Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2007., 14:07   #1
mentrex
Premium
 
mentrex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Smrzavanje kompa i nemogucnost ponovnog paljenja :(

Kao sto naslov kaze iman problema sa smrzavanjem, odjedanput samo komp mi stane i nis nepali osim resta, al onda koj put se upali a vecinu puta moram resetirat puno puta dok neproradi il izvuc kabel iz napajanja i onda probat upalit...

Kad mi se smrzne komp ledica za rada kompa mi neprestaje radit, a kad ga probam upalit, upali se samo sto opet radi ledica i nemoze uc ni u dos...
Otvorim komp a proces uzasno zagrijan...

Evo danas ga vise ni nemogu uopce upalit tak da ovo pisem na faksu pa necu se moc javit najvjerovatnije do sutra al dajte neke prijedloge...
__________________
bla...
mentrex je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 14:31   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Pa je li cooler mozda zagusen od prašine? Jesi provao staviti novu pastu ako ne nista od toga provaj Clear CMOS.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2007., 14:37   #3
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Imaš klasični cold boot problem. Ne pali iz prve, to je nekompatibilnost između matične i napajanja ( imao sam jedan komp na kojemu sam maknuo pazi ovo!! u BIOSU opciju za podršku USB tipkovnice i cold boot je prestao zezat.).

Rješenej cold boota ne postoji, jednostavno ugasi napajanje na prekidač poslušaj da nestanu svi zvukovi iz kučišta onda upali gumb ( kad je ugašen komp) da se siparzni struje što je ostalo, onda ga uključi.

I ako si klokao proc spusti malo FSB za 2-3 nekad i to pomogne.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 14:43   #4
mentrex
Premium
 
mentrex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Clear cmos vec probao, coler ocistio, a da postoji nekompatibilnost izmedu napajanja i maticne vec bi me prije zezao, posto taj komp mi je radio ok vec skoro pa godinu, mozda proslo napajanje?
__________________
bla...
mentrex je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 14:56   #5
snermin
Premium
Moj komp
 
snermin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 273
Nemora biti ali ,kod mog frenda smo stavili napajanje drugo malo kvalitetnije do 400 kn i sad nema takvih problema.
snermin je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 15:32   #6
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Najčešći uzročnik takvih problema su ti napajanja! Uglavnom ljudi kupuju jeftina kučišta koja dolaze sa napajanjem! Ta napajanja su NoName napajanja te su vrlo loša i nekvalitetna. Napajanje je važno koliko i svaki drugi dio računala. Najbolji omjer cjena/performanse nude Chieftec i Forton napajanja, cjene im se kreču od 300 kuna na više!

Kod kupnje napajanja poželjno je izbjegavati MS i Codegen! Zašto... Zar nije sumnjivo da napajanje od 400W dođe cca100kuna!

E sad, koliko god loša bila MS i Codegen napajanja opet su daleko bolja od onih koja dobijete sa jeftinim kučištima. Znaći da su NoName napajanja teški šrot i trebali bi se izbjegavati u širem luku ukoliko vam je stalo do računala i njegovih komponenti!

Kod tebe je problem ili loše napajanje ili matična ploča! -moje mišljenje!

Odi kod prijatelja nekog i razmjenite se za komponente i utvrdi u čemu je problem prije neg kaj hitiš neš od zid

EDIT:

Ispravka, imaš vrlo dobro napajanje no ne znaći da je ispravno! Ali što se tiće savjeta gore oko napajanja, to stoji! Kažem ti, probaj kombinirat komponente sa prijateljom!

Pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: Bartuc. 05.03.2007. u 15:51.
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 23:59   #7
reespect
Premium
 
reespect's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zege
Postovi: 108
A jesi li kaj po hardveru radio ili mjenjao kakve komponente prije problema ili je to pocelo ono iz cist mira?
Ako ti ne uspije ništa od gore navedenih rješenja probaj drugu plocu...
reespect je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 00:15   #8
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Ako nije nešto od ovoga što su ti oni naveli... Probaj s memom. Evo ti link tu s foruma pa si skini od tamo par programa za testiranje svake komponente posebno pa ćeš vidjet gdje se ruši. Hard, mema, CPU... itd.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=58941
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 01:02   #9
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
i ja sam imal s tim problema cold boot,i nebi reko da baš imam tak nekvalitetno napajanje a i tak lošu matičnu..uglavnom meni je cold boot počel dok sam s frendom vadil ploču van da zamjenim zujalicu na čipset,odonda me zezalo,a prije toga nikad niš radilo ko podmazano,stavil još jedan hard u komp i smiril se i sad dela bez greške....i mene je živciralo znal sam se po 5min.zafrkavat dok se ni upalil...a kaj mu je došlo,to vjerojatno neču nikad znat...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 12:04   #10
patakmeister
N6 Brušeno- N12 Turpijano
Moj komp
 
patakmeister's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Kuća
Postovi: 321
Nešto ti se definitivno dobrano pregrijava! Čipset ili procesor! Napravi što bolji propuh u kučištu ili stavi nekakav vent da ti puše direktno po čipsetu tako da ga bolje ohladi!
__________________
Tko rano rani il je pekar il budala
Mirko S. Kojotovski Genije
patakmeister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2007., 16:04   #11
mentrex
Premium
 
mentrex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Evo me nazad... Probat cu sa hladenjem al kad me poceo zaje... komp pratio sam temp svih komponenti i do samog blocka kompa sve ok sa temp, komponente nisu overclokirane btw, dao danas na garanciju napajanje da isprobaju samo su uzasno spori, tipa 1tj. i jos nedaju mi zamjensko napajanje

E da, kada bih bio upalio komp, nebi se ni dignuo u dos, a ledica za aktivnost kompa pod punim "opterecenjem", sve naizgled radi... Utvrdio da mi je mem uredu, preostaje "samo" jos maticna, proc ili napajanje!?
Nakon sto tako on vrti neko vrijeme, prekinem torturu tj. iskopcam ga iz struje i proc dosta vruc, sad da je pitanje u pregrijavanju trebo bi se bar pocetno dignut...

Samo se nadam da mi je napanje krivo

EDIT: E da i isprobo sam navedene prijedloge, i nisam nis mjenjo nego sam od sebe puko...
Iman garanciju na komponente samo u inozemstvu, a posto idem u pet. van, trebo bi ustvrdit sto zapravo nevalja da odnesem samo tu komponentu, gdje bi mogo najeftinije u ri odnest da mi testiraju komp?
To je samo testiranje maticne i procesora?
Uradio bi sam al neman preduvjeta, tj. niko od poznanika nema kolko tolko noviji komf za istesirat...
__________________
bla...

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 06.03.2007. u 17:03.
mentrex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na