ona slika sa 900 GTX teme. Sad mi je jasno zašto si prije tri tjedna rigao vatru na MSI.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 16:59   #6113
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
I evo gaaa. Zvao me inspektor iz DI i popljugao sam utokicu. haha, Fripper je imao pravo. Ali ima jedna druga stvar. Inspektor je rekao da ga mogu prijaviti poreznom inspektoratu jer je prodao stvar kupljenu na firmu R1 racun preko oglasnika. Ali i sami znate ako gospoda iz financijske dodju u firmu, ne idu dok ti nesto ne zaljepe. Ali to necu da radim. Nazvao sam ga i rekao mu to sve i uplatit ce mi novce za PTT i stvar rijesena.

Protiv servisa ne mogu nista jer nemam nikakav dokaz o kupovini tj.racunu. Uglavnom sam dobio savjet da ne kupujem nista preko njuskala.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 18:05   #6114
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Preko njuskala kupujem samo novo zapakirano i primopredaja. Sve ostalo je ogroman rizik jer imam stav da me svatko s njuskala zeli prevarit.
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 18:11   #6115
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ovo mišljenje i ja dijelim. Zato još ništa nisam tamo kupio.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 22:06   #6116
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Bogami,citam sad,i ovdje na tržnici su se pojavili neki šabani koji su odlučili dobro utopiti dugogodišnje članstvo na forumu. 10 godina članstva,67 tisuća 839 postova i onda prc Milojko,ode obraz za 2 milje kuna. Izbacili grbu k'o kuča i prave se mutavi.

Ajd što se oni prave mutavi,nego te farbaju da ti pomislis da je on pošten čovjek,a ti kreten.Kod njega sve bilo ispravno,majke mi,a kod tebe ne radi.

Ne znam vise ni di bi kupovao polovno.

Izgleda da ce biti "Nisam dovoljno bogat da bi kupovao polovno"
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 22:14   #6117
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Ja na ovom forumu imam samo pozitivna iskustva.
Jedini put kad sam kupio grafu koja je bila poluipravna se rijesilo dogovorom, tako da sam ja dobio novce nazad, a prodavac je reklamirao grafu i dobio bolju verziju.
Sta se tice njuske tamo trgujem s oprezom ali da se ako mozes isprobat robu ili preko one zasticene varijante s postom.

Ali poucak je ne kupovat nista polovno s r1 racunom jer imas probleme s mogucom reklamacijom.
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 22:24   #6118
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Edit: firme sa kojima radi moja firma ne izdaju reklamiranu robu bez orginal primke
Upravo je to bila i poanta mog posta. Ne može servis prepuštati robu kako se tko dosjeti dokazivati da je vlasnik robe koja je na servisu.
Robu koja ima račun na drugu osobu/pravni subjekt je Romano mogao dostaviti na servis samo u slučaju da je dotični artikl:
1. kupio/dobio kompenzacijom
2. dobio na poklon
3. ukrao, a onda g. Željko mora imati ili policijski zapisnik ili policajca kraj sebe da to potvrdi.

Na taj način bih ja mogao doći u servis sa stotinjak računa pa reći: "Evo, ovo je sve moja roba, dajte mi je vratite" i da servis među tih stotinjak računa nađe barem jedan artikl koji je baš taj tren na servisu i koji odgovara onome što je navedeno na računu. Je li servis onda dužan meni predati tu robu? Got the point?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 22:24   #6119
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Jedan me je sa njuske pokusao preveslati sa racunom u Austriji preko njega i njegove bake.Sve se bili dogovorili,ima racun,ima garanciju,ima kutiju,garancija jos 2 godine i 10 mjeseci.

I sasvim slucajno ja njega pitam pred slanje dok je baš krenio poslati paket u postu "ej,a di je garancija?" A on zbunjeno onako,pa preko njega ide,kupljeno u Austriji u šalam balam neka trgovina u crnačkoj četvrti,pa kad rikne saljem njemu i onda on salje u Austriju.

Reko sve najbolje brate,zivio ti meni,ali ako sam sisao veslo,nisam progutao čamac.I onda skoro progutam dva čamca skupa sa jarbolom.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 23:10   #6120
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Bogami,citam sad,i ovdje na tržnici su se pojavili neki šabani koji su odlučili dobro utopiti dugogodišnje članstvo na forumu. 10 godina članstva,67 tisuća 839 postova i onda prc Milojko,ode obraz za 2 milje kuna. Izbacili grbu k'o kuča i prave se mutavi.

Ajd što se oni prave mutavi,nego te farbaju da ti pomislis da je on pošten čovjek,a ti kreten.Kod njega sve bilo ispravno,majke mi,a kod tebe ne radi.

Ne znam vise ni di bi kupovao polovno.

Izgleda da ce biti "Nisam dovoljno bogat da bi kupovao polovno"
PCE forum tj. njegova administracija ne garantira i nije odgovorna za muljanja na tržnici. To mora biti jasno. Modovi se trude da to bude fer i korektno, ali eto. Nekoga prošvika i za soma i pol baci u gnjoj svoju reputaciju i dugogodišnji staž ovdje.

No, prodavatelj dirigira uvjete, kupac oće neće tako.

Ovo što čitam, dobro si i prošao s obzirom da si mogo ostat i bez 2000. Ok, lik je govnar bez daljnjega, ali da ti nije vratio lovu, ne znam kako bi došao do njih.

A ono mi nije jasno. Kako si platio 140kn HP express paket? Slao sam mobitele, stavljao po 2500kn vrijednosti, osigurao od loma i nikad platio više od 55kn.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na