Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2007., 23:06   #1
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
6600gt i problem broj 2

e ovako, prije jedno 2 tjedna mi je crkla 6600gt Agp. uglavnom otisla joj je memorija i pocela je bacat artefakte, srecom imam garanciju pa sam je odnesao i jucer dobio novu nazad. E tu pocinju problemi. Za to vrijeme dok nisam imao ovu koristio sam staru geForce4 mx 400 koja je uredno radila i evo sad jos radi bez ikakvog problema.

I tako ja jucer sav sretan sta se moja graficka vratila, fino stavim je u komp, upalim, i radi ona jedno 2min, taman sam stigo drivere zbrisat. I onda opet pocne bacat artefakte. Odnesem je frendu...i ista stvar..Nije mi jasno sta je??

konfiguracija:
MSI nforce2 - athlon xp 3200 - 1gb Apacer ddr400 - Leadtek a400TDH 6600gt - Hitachi 80gb - WD 20gb - Fortron 350w

sad jel moguce da mi taj AGP slot radi sranja i da shebe grafu? Al to mi nema logike kad je na kompu cijelo vrijeme ova stara mx400 i sve radi oke. Isto je probano sa radeonom 9600. Ili su mi na reklamaciji uvalili shebanu grafu?

Hvala svima unaprijed.

Zadnje izmijenjeno od: junkieee. 26.02.2007. u 12:52.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2007., 23:20   #2
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Može se dogodit da tolko nemaš sreće da si i na reklamaciji dobio
shebanu ali postoji mogućnost da je nešt do Chipseta jer on kontrolira AGP i ostale slotove. Mogao si stavit svoju konfu(sig) u potpisu pa da vidimo jel
ti se kolje šta...
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2007., 12:52   #3
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
evo dodo sam konfiguraciju, ak sta fali nek netko kaze?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 14:24   #4
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Mislim da je tebi pošla matična i spalila dvije ispravne kartice.
To je samo moje mišljenje ali ako si probo u frenda i ne radi a dobio novu sa zamjene to je vrlo lako to.
( Probaj vratiti tu grafu u komp i smanjit totalno frekvencije i probati da li onda baca art-e. i pogledati temperature ali svejedno mislim da ti je matična......sredila grafičk(u)e.
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 14:27   #5
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
temperature su skroz ok, kartica se uopce ne zagrijava. I ja sam isto mislio da je maticna otisla, al kak onda objasnjavas to sta sa radeonom 9600 i sa starom geforsicom komp radi skroz normalno?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 14:31   #6
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Pa probaj sad ak si u mogućnosti stavit 9600 ili bilo koju drugu pa ćeš onda vidjet na čemu si...
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 14:36   #7
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Fera_os Pregled postova
Pa probaj sad ak si u mogućnosti stavit 9600 ili bilo koju drugu pa ćeš onda vidjet na čemu si...
jesam jucer i radila normalno skroz. bila u kompu jedno 40min i sve super. Sad je geforce 4 u kompu i sve super radi, bez ikakve greske : hitthewa
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 15:10   #8
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Pa do grafičke je. Najvjerojatnije su ti opet dali sa shebanom memom. Pa reko si da je upravo ta radila na MSI-ici ispravno do prije 2 tjedna što znači da ti se niš ne kolje... Moja preporuka-odi opet vidjet na reklamaciji što je s njom iako je sad istekla...
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 15:42   #9
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Ide ona opet na reklamaciju, imam garanciju do 5mj. Al zato sam tu i napiso topic da vidim jel mozd postoji bilo kakva sansa da je to mozda do mojeg kompa, al sve upucuje na graficku.
Ako mozda jos netko zna nesto sta bi ju moglo klat nek kaze, jer ja vise ni sam ne znam sta bi moglo bit drugo osim tog da je graficka ispravna.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2007., 00:10   #10
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
samo ti njima vrati grafu, podvalili su ti (namjerno ili slučajno) neispravnu, i nije im prvi put....i ja sam ovu svoju iz siga dobio na reklamaciji i nije bila nova već korištena, kuler sav prašnjav......al dobro radi pa se nisam bunio, ak crkne eto me opet k njima
glista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2007., 11:40   #11
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
samo ti njima vrati grafu, podvalili su ti (namjerno ili slučajno) neispravnu, i nije im prvi put....i ja sam ovu svoju iz siga dobio na reklamaciji i nije bila nova već korištena, kuler sav prašnjav......al dobro radi pa se nisam bunio, ak crkne eto me opet k njima
Vracena je graficka nazad na servis, nosio ju je moj buraz. I sad kaze tip njemu da je netko skidao kuler sa graficke, mijenjao pastu (navodno je bila neka siva, a ja sam "kao" stavio srebrnu neku...tak nest), i da je memorija zgrebana. E sad nebi ja nist reko da sam ja to zbilja napravio, al graficku sam odma stavio u komp cim je dosla. I jos kad se skida kuler to se tocno vidi na onim malim kukicama, jednom kad skines one se savinu a ovdje se je tocno vidjelo nije dirano nista. I to u jednoj od poznatijih/bolji tvrtrki kod nas.
Onda se je fino buraz zdero na njih da kak nas mogu tak za***avat, 3 tjedna bez graficke, njemu treba za faks... i uspio se dogovorit za drugu, koju ce prvo provjerit dali radi i onda je tek meni prosljedit.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 13:17   #12
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
hebote pa nisu normalni. Dobro da te još nisu natjerali da ti njima platiš...
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 15:34   #13
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Fera_os Pregled postova
hebote pa nisu normalni. Dobro da te još nisu natjerali da ti njima platiš...
Sta je najveca fora sad sam ja kao na njihovoj crnoj listi. a tamo sam ostavio 4000kn ja + sta sam frendovima reko da tamo kupuju. Morat cu otic sam i fino se obracunat s njima. sramota...
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 23:37   #14
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
kakvoj f. crnoj listi?!! pa kaj su to počeli uvađat???
glista je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2007., 08:03   #15
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
a eto vidis da jesu...
junkieee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na