Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2012., 09:36   #181
Poison C.
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Pozdrav,

totalni sam tutlek za ovo i trebam vašu pomoć.

Trebala bi mi konfiguracija u rasponu 4000/5000 kn.
Imam monitor i optiku, ostalo je sve potrebno (kućište, grafička, napajanje, procesor, matična, rami, minimalno 500gb hard disk i sistemski ssd disk).
Koristim Autocad, Solidworks, ProE, Catiu, tako da mi treba nešto dovoljno jako za to. I Diabla.

To nije sve, imam još prohtjeva
Trebala bi mi konfa s ovih stranica. Jedne, druge, obje, svejedno.
http://www.comtech.com/
http://www.kmcomputer.de/default/920...ainboards.html

Ako mi netko pomogne, hvala puno
Poison C. je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2012., 16:08   #182
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
CPU INT Core i7 3770K
MBO 1155 ASR Z68 EXTREME4 GEN3 (ATX)
MEM DDR3 8GB 1600MHz (2x4)
HDD INT WD 2500AAKX
CAS MSI APOLLO MDC-820-400W
WS DOD HP VGA NVIDIA Quadro 600 (1 GB)
DSP Win7 Pro 64-bit Eng 1pk SP1,
PSU ThermalTake Smart M550W
-----------------------------------------

Cijena je oko 9.000 sa PDVom



1.Nekada su AS rock ploce bile smece, sta se danas nesto promjenilo?




2.I jos preporuka dva monitora koja ce raditi skupa, od cca 22". Cijena po komadu oko 1500kn. Mozda koja kuna vise ako se isplati dati.


Hvala
-->
Dan

Trebalo bi mi CAD/CAM racunalo. Ovo su zahtjevi, imate li neki prijedlog ili sugestiju.

CPU INT Core i7 3770K
MBO 1155 ASR Z68 EXTREME4 GEN3 (ATX)
MEM DDR3 8GB 1600MHz (2x4)
HDD INT WD 2500AAKX
CAS MSI APOLLO MDC-820-400W
WS DOD HP VGA NVIDIA Quadro 600 (1 GB)
DSP Win7 Pro 64-bit Eng 1pk SP1,
PSU ThermalTake Smart M550W
-----------------------------------------

Cijena je oko 9.000 sa PDVom



1.Nekada su AS rock ploce bile smece, sta se danas nesto promjenilo?




2.I jos preporuka dva monitora koja ce raditi skupa, od cca 22". Cijena po komadu oko 1500kn. Mozda koja kuna vise ako se isplati dati.


Hvala
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2012., 19:10   #183
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Premalo RAMa (stavi barem 16GB) i Quadro 600 je slaba grafa tak da bolje ici na jacu gejmersku (tipa GTX 570 ili 660Ti). Plus cinjenica da vec kad kupujes IB kupi onda i Z77 plocu na ne Z68.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2012., 20:20   #184
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
CPU INT Core i7 3770K
MBO 1155 ASR Z68 EXTREME4 GEN3 (ATX)
MEM DDR3 8GB 1600MHz (2x4)
HDD INT WD 2500AAKX
CAS MSI APOLLO MDC-820-400W
WS DOD HP VGA NVIDIA Quadro 600 (1 GB)
DSP Win7 Pro 64-bit Eng 1pk SP1,
PSU ThermalTake Smart M550W
-----------------------------------------

Cijena je oko 9.000 sa PDVom



1.Nekada su AS rock ploce bile smece, sta se danas nesto promjenilo?




2.I jos preporuka dva monitora koja ce raditi skupa, od cca 22". Cijena po komadu oko 1500kn. Mozda koja kuna vise ako se isplati dati.


Hvala
Kolki je max buđet?

Treba to ići u drugom smjeru sve ... ssd, veći hdd, više rama, bolja grafa, bolje kućište itd.

Jedino za monitore je sigurno DELL U2312HM ili ako imaš više love veći brat DELL U2412M.
-->
Citiraj:
Autor giga Pregled postova
Dan

Trebalo bi mi CAD/CAM racunalo. Ovo su zahtjevi, imate li neki prijedlog ili sugestiju.

CPU INT Core i7 3770K
MBO 1155 ASR Z68 EXTREME4 GEN3 (ATX)
MEM DDR3 8GB 1600MHz (2x4)
HDD INT WD 2500AAKX
CAS MSI APOLLO MDC-820-400W
WS DOD HP VGA NVIDIA Quadro 600 (1 GB)
DSP Win7 Pro 64-bit Eng 1pk SP1,
PSU ThermalTake Smart M550W
-----------------------------------------

Cijena je oko 9.000 sa PDVom



1.Nekada su AS rock ploce bile smece, sta se danas nesto promjenilo?




2.I jos preporuka dva monitora koja ce raditi skupa, od cca 22". Cijena po komadu oko 1500kn. Mozda koja kuna vise ako se isplati dati.


Hvala
Kolki je max buđet?

Treba to ići u drugom smjeru sve ... ssd, veći hdd, više rama, bolja grafa, bolje kućište itd.

Jedino za monitore je sigurno DELL U2312HM ili ako imaš više love veći brat DELL U2412M.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2012., 20:49   #185
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Kolki je max buđet?

Treba to ići u drugom smjeru sve ... ssd, veći hdd, više rama, bolja grafa, bolje kućište itd.

Jedino za monitore je sigurno DELL U2312HM ili ako imaš više love veći brat DELL U2412M.
Max budzet nema, koliko treba potrositi treba,sve ide na firmu. Ali nema smisla vise od ovoga jer su to isprobane masine na kojima radi to sto meni treba. Konkretno modeliranje u brodogradnji.

HDD je nepotreban, sve se radi sa servera, 50Gb mi je i previse.
Rame,slazem se uzeti cu 2x8Gb.
Grafa, mislim da ne treba bolja, nisu to softweri sa bas ludom podrskom za graficku,vise zderu proc.
Dva DELLa od 24" ispred ociju su mi ipak malo previse ja mislim. Mislim da mi je 22" gornja granica, ne radi novaca,vec radi velicine.

Konkretno, AS rock je ok za maticnu ili? Nema kolkanja,nema kemijanja,nicega nema.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2012., 21:05   #186
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Svejedno kako ti kolega lewis kaze, odi na nvidiu 570, 560ti platit ces isto ili malo vise a dobit puno vise samo nije "quadro". Asrock ploce i vise nego dobre. SSD uzmi svakako , cca 60-80 gb, nisu sad toliko skupi.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2012., 21:19   #187
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
O kojem softverskom paketu se radi giga ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2012., 21:23   #188
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
O kojem softverskom paketu se radi giga ?
PDMS Aveva, Tribon Aveva, Foran. U Foranu imaju par "podprograma" dosta zahtjevnih.
I AutoCad i Microstation,iako su oni nebitni jer je 2D.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2012., 21:43   #189
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
U AVEVI sam čak i sitno davno radio. Stvar je da kod pravog posla nema mjesta zajebanciji sa konfiguracijom i gejmerskim grafičkim karticama. Jer skupi workstation će se jako brzo isplatiti (ogromna ušteda u vremenu).

Moje neko iskustvo sa radom u 2D i 3D jest - što više RAM-a (pogotovo za 3D) i poštena video kartica za tu namjenu - Quadro ili FireGL/PRO (pogotovo ako program radi sa jednom bolje). S time da ne znam jel ikoji od ovih programa podržava više jezgri, pa treba i to proučiti. Inače nema potrebe i bolje je resurse usmjeriti u potrebnije stvari.

Workstation od nekog branda bi bio najbolja stvar. Siguran si u kvalitetu i stabilnost, te će sve raditi kako treba. Problem je što će jedna slabija stvar uzrokovati usporenje cijelog sustava. A nije isto hoćeš li ti jedan posao napraviti za 1h ili 20h jer te eto usporava nedovoljna količina RAM-a (a sa 3D-om i modeliranjem se veoma lagano zauzme puno memorije pogotovo ako se ne modelira na pametan način).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2012., 21:50   #190
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
U AVEVI sam čak i sitno davno radio. Stvar je da kod pravog posla nema mjesta zajebanciji sa konfiguracijom i gejmerskim grafičkim karticama. Jer skupi workstation će se jako brzo isplatiti (ogromna ušteda u vremenu).

Moje neko iskustvo sa radom u 2D i 3D jest - što više RAM-a (pogotovo za 3D) i poštena video kartica za tu namjenu - Quadro ili FireGL/PRO (pogotovo ako program radi sa jednom bolje). S time da ne znam jel ikoji od ovih programa podržava više jezgri, pa treba i to proučiti. Inače nema potrebe i bolje je resurse usmjeriti u potrebnije stvari.

Workstation od nekog branda bi bio najbolja stvar. Siguran si u kvalitetu i stabilnost, te će sve raditi kako treba. Problem je što će jedna slabija stvar uzrokovati usporenje cijelog sustava. A nije isto hoćeš li ti jedan posao napraviti za 1h ili 20h jer te eto usporava nedovoljna količina RAM-a (a sa 3D-om i modeliranjem se veoma lagano zauzme puno memorije pogotovo ako se ne modelira na pametan način).
Cijela stvar je kao sto si i naveo o utrosenom vremenu. Cijena je u biti najmanje bitna stavka, naravno ne doslovno.
Koliko znam niti jedan od navednih softwarea nemaju podrsku za vise jezgri.
A i za graficku mi se cini da je podrska je kakva je.
Rami su broj jedan,tako da cu uzeti 16Gb sigurno.
Moram razmisliti o drugoj grafickoj kartici i SSD disku.

Koje bi druge kartice dosle u obzir ako ne ova koju sam naveo gore? Moze tocne modele,jer sam ispao iz dira i nisam vise na ti sa slaganjem konfi (nisam nikada ni bio).
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2012., 08:12   #191
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
Kako su rekli , a isto mislim , Quadro bacanje para !
To nisu programi koji koriste ni dio potencijala tih kartica .
A da bude najsmješnije gore navedene gamerske kartice pojedu taj Quadru u svim segmentima da nema smisla to uzimati !
Da si u 3D modeliranju , pa sklopovi postrojenja i slično, onda bi imalo smisla, ali to što tebi treba bi radilo i na NV7300 s 256Mb !

Rama stavi i 32 Gb kada ti pare nisu važne
Ako si server client onda nevidim razlog da staviš SSD ?!?
Ali ako baš imaš volju stavi.

Monitori , 22"-24" je sasvim dovoljno i jedan pomočni za alate neka bude sa strane kao opcija da je lakše do dodatnih komadi bez otvaranja padajučih menija i sl.
tvoj će posao ionako biti da ti pošalju dio sekcije i provedeš cijevi kroz njih, neče ti sigurno davati cijeli model u 3D

umjesto Quatro uzmi si
i dobar stolas s masažerom

vidjet češ kako nekada male stvari sa strane znače mnogo više od PC-a !
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 08:42   #192
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Nije Quadro los (daleko od toga) ali Quadro 600 je najslabija iz serije (plus sot je to stara serija/chip) i ne nudi bas brzinu pogorovo za tu cijenu.

http://community.futuremark.com/hard...dro+600/review - Daleko najsporija a nije bas najjeftinija
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 09:40   #193
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Moram priznati da ne razumijem ovaj link na futuremark i usporedbu ili ja nešto krivo gledam.

Evo usporedbe Quadro 600 i 560Ti (SLI) u onome što će se on baviti:
http://mbah.net/tag/specviewperf-11/

Razlike postoje i pokazuju da će ušteda na vremenu biti ogromna (a radi se o entry level kartici koja kako je Lewis rekao i nije baš najnovija). To što on ne radi vlastite 3D modele, već dobije tuđe pa projektira svoje ne znači ama baš ništa. To nije stvar gdje ćeš ti raditi od doma fuš, nego real time biznis i gdje ti je doslovno važno hoćeš li ti posao napraviti u 10 dana ili 100 dana.

Osobno sam radio projekt gdje je jedan stari laptop sa Quadro grafičkom, običnim dual core procesorom i upola manje memorije je pojeo moderni laptop sa i7 procesorom, 2xRAM i običnom GT550 karticom. Na potonjem se nije mogao model rotirati, a sve osim u vizualizacijskom modu nije bilo moguće raditi koliko je sve bilo usporeno. A u vizualizacijskom modu ne možeš koristiti kinematiku tako da ti to otpada. A nije se trebalo ništa modelirati niti raditi na sklopovima i podsklopovima.
Ako se radi posao kako treba, mora biti i takvo računalo. Barem oni djelovi koji čine pravi workstation, a to je GPU i RAM, a SSD po potrebi.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 14:47   #194
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Moram priznati da ne razumijem ovaj link na futuremark i usporedbu ili ja nešto krivo gledam.

Evo usporedbe Quadro 600 i 560Ti (SLI) u onome što će se on baviti:
http://mbah.net/tag/specviewperf-11/

Razlike postoje i pokazuju da će ušteda na vremenu biti ogromna (a radi se o entry level kartici koja kako je Lewis rekao i nije baš najnovija). To što on ne radi vlastite 3D modele, već dobije tuđe pa projektira svoje ne znači ama baš ništa. To nije stvar gdje ćeš ti raditi od doma fuš, nego real time biznis i gdje ti je doslovno važno hoćeš li ti posao napraviti u 10 dana ili 100 dana.

Osobno sam radio projekt gdje je jedan stari laptop sa Quadro grafičkom, običnim dual core procesorom i upola manje memorije je pojeo moderni laptop sa i7 procesorom, 2xRAM i običnom GT550 karticom. Na potonjem se nije mogao model rotirati, a sve osim u vizualizacijskom modu nije bilo moguće raditi koliko je sve bilo usporeno. A u vizualizacijskom modu ne možeš koristiti kinematiku tako da ti to otpada. A nije se trebalo ništa modelirati niti raditi na sklopovima i podsklopovima.
Ako se radi posao kako treba, mora biti i takvo računalo. Barem oni djelovi koji čine pravi workstation, a to je GPU i RAM, a SSD po potrebi.
Kako tvoj link pokazuje, entry lvl Quadro kartice se ne isplati uzimati. Ako nije četveroznamenkasti model, gamerska kartica poput GTX 560 je puno bolji izbor.
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 16:07   #195
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kako, s obzirom da je prva tablica Quadro 600, a druga 560Ti, a pokazuje da je Quadro 600 brža u svemu osim ensight testu, minimalno 2x, a negdje i deseterostruko brža (test tcvis).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 18:32   #196
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
Da si u 3D modeliranju , pa sklopovi postrojenja i slično, onda bi imalo smisla, ali to što tebi treba bi radilo i na NV7300 s 256Mb !

Rama stavi i 32 Gb kada ti pare nisu važne
Ako si server client onda nevidim razlog da staviš SSD ?!?
Ali ako baš imaš volju stavi.

Monitori , 22"-24" je sasvim dovoljno i jedan pomočni za alate neka bude sa strane kao opcija da je lakše do dodatnih komadi bez otvaranja padajučih menija i sl.
tvoj će posao ionako biti da ti pošalju dio sekcije i provedeš cijevi kroz njih, neče ti sigurno davati cijeli model u 3D

!
Upravo o tome se i radi, 3D model. Tu je bitno da mi model vrti dobro, da imam sto vise toga ukljuceno i da ne moram rezati poglede da bi ubrzao masinu. Naravno da neka pumpa nije izmodelirana sa 5000 djelova,pojednsotavljeno je jer ja ne radim dokumenatciju za pumpu, ali kada se ucita puno toga,cesto se uspore racunala, pa je potrebno iskljucivati (hide)neke stvari da bi se ubrzalo racunalo i model,a to je ono sto zelim izbjeci.

SSD sam predlozio jer sam mislio da cu dobiti nesto na brzini, ali ocito necu.

Monitori za ovaj posao obavezno dva, za neke software koje sam prije koristio cak bi dobro dosla i tri kako su veliki bili izbornici,ali to malo glupo izgleda.

Naravno da ce mi davati cijeli 3D, malo si zabrijao ili se nismo dobro razumjeli.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 21:04   #197
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
Ček ...kaj če ti dati puni 3D model broda ! Onaj konstrukcijski
Ili če to biti kakav brod s Gapovima od par metara

U Strojarstvu nema šanse da dobijem bilo kakav sklop s stablom ..pa da je i kuhinjski mikser ako nisam ovlašten od strane vlasnika firme , bez obzira što radim na projektu kao klijent .

Očito da nitko ne želi kopirati brodove
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 21:18   #198
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
Ček ...kaj če ti dati puni 3D model broda ! Onaj konstrukcijski
Ili če to biti kakav brod s Gapovima od par metara

U Strojarstvu nema šanse da dobijem bilo kakav sklop s stablom ..pa da je i kuhinjski mikser ako nisam ovlašten od strane vlasnika firme , bez obzira što radim na projektu kao klijent .

Očito da nitko ne želi kopirati brodove
I bez stabla prosječan model može biti prekompleksan za gejmersku grafičku (pa tako i za profesionalnu grafičku). Uostalom, to što nemaš stablo ne znači da se ne mora svaka točka površine učitati.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:19   #199
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
I bez stabla prosječan model može biti prekompleksan za gejmersku grafičku (pa tako i za profesionalnu grafičku). Uostalom, to što nemaš stablo ne znači da se ne mora svaka točka površine učitati.
Otisli smo u stranu. Da rijesimo o cemu se radi

Prvi video na koji sam naletio ali to je vise manje to,samo petrokemijsko postrojenje i to se sada vrti na kalsicnom dual core bez problema. Graficka je u skladu sa procesorom ja mislim, znaci nesto od 100E kupljeno prije par godina. Ovo je PDMS od Aveve

http://www.youtube.com/watch?v=8yUaN2eGcr8

Traziti cu ponudu za ovako nesto.

1. CPU INT Core i7 3770K
2. MBO 1155 ASR Z68 EXTREME4 GEN3 (ATX)
3. MEM DDR3 16GB 1600MHz (2x8) ako nije velika razlika u cijeni naspram 4x4 modula
4. SSD Hard disk, 120 Gb
5. CAS MSI APOLLO MDC-820-400W
6. VGA ASUS ENGTX560 DC / 2DI / 1GD5 - Ne mora biti od Asusa
7. DSP Win7 Pro 64-bit Eng 1pk SP1,
8. PSU ThermalTake Smart M550W

Idem baciti oko na monitore.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Zadnje izmijenjeno od: giga. 10.09.2012. u 23:16.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 21:15   #200
john john
Premium
Moj komp
 
john john's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: http://croinfo.net/forum/index.php
Postovi: 91
Pozdrav!

Interesirala bi me konfiguracija od cca 5000 kn koja bi sluzila za rad sa CAD programima i za 3D modeliranje. Pokušao sam slozit neku konfiguracija za te svrhe pa me zanima koliko je to blizu ili daleko.


Procesor : i5 3570K BOX, s. 1155, 3.4GHz, 6MB cache, GPU, QuadCore
Matična ploča: ASROCK Z77 EXTREME3, iZ77, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E 3.0, Quad CrossFireX, Quad SLI, HDMI, DVI, D-SUB, eSATA, USB 3.0, ATX, s. 1155
Memorija: PC-12800, 16 GB, G.SKILL Sniper series, F3-12800CL9Q-16GBSR1, DDR3 1600MHz, kit 4x4GB
DVD±RW: ASUS DRW-24B5ST/BLK/G/AS, 24x, SATA, Dual Layer, Lightscribe, crna, bulk
Tvrdi disk: 1500.0 GB SEAGATE Barracuda Green, ST1500DM003, SATA3, 64MB c., 7200 okr./min
__________________
http://www.hreljadesign.com/
john john je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 21:51   #201
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Znaci trebas cpu, mbo, ram, optiku i hdd? Placas na kes ili kartice?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 21:59   #202
john john
Premium
Moj komp
 
john john's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: http://croinfo.net/forum/index.php
Postovi: 91
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Znaci trebas cpu, mbo, ram, optiku i hdd? Placas na kes ili kartice?
Ma trebam cijelu kutiju. Ovo je bio neki pokušaj, koji je otišao malo predaleko. cash
__________________
http://www.hreljadesign.com/
john john je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 22:13   #203
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor john john Pregled postova
Ma trebam cijelu kutiju. Ovo je bio neki pokušaj, koji je otišao malo predaleko. cash
Lijepo si ti zamislio taj K i5, no tvoj budget ti to ne dopusta

Ovako, SSD ti je jako potreban, zato je u konfi, morat ces skupit jos malo te naknadno ubacit HDD za storage ( WD Green 1TB ili 2 TB )

Spire Maverick
LG Optika
Zalman GS450W
OCZ Agility 4, 128gb
2x Kingston DDR3 8GB 1600MHz (2x4) HyperX
i5-3450
ASRock H77 PRO4-M
MSI GF GTX650 OC PE

Futura It - 5,317.80 - besplatna dostava + slaganje konfe.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 23:38   #204
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Citiraj:
Autor john john Pregled postova
Ma trebam cijelu kutiju. Ovo je bio neki pokušaj, koji je otišao malo predaleko. cash
To bi trebalo ići više ovako:

i5 3450
MSI B75MA-E33
2X KINGSTON 8GB 1600 MHZ (16GB)
WD BLUE 500 GB
CORSAIR FORCE 3 90 GB
MSI GT 640 2GB
LG DVD-RW SATA
ZALMAN GS 450W
SPIRE MAVERICK

Ukupno: 5024 kn Futura it besplatna dostava i slaganje
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 21:07   #205
john john
Premium
Moj komp
 
john john's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: http://croinfo.net/forum/index.php
Postovi: 91
Može li to ovako:

i5 3450 1.490,48
ASRock H77 PRO4-M 653,13
2X KINGSTON 8GB 1600 MHZ (16GB) 289,49 x2
WD BLUE 500 GB 482,01
CORSAIR FORCE 3 90 GB 628,16
MSI GT 640 2GB 761,38
LG DVD-RW SATA 144,99
ZALMAN GS 450W
SPIRE MAVERICK 249,62

Nisam našao zalman napajanje (zato nema ni cijene). Je dosta 90 GB SSD, i zašto je potreban?
__________________
http://www.hreljadesign.com/
john john je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 22:50   #206
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Moze, samo obavezno uzmi Vertex 4, 128 gb jer ima 60 mj garancije..da skratim sjajan SSD.

Taj Zalman 450w je ok napajanje, bit ce dovoljno.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 23:53   #207
john john
Premium
Moj komp
 
john john's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: http://croinfo.net/forum/index.php
Postovi: 91
i5 3450 1.490,48
ASRock H77 PRO4-M 653,13
2X KINGSTON 8GB 1600 MHZ (16GB) 289,49 x2
WD BLUE 500 GB 482,01
OCZ Agility 4, 128gb 782,85
MSI GT 640 2GB 761,38
LG DVD-RW SATA 144,99
ZALMAN GS 450W
SPIRE MAVERICK 249,62

Pošto je napajanje?
__________________
http://www.hreljadesign.com/
john john je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 00:00   #208
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Krivi si ssd stavio, nema Vertexa 4 u Futuri. Grancija od Vertexa 4 je 5 godina i sve je to super, ali je Intel najkvalitetniji što se tiče ssd-ova i ima najmanje RMA.

Tako da ako želiš brži, veći i kvalitetniji ssd uzmi Intel 330 120 GB, a Zalmana GS 450 više nema tako da uzmi ovog Fortrona (nemoj Hexa verziju uzimat već ovaj linkani).

Matična ti je nepotrebno skupa, uzmi ovu MSI B75 G41 ima nešto bolji layout i veću garanciju - evo ti i link da si ju pogledaš - KLIK

Završna konfa ti treba ovako izgledati:

i5 3470
MSI B75 G41
2X KINGSTON 8GB 1600 MHZ (16GB)
WD BLUE 500 GB
INTEL 330 120 GB SSD
MSI GT 640 2GB
FORTRON 400W
LG DVD-RW SATA
SPIRE MAVERICK

Ukupno: 5441 kn Futura it

Zadnje izmijenjeno od: lolofuxy. 04.10.2012. u 00:08.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 00:37   #209
john john
Premium
Moj komp
 
john john's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: http://croinfo.net/forum/index.php
Postovi: 91
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Krivi si ssd stavio, nema Vertexa 4 u Futuri. Grancija od Vertexa 4 je 5 godina i sve je to super, ali je Intel najkvalitetniji što se tiče ssd-ova i ima najmanje RMA.

Tako da ako želiš brži, veći i kvalitetniji ssd uzmi Intel 330 120 GB, a Zalmana GS 450 više nema tako da uzmi ovog Fortrona (nemoj Hexa verziju uzimat već ovaj linkani).

Matična ti je nepotrebno skupa, uzmi ovu MSI B75 G41 ima nešto bolji layout i veću garanciju - evo ti i link da si ju pogledaš - KLIK

Završna konfa ti treba ovako izgledati:

i5 3470
MSI B75 G41
2X KINGSTON 8GB 1600 MHZ (16GB)
WD BLUE 500 GB
INTEL 330 120 GB SSD
MSI GT 640 2GB
FORTRON 400W
LG DVD-RW SATA
SPIRE MAVERICK

Ukupno: 5441 kn Futura it
ok. i kako ja sad da dođem do toga? 400W je dovoljno?
__________________
http://www.hreljadesign.com/

Zadnje izmijenjeno od: john john. 04.10.2012. u 00:51.
john john je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 08:14   #210
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Citiraj:
ok. i kako ja sad da dođem do toga?
Ne kužim kaj ti ovo znači?

Da, kvalitetno napajanje od 400w je više nego dovoljno.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na