Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2017., 15:33   #1
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
(riješeno) SSD ne boota, nečitljiv pod Windowsima

Dakle, SSD Intel 540s 180GB... računalo zablokiralo i ugašeno na gumb, nakon toga se windowsi više ne pokreću nego vrte vrte i jave grešku unmountable boot volume.

Pokušano s windows 10 instalacijskim cd-om, nikad ne dođe do nekog ekrana na kojem nešto možeš stisnuti.

Kad se ssd spoji preko usb-a, u exploreru se pojave 2 particije (kako i treba) s kojima se ne može ništa i manje više se ni na tom kompu tada ne može ništa.

Ako se SSD spoji na drugi komp koji ima ispravne windowse, oni se isto ne dignu.

E sad, Gparted pod Live Ubuntu vidi particije, jedna ima žuti uskličnik i mogu se pročitati. U file exploreru su unutar toga sve datoteke i mogu se skopirati (što je učinjeno).

Postoji li kakav spas za taj disk da se ne mora sve ponovno instalirati?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 16:48   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kloniraj postojeću C particiju na SSD priključen putem USB-a, stavi SSD u komp i makni hard na kojem su winsi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2017., 16:55   #3
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Imam 1 SSD (taj problematičan) i usb stick s live ubuntuom. Što da kloniram gdje?

Mogu naći neki hdd za pomoć, al ta konfiguracija ima samo jedan disk.

Ovo sam ga preko usb-a spajao na drugi komp (laptop), možda sam to trebao naglasit...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 17:09   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nisi baš bio sasvim jasan - imaš li ti u kompu uopće hard sa winsima?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 17:14   #5
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Ne, Windowsi su na tom SSD-u, to je jedini disk u kompu.

Kad se SSD izvadi van i proba u drugom kompu preko usb-a, pojavi se u exploreru ali s particijama ne možeš ništa

Jedino gdje se vide podaci je preko Gparteda u Live Linux Ubuntu i tamo sam skopirao manje-više sve. Jedino me sad zanima može li se kako disk spasiti da se ne mora sve reinstalirati jer čini se ništa nije obrisano.

Jednom sam zaista spasio takvu situaciju da sam klonirao disk na drugi i taj drugi je radio najnormalnije, ali sam to napravio preko Macriuma koji free radi samo pod Windowsima, a tamo se s diskom ne može baš ništa
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 15:17   #6
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Riješeno

Kupio novi SSD, putem Clonezille klonirao sve skupa na njega, izbacio "pokvarenog" van, pali komp, boota, sve radi... instalirao creators update i nikakvog problema.

Sad je još ostalo samo pitanje što sa tim ("pokvarenim") SSD-om, a o tome bi u drugoj temi...
http://forum.pcekspert.com/showthrea...223101&page=87
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na