Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2018., 20:06   #451
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Ako prckas po Androidima zasto ti Winsi trebaju?
Svi alati su ti dostupni.

A sto se tice drivera tu nemas problema,svi su u kernelu vec

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 20:09   #452
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Znači mogu flešat sve preko fastboota ko i na winsima? Za sve modele?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 20:19   #453
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Da,imas sve to zapakirano kao binary u vecini distribucija a i Google izbacuje svjeze verzije stalno

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 20:21   #454
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Ok, hvala na odgovoru


To je sad jedan dio...molim da mi netko odgovori i na ostala pitanja, pošto nemam nikakvih iskustava sa Linuxom osim pokretanja live-a Minta i Ubuntua...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 20:27   #455
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Ja koristim Fedoru na T420 i odlicno mi odgovara.
A morat ces isprobati par distribucija da nades onu koja ti najvise odgovara

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 20:32   #456
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
To mi je jasno..samo tražim mišljenje i ostalih, pa da vidim kako i drugi razmišljaju
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 20:56   #457
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam probao par distro,I nakraju sam se odlucio uzeti Arch Linux I prilagoditi ga kako ja bas zelim.Moj savjet ako imas vremena,volje I zivaca probaj ih par pa odlucio.
  Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 09:14   #458
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Malo sam gledao okolo i vidio da ekipa najviše dere Ubuntu na T420...ali u zadnje vrijeme ih ima dosta koji stavljaju Arch...i hvale ga dosta.

Da li Arch ima puno podešavanja da se dovede u potrebno stanje?
Naj iskrenije, nemam volje visit na laptopu satima i poštelavat satima stvari :/


Ali opet, da li mi je potrebno hrpa podešavanje da ga koristim na način kako sam opisao u postu? Ili mi je u tom slučaju pametno stavit Ubuntu ili Mint?



Citiraj:
Autor chillout23 Pregled postova
Nisam hard user, niti koristim ikaj osim skidanja serija i filmova, slušanja muzike i povremenog surfanja...

Da mi je najviše user friendly...samo čim manje podešavanje i prćkanja hahaha
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 11:02   #459
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Stavi Manjaro, to je ‘zapakirani’ arch u friendly instalaciju, sa svim potrebnim.
Imaš nekoliko opcija za izabrati sto se WMa tiče, Gnome, KDE, XFCE, kao i hrpu drugih community driven edicija...
__________________


ALL SOLD :\
|

Lap: MacBook Pro 2019
CPU: 8th gen i5-8257u (4c/8t)
RAM: 8GB DDR
HDD: 256GB NVME | 512GB NVME USB-C (TB)
Dock: HP Thunderbolt Dock G2
Monitori: 2* Dell P2418D 2K
Periferija: Lenovo Essential Keyboard | Logitech MX Master 2S | Sennheiser HD 4.40 BT
OS: MacOS Big Sur | BootCamp Windows 10
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 11:30   #460
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor Branx Pregled postova
Imaš nekoliko opcija za izabrati sto se WMa tiče, Gnome, KDE, XFCE, kao i hrpu drugih community driven edicija...

Hvala na savjetu...koja od tih opcija je preporuka?
Meni je to sve "špansko selo" :/
Nema potrebe na široko objašnjavat...za to imam net...nego samo kratko u 2-3 rečenice, ako nije problem


EDIT:
Našo sam odma..hvala još jednom.

Gnome/KDE mi se čini kao u redu opcija.


Da...Manjaro mi se čini sasvim u redu i ono kaj mi treba.
Budem probal dignut live Ubuntu, Mint i Manjaro i videt kaj od toga stavit.


Od Archa odustajem jer čitam da ima kemijanja oko instalacije i potrebno ga je dodatno dosta podešavati..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje izmijenjeno od: chillout23. 21.07.2018. u 11:49.
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 13:13   #461
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Poanta archa ili ostalih njegovih izvedenica je izvrstan community, izvrstan wiki, hrpa savjeta itd.

Sto se WMa tiče, potpuno je individualno, recimo ja sam navikao na i3 koji je tiling window manager.
__________________


ALL SOLD :\
|

Lap: MacBook Pro 2019
CPU: 8th gen i5-8257u (4c/8t)
RAM: 8GB DDR
HDD: 256GB NVME | 512GB NVME USB-C (TB)
Dock: HP Thunderbolt Dock G2
Monitori: 2* Dell P2418D 2K
Periferija: Lenovo Essential Keyboard | Logitech MX Master 2S | Sennheiser HD 4.40 BT
OS: MacOS Big Sur | BootCamp Windows 10
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 13:19   #462
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Ok thanks
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 16:23   #463
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Arch nije za rookie ekipu najbolje će ti za početak biti Linux Mint. Osobno sam probao i Ubuntu i ElementaryOS i još jedan al se ne mogu sjetiti, svaki par dana i dosta sam ih tlačio, a na kraju mi ne Mint najbolje sjeo.

Na lapu mi je on mainOS, windozere uopće nemam niti ću ih tovariti na lap (Delboy E6420).

E sad, Arch je super stvar, to kaj sam pročitao o njemu, stvarno super community ali osobno mislim da treba pojest žganaca u Linux svijetu da bi se prešlo na njega kao main OS.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 18:11   #464
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Arch ekipa je otrov za početnike. Linux je Linux , ak radi nešto na jednoj distri radit će i na drugoj - Za početnika Mint ili Ubuntu + Chrome i deri.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 18:15   #465
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
Arch je za osobu koja zeli naucit linux i zahtjeva vremena i zivaca. Za pocetnika definitivno mint/ubuntu ili neka od njihovih varijanti.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 18:58   #466
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Ok ekipa...
Puno vam hvala na savjetima.
Onda skidam za početak Ubuntu i Mint i kaj mi legne u live-u najbolje, to ostavljam


EDIT:
uTorrent radi na Mintu? Gledam sve neke verzije za ranije Ubuntu distro i Debian...


I subtitle edit koristim često...


Znači uz mobitele, to mi je najbitnije da radi. Sve ostalo laganini
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 20:00   #467
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
utorrent radi možda preko wine programa. Ali zašto to koristiti kad imaš za linux nativne programe kao što su qbittorrent, transmission,... Navedeni rade ok.
Imaš još jednu opciju za isprobavanje - digni virtualku na winsima (npr. Virtualbox) i unutra si instaliraš linux distru koju hoćeš, isprobavaj redom dok ne nađeš neku koja ti odgovara. Izbora barem ne fali. Moj glas isto ide za Mint/Ubuntu za početnika.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 20:30   #468
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor chillout23 Pregled postova
Malo sam gledao okolo i vidio da ekipa najviše dere Ubuntu na T420...ali u zadnje vrijeme ih ima dosta koji stavljaju Arch...i hvale ga dosta.

Da li Arch ima puno podešavanja da se dovede u potrebno stanje?
Naj iskrenije, nemam volje visit na laptopu satima i poštelavat satima stvari :/

Ali opet, da li mi je potrebno hrpa podešavanje da ga koristim na način kako sam opisao u postu? Ili mi je u tom slučaju pametno stavit Ubuntu ili Mint?

Evo ti screenshot Archa (Xfce) na T420 i Ubuntua 18.04 (GNOME) na T530 pa zaključi sam što bolje radi


T420+Arch+Xfce




T530+Ubuntu 18.04+GNOME



EDIT:
Ako si odlučio isprobati LinuxMint onda odi na verziju 18.1 Cinnamon.

Je to malo starija verzija i ima podršku samo do travnja 2021. godine ali radi super brzo i super stabilno, a da ti ne bude čudna za raditi lako je prilagodiš u ovo:

T540p+LinuxMint 18.1+Cinnamon








EDIT2: Torrent klijent, subeditor, mediainfo ili da jednostavnije kažem sve programe koje trebaš imaš i na Linuxu i rade ok, a večinu ne moraš ni instalirati iz terminala već sa jednim klikom iz centra softvera (ili kako je već to prevedeno kod nas).

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 21.07.2018. u 21:01.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 21:29   #469
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Također bih za početnika preporučio Ubuntu/ Mint (možda radije Ubuntu ali ne uz difoltni Gnome nego Xubuntu ili Kubuntu) .

Kako kaže kolega @tomek@vz , sve je to na kraju isto, ali početnik će najviše rezultata na Gugletu naći za Ubuntu pa će biti nekako više @ home s time. A i deb based distribucija pomaže u svemu tome u početku.

Mene je bila jednom ulovila luna hoppinga(gubljenja vremena) (za Arch stvarno nisam imao volje &#128513 , i najbolje su mi radili Debian Xfce i Fedora KDE koja mi je sad već dugo vremena na T430 .
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 23:31   #470
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Kad je Linux u pitanju ako troši manje meme ne znači nužno da sučelje radi fluidnije. Mint, Ubuntu, Arch, Slack, Fedora (umetni bilo koju distru) - sučelje samo po sebi ima veću važnost ako to gledamo (Fluxbox i LxQT su onda najbolji ali neznam baš koliko ljudi bi to htjelo koristiti, u stvarnom svijetu od modernog OS-a ipak želiš određenu razinu automatizacije da bi bio produktivan na računalu)...meni je osobno to sve već isto sranje razlika je samo dali želiš u startu već sve posloženo (Mint) ili želiš nešto naučit (Arch). Po meni Arch ima najbolju dokumentaciju od svih distri ali to je distra za ljude koji imaju vremena i volje naučiti nešto novo. I zašto bi pobogu iz bilo koje distre htio složiti Windows XP (sučelje)? NHF ali u više od 15 godina kolko se bavim ovime to su uvijek najgori savjeti. Shvaćam dobronamjernost ali vjeruj mi - korisnik će očekivat Windows klon - što Linux nije niti će ikad biti

P.S.- Centos + XFCE + Minishift + VNC + .... - radi ko beba

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 01:52   #471
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
... I zašto bi pobogu iz bilo koje distre htio složiti Windows XP (sučelje)? NHF ali u više od 15 godina kolko se bavim ovime to su uvijek najgori savjeti. Shvaćam dobronamjernost ali vjeruj mi - korisnik će očekivat Windows klon - što Linux nije niti će ikad biti

P.S.- Centos + XFCE + Minishift + VNC + .... - radi ko beba


Moja mama ima 68 godina i prvi i zadnji OS u kojem je radila na poslu i doma su bili Win XP.
Pokušao sam je adaptirati na Xfce i Unity no nikako i onda mi je slučajno jedom podletio LM Cinnamon sa XP temom i mama zadovoljna... i tako je ostalo
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 19:52   #472
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ima netko za preporučiti parental control servis za linux koji bi na računalu koje koristi više korisnika samo nekima (djeci) blokirao pristup do određenih stranica?
Po mogućnosti neki ažurni alat koji se održava.
Guglam i nalazim samo neke stare napuštene programe: Gnome Nanny, dansguardian,....

Timekpr, Squidguard,... iskustva s time općenito?
Ako dignem net preko OpenDNSa, tamo se može nešto blokirati, ali onda je za sve usere. Jedino dignuti nekakav lokalni proxy-like servis pa onda tamo nešto čeprkati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 14:42   #473
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
EDIT2: Torrent klijent, subeditor, mediainfo ili da jednostavnije kažem sve programe koje trebaš imaš i na Linuxu i rade ok, a večinu ne moraš ni instalirati iz terminala već sa jednim klikom iz centra softvera (ili kako je već to prevedeno kod nas).

Ne budem sigurno radil od Linuxa nikakve Windowse


Sve jasno i hvala na odgovoru


oprosti na malo kasnijem odgovoru...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 15:54   #474
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor chillout23 Pregled postova
Ne budem sigurno radil od Linuxa nikakve Windowse
Sve jasno i hvala na odgovoru
oprosti na malo kasnijem odgovoru...
Ma znam da nebuš, ovo sa LM-XP je bila šala (iako se za svoju mamu nisam šalio )
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2018., 11:48   #475
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
trebam savjet.
koristim Oracle VirtualBox i u njemu nekoliko linux mint masina.
do danas radilo sve super sto se tice share foldera izmedu hosta (win7) i guesta (linux mint).
od danas na dva radi bez greske, a jedan prca i nikako skuzit sta je.

inace sam uvjek nakon instalacije mint-a u settingsima od virtualbox-a podesio share folder i ukljucio automount. onda u terminali pri pokretanju linux-a odradim komandu sudo adduser "user name" vboxsf i nakon toga sve sljaka. probao sam sad to pokrenut u terminalu i kaze mi da je user vec u toj grupi.
ja spomenuti shared folder vidim u linux-u i otvorim ga, al mi je prazan, odnosno ne vidim nista sto sam na hostu stavio tamo. probao sam i drugi folder dodjelit i njega mi se uopce ni ne pojavi u mint-u iako sam namjestio u settingsima od virtual box-a automount.
hvala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 00:51   #476
BAJA1952
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 3
OS Linux

Dali tko ima iskustva sa OS Linux,mislim općenito sve me zanima kako se instaliraju kako rade itd.?
BAJA1952 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 01:01   #477
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Najbolje da si instaliras distribuciju u virtualku i isprobas (VirtualBox ili VMware).
Instalacija je full jednostavna osim ako ces koristit Arch distru. Preporuka da krenes od Ubuntu ili Mint.

Na yt imas hrpu tutorijala.


Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 03:15   #478
rpongracic
Linux bagra
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
trebam savjet.
koristim Oracle VirtualBox i u njemu nekoliko linux mint masina.
do danas radilo sve super sto se tice share foldera izmedu hosta (win7) i guesta (linux mint).
od danas na dva radi bez greske, a jedan prca i nikako skuzit sta je.

inace sam uvjek nakon instalacije mint-a u settingsima od virtualbox-a podesio share folder i ukljucio automount. onda u terminali pri pokretanju linux-a odradim komandu sudo adduser "user name" vboxsf i nakon toga sve sljaka. probao sam sad to pokrenut u terminalu i kaze mi da je user vec u toj grupi.
ja spomenuti shared folder vidim u linux-u i otvorim ga, al mi je prazan, odnosno ne vidim nista sto sam na hostu stavio tamo. probao sam i drugi folder dodjelit i njega mi se uopce ni ne pojavi u mint-u iako sam namjestio u settingsima od virtual box-a automount.
hvala.
Nisam nikad koristio Virtualbox (jer iz dna duse mrzim Oracle, ali to je sad druga prica )

Kad u terminalu odes u taj direktorij i izvrsis $ ls -a da li vidis ikakve fileove?
Daj molim te pasteaj ovdje output $ sudo cat /etc/fstab

Citiraj:
Autor BAJA1952 Pregled postova
Dali tko ima iskustva sa OS Linux,mislim općenito sve me zanima kako se instaliraju kako rade itd.?

Presiroko ti je postavljeno pitanje. Instaliraju se slicno Windowsima (barem vecina "desktop distribucija" u grafickom installeru) - next, next, next, next i rade fenomenalno.
Windowse imam instalirane na drugom disku iskljucivo zato kaj volim tu i tam odigrat neku igru.

Kaj se tice ostalih rasprava oko distribucija, probao sam hrpu raznih distri (i dalje isprobavam) i nekako sam u zadnjih par godina "zapeo" na Fedori. I iskreno ne mogu ju preporuciti pocetnicima jer mi se svakih par mjeseci nesto skrka (nakon update-a kernela) no to je dio cari linuxa

Nemojte slusati tude savjete oko toga koja distribucija je "najbolja", isprobajte ih sto vise i nadite jednu koja vam "lezi". Meni je RedHat prirasao srcu tak da se drzim Fedore, mada vrtim svakakva cuda u virtualkama.


EDIT:

Kaj se Archa tice, nije ga TOLIKO tesko instalirat, samo treba dobro pratit dokumentaciju, koja je fenomenalna (kao i community). Gentoo je poprilicno skakljiviji. A onda tu je i http://www.linuxfromscratch.org/lfs/


Tu mozete naci manje-vise sve distre:


https://distrowatch.com/

Zadnje izmijenjeno od: rpongracic. 02.09.2018. u 03:27.
rpongracic je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 10:12   #479
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
poz. nisam rjesenje nasao pa sam napravio novu instalaciju minta v19. thx.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 18:56   #480
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor BAJA1952 Pregled postova
Dali tko ima iskustva sa OS Linux,mislim općenito sve me zanima kako se instaliraju kako rade itd.?

Kako rade ovisi o hardveru koji imaš (iako je danas problema malo i najčešće se svode na određene modele bežičnih adaptera ili kasnijeg spajanja nekog divljeg pisača).

Tutorijala i uputa na internetu doista ima na bacanje, a ako ti treba na hrvatskom, imaš ovdje jednu slikovnicu

Općenito o Linuxu pogledaj u drugim temama linka kojeg sam stavio iznad.
bertone je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na