Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2018., 00:33   #1381
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Ok su te gejmer tipkovnice, al npr naspram neke s aluminijskim kucistem ili kucistem od masovne plastike s debelim plateom i debelim pbt kapicama djeluju jeftino.

A kapice na tim gejmerskim su sve redom od tanke plastike ko i na svim jeftinim kineskim mehaničkim s alija, banggooda itd.

Po meni bolje onda uzet poštenu mehaničku u startu s obzirom da ove gejmerske nisu niti ništa povoljnije...

Inače su mi najdraži linearni switchevi i romer su ok, al ipak ih ne bih uzeo jer nisu kompatibilni s mx style kapicama (standard)
nub je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2018., 10:16   #1382
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Sve je rečeno bez potrebe da i riječ napišem

Upravo kako je rendula rekao. O tome se radi. O overal build quality jedne i druge. Nemoj zamjeriti, masa nije jedini dio koje diktira kvalitetu izrade. Plastika je također teška a kada je ima puno, ha zaključak se sam nameće...

Primjera radi, uhvatim se tipkanja i primjetim neki novi zvuk. Dolazi iz tipkovnice i onako je odjekujući, kao da je kabinet tipkovnice prazan i odjekuje svaki bottom out, odnosno kao da se čuje duplo. Lijepo sam se odmah ogradio da imam par igrača koji su visoko digli ljestvicu, bio G910 Logitechov pulen ili ne, nije dobio visoku ocjenu. Kod mene nikako.

I dodatno što sam primjetio sada nakon par dana tipkanja je da je switch onako osjetno sporiji na vraćanju u početni položaj. Tu po meni plavi i clear briljiraju dok romer g ipak kasni taj mali dio vremena. Možda su tome pribjegli kračim hodom. Da je hod kao kod MX ne znam kako bi to izgledalo.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2018., 10:12   #1383
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Zanimljivo, moja G810 ne zvuči tako šuplje. Isprobao sam i posjedovao dosta tipkovnica, Roccat, Razer, Logitech i ova G810 je dosta tiha u odnosu na druge ali sam primijetio da buka dosta ovisi i o načinu stiskanja tipki, možeš lupati prstima po tipkama ili nježnije stiskati pa ti tipkovnica sasvim drugačije zvuči.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2018., 16:11   #1384
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Nemoj se ljutiti ali tipkovnica tog cijenovnog ranga u odnosu na druge istog ili čak nižeg si to ne bi smjela dopustiti.

Opet, poklonjem konju se ne bi trebalo u zube gledati. Taman mi je trebala jedna full size tipkovnica :thumbs:, to što sam ja razmažen je drugi par rukava...
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2018., 21:23   #1385
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Zato je coolermaster masterkeys pro L tenk. Vrhunska tipkovnica sto jes jes.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2018., 18:19   #1386
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Zanimljivo, moja G810 ne zvuči tako šuplje. Isprobao sam i posjedovao dosta tipkovnica, Roccat, Razer, Logitech i ova G810 je dosta tiha u odnosu na druge ali sam primijetio da buka dosta ovisi i o načinu stiskanja tipki, možeš lupati prstima po tipkama ili nježnije stiskati pa ti tipkovnica sasvim drugačije zvuči.
koju si razer imao??mene zanima razer blackwidow chroma v2 sa žutim svićevima,lienar and silent ali mi nije vrijedno dat 1400 kuna za komad plastike,možda 700-800,za tu cjenu imam jedino fnatic gear rush.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2018., 20:24   #1387
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Imao sam ja BW Chroma ali prvu verziju sa zelenim switchem. To je ekvivalent plavom.

Bila je ok tipkovnica sa meni (barem po pitanju RGB-a) najlakše konfigurabilnim softwareom. No tebe zanima HW izvedba. Solidna, rigidna, ljudi su se doduše žalili na random ispadanje keycapova. Nisam imao niti blizu takva iskustva, dapače, psovao sam ju kada sam mijenjao keycapove
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2018., 21:45   #1388
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
koju si razer imao??mene zanima razer blackwidow chroma v2 sa žutim svićevima,lienar and silent ali mi nije vrijedno dat 1400 kuna za komad plastike,možda 700-800,za tu cjenu imam jedino fnatic gear rush.
Vidi koji ti tip rasvjete treba. Imao sam Blackwidow s blue switchevima. Imao sam i Logitech G710 s brown, G610 s red, neko vrijeme koristio MS Thunder s plavim switchevima, kratko vrijeme imao sam i Roccat Isku i isprobao sam i Suora. Gledao sam reviewe Cherry MX Silent tipkovnica pa vidim da nije neka pretjerana razlika u odnosu na Romer switcheve a cijena ne opravdava da s G810 prijeđem na takvu tipkovnicu.

Računaj da i kućište tipkovnice utječe na buku koju tipkovnica proizvodi jer je to zapravo rezonantna kutija kao i kućište gitare. Ovo samo napominjem jer tipkovnice različitih proizvođača a istih switcheva uopće ne moraju zvučati jednako zbog različitih izvedbi donjeg okvira i gornjeg poklopca tipkovnice, načina spajanja okvira i poklopca i još tristo sitnica.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 05.05.2018. u 22:04.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 23:51   #1389
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2018., 02:18   #1390
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Daddyeve tipkovnice su stigle konačno pod moje panđe nakon što su sjedile u ZGu dok nisam došao.

Trenutno je pod prstima WASD V2 mx clear, odlučio sam nju prvo probati pošto sam Brown već imao na coolermaster quickfire ultimate. Očistio ju od nakupljene prašine, u super je stanju i bez velikih znakova upotrebe.

Ne moram puno opisivati switch jer nije ništa različito nego dostupne informacije online, znatno tiša od razer green i brown, veći otpor pritiskanja i meni osobno lakše tipkanje bez da pritisnem tipku do kraja, što zbog većeg otpora, ali i manjka klika.

Ništa dosad neviđeno, svejedno fotka:

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2018., 09:19   #1391
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
I, koliko trazis za nju?
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2018., 11:47   #1392
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Koliko su vlasnika promijenile, vrijeme je da se malo i koriste
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 11:04   #1393
mr.ezrider
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
koju bi tipkovnicu dostupu u EU (amazon) preporucili
da ima standard full size us ansi layout (radi aftermarket caps)
da je brown
da je rgb
da je pbt
da je case dobar / metal

gmmk .. ili?

edit: promjena smijera .. cm mk pro s .. to je dostupno a ok .. i moze se modat kasnije

Zadnje izmijenjeno od: mr.ezrider. 12.06.2018. u 23:41.
mr.ezrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2018., 20:50   #1394
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
https://www.mall.hr/misevi-i-tipkovn...ck&tab=reviews

cjena nešto pala,možda još padne ili bude akcija.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 08:39   #1395
redhill
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 64
Nakon malo istrazivanja na nabava.net, tipkovnica do 500kn. Imam 4 favorita s tim da cu jos svaku trgovinu proci individualno.

Genius K20
Coolermaster Devastator III
Gamdias Hermes P1 RGB
Redragon Kala K557 RGB

Nikad u zivotu nisam imao mehanicku tipkovnicu, a najveci je razlog buka koju proizvodi i mislim da moji do ne bi izdrzali, zato sam uvijek kupovao membranske, ali mislim da je vrijeme za moju prvu mehanicku tipkovnicu.

Vazno mi je da ima osvjetljenje u vise boja i po mogucnosti efekata. Mora biti full tipkovnica sa svim standardnim tipkama i numpadom. Također volio bi vidjeti i multimedijalne tipke, ponajvise za glazbu. Mogu biti odvojene ili kao kod vecine iskombinirane s F tipkama.

Buđet do 500kn. Uvijek gledam omjer ulozeno dobiveno, tako da meni najskuplje nije uvijek najbolje
redhill je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 10:25   #1396
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
ako ti je bitno da je sto tisa ciljaj na black switcheve
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 11:05   #1397
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
@redhill

Znam da se ne radi o pravoj mehanickoj tipkari, ali zbog spomenute glasnoce tipki, baci oko na Logitech G213
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 25.06.2018. u 11:18.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 12:40   #1398
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Nemoj crne, polomit ces prste.....

Crne kupuješ samo ako si koristio crvene dugo i zaključio da ti treba puno veći otpor.

Ako oćeš tiho brown(taktilne) ili red(linearne - nemas osjecaj kad si kliknuo).
Ako buka ne smeta blue definitivno, najbolji osjecaj
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 12:51   #1399
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
G213 je odlična tastatura. Robusna, kvalitetna i ostavlja feeling RomerG switcheva logitechovih. Teško je primjetit razliku između G910 i G213.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 06:52   #1400
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
posto sa/m pivom uneredio svoju Logitech K800, i sa/d mi ca/k i na/kon pra/nja/, ra/sta/vlja/na/, ciscenja/, i da/lje tri tipke da/va/ju cudne klikove, vrijeme je za/ za/mjenu.



kolko cita/m sa/d su meha/nicke tipkovnice popula/rne,

a/ ono sto mene za/nima/ ima/ li koja/ proximity sensor pa/ da/ pa/li poza/dinsko osvjetljenje ka/d joj se priblizis rukom (ka/o ova/j K8-00)

volio bih da/ nije bucna/ tipkovnica/.


i da/ tipke nema/ju veliki hod... kontrola/ za/ volume oba/vezno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 09:07   #1401
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
posto sa/m pivom uneredio svoju Logitech K800, i sa/d mi ca/k i na/kon pra/nja/, ra/sta/vlja/na/, ciscenja/, i da/lje tri tipke da/va/ju cudne klikove, vrijeme je za/ za/mjenu.



kolko cita/m sa/d su meha/nicke tipkovnice popula/rne,

a/ ono sto mene za/nima/ ima/ li koja/ proximity sensor pa/ da/ pa/li poza/dinsko osvjetljenje ka/d joj se priblizis rukom (ka/o ova/j K8-00)

volio bih da/ nije bucna/ tipkovnica/.


i da/ tipke nema/ju veliki hod... kontrola/ za/ volume oba/vezno.
Oplakao, ovo je u stilu kosava kosava kosava ovde bonaca prijem

Sto se slim mehanike tice imas Tesoro Gram XS/Spectrum ili Havit neku KB395L. Proximitiy nema ni jedna. Al to rjesis macro tipkom i cao.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 10:55   #1402
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kosava
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 12:58   #1403
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ma Gabre trola, nemoguce da nije znao sa softwersku tipkusu u windowsima
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 16:25   #1404
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Košava se javlja

Na ovaj K800 mi je super taj proximity senzor.

O kakvoj tipki pričate u Windowsima, moram priznat da ne kužim

Stvar je da ja ne želim palit gasiti osvjetljenje u mrklom mraku jer mi je komp di i kućno kino pa želim smanjiti izvore svjetlosti maksimalno
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 17:18   #1405
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Stvar je da nema mehanicke s tim sto ti trazis ! Ja na svojoj na 4 tipke iznad numpada palim 4 razlitica osvjetljenja gdje mi je P4 tipka = ugaseno osvjetljenje. Ako ti je problem stisnut tipku da napravis uključ/isključ, onda kupi K800 opet.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 20:36   #1406
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a sve se razmisljam, ali mi je taj K800 oduvijek bio bljak za igranje. tipke su nekako mekane, kao da idu kroz zelatinu uvijek... inace bih bez razmisljanja opet K800.



ali vec kad mijenjam, onda bih nesto malo "zivlje" pod prstima. Iako ne volim tipkovnice sa velikim hodom, preferiram plitke tipke, a kolko vidim ove mehanicke su sve ogromne i veliki hod imaju...



morao bih negdje probati koju tu "gejmer" tipkovnicu.. gdje su ona vremena kad je bilo kakva tipkovnica bila dovoljna, kakve se sad tu filozofije prodaju oko tipkovnica...



cod2 sam peglao na jeftinjak logiju, i jeftinom optikaneru B58 misu, a danas ono... treba mis i tipkovnica da skupa kostaju 500$
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 00:52   #1407
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Mehaničke u pravilu do klika imaju jako kratak hod, ali imaju dosta "lera", zgodna stvar je što, u većini slučajeva, možeš skinuti tipke i stavit o-ringove da ti skrate "bottoming out".
A i u nepisanom pravilu na mehanickima bi trebao "touch typeat" odnosno ne pritiskat tipku do dna nego prestati pritiskati kad osjetis klik pod prstima, samo nekima to nije gušt

Ako ti zvuk ne smeta ja bi ti preporucio CherryMX Blue ili ekvivalent(razer green, kalih blue) ako zvuk nije opcija, Cherry MX Brown(razer orange) ili ekvivalent. Ja iman brown, volio bih blue, al se ukućani ne slazu

Napomena razer green ima jos kraći hod do klika od cherry blue-a
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 03:26   #1408
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma ne zelim klikanje, jos mi samo treba da mi kljuca u mozak stalno.



da je tiha, da nema veliki hod, ali da je "cvrsta, da ne "propada" pod prstima...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 13:03   #1409
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Uf, meni je tal blue zvuk gušt, al eto

Moja preporuka imaš kupit sampler kit
http://www.wasdkeyboards.com/index.p...ch-tester.html

Pa vidi šta/jel to tebi uopce pase, imas i na aliexpressu jeftinijih kitova. Tihu mech neces bas lako nac, i brown sa o-ringovima se čuje više nego neka scissor switch keyboard(aka tipke sa laptopa i nekih slim tipkovnica)
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 13:13   #1410
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
logitech romer g su najtise, tise od browna
  Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na