Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2012., 17:14   #1561
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Zeznuo si se. Trebao si tražiti povrat para pa opet naručiti item da se možeš opet žaliti ako ne dođe. Ovak si na gubitku ako nije stvarno poslao 2. puta.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 17:28   #1562
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor Beelzeboss Pregled postova
Help.
Item nije stigao i ja digao dispute nakon 44 dana.
Dogovorio se sa njim da ce poslati ponovno i sada opet vec 40 dana nista.
A glupson vise ni na mejl ne odgovara...mater kinesku nabijem...
Cifra je 16$
Mislim da si novce izgubio.

Ja osobno nikad ne pristajem na ponovno slanje, a i ako tako jako želim taj item onda mu objasnim da želim refund te da ću onda ponovno kupit.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2012., 12:30   #1563
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imam problem, item nije stigao, kina naravno, prošlo je 40 dana. I sad sam posalo mail selleru, al naravno, stigao je automatski mail da je ured zatvoren do 12.1. Pretpostavljam da su kod njih počele pripreme za novu godinu.

Neki savjet? tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 13:06   #1564
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Otvori dispute, dobit ce mail pa ce se vec javit.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 13:48   #1565
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
ja od zadnja 4 iteme jos nisam dobio niti jedan. 2 sam otvorio dispute i dobio pare nazad, jedan sam zakasio, jedan jos cekam, proslo je mjesec dana skoro.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 14:21   #1566
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
ja od zadnja 4 iteme jos nisam dobio niti jedan. 2 sam otvorio dispute i dobio pare nazad, jedan sam zakasio, jedan jos cekam, proslo je mjesec dana skoro.
U zadnjih godinu i pol koliko kupujem, a kupujem relativno često još mi se nije dogodilo da sam imao neki ozbiljniji problem. Zahvaljujući dodatnim informacijama koje sam pročitao ovdje na forumu nakon svojih 38 dana napišem samo da item nije stigao. Ako se prodavač ne javi u roku dva dana pišem drugi mail u kojem ponavljam da item nije stigao i da tražim refund, ili, ako njemu odgovara da ću poslije 43. dana dignuti dispute kako bi robi dali još dodatnih 20 dana šanse da dođe. U slučaju da ne dođe do 58. dana eskaliram u claim. Isto tako kulturno napomenem da ću mu dati pozitivni feedback i da ću robu, ako stigne poslije refunda ponovo platiti i to je sve. Pokazalo se učinkovito makar nisam imao potrebe mnogo isprobavati jer obično sam prodavač vrati novac ako ne dođe nakon 40 dana s tim da se ponekad znalo dogoditi da me pitaju hoću li napraviti pay back u slučaju da item dođe naknadno pa sam baš zato ubacio taj dio da vide kako mislim i o tome. Obzirom da 99% stvari kupujem u nekoliko prodvača koji imaju mnogo transakcija i dobar feedback vjerovatno je i to razlog što je sve dobro prolazilo i nije mi se događalo da prodavač nudi ponovno slanje pošiljke što svakako ne bih prihvatio jer muljanja ima na sve strane, a ovako štitim svoju investiciju koliko god je moguće i u skladu s pravilima pa i ako dođe do nekog rješavanja od strane pp imaju cijelu moju konverzaciju vođenu kulturno i bez pokušaja nanošenja štete drugoj strani.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 14:56   #1567
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
slazem se. ja sam do sad imao sva pozitivna iskustva i gotovo svi predmeti su stigli (oni koji nisu su placeni nazad). sa slusalicama sam se zeznuo i proslo je 60 dana, ali cak i nakon tog isteka mi je tip opet poslao slusalice koje su za sad u kini, ako je vjerovati tracking numberu. tamo stoje od 19.11., uopce ne znam sto ce biti s tim.

samo napominjem da mi zadnja 4 predmeta nisu stigla. nije problem u novcima, znam da cu ih dobiti nazad. nego u cinjenici da se nesto cudno dogada, bar u mom slucaju. u zadnjih par godina je 99% stvari stiglo, a sad cetiri komada zaredom ne dolaze (dva su cak opet poslana nakon mog prigovora). radi se o top sellerima s 99%+ reputacijom naravno.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 16:36   #1568
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Imali su neko njesra na carini u kini prije cca mjesec dana, pa su sve pošiljke vraćene, ali sam kontaktirao prodavače da mi ponovo pošalju i vrate pare, za neke sam zakasnio ali sam pokusao pitat prodavača hoće ponovo poslat i napravit refund, bez problema sa svima, radilo se o cca 10 paketića...
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 08:34   #1569
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Vec se pricalo zasto kasni, zbog izbora partijskih celnika u Kini.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 10:05   #1570
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Imao sam nedavno situaciju gdje item nije stigao i javio se selleru 41 dan nakon kupnje. Nakon dopisivanja seller se složio da će mi dati refund, a ja sam obećao platiti ako item dođe. 44 dana nakon kupovine poruka je bila da će mi dati refund za 2 dana, malo sam bio sumnjičav jer je 45 dana rok za dispute pa sam ipak preventive radi otvorio case zadnjeg dana. Bio sam blag u opisu slučaja al svejedno malo se naljutio jer smo se dogovorili i vratio mi je pare idući dan. Bilo mi poslije žao, al eto item dan danas nije stigao. Jbg, kad sam jednom pristao da mi pošalju ponovo nikad taj drugi item nisam dobio, a prvi je ipak stigao nakon 50-ak dana tako da im od tada ne vjerujem.
Uglavnom, nemojte čekat krajni rok za kontaktiranje sellera, moja greška je bila što sam se javio tek nakon 41 dan. Od sada najkasnije se javljam nakon 38
simba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2012., 10:57   #1571
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Ja ne razumijem taj case ili dispute, gdje vi to dižete, na paypalu ili ebay-u?

Ja samo znam za ovaj na ebay-u i nigdje nema da prvo otvorim case, pa onda dispute.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 13:33   #1572
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Ja odem na ebay-u na Resolve a problem. A možeš i na paypal-u pod resolution center. Mislim da dođe na isto. Ionako je paypal u vlasništvu ebay-a
simba je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 14:07   #1573
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
@Mirkopoter
Prvo preko ebaya kontaktiraš sellera, prihvati jedino full refund, nikakva slanja "drugog" paketa, umanjeni refund i sl. Ako se s time ne dobije željeno ide se na dispute unutar 45 dana od kupnje. Postoji mogućnost da ti se ni ne bude javio. Ti samo pukni dispute unutar tih 45 dana.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 15:00   #1574
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ja ne razumijem taj case ili dispute, gdje vi to dižete, na paypalu ili ebay-u?

Ja samo znam za ovaj na ebay-u i nigdje nema da prvo otvorim case, pa onda dispute.
Ebay > customer support > resolution center > odaberes da si kupio item i da nije stigao/nije kakav treba biti > odaberes koji je od tvojih kupljenih > napises sto je bilo i sto zelis > nakon sto on odgovoril ili ne odgovori mozes ga prosljedit ebayu da oni odluce
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 15:50   #1575
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Aha, ma ja sam mislio da vi svi idete preko paypala za te probleme, a zapravo idete isto ko i ja preko ebay-a.

I da, isto ga prvo kontaktiram i pitam sta cemo a ako se pravi grbav onda otvaram case.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 18:24   #1576
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Aha, ma ja sam mislio da vi svi idete preko paypala za te probleme, a zapravo idete isto ko i ja preko ebay-a.

I da, isto ga prvo kontaktiram i pitam sta cemo a ako se pravi grbav onda otvaram case.
Potpuno ti je svejedno. Osobno preferiram kontaktirati prodavača preko ebay pošto na desnoj strani kućice svakog kupljenog predmeta imaš za odabrati Contact seller. Ponekad je vidljivo dok ponekad moraš kliknuti na More actions da bi se pokazalo i to mi je najlakše pošto je mail vezan za taj predmet. Dispute dižem preko paypal zato što neke stvari kupujem i direktno kod prodavača bez posredovanja ebay i njih nemam na spisku ali zato imam na paypal kome je što plaćeno pa sam stekao praksu kontakta na ebay dok dispute i eventualni claim ide preko paypal. U slučaju da predmet nije kupljen preko ebay prepisku vršim direktno preko emaila prodavača.
Bitno je kontaktirati prodavača u nekom razumnom roku od otprilike 35 dana vodeći računa da i kod njih postoje nedjelje tj. neradni dani tako da mu daš prostora svojih 5-6 dana i onda, ako nije napravio refund striktno tražiti full refund i naglasiš da dižeš dispute ako do 44. dana nije izvršen refund ili ako predmet nije stigao. Postoji opcija zatvaranja disputea ako on izvrši u međuvremenu refund ili predmet ipak stigne, a ako ne sačekaš petnaestak dana da daš maksimalnu moguću šansu da predmet dođe i ako ga nema pucaš Claim. Time si izvršio sve preporučene korake da te nitko ne može zbog toga kriviti i dao si najveću moguću šansu ako predmet kasni da ipak dođe. Poslije toga je obično kasno za plakanje, a ako predmet ipak stigne nakon 60 ili više dana uvijek čovjeku možeš ponovo platiti kupovinom istog predmeta ali mu u popratnom mailu naglasiti da ga ne šalje jer je onaj za kojeg je izvršen refund stigao ili uplatiti mu direktno preko paypal.
Iako takve mjere nisam trebao pokretati više puta svaki put uljudno naglasim da ću mu dati pozitivan feedback i da ću predmet ponovo platiti ako stigne, a u međuvremenu bude izvršen refund.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2012., 02:34   #1577
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Znaci napisem kralju poruku:

Dear seller,

Could you please cancel this order because my credit card is denied by the bank and I have to issue this problem with them so it might take a while.


.. jer mi pise kao deadline za taj item 04.12

i kralj mi napise:
dear friend
thanks for your email
you have successfully payed for the order and it has been shipped out.
hope everything goes well with you.
any problem pls feel free to contact us,we will try our best to solve it for u.
have a nice day


.. kao prvo idalje mi pise pay now jer nisam platio.. kao drugo nigdje mi nije ni dosla obavijest na mail da je item shippan..

ko tu koga jebe
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2012., 20:12   #1578
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ima li tko iskustva s ovakim nečim?

http://www.ebay.com/itm/4GB-Google-A...item1c2e039388

Ili nečim sličnim?

Prvenstveno bi služio za streamanje sadržaja s neta.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2012., 20:21   #1579
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ne znam ništa o tom uređaju ali mislim da takva pitanja nisu za ovu temu, napravit će se rasprava o dotičnom uređaju, a ovdje se piše o ebayu općenito.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2012., 20:27   #1580
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ma nisam htio otvarati novu temu bzvz, pitanje je bilo upućeno u smislu jel to uređaj koji će nakon tjedan dana crknut(rekao bih, po cijeni) ili neće?
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 18:52   #1581
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ima li prodavač mogućnost mijenjati opis proizvoda nakon što se isti proda?
Sestra je na aukciji uzela hoodicu za dečka i kaže da je pisalo 80% pamuk, 20% poliester, a sad gledamo i piše 55% pamuk i 45% poliester. Naravno, majica je prilično loše kvalitete za 42$...
Majica 25$, poštarina 17$, prošlo carinu bez beda.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 10:26   #1582
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Imam nekih 60 dolara na balance i nisu mi ih pustili pocetkom mjeseca.
Sta da napisem pay-palu i na koji mail?
Thanks
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."
Banx je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 10:33   #1583
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Inače, ovo je ebay topik, ali ajde... pa napišeš da ti nisu prebacili novce početkom mjeseca i to je to i naravno ideš na contact us.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 10:33   #1584
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Možeš na: webform@eu.paypal.com
Reci im da imaš novac na PP balansu i da ti početkom mjeseca nije ništa sjelo na račun. Nakon nekog automatskog maila, odgovori opet to isto..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 12:40   #1585
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
No fala ti Bože, danas došla 3/5 itema.. Među njima i ovaj univerzalni tronožac za mobitel, fenomenalna stvar ako netko želi nešto snimati na miru ili slikat i slično. Može se podešavati po visini/širini mobitela a svi ostali modeli se ne mogu previše rastegnuti. Nogice se mogu dodatno rastegnuti..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 07.12.2012. u 13:08.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 16:59   #1586
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Danas stigla 3 itema iz 9 mjeseca
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 18:02   #1587
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Da, baš čudno.. Tako je bilo i prije, kad dođe jednome onda dođe svima ili ne dođe ili dođe svima
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 18:21   #1588
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Danas stigla 3 itema iz 9 mjeseca
i ja sam danas dobio 2 obavijesti, bas me zanima sto je stiglo.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 00:05   #1589
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Posto sam kupio iPad, isao malo narucivati stvari sa ebaya i bas se iznenadio ponasanjem kineza

Slucaj prvi: Narucio sleeve potpuno crni, cijena oko 4$. Dode drugacijeg oblika, i sa nekom crvenom crtom preko njega. Kontaktiram sellera, izvlaci se, prvo ce dati kao refund, poslije nece i ja otvorim case. Tamo sve napisem, posaljem slike i kaze da ce refund napraviti za 2 dana. Nakon 2 dana on napravi Escalate casea i ebay presudi da mu posaljem item i da nema vise pregovora. Zatvorio case i odustao od toga jer nema sanse da placam skupu postarinu zbog 4$. Ali je zato dobio socan "crveni" feedback. Ima 98.3 a taj dan je dobio jos oko 20 negativnih

Slucaj 2: Narucio isto za iPad 2 dock, samo da mi stoji na stolu dok se puni, cijena oko 3.5$. I dode dock, vidim ne pase iPad 2 u njega, sve nekako klimavo, naginje se, nece da puni. Odem na stranicu i vidim da pise za iPad 2. Pogledam malu kutijicu u kojoj je dosao, a ono pise "iPad dock" i preko toga preljepljena naljepnica "iPad 2 dock". Nema sanse da dvojka stoji u tome. Kontaktirao sam sellera i odmah dao refund

Hocu reci da su u zadnje vrijeme kinezici postali sve bahatiji i bezobrazniji. Znam za jos par slucajeva sa strane.
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 06:32   #1590
palookavile
Registered User
Moj komp
 
palookavile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
S obzirom da tek dolaze pošiljke naručene u 9. mj, znači da moju narudžbu od 25.10 mogu očekivat tek tamo negdje krajem prvog mjeseca?
Pa biće smak svijeta prije
palookavile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na