Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2022., 22:13   #2581
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
Pozdrav ljudi, zna li netko ima li negdje za iznajmiti aparat za točkasto zavarivanje, treba mi za za povezat 18650 baterije? Tražio sam po netu ali nisam kod nas ništa mogao naći. Ili ako netko ima od kolega, a voljan je posuditi aparat na jedan dan, uz naknadu naravno, bio bi zahvalan.
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 00:24   #2582
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jel ti nije bolje početi s nekim urednijim setom gedora (naravno, ako ih već nemaš) pa onda nadograđivati sa stvarima koje ti trebaju. Proxxon mi se pokazao kao neki ok omjer cijene i kvalitete.
Imaš u Zagrebu i više nego dovoljno trgovina alatom, DeMa prodaje proxxon dosta i znaju biti akcijske cijene. Bauhaus uz Pevec, isto imaš raznoraznog alata različitih proizvođača, itd.
Pa treba mi taj bit koji sam napisao. Ovo ostalo sam prepisao iz service manuala informativno jer ne znam kako se ti setovi bitova kracu. Nisam bio nas najjasninij, mea culpa.

Sto se tice raznovrsnog alata raznovrsnih proizvodjaca da ti ispricam anegdotu.
Trebam skinuti rotore s bicikla. Odem u Getro (znas onda kad je to bilo) i vidim set imbusa za 30kn. Opa! Tele trlja ruke sav sretan kak sam dobro prosao. Dodjem doma, otpustim jedan saraf. Mislim si "koji sam profesionalac, ko noz u putar". Krenem otpustat drugi, potegnem malo jace i vise nemam imbus nego okrugli valjak i na pol odsarafljen rotor s bicikla

Ugl, vidim situacija s webshopovima s alatom je na razini ducana it opreme u 97oj. Ako znas nesto konkretnije slusam al vec vidim da ce biti Amazon.

Bez obzira, hvala na preporuci za Proxxon i DeMa-u. Sad bar imam neku referencu. Da im je bolji webshop, ili barem katalog, zaletio bi se do njih.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 07:50   #2583
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
/cut
Sto se tice raznovrsnog alata raznovrsnih proizvodjaca da ti ispricam anegdotu.
Trebam skinuti rotore s bicikla. Odem u Getro (znas onda kad je to bilo) i vidim set imbusa za 30kn. Opa! Tele trlja ruke sav sretan kak sam dobro prosao. Dodjem doma, otpustim jedan saraf. Mislim si "koji sam profesionalac, ko noz u putar". Krenem otpustat drugi, potegnem malo jace i vise nemam imbus nego okrugli valjak i na pol odsarafljen rotor s bicikla
/cut
Da i ja nadopunim, kupio sam ne tako davno set odvijača, kvalitetna drška, odvijači izgledaju OK, cijena više nego dobra (za naivce ).
Stoje odvijači neko vrijeme doma i probam ja jedan vijak skinuti da otvorim bočnu stranicu računala. I gledam i ne vjerujem, okrenem odvijač i vrh se doslovce raspada kao da je od krede napravljen. Uglavnom, niti jedan vijak nisam uspio s njima skinuti, sad mi služe umjesto djetla za mekše materijale.
A svojedobno sam u Getrou kupio odvijače, po nekih 30 kn komad, ti su preorali stotine vijaka i na njima niti traga korištenja. Tako ne ispadne baš svaka ušteda dobra ušteda.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 07:54   #2584
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Je li Kauflandov myproject alat identičan lidlovom parksideu?
Vidim da je uglavnom nešto malo jeftiniji i ružniji
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 10:50   #2585
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
nije identican
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 12:52   #2586
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ja sam nasjeo ko naivac i kupio pumpu sa setom nastavaka osim onog standardnog za auto ventile, mislim da je manje od 50kn bila. I nakon nekih mjesec dana idem biciklom negdje i skužim da bi mogao gume napumpat. Reko super, ne moram sad putem na bengu nego ću konačno isprobat pumpu - uglavnom nakon 5-6 pritisaka se pumpa razletila i na kraju sam ispustio gumu te svejedno morao ić na bengu
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 15:17   #2587
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Poz, trebao bi mi bit, nasadni imbus M12, 1/2'' za moment kljuc. Ne znam kak se to tocno zove, zato valjda ni ne uspjevam naci.

Dakle ovo al da ne moram u Pevex u Rijeku po njega.

Idealno (dugorocno) bi mi trebao set M4, M5, M6, M8, M10, M12, M16, M18, M22, M25, M38 ali s obzirom na raspon ne znam koliko je to realno. Za sad mi je samo bitan ovaj M12 i mislim da ce mi za svjecice trebati neki fleksibilniji i duzi nastavak s obzirom na polozaj.

Gdje se to kupuje i jel ja nesto krivo trazim jer ne mogu naci nis pametno na Bauhausu, a Pevex trazilica mi izbacuje milijon nevezanih artikala.

EDIT:

Jel ovo (BGS 5052 | Bit insert set) cemu. Ne kuzim se u brandove alata i ciljam neki best buy osim ako se ne isplati potegnut do profi alata.

Htio sam ti preporučiti Unior. Po sliki iz pevexa ti je isto unior ali nemaju dostavu.


Uvoznik za Unior ti je Comet koji ima dostavu:
https://www.comet.hr/192-hx-kljuc-na...-proizvod-778/
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 11:44   #2588
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Je li netko kupio radni stol sa stegama iz Kauflanda za 170kn, vrijedi li što?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 21:36   #2589
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Htio sam ti preporučiti Unior. Po sliki iz pevexa ti je isto unior ali nemaju dostavu.


Uvoznik za Unior ti je Comet koji ima dostavu:
https://www.comet.hr/192-hx-kljuc-na...-proizvod-778/
Puno hvala, tocno to mi je trebalo.

Gledam malo cijene. 1 kom 40,90kn, 7 komada 379,40kn, ali dobije se i kutijica, plasticna, za 90kn vise
hash je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 22:39   #2590
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Je li netko kupio radni stol sa stegama iz Kauflanda za 170kn, vrijedi li što?
Imam takav iz Lidla.
Meni je dobar za neke manje radove, praktičan je jer se sklapa pa ne zauzima puno mjesta. Koristim ga recimo za brušenje lanca motorne pile, rezanje manjih dasaka i sl.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 21:17   #2591
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Puno hvala, tocno to mi je trebalo.

Gledam malo cijene. 1 kom 40,90kn, 7 komada 379,40kn, ali dobije se i kutijica, plasticna, za 90kn vise
Unior je kvalitetan alat, ali malo preskup za hobiste. Ima dobrih alata za manje novce koji ce svakako zadovoljiti povremene majstore.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 13:25   #2592
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Bok ekipa. Da li možda netko od vas zna gdje bi se mogli kupiti komadi brusnog papira granulacije veće od 3000 u Zaqgrebu i okolici ili dostupno za web narudžbu unutar Hrvatske? U Pevexu i Bauhausu u pravilu imaju do 1500, provjerio sam par manjih trgovina i uspio sam naletiti na 3000, ali iznad toga mi preostaje samo narudžba iz inozemstva po većim cijenama i manjima u dimenzijama.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 15:52   #2593
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
pa trebalo bi biti u bilo kojim bojama i lakovima, Bačelić Zagreb recimo ili CRD trgovine.
Znam da u Dugom selu ima firma koja radi brusne papire https://www.zgabrazivi.hr/ pa vidi i tamo
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 15:53   #2594
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jel nisu preko toga paste i brusno kamenje? Kreda za poliranje?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 20:43   #2595
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Pozdrav svima,

imate li mozda preporuku za kutnu brusilicu + nastavak za razanje aluminija + nastavak za brusenje aluminija?

Trebao bi odrezati kuhinjsku rucku i pobrusiti malo.

Da li mi je za tako nesto dovoljna najmanja/najjeftinija brusilica npr iz kauflanda ili bi ipak savjetovali neku vecu/jacu?

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 20:45   #2596
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ako je samo za to, odes u Pevex. Mislim da je bila 139kn, mala strujna brusilica
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 21:53   #2597
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Ako je samo za to, odes u Pevex. Mislim da je bila 139kn, mala strujna brusilica

Pa da, super, hvala na savjetu iako mi djeluje dosta cvrst aluminij a opet vjerovatno su bitniji nastavci od same brusilice


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 21:58   #2598
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Imaš u Eurospinu sad aku sa 4ah baterijom za 319kn što je odlična cijena za taj tip alata, a i posluži inače.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 00:54   #2599
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
pa ak je rijec o jednoj rucki zasto ne uzmes klasicnu rucnu pilu?
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 08:35   #2600
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Jucer ga preuzeo, cekao da se skompletira stvari koje sam narucio.



Jedino kutni dodatak jos nije stigao, dva puta javljaju, da ce ga poslati, cim bude dostupan.

Samo, *nitko nije spomenuo, da DRILE PROjko dolazi s najlaksim "punjacem" na svijetu. Da lagan, pomislio sam da je prazan. Koji gram rize da su ubacili, barem bi ostavio ozbiljniji dojam. Nisam imao kad probati kotace, ali u minuti testiranja sto se tice odvijanja, bas ono sto mi treba. Glava busilice nisam jos imao kad testirati. Nije da mi je trebala, ali nisam odolio radi jednostavnosti adaptera.

@Fanatik, radi znanosti, ako hoces testirati s originalom, javi, pa ga negdje dostavimo.


*= Ispravak, vidim da je ipak komentirano:

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
dal je vaša baterija isto bila skroz prazna ?
drugo, moram priznati da nisam nikada u životu vidio lakši punjač....
mislim da punjač nema više od 1 grama Treće, upute koje dobijete su beskorisne jer objašnjavaju kako se koristi motorna pila i kutna brusilica, a najmanje piše uopće za odvijač
1) Moja je dosla skroz puna

2) Da punjac je komedija, kod mene ce brzo dobiti nesto pouzdanije

3) Na prvoj stranici, na cuspjazu od poster/prirucnika. Sramezljivo se navodi kategorija odvijaca, ali tako generalno, bez da ista konkretno adresira od samog modela.


...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 17.02.2022. u 09:09. Razlog: Addendum Chief_wolfinjo
Visage je offline   Reply With Quote