Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2011., 22:18   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
preporuka za modem/router/wi-fi (T-com)

pozdrav svima. moze preporuka za modem/router/wi-fi.
krepao mi je OPET D-link 2641B i vratio sam ga na ga ranciju medutim starci zele imat rezervu sad da nebudu bez neta. otisao sam kupiti isti takav (preko neta, Protis) i dosao mi doma totalno drugaciji uredaj . D-link je promijenio dizajn, a ostavio isti broj modela, a ducani nisu updejtali slike. problem je sto su ucvrstili antenu na nacin da se nemoze skinut odnosno nije vise na onaj standardni navoj vec fixirano kao kod thompsona tako da nemogu stavit vecu/jacu antenu.
sad mi treba preporuka koji router uzeti do 500kn max.
BTW ako netko ima polovni 2641R da je ispravan ponudite.
hvala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 23:03   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ako tražiš samo za Internet onda definitivno ispravni stari dobri SE555 sa origigi 1.30n fw.
Poznato je da je wireless dosta "jak" kod tog uređaja, ako baš moraš / trebaš "jaču" vanjsku antenu onda moraš radit modifikaciju zamjene fiksne antene sa pig-tail + željeni konektor.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2011., 00:14   #3
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
cek sta i taj gigaset ima ovako pricvrscenu antenu fiksno ?
jer ja to do sad nisam bas susretao, ali vecinom sam radio sa D-linkovima koji su uvijek do sad imali navoj. iako sam se jako razocarao u d-link, najgore sto znaju odlazit vrlo brzo. kupio 2641b i nakon niti 6 mjeseci otisao na nacin da nemozes uci u njega i nece bootat. dobio novi, i evo neki dan i taj krepo, radi mu wi-fi, al ne rade lan prikljucci i tesko se ulazi u sucelje. napominjem da sam ih jako cuvao i imam ventilator koji stalno puse preko njih tako da nije od topline otisao, a bome se griju i ne kuzim koji moron je to dizajnirao .

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.10.2011. u 09:40.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 01:16   #4
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
cek sta i taj gigaset ima ovako pricvrscenu antenu fiksno ?
To ti se kod se555 radi ovako
http://www.wifihr.net/modules.php?na...howpage&pid=78
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 08:36   #5
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
zahvaljujem na linku

decki koja je razlika izmedu 2641b kojeg sam imao/imam i 2640r koji se vecinom prodaje na njuskalu? jel samo stos u firm-u ? nisam nasao nikakve razlike u specsima, a i izgledaju identicno.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.10.2011. u 11:04.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 11:01   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ništa čudno za neodvojivu antenu, u kasnijim serijama proizvođači znaju "izbacit" x elemenata na pcb (najčešće elektrolite) i tako uštede / više zarade na xxxxxx komada a to šta takav uređaj lošije radi je nebitno.

Vezano za taj tvoj problematični 2641B probaj slijedeće:
- komp koji je Lan - om spojen na uređaj
- u postavkama mrežne postavi fiksno 10 Mbps/Full Duplex ili čak 10 Mbps/Half Duplex
- ako tada "lakše" pristupaš uređaju (web konfig), net radi onda je zdrav za zamjenu elektrolita.

Samo kao približni info vidi sliku "sličnog" 2640 modela.
U cijeloj 26xx seriji ima dosta modela / hw revizija pa tvoja ne mora izgledati potpuno isto kao na slici.
Po infu na netu interni mrežni switch je realiziran sa BCM5325EKQMG pa trebaš otkriti koji je elektrolit "zadužen" za njega.
Vjerojatno ovaj ljevo do chipa.
Zapravo najpametnije bi bilo promjenit svih 11 elektrolita koliko ima na pcb - u.
Dobar elektroničar to napravi dok si rekao keks za cca jedne čevape.
Kvaka je u tome šta elektroliti "kuhanjem" gube karakteristike (kapacitet) i ne obavljaju posao za koji su zaduženi.

Nemoj uzimat tu R verziju, ako se dobro sjećam, radi se o drugačijem fw sa drugačijim mogućnostima / opcijama.

That's all
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 11:08   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
D-Link G684T ima odvojivu antenu, a može ga se naći za kikiriki na oglasnicima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 11:21   #8
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
@nikky fala za info, ali ovaj moj je vec poslan na garanciju, nadam se da ce ga zamijenit, a sada trazim dodatni jer starci zele imat rezervu kad sam ja vani da mogu napravit samo plug&play ako im krepa. necu uzimat R ako tako kazes .
nasao sam jedan novi/sa garancijom 2641b za 300kn pa cu vidjet dal cu to ubost.

@coconut znam da ih ima, ali sam se vec opekao kad mi je 2 puta krepao doticni kupljen preko nuskala. znaci dobijem ga doma, drzim ga par tjedana i onda pocnu problemi sa spajanjem na LAN prikljucke i sta ti ja znam. ti uredaju su jako losi .
i mislim da se sa oba dogadalo uprav ovo sto je nikky opisao da nisu mogli radit na 100mbit vec se switchali na 10 i takve stvari. valjda jednostavno zamor materijala (koji je los).
imam i jedan 584 doma takav, malo radi, malo ne.

jos sam poceo iskljucivat sve sto mi netreba u njima i hladit ih sa ventom izvana da se ne pregrijavaju te sam kupio 8portni switch tako da sve uredaje pospajam u njega i onda njega u router, ali ocito ni to sve skupa ne pomaze previse.

bumo vidli, prvo se nadam da ce mi priznat garanciju, a onda cu vidjet za dalje.

sto se tice mijenjanja elektrolita, sad si mi bacio bubu u uho tako da znam sta ubuduce gledat.

hvala decki

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.10.2011. u 11:42.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 20:05   #9
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
sada trazim dodatni jer starci zele imat rezervu kad sam ja vani da mogu napravit samo plug&play ako im krepa. necu uzimat R ako tako kazes .
nasao sam jedan novi/sa garancijom 2641b za 300kn pa cu vidjet dal cu to ubost.
Ma nije potrebno bacat 300kn za 2641b, imas na trznici se555 i sx763 u super stanju za 100-ak kn stanju i to uzmes, iskonfiguriras i stavis u ladicu pa ako nesto crkne starci samo plug&play zamijene router...
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 20:21   #10
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
he, he. jel to otkljucano (se555) odnosno jel se zna pass kao za thompsona? jel mogu updejtat softver jer pretpostavljam da je unutra T-com-ovo go*no? maxtv me ne interesira.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.10.2011. u 23:22.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2011., 20:34   #11
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Napisao ti je kolega nikky gore u drugom postu ovog threada

Ako je u se555 originalni siemensov 1.30n firmware sve je otkljucano a ako hoces maxtv onda stavis t-com 1.30k firmware i to je sva mudrost kod tog uredjaja
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 21:17   #12
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
odlicno, rezerviraj mi ga. imas PM.

P.S. senilan sam i vec sam zaboravio sta je nikky napisao gore, a u frci sam pa ne stignem citat svaki put temu, sori .

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.10.2011. u 23:25.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na