Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2017., 19:26   #241
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
@Poggiali
Kad si plaćao na Gerabestu jesi li platio PayPal Balanceom ili PayPalom ali novcima s kartice?
Jer otkuda ti je PayPal povukao novce tu će ih vratiti.
Ako je u pitanju kartica, bankarski lihvari mogu do 2 dana držati novce prije nego ti se pojave nazad na računu.
novcima s kartice, preko paypala
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 19:46   #242
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
da, ali ja pitam sad, dal refund ide na taj neki paypal racun ili se vraca nazad u moju banku ?
ja još čekam refund o kojem sdam pisao prije neki dan...nofci se vračaju na bank. račun jer je tako bilo plaćeno
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 19:50   #243
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Ah bas su me zeznuli u GB, jer sam ih prvo pitao dal mogu narucit i poslat curi u drugu drzavu... i kaze moze, al moram prvo napravit narudzbu da im dam broj narudzbe... i ja narucim, platim dam broj, onda kaze da ne moze ipak to tako... zbog nekog rizika... makar je ona sama narucivala, dakle vrse dostavu kod nje, samo meni nedaju da odradim ovak... I onda reko nis, nek mi vrate pare.. i sad ce otic sale dok ja dobim pare :/
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2017., 11:07   #244
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Pozdrav,

ima li netko iskustva s veleprodajnim narudžbama na Alibabi?
Recimo da želim naručiti 50 komada artikla X i 80 komada artikla Y od istog sellera. Ukupna vrijednost neka bude oko 200$.

Znam da će to zapeti na carini i to mi je OK, no zanima me ima li još kakih "kvaka" kod takvih narudžba? Nabije li nam naša divna država još nekih nameta ili je carina (+ ležarina) sve?

Thx.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2017., 11:53   #245
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Mislim da bi ti naši to mogli zaprimiti kao 'kupnja radi daljnje prodaje', a bojim da se tada primjenjuje neki drugi sistem uvoza (čitaj: skuplji i kompliciraniji).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 12:12   #246
lelinho
EdoFazlinovic
Moj komp
 
lelinho's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Pozdrav,

ima li netko iskustva s veleprodajnim narudžbama na Alibabi?
Recimo da želim naručiti 50 komada artikla X i 80 komada artikla Y od istog sellera. Ukupna vrijednost neka bude oko 200$.

Znam da će to zapeti na carini i to mi je OK, no zanima me ima li još kakih "kvaka" kod takvih narudžba? Nabije li nam naša divna država još nekih nameta ili je carina (+ ležarina) sve?

Thx.
rade naruci vise puta s manjom cifrom.
lelinho je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 20:57   #247
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Ovako ide priča, kupljen je uređaj preko aliexpressa, isti ne radi baš kako bi trebao, malo štuca i tako. Nisam još potvrdio prijem, šaljem prvo poruku selleru, ovaj se javlja, šaljem dvaput opis problema i sad mi dolaze 2 poruke, u prvoj se ispričava na neispravnom uređaju i nudi full refund, ali da mu dam paypal podatke. U drugom mi nudi 10$ za pokrića troškova za povrat neispravnog uređaja. Sad mi ovo sve skupa izgleda predobro, gdje je kvaka?
Malo mi sumnjivo da nudi refund na paypal, a ne preko Aliexpressa.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 21:30   #248
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Vjerojatno mu rejting i pozicija u tražilici aliexpressa ovisi o broju refundiranih narudžbi.

Daj mu paypal i ako uplati novac nazad family&friends opcijom nemaš brige.

Tj. napisi mu paypal email i zahtjevaj uplatu preko family&friends.

Tada ne može tražit povrat itd.

I ako vrati pare ostavi mu 5* , čisto kolegijalno
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 22:10   #249
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Nisam znao da može tražiti natrag pare s paypala.
Ja imam spojenu samo kreditnu na paypal, na nju ne mogu povući lovu, to znači da mi ostaje saldo?
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 23:18   #250
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nisam znao da može tražiti natrag pare s paypala.
Ja imam spojenu samo kreditnu na paypal, na nju ne mogu povući lovu, to znači da mi ostaje saldo?
Može ako pošalje "goods&services", digne ticket na paypalu i izmisli nešto srać truć bać itd.

10-20$ se ionako ne isplati povlačiti, fee za povlačenje je 5$.
Tako da možeš potrošit negdi online,npr ebay.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 23:24   #251
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Dosad sam naručio 5 stvari sa Aliexpressa i mogu reći došle su jako brzo, jedna stvar od 5 nije, ali je seller ponovo poslao i stigla je.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 21:32   #252
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Dosad sam naručio nekih 100+ stvari sa aliexpressa. Svaka narudžba je došla, nešto brže nešto sporije. Svaki seller je bio susretljiv i pozitivan kad su bili upiti za neke specifične stvari.

Jedna stvar mi je došla pokvarena, ali je seller odma ponudio kupon u većoj vrijednosti od proizvoda,refund ili resend. Uzeo kupon

Iskustvo kupovine, selleri, preglednost(rating itema...) i ostalo, sve mi je nekoliko koplja iznad eBaya.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 11:30   #253
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Dosad sam naručio nekih 100+ stvari sa aliexpressa. Svaka narudžba je došla, nešto brže nešto sporije. Svaki seller je bio susretljiv i pozitivan kad su bili upiti za neke specifične stvari.

Jedna stvar mi je došla pokvarena, ali je seller odma ponudio kupon u većoj vrijednosti od proizvoda,refund ili resend. Uzeo kupon

Iskustvo kupovine, selleri, preglednost(rating itema...) i ostalo, sve mi je nekoliko koplja iznad eBaya.
Potpis velik ko kuČa!
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 12:18   #254
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Iskustvo kupovine, selleri, preglednost(rating itema...) i ostalo, sve mi je nekoliko koplja iznad eBaya.
Amen to that!
nub je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 20:35   #255
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Može ako pošalje "goods&services", digne ticket na paypalu i izmisli nešto srać truć bać itd.

10-20$ se ionako ne isplati povlačiti, fee za povlačenje je 5$.
Tako da možeš potrošit negdi online,npr ebay.
Hm, lik mi je uplatio, ali koliko vidim samo je u napomenu stavio friends and family. Dogovorili smo parcijalni refund jer ja nisam htio slati pokvareni uređaj natrag u kinu. Nudio mi je 10$ za pokriće troškova slanja, ali nisam se htio zezati s time.
Gdje vidim koji je tip uplate?
Kad idem na "See details on old account view", piše mi samo "Payment type: Instant". Sad nisam siguran jesam se zeznuo što sam prihvatio
Ovaj paypal ko da namjerno skriva neke detalje.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 20:44   #256
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ima caka kada kliknes na tu transakciju,i kliknes "Refund this payment", i ako ti onda pise
"(Note: Partial refunds are not available for personal payments or for transactions marked as pending.)"

to znači da je f&f, a ako možeš vratiti npr 5 od 10$ što ti je uplatio onda je goods&services.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 21:18   #257
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Izgleda da je ovo drugo, daje mi da odabirem iznos koji ću refundirati
Iako ne znam kako bi on objasnio paypalu da mu nisam poslao goods ako nije nikakvu adresu ostavio za slanje.
Obzirom je parcijalni refund 30$, nije baš za odbaciti iznos, valjda neće tražiti natrag.
Šo se dogodi ako ja potrošim tu lovu, a on zatraži povrat?
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 22:26   #258
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Izgleda da je ovo drugo, daje mi da odabirem iznos koji ću refundirati
Iako ne znam kako bi on objasnio paypalu da mu nisam poslao goods ako nije nikakvu adresu ostavio za slanje.
Obzirom je parcijalni refund 30$, nije baš za odbaciti iznos, valjda neće tražiti natrag.
Šo se dogodi ako ja potrošim tu lovu, a on zatraži povrat?
A cujes, ako digne case možeš postat hrpu screenshotova iz razgovora itd. A možeš mu i spičit negativnu ocjenu na aliji. S tim da on može dignit case unutar 60 dana ja mislim.

Ako potrošiš lovu,a on digne i dobije case,paypal račun ti ide u minus, npr -30$. I kad buduće budeš išao nešto kupit priko paypala prvo će se namirit tih 30 sa kartice a tek onda 5-10$ za item što si naručio.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 02:14   #259
Snajderman
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2
Laptop narudžba

Pozz svima.
Planiram naruciti laptop preko alibabe. Cijena mu je tamo oko 350$, a inace i preko 1000$.
Zanima me ima li netko iskustva s ovakvom narudzbom ili zna koliko ce me to izaci na kraju. Svaka informacija je dobrodosla. Hvala
Snajderman je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 06:34   #260
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Na tvome mjestu bi bio oprezan jer toliki popust je teško moguć. Ili si fulao model laptopa. Stavi link da možemo provjeriti.
Koliko će te još izaći? 25% pdv-a+60kn poštanskih troškova na cijenu sa poštarinom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 15:27   #261
Snajderman
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2
https://app.alibaba.com/dynamiclink?...areScene=buyer
To je samo jedan. Ima barem 10 prodavaca msi high-end laptopa. Garancije od stranice, negdje i prodavaca.
Razmisljam i da je kineska kopija mogla bi bit prica kao sa kineskim mobitelima koji znaju biti i kvalitetniji. Frend mi kupio lazni iphone 5s (ako se ne varam, ne kuzim se bas u ajfone &#128513 i bacio ga u more nakon 3 godine jer ga nije mogao vise gledati
Snajderman je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 16:04   #262
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Daj upotrijebi malo zdravi razum, zar stvarno misliš da netko prodaje taj novi ispravni laptop za 2000 kn?
Ti provjeri pa nam javi što si dobio u paketu!

Što se tiče frenda, zaslužuje jedan šamar čisto zbog zagađivanja mora.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 16:09   #263
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Citiraj:
Autor Snajderman Pregled postova
Pozz svima.
Planiram naruciti laptop preko alibabe. Cijena mu je tamo oko 350$, a inace i preko 1000$.
Zanima me ima li netko iskustva s ovakvom narudzbom ili zna koliko ce me to izaci na kraju. Svaka informacija je dobrodosla. Hvala
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 12:32   #264
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Jel neko zna što se dogadja s ovim? Jel triban di zvat? Item je plaćen 25$, priko aliexpressa

webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 13:56   #265
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Do kraja tjedna će ti poštom stići poziv sa carine da im dostaviš račun, isti im pošalješ mailom uz PCP broj sa poziva.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 14:17   #266
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kako nešto iz EU može završiti na carini? Što si ti to naručio i od koga? Ziher su u pitanju one kineske fore kada šalju iz bescarinske zone obećavajući da nema carine.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 14:18   #267
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kako nešto iz EU može završiti na carini? Što si ti to naručio i od koga? Ziher su u pitanju one kineske fore kada šalju iz bescarinske zone obećavajući da nema carine.
vidi se da neznaš o čemu je riječ.

sve pošiljke koje su poslano NL poštom iz kine prolaze kroz nizozemsku.
i normalno da je završilo na carini.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 14:41   #268
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Do kraja tjedna će ti poštom stići poziv sa carine da im dostaviš račun, isti im pošalješ mailom uz PCP broj sa poziva.
Hvala

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kako nešto iz EU može završiti na carini? Što si ti to naručio i od koga? Ziher su u pitanju one kineske fore kada šalju iz bescarinske zone obećavajući da nema carine.
A elektricna cigara, sa Alija iz kine valjda.

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
vidi se da neznaš o čemu je riječ.

sve pošiljke koje su poslano NL poštom iz kine prolaze kroz nizozemsku.
i normalno da je završilo na carini.
Prva je prosla bez carine, ima par dana, sada druga ocito nije,jbg.

Iznos na računu je 23$, to ne upada u 25% pdv/carine/stavec? I onda svejedno racunaju 60kn troskova šta je iša na carinu?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 14:58   #269
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Uglavnom carina zadrzava pakete. U manjem brojem slucajeva prode bez davanja. Naravno govorim o paketima vece vrijednosti. Paketi manje vrijrdnosti vise manje prolaze. Ti ne bi trebao imati problema.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 15:07   #270
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
U principu, sada imaš 2 opcije:
1. platiti pdv i ostala davanja na tu gitaru
2. ne primiti gitaru, tražiti povrat love i kupiti je negdje u EU. Prijateljima odavno naručujem sa ove stranice. Jest da je poštarina 25€, ali nema dodatnih davanja i imaš važeću garanciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na