Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2008., 00:38   #61
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Meni prije zvuči kao da nam čovjek otkriva toplu vodu...po čitavom forumu, ne samo ovdje.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2008., 01:51   #62
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Meni prije zvuči kao da nam čovjek otkriva toplu vodu...po čitavom forumu, ne samo ovdje.

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2009., 11:23   #63
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Davno se odgovaralo na ovaj topik, no slucajno sam ga uocio pa da nadodam nesto:
Ja pastu skidam univerzalnim sredstvom za ciscenje (onim prozirnim) stapicima za uho. Puno bolje skidaju pastu od alkohola, koji je inace i namijenjen prvenstveno za organske necistoce sto pasta nije
Uglavnom skida super, i onda kad ostane ono malo, onda upotrijebim alkohol. Eto, works for me.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 21:10   #64
azzaman77
Ređistred Juzer
 
azzaman77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg-sb
Postovi: 36
pozdrav svima,, isprike što temu dižem iz prašine,, ali zanimaju me neka novija iskustva,, točnije kakve su razlike između ovih nekoliko vrsta paste koje se mogu naći u trgovinama.. i kakva bi bila preporučljiva danas?? mislim jel se šta "novo" pojavilo na tom području a da je dostupno/lako primjenjivo??

LP,, azzaman77..
azzaman77 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 21:22   #65
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor azzaman77 Pregled postova
pozdrav svima,, isprike što temu dižem iz prašine,, ali zanimaju me neka novija iskustva,, točnije kakve su razlike između ovih nekoliko vrsta paste koje se mogu naći u trgovinama.. i kakva bi bila preporučljiva danas?? mislim jel se šta "novo" pojavilo na tom području a da je dostupno/lako primjenjivo??

LP,, azzaman77..
Svaka pasta osim Spireovog smeća zadovoljava potrebe 99% korisnika.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 21:45   #66
azzaman77
Ređistred Juzer
 
azzaman77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg-sb
Postovi: 36
vidim da je dosta popularna ova Arctic Silver 5 (AS5),, mislim da ću nju i kupiti..
tnx !!
azzaman77 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 15:51   #67
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Svaka pasta osim Spireovog smeća zadovoljava potrebe 99% korisnika.
Definitivno ne Spire paste koristiti. Lose do bola.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 16:39   #68
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ajal' ga kakite, kad se moram barem pristojno izraziti...........

koristio sam do sada ove tvornicke paste sto dolaze, AC pastu, CM, zvakace, zalman, i cak tri vrste spire jer omiljena trgovina pretezno drzi samo njih. i sta jest - bluefrost spire, koja kosta cak 10 kuna - je vise nego ok. ima neka bijela koja jest dosta srot, ali srebrna (koja provodi struju ) je odlicna. ova bluefrost ne provodi struju i zasada mogu samo nju koristiti (ovi u trgovini odustali od srebrne kad su "maheri" spalili svoje omiljenje graficke "nanosenjem" paste), ali reci da je lose do bola je meni neshvatljivo.

i da, uobicajno je, kada izjavis nesto da valja/ne valja, reci i objasniti zasto ne valja. usporediti sa drugom pastom (po svemu, cijeni i perfomansama cak ), ali nikako po imenu i marketingu. ako zelite, neka mi netko posalje tubicu ove Arctic Silver 5, dat cu si truda i istestirati ako zelite sve svoje komponente u idleu i loadu; spire bluefrost protiv Arctic Silver 5.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 19:09   #69
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Teško je to ljudima dokazat, ipak je ovo Spire ( fujbljakfuj), a ono veličanstveni AC
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 19:19   #70
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
ja imam AC MX-3 hmm neznam dal sam primjetio ikakvu razliku
pdx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2010., 20:23   #71
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Teško je to ljudima dokazat, ipak je ovo Spire ( fujbljakfuj), a ono veličanstveni AC
tako je
da li xilence paste šta valjaju?

ako je razlika između spire i ac 4-5 stupnjeva...to je puno
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 20:25   #72
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor proudixz Pregled postova
ja imam AC MX-3 hmm neznam dal sam primjetio ikakvu razliku
koju si prije imao? koje su razlike u temperaturama?
i zašto ne klokneš više tog i5 750?


jel bi mi htio prodat par zrna MX-3?
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 21:14   #73
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Imam Artic silver ceramique - i namjenjao sam se proceva, coolera - svega zivoga, i to malo cudo od 30 kn iz AMD-a nikako da ode (2.5g). Zadovoljan sam totalno, ako ne i više
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 21:35   #74
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ajal' ga kakite, kad se moram barem pristojno izraziti...........

koristio sam do sada ove tvornicke paste sto dolaze, AC pastu, CM, zvakace, zalman, i cak tri vrste spire jer omiljena trgovina pretezno drzi samo njih. i sta jest - bluefrost spire, koja kosta cak 10 kuna - je vise nego ok. ima neka bijela koja jest dosta srot, ali srebrna (koja provodi struju ) je odlicna. ova bluefrost ne provodi struju i zasada mogu samo nju koristiti (ovi u trgovini odustali od srebrne kad su "maheri" spalili svoje omiljenje graficke "nanosenjem" paste), ali reci da je lose do bola je meni neshvatljivo.

i da, uobicajno je, kada izjavis nesto da valja/ne valja, reci i objasniti zasto ne valja. usporediti sa drugom pastom (po svemu, cijeni i perfomansama cak ), ali nikako po imenu i marketingu. ako zelite, neka mi netko posalje tubicu ove Arctic Silver 5, dat cu si truda i istestirati ako zelite sve svoje komponente u idleu i loadu; spire bluefrost protiv Arctic Silver 5.
Srebrna Spire na 8800GT u "Moj Komp" + Zalman vf900- 64 u loadu
Bijela Spire na istom pacijentu - 66-67 u loadu
Konig srebrna na istom pacijentu - 56 u loadu.

To je samo jedan primjer. Ogromne temperature sam imao i sa jednim 5200+, ali njemu sam temperaturu sputio tek lappanjem pa neznam koliko je pasta tu smrdila jer sam nakon postupka odmah stavio Koniga.
Uglavnom tog Spire-a ja vise ne pustam u svoj komp. Cak sam i njihov Strom izbacio i vratio stock cooler na mog e5200
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 22:12   #75
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hladnjake ne mijesaj u istu pricu, hladnjaci su obicni komadi aluminija ili neceg tako sa ventilatorom. ja ovakvih iskustava nisam imao, plus mogu sada pokrenuti neko testiranje, a doslovce na svemu (i na NBu) je bluefrost.

samo sto su kod mene smrdani senzori koliko mi ljudi pricaju, jer procesor ne moze biti na sobnoj temperaturi, ali jezgre da (i taman jesu). i temperatura plese po opterecenju, ja nisam 100% siguran da senzori seru, al ajd...........

ovo za 5200+, jos uvijek je 57°C pod frizerom puno. ne kazem da ova konig nije bolja pasta od spirea, samo da nije spire toliko govno koliko ste obojica ustvrdili. jel jos koja pasta bila ti u kompu osim spirea i koniga?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 23:28   #76
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
ma pasta šmasta, nemože ni jedna bit puno lošija od druge, to su razlike do MAKSIMALNO 3°C između najboljih i najgorih, po svim rivjuima koje sam vidio, i par pasta koje sam iskusio, najveću razliku, 2 stepena sam vidio između stock thermal pada na northwudu i AS5
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 23:49   #77
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Evo ja ti iznio cinjenice, a ti jos uvijek tvrdis svoje. Sta sad da ti ja kazem? Ako zelis da te uvjeravam, ne pada mi na pamet. Nisam nikakav entuzijast i ne idem obarati rekorde tekucim dusikom pa da idem testirati to sada do iznemoglosti. Kazem ti sta se meni u praksi desilo. Ja nisam koristio taj blue frost pa nemogu tvrditi da ne valja, ali ove dvije su mi se pokazale jako lose.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 00:10   #78
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Neznam wragg, ali ovih 10°C razlike mi zvuči previše.
Znaš da nekim pastama, onima koje su gušće, treba par dobrih zagrijavanja da prorade punim kapacitetom?
Razlike može biti, dapače, zato i postoje paste koje koštaju po stotinjak kn, i naravno da moraju opravdati svoju cijenu nekako, ali u ovom jeftikaner segmentu o kojem mi pričamo sumnjam da može biti tolike razlike u temparaturama, možda 2-3, pa nek bude i 5°C, ali 10 mi ipak zvuči malo previše.
Mislim da bi i oni ipak trebali poštovati nekakve standarde i protokole prilikom proizvodnje te paste, jer ono, tehnički gledano, onda možeš i pastu za zube nanijeti na procesor, pa će i ona odraditi nekakav posao.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 00:19   #79
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Neznam wragg, ali ovih 10°C razlike mi zvuči previše.
Znaš da nekim pastama, onima koje su gušće, treba par dobrih zagrijavanja da prorade punim kapacitetom?
Razlike može biti, dapače, zato i postoje paste koje koštaju po stotinjak kn, i naravno da moraju opravdati svoju cijenu nekako, ali u ovom jeftikaner segmentu o kojem mi pričamo sumnjam da može biti tolike razlike u temparaturama, možda 2-3, pa nek bude i 5°C, ali 10 mi ipak zvuči malo previše.
Mislim da bi i oni ipak trebali poštovati nekakve standarde i protokole prilikom proizvodnje te paste, jer ono, tehnički gledano, onda možeš i pastu za zube nanijeti na procesor, pa će i ona odraditi nekakav posao.
A tko ti kaze da Spire stavlja nesto bolje od paste za zube u one tubice? Ima u onoj temi o termalnim pastama da je covjek stavio Niveu i da mu radi
Uglavnom, ista kartica, isti hladnjak samo druga pasta. Zalmana nisam mogao lose postaviti...sta da ti kazem sad?

Edit: Sinoc sam uspio i RROD na XBOX360 srediti sa ovim konigom, a sa spire srebrnom nije radilo. U stvari, radilo je ali bi zamrzlo nakon par minuta igranja. Sa ovom radi vec 24 sata.

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 16.06.2010. u 00:31.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 00:31   #80
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
mah, ja odustajem od sljedecih rasprava. jedino ako se netko udostoji i kupi ovaj AC, ja vrtim testove na svojoj 9600GT posto njoj nije senzor banana. inace, nebi se bezveze upustio u raspravu o pastama, jer na, pa necu pretjerivati, ali preko 20 racunala je od moje ruke otislo sa spire bluefrost pastom .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 00:40   #81
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
mah, ja odustajem od sljedecih rasprava. jedino ako se netko udostoji i kupi ovaj AC, ja vrtim testove na svojoj 9600GT posto njoj nije senzor banana. inace, nebi se bezveze upustio u raspravu o pastama, jer na, pa necu pretjerivati, ali preko 20 racunala je od moje ruke otislo sa spire bluefrost pastom .
Kolega, nemas se razloga ljutiti. Rekoh ti vec da tu plavu nisam probao (na pastu mislim ). Moguce da je ona bolja.


Ili ipak nije? Covjek testirao:
http://www.bjorn3d.com/Material/revi...2009/full1.jpg
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1605&pageID=7121
Diablo, jel ti sad puno onih 10 stupnjeva?

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 16.06.2010. u 00:51.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 01:48   #82
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor proudixz Pregled postova
ja imam AC MX-3 hmm neznam dal sam primjetio ikakvu razliku
Imam AC MX-2 i naspram AC Ceramique palo je kojih 6-7 celzijusa. Na grafičkoj 10.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 09:59   #83
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Kolega, nemas se razloga ljutiti. Rekoh ti vec da tu plavu nisam probao (na pastu mislim ). Moguce da je ona bolja.


Ili ipak nije? Covjek testirao:
http://www.bjorn3d.com/Material/revi...2009/full1.jpg
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1605&pageID=7121
Diablo, jel ti sad puno onih 10 stupnjeva?
Nekako mi je teško povjerovati u ispravnost tog testiranja, dapače, toliko teško da ću odradit jedno takvo i sam, čim ozdravim dovoljno da se budem mogao igrati sa time.
Imam doma već spremne AC Silver i Spire SP700 (srebrna isto), a pošto vjerujem da kod nas u dućanu ima za nabaviti i Spire Blue Frost kupit ću i nju, tek toliko da sam sebe uvjerim.

Testiranje će biti rađeno na Sapphire HD4870 jer mi se neda skidat hladnjak sa cpu-a, program za testiranje će biti dobro nam znani Furmark.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 10:53   #84
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
evo malo bolji test, doduše nema tog špire http://benchmarkreviews.com/index.ph...=150&Itemid=62, al ima 80 drugih lol

razlika između najlošije i najbolje 5°C, s tim da su takve samo dvije ostale su unutar grupe od 3°C
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 13:04   #85
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Elpresidente1 Pregled postova
evo malo bolji test, doduše nema tog špire http://benchmarkreviews.com/index.ph...=150&Itemid=62, al ima 80 drugih lol

razlika između najlošije i najbolje 5°C, s tim da su takve samo dvije ostale su unutar grupe od 3°C
I na ovom testu koji sam ja naveo su takvi rezultati, a samo je famozni špiro dobro podbacio. Vjerujem da su i njih uvrstili u testiranje da bi rezultati bili slicni gore navedenom testu. Bilo kako bilo, ja sam dobio 10-ak stupnjeva razlike, nezavisni test dao iste rezultate...pametnome dosta.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 17:54   #86
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Bome... mozda i nije bas najspretniji tester na bjorn 3d, ali covjek puse i na hladno, posebno ako je rijec o par kuna razlike u proizvodima i ako je u potencijalnoj opasnosti cijeli sistem od pregrijavanja.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 18:33   #87
Boskre
Premium
Moj komp
 
Boskre's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Imam AC MX-2 i naspram AC Ceramique palo je kojih 6-7 celzijusa. Na grafičkoj 10.
I ja imam tu pastu već par godina ako je stvarno tako dobra onda super imam još 70 % tube ! Osim ako ne gubi svojstva stojeći u ladici pisaćeg stola?
Boskre je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 18:56   #88
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Ne gubi. Jedino se moze istaloziti, u tom slucaju prvo malo istisnes sa strane, pa kad dobijes cistu smjesu, nakon malo mijesanja ju naneses na hladnjak/jezgru.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 20:25   #89
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
ja za procesor stavljam ko šta i kolega Bartuc stavlja ko zrno riže na sredinu,a za čipset,gpu....pošto su mali čipovi razmažem,ali ne sa prstom nego ima onaj žilet ili čak odšerafim od šiljila nožić pa sa njim i uvijek prelijepo nanesem ravnomjerno.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 20:31   #90
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Postoji i kombinacija "zrna rize" sa tintingom za procove sa vecim plohama. Tinta se slicno Bartucovom primjeru nanosenjapaste (dakako nikako prstom da se ne umijesa ljudska mast i mrtva koza u smjesu) ali se poslije i to skine, tako da ostane zatamnjeni, matirani izgled nalijegajucih povrsina. Smisao tintinga je zapunjenje mikropora i ubrzano
postizanje optimalnog hladjenja.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na