Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2019., 12:37   #3751
Silvio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Onda mi je bolje uzet neku grafu pa je prodat, jer G29 se prodaje po 1300-1400kn (pa cak i novi), dok 1660ti oko 2000kn. Iskreno sto se tice volana, jedna strana mozga mi vice da ga uzmem, a druga strana ne...
Silvio je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 12:43   #3752
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
zajebao si sistem svakako, imaš gratis pare u svakom slučaju
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 13:12   #3753
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Uzmi još jednom volan, ako radi super, ako ne, žaliti se na mingo i tražiti lovu nazad i dobit ćeš je.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 13:26   #3754
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Fora je u tome što je taj volan redovno na akcijama u mallu i drugdje za 1600 kn.... Uzmi si nešto što lako prodaš za veću paru ako ti je "profit" na pameti...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2019., 22:13   #3755
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
nisam obožavatelj Linksa (imam i loša iskustva) no dobra stvar je cijena ista za sve vrste plačanja i to mi je ok a ne da se reklamira super cijena al u kešu i neoznačenim novčanicama

nakon dvoumljenja uzeo r5 1600 za 930kn na par rata pa ga ježi


p.s. naravno ak se upeca neka akcija (inače su u principu skuplji)
electro je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 17:20   #3756
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Silvio Pregled postova
Poslao sam im sada odgovor na mail di su mi rekli da mogu dobit novi volan ili drugi artikl iz ponude pa budem vidio sta kazu (uglavnom pitao sam zasto ne mogu dobit povrat novca i rekao sam da mi ne treba volan zbog tih problema i da mi ne treba niti jedan drugi artikl iz prodavaonice). Kupio sam volan od covjeka koji ga je kupio gotovinom sa obicnim racunom (znaci obican je racun i na njemu pise da je placeno gotovinom tog i tog datuma).
Budem poslao jos poruku na ovaj gore mail pa vudem vidio sta budu rekli. Hvala u svakom slucaju, javim sta kazu...
Ispravite me ako griješim, ali kupac ima pravo na novi uređaj ili pvrat sredstava - što mu više odgovara.

Trgovac ima pravo sukladno prosječnoj tržišnoj vrijednosti proizvoda u trenutku povrata sredstava vratiti manje novaca nego je uređaj plaćen.

Primjer: Grafa kupljena 2018. za 3000kn sada je u dućanu po 2200kn, trgovac vraća 2200kn kupcu ili daje drugu grafu iste ili jače vrijednosti.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 17:36   #3757
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Trgovac ti vraća onoliko koliko si ti platio, kakva tržišna vrijednost... ne znam samo di si to pokupio.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 17:45   #3758
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
To je raskid ugovora.. vraća se puna cifra.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 22:34   #3759
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Trgovac ti vraća onoliko koliko si ti platio, kakva tržišna vrijednost... ne znam samo di si to pokupio.
Links je to radio. To im je bila "politika firme". Osobno su mene Links govnari tako izradili pred 10 godina, pisao sam o tome. RAM plaćen cca 700 kn, oni meni odobrili 200 i kusur kuna jer je to bila zadnja cijena u cjeniku.

Mlad, neinformiran, sramežljiv, popušio sam. Ali zato jebiga, nikad više ništa tamo kupio, pljuvao sam po njima di sam stigao i izbio sam im barem milju kuna od ljudi i firmi koji su tih par godina tamo mislili kupiti kompove, pa me pitali za savjet meni dovoljno za duševnu stabilnost

Sad me BK ali osobno se pravim da ne postoje

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 22:59   #3760
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Links je to radio. To im je bila "politika firme". Osobno su mene Links govnari tako izradili pred 10 godina, pisao sam o tome. RAM plaćen cca 700 kn, oni meni odobrili 200 i kusur kuna jer je to bila zadnja cijena u cjeniku.

Mlad, neinformiran, sramežljiv, popušio sam. Ali zato jebiga, nikad više ništa tamo kupio, pljuvao sam po njima di sam stigao i izbio sam im barem milju kuna od ljudi i firmi koji su tih par godina tamo mislili kupiti kompove, pa me pitali za savjet meni dovoljno za duševnu stabilnost

Sad me BK ali osobno se pravim da ne postoje

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Davno su i mene probali izraditi, ali za puno manje novaca. Bila je cd pržilica u pitanju i pošto nisu imali kažu biraj drugu. Ja odabrao drugu, par kn skuplju i očekivao platiti tih par kn, a oni meni dvadeset kn molim. Pitam kako, pa znate amortizacija, ovo ono. Kažem ja kakva amortizacija? Ali - ok, vidjeti ćemo. Platim i uzmem novu pržilicu.

I poslao dopis na Links, preporučeno s povratnicom, vratilo se gusto pisan a4 sa ispričavanjem i da je djelatnik bio krivo informiran itd itd. Da će mi vratiti novac kompletan i dali mi poklon usb voyager mini.

Nije bilo do novaca (jer ionako sam potrošio za slanje preporučeno s povratnicom). Dao bi ja i 100 kn tada da istjeram svoje.... Jer što da se radilo o grafičkoj koja je izgubila masu vrijednost? I samo zato jer nemaju taj model sad ja moram nadoplatiti za slično masne pare?

Tada sam počeo proučavati zakone i život je postao lakši...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2019., 20:42   #3761
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Što im znači raspoloživost "na upit" - da nešto sigurno nemaju kod sebe odmah (ali se naravno može naručiti) ili da možda imaju pa treba pitat?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2019., 21:46   #3762
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Što im znači raspoloživost "na upit" - da nešto sigurno nemaju kod sebe odmah (ali se naravno može naručiti) ili da možda imaju pa treba pitat?
Prema mom iskustvo to znači da nemaju, a vjerojatno im se ne da ni naručiti.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2019., 12:27   #3763
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Povrat u poslovnici Osijek riješen brzo i bezbolno. Generalno su u VK i OS poslovnicama većinom super zaposlenici.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2019., 15:12   #3764
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
koliko dugo se inače čeka potvrda maila da mogu preuzeti određenu stvar u poslovnici nakon narudzbe?(stvar je dostupna na lokaciji). te sto ako sam nesto narucio preko weba za preuzimanje u poslovnici, a isto ne odem kupiti?
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2019., 15:24   #3765
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Praktički ti je nebitno dal je stvar dostupna na lokaciji, jer webshop i kupnja u trgovini nisu povezani, vjerovao ili ne.

Nekad se desi da naručeni artikl dolazi iz xy poslovnice, bez obzira što je on dostupan tamo gdje ti želiš isti kupiti. Iako je ovo više iznimka nego pravilo.
Uglavnom do drugog dana bude obrađeno sve.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2019., 15:29   #3766
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
ako mi je nesto hitno onda samo odem u poslovnicu i kupim za par kuna vise, a ovu narudzbu zanemarim posto je opcija placanja prilikom preuzimanja?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

edit:stigao mail u medjuvremenu.

Zadnje izmijenjeno od: triki555. 05.07.2019. u 15:49.
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 10:39   #3767
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 11:24   #3768
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Ovi u Puli imaju telefon na muteu valjda. Nedavno htio pitati nesto i zovem jedan broj, drugi broj... Cijelo jutro, u pauzama, jedno 5-6 poziva. Okeee. Ajmo probati poslije marende. Kuratz dragi gledatelji, 10 poziva i jos su mi poceli poklapati slusalicu. Nije prvi put da se ne javljaju na telefon(e) i zbog istog iskustva sam opet morao novac pustiti u hgspotu. Debilana.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 14:32   #3769
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ovi u Puli imaju telefon na muteu valjda. Nedavno htio pitati nesto i zovem jedan broj, drugi broj... Cijelo jutro, u pauzama, jedno 5-6 poziva. Okeee. Ajmo probati poslije marende. Kuratz dragi gledatelji, 10 poziva i jos su mi poceli poklapati slusalicu. Nije prvi put da se ne javljaju na telefon(e) i zbog istog iskustva sam opet morao novac pustiti u hgspotu. Debilana.
Stara prica, salji mail, na njega sigurno odgovaraju.
Lud76 je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 15:24   #3770
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Upravo to, ne znam zašto neki zovu na telefon kad je e-mailom jednostavnije svima, i ovima šta pitaju i ovima šta odgovaraju.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 15:35   #3771
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pošalješ li ti ženi ili majci mail umjesto da je nazoveš? Bogati u kojem svemiru je bolje poslat mail i čekat odgovor nego nazvat i za minutu imati odgovor koji te zanima.

Mail je jedino bolji ako ti treba pisani trag razgovora.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 15:44   #3772
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Jel ženu ili majku pitaš da li imaju na lageru AOC 23.8" IPS 24B1XH ili memoriju Crucial Ballistix Sport LT Gray 8GB DDR4 2666MHz ?
Ajd probaj to diktirati na telefon pa probaj biti i s druge strane linije pa to ukucavati u tražilicu.
U kojem svemiru je to jednostavnije telefonom?

Normalno da je s informatičkim trgovinama 1000x bolje i logičnije komunicirat e-mailom jer osoba koju nešto pitaš svakako mora pogledati u svojoj bazi jel nešto ima, koja je cijena i sl, a to mu lakše kad radi copy/paste iz tvog upita.

I ne možeš ti očekivati odgovor u roku 1 min jer nemaju trgovci osobu zaduženu samo za javljanje na telefon, ne znam odakle ti takve ideje.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 16:06   #3773
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Napisao sam već 10 puta, al izgubilo se negdje.


Nevrijedi zvati Links niti bilo koju trgovinu, pogotovo sada kada su godišnji i pola ljudi nema. Na mail ćeš dobit odgovor sigurno, na telefon ti se neće nitko javiti jer jednostavno ne stigneš.

Kad se sjetim dok sam sam držao poslovnicu, pa da se oteliš nestigneš se javiti na telefon.

S druge strane, nevidim razloga zašto bi uopće zvao poslovnicu, kad je status na webu točan u 99% slučajeva.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 17:01   #3774
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
S druge strane, nevidim razloga zašto bi uopće zvao poslovnicu, kad je status na webu točan u 99% slučajeva.
Osim kad nije pa napravis XX km da bi ti rekli da ipak nemaju.

Ja ne idem niti u jednu poslovnicu (bio to Links ili netko peti) prije nego nazovem i pitam jel to imaju na lageru, a ako imaju odma i rezerviram jer sam jednom zbog tog u roku od 10 min ostao bez jedne stvari...

Trošak poziva = 0
Trošak auta > 0
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 17:06   #3775
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@buljo

Telefonski poziv da, ako ti je hitno i ako kažeš šifru artikla tipa 050.010.012 pa onaj s druge strane može vidjeti u sistemu ima ili nema. Kad zovem, oduvijek tako dejstvujem. Dobar dan, imate li artikl broj taj i taj.

Sve drugo je ovako kako Panasonic kaže, totalna besmislica čitat marku i model artikla od 100 slova.

Nazovi Uzelca pa ga pitaj jel ti može nabaviti Krušl Balistiks Trejser GeTeIks DeDeeR Četri na tri tisuće i dvesto megaherca kit od šesnejst gigabajta? Išo bi u kurac momentalno i bilo bi "mail mi pošalji"

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 17:20   #3776
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Pitanje je samo trebalo glasiti "mogu li racunati da proizvod pod sifrom xyz mozete isporuciti u svoju poslovnicu ako ga narucim sada odmah sada. Ako da - hvala, zavrsavam checkout, ako ne - hvala, morat cu traziti drugdje. Dovidjenja".

U links sam do sada uvijek isao osobno bas iz razloga jer na mail nekad odgovore isti sat, a nekad sljedeci dan. Kad ti treba da/ne odgovor i znam da ce to nekome uzeti 3min zivota, vjerujem da cu opet odabrati telefon. To sto tamo radi nezainteresirani kadar jos od 2014. godine pokusavam nekako ignorirati jer ponekad ovisim o njima kad mi je hica (Pula, selo).

Hgspot sam zvao 2 dana za redom, tri puta. Svali put su se javili. U trgovini radi jedan jedini covjek. Slavonac, ocito radisan momak koji je dosao zaraditi lovu naspram lokalaca u Linksu.

Ne da mi se kasnije odgovarati "zasto jesi ili nisi ovako ili onako"... U srijedu oko 9h sam narucivao poklon za rodjendan kojeg nemaju u puli i zanimalo me moze li doci do petka kad mi je trebao. Koliko vas bi poslalo mail i nadalo se odgovoru prije 12h i da ce proknjiziti na vrijeme narudzbu prije nego krene mozda zadnji kamion s robom i... Ma ako je to pitanje ga mail posipam se pepelom Isto tako jebo me morski pas ako se ikad vise dovedem u situaciju da mi je pulski links jedina opcija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 22.08.2019. u 17:27.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 00:29   #3777
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ja bi sterao tog prodavača i trgovinu u 3 da ja trenutno kupujem i dogovaram kupnju u trgovini, a on se javlja na telefon i provjerava nekom stanje i radi rezervacije...
Lako što ti zoveš sa kratkim pitanjem imate to i to, ali kad netko upili preko telefona...

Vjerojatno taj iz hg-spota nema kupce pred njim stalno.....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2019., 17:03   #3778
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Jedno pitanje,
Ako uzmem npr monitor preko weba i odaberem opciju preuzimanja u ducanu gdje ga i platim da li to spada pod ugovor na daljinu ili ne? Tj imam li ga pravo vratiti u roku 7-10 dana kao da su mi ga oni dostavili?
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2019., 18:01   #3779
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Ne, ali ako platis online i preuzmes tamo, onda se racuna kao kupnja na daljinu
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2019., 19:55   #3780
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ne, ali ako platis online i preuzmes tamo, onda se racuna kao kupnja na daljinu
Razumijem hvala
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na